Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 04.28.2011 19:28:01

Look761
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Dydaktyka sztuki zadawania pytan.

Zaczyna Byc Wesolo!!!

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#27 04.28.2011 20:23:24

MI2L8
Totalnie Rozgadany

JCP,  OK dlaczego twoim zdaniem KPA poparl zbiorke na RR?  Tak jak napisalem przedtem daj swoja teze a ja wtedy zaczne odpowiadac.  To jest ten proces.  Dziekuje i czekam.

#28 04.28.2011 20:28:05

Look761

MI2L8
ales ty upierdliwy moze Ona juz nie chce z Toba rozmawiac.

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#29 04.28.2011 20:31:23

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Moze masz racje ale ona sama moze odpowiedziec.  Przeciez sama zadala orginalne pytanie.

#30 04.28.2011 20:38:35

Look761

JCP
Czy mozesz odpowiedziec MI2L8 na to oryginalne pytanie? sad

Jonasz Kofta

#31 04.28.2011 21:18:30

JCP

MI2L8, zacytuj moje pytanie lub podaj gdzie sie ono znajduje-watek i # postu.

#32 04.29.2011 10:11:42

MI2L8
Totalnie Rozgadany

JCP, w kategorii "Polskie media w Detroit" w watku "Polskie Rozmaitosci" i poscie #1465 napisalas w 4-20-2011:

...."zbiorki na RR bez wyjasnienia dla pytajacych"..

I dalej w tym poscie:

"Dzialaja one (organizacje) nie zgodnie z zasadami moralnosci i dobra Polonii."

Ja chcialbym odpowiedziec na to pytanie, ale najpierw napisz prosze jakie myslisz byly przyczyny na ta zbiorke ze strony KPA, albo daj znac ze absolutnie nie masz pojecia.  Tu nie ma zlej odpowiedzi, ja nie mam zamiaru ciebie "pomniejszac". Naprawde chcem odpowiedziec na to pytanie w przekonujacy sposob, bo samo pytanie traktuje jako powazne i uwazam ze jest dobre.

#33 04.29.2011 10:29:50

nowy

Przeczytaj dokładnie ten post który napisała JCP.
Są tu też pytania ty natomiast cos fantazjujesz w urywkach postu.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ponad  300 wejsc na temat dzisiejszej dyskusji.

Mewa, bardzo sluszne stwierdzenie #1" Jaki to jest honor i przyklad jesli polska organizacja zbiera pieniadze na jeden prywatny biznes a nie na drugi? "
#2 Nalezy to pytanie zadac tez unii i konkretnie zapytac ile pieniedzy wyplacila RR z naszej kieszeni. Nie jest tajemnica a przynajmniej dyskutuje sie w kuluarach na co wysuplal sie z majatku wlasciciel tego biznesu.  #3 Czyz nie chcielibysmy wyjasnienia naszej unii i kongresu, a takze samej zainteresowanej osoby na ten temat? #4  Kiedy unia jest w dole, ma strate a nie zysk-czy naprawde dajemy swoje pieniadze na takie cele? #5 jaki to jest wlasnie przyklad dla mlodziezy? Uprawiajcie hazardy, a ktoras pomocna reka po protekcji wezmie spoleczne pieniadze i pokryje wasza glupote? #6 Jakim prawem? # 7 Dlaczego wlasnie tej osobie? Kiedy przyjrzalam sie papierkom, mam powazne zastrzezenia co do jeszcze innych danych. Pan redaktor grzmi na temat spisku przeciwko KPA  ze strony Polski i przeniesieniu wizyt konsula do innego miejsca. A moze jest ku temu powod? Moze ktos przedstawil im co ma miejsce w naszym kongresie? Aby reprezentowac Polonie nalezy wzniesc moralnosc swoich organizacji na poziom ktory nie daje powodow do watpliwosci i zastrzezen. Tymczasem mamy gejowskie sluby dla pieniedzy za przyzwoleniem i akceptacja wodzow, zbiorki na RR bez wyjasnienia dla pytajacych i unie ktora gwalci prawa swoich czlonkow i wlascicieli. To jest gnojowka i dopoki sie nie oczysci to przewiduje ze bedzie coraz gorzej. Ludzie widza co sie dzieje a ze nie zabieraja glosu to nie swiadczy ze wszystko jest cacy. Niektore sprawy sa nieuniknione. To kwestia czasu. Ludzie powinni swoje opinie przedstawic do wladz naczelnych kongresu, kosciola i NCUA. Wtedy byc moze skonczy sie spiewka o zemstach garstki ludzi na biedaczkach niewiniatkach. Im wiecej nas zareaguje tym wieksze osiagniemy efekty. Pewna osoba zaproponowala dzis zebranie podpisow pod petycja, ktora nalezy rozeslac do wszystkich mozliwych miejsc.

