Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

• Index
  •  » Finanse
  •  » PAC Credit Union - sugestie dla nowowybranej Rady Dyrektorów

#1 04.22.2007 05:51:12

Łukasz Witkowski
Były Administrator

PAC Credit Union - sugestie dla nowowybranej Rady Dyrektorów

Obserwując wątek poświęcony PAC Credit Union (chyba jeden z najczęściej czytanych i komentowanych tematów na tym Forum: jak do tej pory 124 odpowiedzi, 2200 wyświetleń) zauważyłem, że wiele osób ma pomysły/sugestie/uwagi dotyczące usprawnienia działalności naszej Unii Kredytowej. Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

#2 04.26.2007 15:33:50

1976
Niemowa

Re: PAC Credit Union - sugestie dla nowowybranej Rady Dyrektorów

Nowa Rada powinna zabrac sie do pracy od ustalenia jakie wewnetrzne problemy istnieja i dlaczego, bo od tego  zalezy cala dalsza jej kariera. Jezeli nie rozwiazuje sie problemow na biezaco to po pewnym czasie narasta konflikt i robi sie burza jak na obecnym forum. A wniosek z tego forum jest jeden-konlikt juz istnieje.

#3 04.26.2007 18:27:20

Fesia
Rozgadany

1976 napisał:

Nowa Rada powinna zabrac sie do pracy od ustalenia jakie wewnetrzne problemy istnieja i dlaczego, bo od tego  zalezy cala dalsza jej kariera. Jezeli nie rozwiazuje sie problemow na biezaco to po pewnym czasie narasta konflikt i robi sie burza jak na obecnym forum. A wniosek z tego forum jest jeden-konlikt juz istnieje.

Zaraz,zaraz jest to tylko czesc Rady,pozostali swietnie wiedza jakie sa problemy(jesli w ogole sa)to trzeba bylo czekac z ich rozwiazaniem az do wyborow?
Burza to tez w pewnym sensie zdrowy objaw,obojetnosc i przytakiwanie sa o wiele gorsze i psuja ludzi.Wydaje mi sie ze nie mamy tu na forum konfliktu tylko rzadka mozliwosc wypowiedzenia swojego zdania,taka cicha wymiana mysli,kazdy moze dojsc do glosu co w bezposredniej rozmowie jest prawie niemozliwe.No i ciekawe co te nowe dyrektorki wymysla.

#4 04.27.2007 15:15:41

lala
Małomówny

Hi.
Zgadzam sie z Fesia , nie masz racji 1976 . Nowi dopiero zaczeli swoja wladze. Nie mozna ich winic za bledy popelnione przez Stara Dyrekcje.Ktora  siedziala  na swych stolkach i nic nie robila w kierunku wewnetrznych jak i zewnetrznych problemow. Pozwolili im urosnac do takiego rozmiaru ze mury   PAC nie wytrzymaly i wszystko wyszlo na ulice.
Nie uwazam ze chowanie glowy w pisek jest rozwizaniem.
Czasem trzeba przeprowadzic bolesna operacje zeby usunac wrzod ktory jak mi sie zdaje przerodzil sie w raka ktory toczy  pomalu ale skutecznie.
Na to wzsystko potrzeba  troche czasu a z tego co widzialem na wyborach ci Nowi,
nie boja sie .Jak to mowia " do odwaznych swiat nalezy" i mysle ze maja takze
zdrowy rozsadek i beda dbali o dobro PAC i nie dopuszcza do nowego balaganu.
Nie  mam watpliwosci ze sobie poradza z problemami wewnetrznymi.
Dajmy im troche czasu , przeciez musza sie rozeznac we wszystkim.Nie od razu Krakow zbudowali.

Lala

Ps. Truth , co z toba?  Zabraklo Ci odwagi? Tak ladnie pisales.

Ostatnio edytowany przez lala (04.27.2007 15:23:03)

#5 06.10.2007 08:24:18

lala
Małomówny

Hi.

Pare sugesti dla nowej Dyrekcji.

Stara dyrekcja podobno  zatwierdzila Bill Pay. Jak wyglada wprowadzenie w zycie tego programu dla czlonkow PAC.?

Od poczatku istnienia PAC jedyna pozyczka na domy jest mortgage 5 lat . A potem trzeba
martwic sie o przefinansowanie na nowych warunkach z nowym oprocentowaniem.
Wiemy ze stopa procentowa  stale sie zmienia ale wiemy   tez ze przefinansowanie kosztuje /Czasem nie/ .  Dlaczego przez ostatnie 30 lat nic nie zrobiono w tym kierunku?. Moze czas zeby PAC zaczela udzilec np: 30, 10 or? lat pozyczki hipoteczne na staly procent nie tylko na 5 lat.
Wiemy ze czasem  sie nie oplaca trzymac  pozyczek dlugoterminowych, ale uwazam ze nalezy
to wziac pod uwage jako ze jest to dobry service dla czlonkow PAC.

Lala

Ostatnio edytowany przez lala (06.10.2007 08:31:23)

#6 04.04.2009 07:21:50

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Ze zgroza stwierdziłem brak mego wpisu w tym wątku. Starzeje się, tracę tzw. touch, pomyślałem.
Spieszę to nadrobić wink

Ilu "starych" dyrektorów jest w Nowej Dyrekcji?
Przeczesałem cala stronę "pacmi" w obu wersjach językowych i nigdzie nie natknąłem się na rozwiniecie skrótu "PAC". Wstydzą się, czy co?
Jeśli PAC jest właścicielem PACFCU a prezes i jeden z dyrektorów są właścicielami "najstarszego radia", kto zatwierdza ponad pól godzinowe sponsoraty płacone przez PACFCU, tak dumnie ogłoszone dziś na antenie przez p. Szajnerta?
Czy inne polonijne media maja szanse na taki sponsorat?
Lala poruszyła ciekawy temat z krótkoterminowymi pożyczkami hipotecznymi. Bylem świadkiem dość burzliwej rozmowy mego pracownika z kimś (imię znane Zoomboyowi, zazwyczaj pisze się "redakcji", ale jaka ja tam redakcja) z FCU kiedy jego pożyczka musiała być refinansowana po pięciu latach. Wierzcie mi, nie chcielibyście tego słyszeć.
Ile czasu zajmie Nowym przedzierzgniecie się w Starych?

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#7 04.04.2009 15:20:35

Ziplock
Małomówny

PAC=Polish American Congress. Unia przyjela ta nazwe na poczatku istnienia, miescila sie wtedy w budynku kongresu, byla pod jego patronatem. Przed powstaniem APCK byla najczesciej dotowana organizacja przez osoby zakladajace konto w unii. Kongres przyjmowal czlonkow mowiacych po polsku "supporting members" za $5 i czlonkow nie mowiacych po polsku za $25. Osoby te dzieki temu ze nalezaly do polskiej organizacji mogly otworzyc konto w unii.
Programy unii na antenie radia zatwierdza "stara" rada. Wszystko zatwierdza stara rada. Nowi to mniejszosc i nie maja glosu.2 lata temu weszlo 4 nowych. Szleszynski, Boguszewski, Magda, Karpinski. Pracy zeby ich tam wepchnac bylo moc. Obiecywali ze przyczynia sie do zmian. Odbywaly sie nawet tajne komplety u pewnej pani w Hamtramck zakrapiane czyms mocniejszym, na ktorych Boguszewski zarzekal sie ze bedzie zmienial, i pojdzie ku nowemu...Zostal szybko kupiony przez starych, bo nie lubil krytyki i tego ze Rozalski zaczal go lekcewazyc a Sebastian nie pstrykal zdjec na zabawach. Zapisal sie do grupy, ktora ma tylko podniesc reke na to co proponuje Dul. Poniewaz juz 3 osoby- Dul, Porada, Boguszewski- zostaly wprowadzone przez ta sama osobe(pracownice unii)to bylo zalozeniem, ze kazda z nich ma glosowac tak jak Dul. Boguszewski dlugo jeszcze  klamal ze tak nie jest. W tej grupie sa wszyscy starzy i doszedl do niej jeszcze Szleszynski, ktoremu zebrano podpisy i napisano przemowienie ktore mial odczytac na wyborach, a ktore mialo wplynac na sposob glosowania. Mlody chlopak nie mial pojecia co sie dzieje, ale wygral i poszedl... za starymi. Nowych zostalo dwoch. Reszta czeka cierpliwie na przyszly rok, kiedy to konczy sie ich "term" i wtedy starzy zawojuja wyborami jak w zeszlym roku i sie ich pozbeda. A zreszta ci starzy  ktorzy 2 lata temu nie przeszli zostali przez pozostalych starych natychmiast wciagnieci do Supervisory Committee i muzyka dalej gra. Rozalski obronil tytul najlepiej oplacanego radia, bo 2 nic nie zrobi. W zeszlym roku wprowadzona zostala Kossowski(kolezanka Dul) i drugi aptekarz Martusiewicz, ktory juz poprzednio byl dyrektorem. No i teraz Dul(COO) i Swidwinski(CFO) wkroczyli do Kongresu jako dyrektorzy. Jest fajnie.