#8 Szanowny MI2L8-co myslisz o tych organizacjach, ktore maja w swoich szeregach takich asow i takich dzialaczy, o ktorych glosno ostatnio? Dzialaja one niezgodnie z zasadami moralnosci i dobra Polonii. Moim zdaniem jest to wrecz dzialalnosc na szkode Polonii i jej dobrego imienia. # 9 Brak reakcji na to co sie dzieje jest popieraniem zla, czyz nie?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Dla ułatwienia konceptu zrozumiałego czytania oraz wyciągania prawidłowych wniosków i dania dydaktycznych odpowiedzi polegających na pełnym zaangażowaniu procesu myslowego znajdującego się w najbardziej chronionej częsci ludzkiego ciała ( dla niektórych to jest głowa dla innych cos innego) pytania JCP zgodnie z dydaktycznym konceptem ponumerowałem od #1 aż do #9 smile

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#34 04.29.2011 10:31:27

JCP

W poscie #1465 napisalam:

"Mewa, bardzo sluszne stwierdzenie " Jaki to jest honor i przyklad jesli polska organizacja zbiera pieniadze na jeden prywatny biznes a nie na drugi? "
Nalezy to pytanie zadac tez unii i konkretnie zapytac ile pieniedzy wyplacila RR z naszej kieszeni. Nie jest tajemnica a przynajmniej dyskutuje sie w kuluarach na co wysuplal sie z majatku wlasciciel tego biznesu. Czyz nie chcielibysmy wyjasnienia naszej unii i kongresu, a takze samej zainteresowanej osoby na ten temat? Kiedy unia jest w dole, ma strate a nie zysk-czy naprawde dajemy swoje pieniadze na takie cele? jaki to jest wlasnie przyklad dla mlodziezy? Uprawiajcie hazardy, a ktoras pomocna reka po protekcji wezmie spoleczne pieniadze i pokryje wasza glupote? Jakim prawem? Dlaczego wlasnie tej osobie? Kiedy przyjrzalam sie papierkom, mam powazne zastrzezenia co do jeszcze innych danych. Pan redaktor grzmi na temat spisku przeciwko KPA  ze strony Polski i przeniesieniu wizyt konsula do innego miejsca. A moze jest ku temu powod? Moze ktos przedstawil im co ma miejsce w naszym kongresie? Aby reprezentowac Polonie nalezy wzniesc moralnosc swoich organizacji na poziom ktory nie daje powodow do watpliwosci i zastrzezen. Tymczasem mamy gejowskie sluby dla pieniedzy za przyzwoleniem i akceptacja wodzow, zbiorki na RR bez wyjasnienia dla pytajacych i unie ktora gwalci prawa swoich czlonkow i wlascicieli. To jest gnojowka i dopoki sie nie oczysci to przewiduje ze bedzie coraz gorzej. Ludzie widza co sie dzieje a ze nie zabieraja glosu to nie swiadczy ze wszystko jest cacy. Niektore sprawy sa nieuniknione. To kwestia czasu. Ludzie powinni swoje opinie przedstawic do wladz naczelnych kongresu, kosciola i NCUA. Wtedy byc moze skonczy sie spiewka o zemstach garstki ludzi na biedaczkach niewiniatkach. Im wiecej nas zareaguje tym wieksze osiagniemy efekty. Pewna osoba zaproponowala dzis zebranie podpisow pod petycja, ktora nalezy rozeslac do wszystkich mozliwych miejsc.

Szanowny MI2L8-co myslisz o tych organizacjach, ktore maja w swoich szeregach takich asow i takich dzialaczy, o ktorych glosno ostatnio? Dzialaja one niezgodnie z zasadami moralnosci i dobra Polonii. Moim zdaniem jest to wrecz dzialalnosc na szkode Polonii i jej dobrego imienia.Brak reakcji na to co sie dzieje jest popieraniem zla, czyz nie?"

Jest wyrazne wyjasnienie mojego stanowiska w tym poscie. Moze przeczytaj jeszcze raz. Sa tez pytania do ciebie, na ktore starasz sie nie odpowiedziec a wirujesz dookola szukajac ...no wlasnie, czego szukajac?
Oprocz tego w moim zdaniu nie chodzi o zbiorke ze strony tylko KPA. Chodzi o ZBIORKE ze strony wszystkich, jej podstawy, jej efekty, jej cele. Moim zdaniem Polonia zostala nabita w butelke. Takich zdan jest znacznie wiecej, w postach na forum tez.

#35 04.29.2011 10:35:18

JCP

Nowy, pisalismy jak widac swoje posty w tym samym czasie.

MI2L8, masz nareszcie szanse dania swojej odpowiedzi na powyzsze 9 pytan uzywajac metody "dydaktyka sztuki zadawania(moj dopisek:raczej udzielania odpowiedzi) pytan"

#36 04.29.2011 11:52:11

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Ciekawe, nagle nikt nie ma odwagi przyznac sie do autorstwa pytania.  Dlaczego KPA poparl zbiorke na Prog. Radiowy?  Niby to jest strasznie wazne, ale z drogiej strony to jest traktowanie jak kpiny.  Moze za 100 wpisow to sie wyjasni.  Tylko mozna miec nadzieje.