#8 04.04.2009 16:41:05

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Ziplock, wygląda na to, ze masz dużo informacji na temat PAC i PACFCU.
Czy jest jakiekolwiek "Legal" powiązanie pomiędzy tymi organizacjami?
Myślę ze bez tego FCU nie mogłaby używać liter PAC, right?

http://www.youtube.com/watch?v=Ehl_VQuKRTc

Ostatnio edytowany przez zoomboy (04.04.2009 16:47:48)

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#9 04.04.2009 17:47:53

Ziplock
Małomówny

Nie wiem czy dobrze rozumiem twoje pytanie o "legal" powiazanie. Obie organizacje mialy zalozenie sie wspierac i sluzyc Polonii, przez pewien czas pan Olejarczyk zabiegal o to by zwiazek unii z kongresem byl silniejszy. Unia istnieje 33 lata, byl czas ze planowano zmienic nazwe, robiono rozeznanie wsrod czlonkow czy w ogole znaja nazwe swojej instytucji bankowej. Wiekszosc nie wiedziala co ten skrot PAC oznacza. Unia wydala mnostwo pieniedzy kiedy chciala sie przekwalifikowac na bardziej amerykanska instytucje. Ale to osobny rozdzial. Unia moze istniec bez kongresu, a kongres bez unii. Kazda organizacja podlega innym zasadom. Unia podlega pod National Credit Union Administration (NCUA).

#10 04.04.2009 18:15:09

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Dla kogoś, kto nie wie, litery "PAC" w nazwie FCU, sugerują, ze PAC jest "właścicielem" PACFCU.
Fakt, ze obie organizacje zajmowały kiedyś ten sam pokój w tym samym budynku, nie jest wystarczający do nazwania "naszej unii" Polish American Congress Federal Credit Union.
Na stronie internetowej unii nigdzie nie znalazłem rozwinięcia skrótu PAC. Skrót FCU jest rozwinięty jako Federal Credit Union.

That’s all, folks

#11 04.04.2009 18:35:30

Ziplock
Małomówny

Tak, rzeczywiscie mozna tak sadzic. Unie kredytowe sa jednak wlasnoscia czlonkow. Federalne unie zarzadzane sa przez nadrzedna jednostke rowniez federalna.  NCUA zatwierdza wszystkie prawa i obowiazki unii. Skupiaja sie one w tzw."BY LAWS" kazdej unii. Jezeli chcesz znac historie unii polskiej, to moge ci ja strescic od momentu powstania do chwili obecnej. Przyjedz do mnie na spotkanie. Wyglada na to ze odbedzie sie w maju. Jezeli jeszcze ktos jest zainteresowany- zapraszam. Zanosi sie na sympatyczny piknik w fajnym gronie. Zbieram juz chrust na ognisko. Pieczone kartofle i kielbaski. No i piwo.

#12 04.10.2009 21:50:26

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

zoomboy napisał:

Agend09 napisał:

Najkrocej streszczajac - chodzi o to, ze kandydowac do rady dyrektorow moga tylko akceptowani przez wierchuszke. Po drodze dzieja sie rzeczy dziwne. To trzeba przeczytac w oryginale, bo latwo przejaskrawic pewne fragmenty, a inne zbagatelizowac. List podpisany jest imieniem i nazwiskiem

Smart move, kandydatów mianuje "wierchuszka"  http://smilies.vidahost.com/otn/wink/wink2.gif .Mam nadzieje, ze dostane ta gazetę. Możesz zdradzić kto podpisał. było nie było, to już publiczna informacja.

Dla przypomnienia...

"The Michigan Penal Code (Excerpt)

Act 328 of 1931

750.97 Financial condition of bank, derogatory statement.

Sec. 97

Derogatory statement regarding financial condition of bank – Any person who shall willfully and maliciously make, circulate or transmit to another or others any statement, rumor or suggestion, written, printed or by word of mouth, which is directly or by inference derogatory to the financial condition or affects the solvency or financial standing of any incorporated bank, savings bank, banking institution or trust company doing business in this state, or who shall counsel, aid, procure or induce another to start, transmit or circulate any such statement or rumor, shall be guilty of a felony."

Dla wyjaśnienia...
Dyskusja na tym forum dotyczy ludzi rządzących a nie stanu finansowego unii, która nie jest bankiem. Mam nadzieje, ze członkowie (właściciele) unii maja prawo trochę ponarzekać.?. wink
Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem w świątecznym wydaniu Tygodnika Polskiego list umieszczony w dziale "Listów do Redakcji" na stronie 23. List ten podpisany imieniem i nazwiskiem opowiada o perypetiach autorki, która miała wystarczającą ilość głosów aby kwalifikować się na stanowisko dyrektora. Przypomnę, ze dyrektorzy pracują w "naszej unii" społecznie, czyli nieodplatanie. Jak pisze owa pani, posiada ona bogate doświadczenie zawodowe w prowadzeniu takiej instytucji finansowej. Dlaczego "siły" działające w unii nie chcą jej fachowej pomocy? Dlaczego wybory są obwarowane ciągle zmieniającymi się przepisami? Czy unia jest rządzona przez wąska grupę swojaków? Jaki jest tego cel? Jakie "dyrektorskie benefity" powodują, ze funkcja ta jest tak nęcącą? Pamiętam jeszcze z młodości, ze praca społeczna nie była aż tak popularna. Często była wręcz narzucana.
Myślę, ze nadszedł czas aby dyrekcja odpowiedziała na list zamieszczony w Tygodniku Polskim. Wszyscy jako polonusi jesteśmy zainteresowani kulisami tej coraz ciekawszej historii.
Czy ktoś ma "unijne By Laws". Jakie są kryteria, żeby zostać członkiem? mam odlozone $25.00 na czarna godzien. Być może powinienem je zainwestować w unii? Być może zostanę kiedyś DYREKTOREM wink

That’s all, folks

#13 04.11.2009 07:59:30

Ziplock
Małomówny

Aby zostac czlonkiem unii nalezy wplacic tzw. one share czyli 25$ na konto oszczednosciowe. To uprawnia ciebie do glosowania, ale konto musi byc otwarte najpozniej ostatniego dnia miesiaca poprzedzajacego wybory, czyli 31 marca poniewaz wybory sa na Annual Meeting, ktory ma odbyc sie 23 kwietnia. Ale nawet jesli otworzysz konto dzis, to mozesz pojsc na zebranie i zadawac pytania. W tym roku nie bedzie zadnych wyborow ( i o to chodzilo jak to ktos nazwal "wierchuszce"), przechodza jednoglosnie te same osoby, ktore juz tam siedza. A wiec poklaszcza sobie zwyciestwa, zrobia pare zdjec i do domu. Wyeliminowano osobe kandydujaca i rzucono powazne oskarzenie o tzw. sfalszowanie podpisow. Jakich, ktorych i czy w ogole mialo to miejsce- jak mowi artykul-osoba ta prawa wiedziec nie ma i koniec.  Dul ze swoja swita ida coraz dalej w swoich zapedach politycznych.Moze to jest wreszcie czas na uswiadomienie Polonii co odbywa sie za kulisami, lub jak to ktos juz powiedzial za "zelazna brama". Wstyd mi za rodakow, a szczegolnie za "pluskwy" ktore skacza na wagon zaleznie w ktorym kierunku jedzie i czy podroz danym wagonem oplaca im sie  czy nie. Pluja na wladze w unii, chca sie jej pozbyc, pracuja nad tym latami, a potem za "nagrode" zmieniaja kurs i liza d... tym przeciwko ktorym pracowali i wciagali do tego innych.  Unia nie jest swieta, a management powinien przejsc wiele kursow aby nabyc troche wiedzy na temat podstawowych zasad pracy i traktowania ludzi. 
Zoomboy, mam kilka kopii By Laws, ale musisz wiedziec ze do niego robione sa zmiany bowiem dyrektorzy tak wypracowuja system, dostosowuja przepisy do sytuacji ktora zagwarantuje im kompletna wladze nad nieboraczkami klientami i pracownikami i nawet samymi dyrektorami, bo sa przeciez buntownicy, co sie nie sluchaja. Ludzie nie wiedza ze moga do reki dostac kopie By laws jesli wstapia do oddzialu i o to poprosza, a takze o sprawozdanie z kazdego zebrania. Ciemnota nie boli, ale cieszy unie. Wiec szkolcie sie moi drodzy na temat pisania resume, ale najlepiej zyjcie w niewiedzy o zasadach i prawach i obowiazkach unii.
Zoomboy,jezeli chcesz ostatnia kopie By Laws, daj znac.
Na pytanie dlaczego te osoby nie chca tej pani i jej doswiadczenia jest prosta odpowiedz: oni chca tylko tych ktorzy podniosa reke na przeglosowanie tego co zyczy sobie "gora". Madrzy precz! Buntownicy wara! Naucz sie kto tu rzadzi i czyja to piaskownica, albo won stad. A obecnie jest paru buntownikow, wiec jak dolaczy jeszcze jeden, to moze byc problem z ta "gora" i z tymi decyzjami.

Ostatnio edytowany przez Ziplock (04.11.2009 09:08:42)

#14 04.11.2009 11:11:25

enygma00
Partner do rozmowy

Przewidywalnie, rozwinela sie znow (po calym roku spokoju) dyskusja n.t. uni kredytowej. A wiec i ja mam okazje do 'popisania sie' znow.

Po przeczytaniu kilku ostatnich 'postow' (n.p. zoomboya i Ziplocka), nasuwa mi sie kilka pytan:

Co sie wlasciwie dzieje z ta "nasza" unia?

Dlaczego co roku o tej porze wybuchaja klotnie, oskarzenia, zazalenia, itd.? Dawniej tego nie bylo, a przynajmniej nie przypomina mi sie cos takiego. Mam wlasne przypuszczenia, ale to sa tylko prywatne opinie, wiec ich nie ujawniam. Natomiast, nasuwa sie kilka pytan nad ktorymi wszyscy czlonkowie unii kredytowej moga sie zastanowic.

Czy to tylko zbieg okolicznosci, ze wieksze problemy i klotnie zwiazane z unia kredytowa zaczely sie mniej wiecej wtedy kiedy Pani Dul zaczela sie ubiegac o miejsce w zarzadzie i po jej wstapieniu do zarzadu?

Czy nie wyglada to troche dziwnie (nie chce mowic "podejrzanie") ze Pani Dul byla wlascicielka firmy pozyczkowej ktora sie oglaszala w polskiej prasie a teraz, stosunkowo nagle, znalazla sie na wysokim stanowisku (Chief Operating Officer) w unii kredytowej?

Jakie powiazania istnialy miedzy Pania Dul i ta byla kierowniczka biura hamtramickiego ktorej list (nieco oszczerczy i mozliwie szkodliwy dla uni) ukazal sie ostatnio w Tygodniku Polskim?

Co wazniejsze, czy istnieja wciaz jakies powiazania miedzy tymi Paniami?

Skoro o tej drugiej pani rozmowa, moze warto sie jej zapytac "Dlaczego juz nie ma Pani w biurze hamtramickim? Czy mialo to cos wspolnego z Pani kandydatura do zarzadu uni?" Chodza pogloski...

Ciekawe rzeczy, nie? Zapowiada sie ciekawe (i zabawne) zebranie 23go kwietnia.

#15 04.14.2009 09:20:52

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Enygma00, list nie byl oszczerczy lecz prawdziwy. Czy jest szkodliwy dla unii to juz problem samej unii, bo w niej powstal. Nie snuj domyslow, nie sluchaj plotek, jezeli chcesz wiedziec dlaczego "kierowniczka" juz nie pracuje to ja zapytaj. Nie mam nic do ukrycia.
Nie ma, nie bylo, i nigdy nie bedzie zadnego powiazania z Anita Dul.  Przyszla do unii okolo roku 2001, przyprowadzila ja jej przyjaciolka, ktora pracuje w unii w Hamtramck i prosila o zebranie podpisow dla Anity, obiecujac wiele zmian, ktore unii byly potrzebne. Uwierzylismy i podpisalismy, a potem glosowalismy na nia na wyborach.  A potem to juz dluga i ciekawa historia. Wiesz co znaczy brak moralnych zasad, polskie piekielko? Znane nam polskie bagienko. Moj tata byl akowcem. Po wojnie ozenil sie z moja mama pod kontrola bezpieki i od tego momentu przez wiele lat w sobote po pracy zabierali go do wiezienia; w piwnicach UB  spedzal weekend. Chcieli go zlamac, ale tak sie nie stalo. Tata nauczyl mnie tego:"rob zawsze tak zebys mogla na siebie spojrzec do lustra , badz soba bo jesli ty nia nie bedziesz to kto bedzie toba, bron slabszych, miej odwage przeciwstawic sie zlu". Te cechy posiadam i jestem z nich dumna.  To taka mala dygresja. Zawsze bronilam spraw czlonkow i stalam po stronie pracownikow. A to nie zawsze cieszy sie popularnoscia  no i tzw. backstabbing, walka o przetrwanie i o pozycje, zazdrosc, zawisc. Jest bardzo zle kiedy twoi pracownicy widza co sie dzieje i rano witaja cie slowami"przeciez tu sie pani noz wbija w plecy, niech pani uwaza". Wtedy to nie jest juz praca, to jest polowanie na czarownice. No a przyjaciolki zawsze trzymaja sie razem! W jednosci sila.
Ten watek na forum rozpoczela pracownica unii, dzis prawdopodobnie "nie pamieta", ale 2 lata temu szla pod prad, dzis z pradem. Czasy sie zmieniaja a konekcje znacza czesto wiecej niz moralnoasc i prawda. Praca jest rarytasem w dzisiejszych czasach. Fascynujace.

Ostatnio edytowany przez JCP (04.14.2009 15:38:17)

#16 04.23.2009 18:55:05

Ziplock
Małomówny

No i jak wypadlo zebranie? Czy wedlug ciebie Enygma00 bylo rzeczywiscie interesujace i zabawne? Wedlug mnie bylo absolutnie cudowne. Pracownicy, dyrektorzy i paru kolesi, troche meat balls, buzi buzi Boguszewskiego z Grabas, rozpromieniona Anita, bakajacy cos pod nosem Swidwinski i nic wiecej. No i najwazniejsze- 3 tych samych dyrektorow przeszlo na nastepne pare lat bez konkurencji, bez glosowania i tej calej zawieruchy ubieglorocznej. No i o to chodzilo. Bez balotow, bez tlumow, wrocilo stare. Klienci jestescie wspaniali!!! Nie sprawiliscie zadnych problemow, tylko jedno wybelkotane tez pytanie.  Brawa dla pracownikow z 5 letnim stazem. Czy duze bonusy w tych kopertach?  MASAKRA, modne w Polsce slowo.

#17 04.23.2009 22:30:09

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Spokojnie, Ziplock. wszystko do czasu. Wiesz jak powstaje lawina, która miecie wszystko na swojej drodze? Poruszenie małego kamyczka powoduje ten niemożliwy do zahamowania ewenement.
Myślę, ze ten kamyczek ktoś już ruszył wink
Reszta to kwestia czasu...

That’s all, folks

#18 04.24.2009 13:33:30

enygma00
Partner do rozmowy

Ziplock:

Niestety nie bylam na zebraniu (ktos musi ratowac Generala Motora), ale zrodla doniosly mi ze jednak nie bylo zbyt zabawne. Szkoda. Mialam nadzieje ze poleje sie troche krwi.

A co do tego 'buzi buzi' to spodziewalabym sie raczej miedzy P. Anita i P. Grabas. (Moze tez P. Miloboszewski?)

Natomiast, podobno nie pokazala sie wcale P. Jola. Ciekawe. (Moze ja UFO porwalo?) (Moze znow napisze list do prasy?)

No, pocieszmy sie nadzieja wyrazana co roku o Tygrysach detroickich..."There's always next year!"

#19 04.28.2009 17:05:36

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Czy któryś z forumowiczów(ek) brał odział w treningu pisania resumes (CV) sponsorowanym przez Nasza Unie?
Kto był lektorem a kto tłumaczył?

Po chwili...

Czy ktoś może mnie uświadomić, jaki jest cel pisania resume w USA nie władając językiem obowiązującym w tym kraju? No bo przecież oferują tłumaczenie na polski. Czy tłumacz będzie chodził z delikwentem do pracy?
Zadyma jakaś? Kto w Unii byl autorem tego pomyslu? Ile to Unie (członków) kosztowało?
Te pytania powinny byli zadać nasi dzielni medialni redaktorzy, a nie jakiś Zoomboy.
Ziplock, JCP i Broszka, co o tym myślicie?

Ostatnio edytowany przez zoomboy (04.28.2009 17:37:53)

That’s all, folks

#20 04.29.2009 19:39:27

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Czy naprawde musze cytować Bena Franklina, żebyście sie przestali bać...

OK, zrobię to jeszcze raz...

Those who would sacrifice freedom for temporary security deserve neither

Mam nadzieje, ze potraficie znaleźć wspólny mianownik.

That’s all, folks

#21 04.29.2009 20:46:23

Ziplock
Małomówny

Doskonale.
Nie bylam na  szkoleniu "Resume" , ale wiem ze prowadzila kobieta, Amerykanka chyba od Chrysler'a. To nastepny przyklad wydawania $ na bzdury. Poprzednie szkolenie dotyczylo planow emerytalnych. Prowadzacy mieli okazje za pieniadze czlonkow rozdac swoje karty biznesowe i mowili dosc nieskladnie i bez organizacji. Mysle ze te pomysly kreowane sa bez glebszego zastanowienia sie.
W dzisiejszych czasach resume przesyla sie elektronicznie, a wiec posiadacze komputerow wiedza gdzie i jak szukac informacji na ten temat. Unia troche z tylu. 
Zoomboy, redaktorzy lepiej niech pytan nie zadaja.. jesli chca cos nadal redagowac.

#22 04.29.2009 21:57:52

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Czy wiesz kto "tłumaczył" na "nasze"?

That’s all, folks

#23 05.03.2009 19:49:34

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Ziplock, na wakacjach jesteś?

That’s all, folks

#24 05.04.2009 19:35:00

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

zoomboy napisał:

Spokojnie, Ziplock. wszystko do czasu. Wiesz jak powstaje lawina, która miecie wszystko na swojej drodze? Poruszenie małego kamyczka powoduje ten niemożliwy do zahamowania ewenement.
Myślę, ze ten kamyczek ktoś już ruszył wink
Reszta to kwestia czasu...

Lekko się rumienie, cytując sam siebie, ale właśnie wróciłem z zebrania grupy unijnych malkontentów, którzy uważają, ze nie wszystko tam jest tak"kosher" jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut. Może oni są tym kamykiem, który zainicjuje lawinę?
Pożyjemy - zobaczymy. Jak się dowiem czegoś nowego - nie omieszkam zapodać na forumowej niwie.

That’s all, folks

#25 05.04.2009 20:24:38

broszka
Małomówny

Hey Ziplock, I was at the meeting today. I hope you will be back soon.I kind of miss you. Have you forgotten that old polish saying "ten sze szmieje who sze szmieje last".
OK, meeting was great, yummy place, new "kids" on the block, fresh ideas. We will get it right. Sooner versus later.
We will continue to move forward.
Love, Broszka.

• Index
  •  » Finanse
  •  » PAC Credit Union - sugestie dla nowowybranej Rady Dyrektorów

Stopka forum