PS Dla "walkowiczow" albo idacych w miejscu wyjasniam jeszcze raz: odpowiem na pytanie ale chce z kims rozmawiac, z jedna osoba a nie z tlumem.  Mam zamiar zaczac proces dawania moich odpwiedzi zaczynajac od powyzszego pytania.  Step up to the plate!

#37 04.29.2011 12:15:38

Look761

MI2L8
w tym watku w poscie #32 sam piszesz ze JCP zadala to pytanie a teraz piszesz ze "nagle nikt nie ma odwagi przyznac sie do autorstwa pytania"
MI2L8  Ty albo za duzo pijesz wyskokowych napojow a jezeli nie pijesz to napij sie jednego moze Ci pomoze !!!!

Jonasz Kofta

#38 04.29.2011 12:53:54

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Nie mam z kim rozmawiac o pytaniu o KPA.  OK.  Wezme pytanie #1 Zoomboya.  "Czy bankrupt jest osoba godna zaufania?

Moje pytanie na poczatek dyskusji.  Jezeli bankrupctwo jest objawem czegos negatywnego, jakie inne przyklady mozesz podac, w naszym spoleczenstwie, gdzie widzisz negatywne zachowania czy skutki ktore obecnie zdarzaja sie czesciej niz w przeszlosci? Przyklad: obecnie wiekszy procent studentow graduluje z "college" wciagu 6 lat niz przedtem.  Daj inne przyklady obnizonych standartow.

#39 04.29.2011 12:55:01

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Wstałem dzisiaj dość wcześnie (około 4:00 A.M.) tak że po powrocie z "Royal Wedding" udałem się na zasłużoną drzemkę.
Wstałem przed chwila i co widzę?!!!
MI2L8 (tak naprawdę to gościu jest HEISTOLATE) prowadza was po pastwisku forumowym jak nie przymierzając kozy. smile
Jedyna prawidłową odpowiedzią na cokolwiek przez niego napisane jest...

No właśnie!!!
Cisza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Look761 zauważył słusznie, gość nie śledzi co bredzi.
Albo zjadł za dużo  albo wypił za mało.
Do "takich dyskutantów" nic ale to NIC nie dociera.
Gościu żyje we własnym skomplikowanym świecie.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#40 04.29.2011 13:18:54

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Ja twoja reakcje przewidzialem na samym poczatku.  Wiesz jak zadac pytanie ale nie masz odwagi z konfrontowac lub przeegzaminowac swoje zalozenia.  Prawie kazdy, kto zadaje pytania, ma te zalozenia.  Jak mozesz zrozumiec albo zaakceptowac odpowiedz bez zrozumienia szczegolow podstawowych do zrozumienia wypowiedzi.  Gdyby odpowiedzi byly takie latwe to profesor na uczelni musialby tylko odpowiedziec na pytania studentow i to bylby koniec nauki.  Proces zdobywania wiedzy nie jest taki prosty.  Ale chyba juz ciebie znowu zgubilem.  Pokaz ze nie mam racji
i wyslow sie bez uzywania grubianskich wyrazen, aluzji do picia, pol i innych, wygodnych i emocjonalnych, ale nie pasujacych wyrazen.

#41 04.29.2011 13:32:41

Look761

Zoomboy
i widzisz wznow sie Tobie oberwalo.
Mysle ze trzeba go traktowac tylko jako "fruwajacego w oblokach"  czasem przyznac mu racje to napewno bedzie sie cieszyl i jeszcze pochwali a czasem wogole nie zwracac uwagi  na jego wypowiedzi.

Jonasz Kofta

#42 04.29.2011 14:19:46

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Jestem za...  lol

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#43 04.29.2011 16:57:15

ak
Serwis

ale jaja ...

"Friends are flowers in the garden of life"

#44 04.29.2011 17:02:49

nowy

A teraz będzie trochę ciszy a póżniej znów z innej beczki.
    Ciekawe kto będzie następny??? smile
DYDAKTYKA w każdym calu!

J.Piłsudski

#45 04.29.2011 18:22:54

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

Czy zauważyliście, że MI2L8 zaczął ta nowa technikę zadawania pytań i dydaktycznych odpowiedzi nie tak dawno. Jest to celowe i sprytnie przemyślane działanie. Nabrzmiałe problemy Polonii i ciągle pojawiające się nowe afery jej przywódców wymagały pewnych rzeczowych pytań i odpowiedzi. Wystawiono MI2L8, aby zakłócił cały cykl dochodzeń poprzez głupie pytania, zbankrutowane filozofie, zmiany tematów, politykę którymi odwraca uwagę dyskutujących i zużywa ich energie na odpowiedzi i przepychanki z dydaktykiem. Proponuje totalnie ignorować MI2L8 i nie odpowiadać na jego żadne pytania czy stwierdzenia.
Zbliżają się wybory w naszej unii kredytowej, bardzo ważny temat. Trzeba skupić się  na tym i innych podobnie istotnych sprawach.
JA BOJKOTUJE MI2L8!!!

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#46 04.29.2011 18:39:32

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Czy tak sie traktuje osobe z odmiennym punktem widzenia?  To jest naprawde wstyd albo nawet grzech tak myslec szczegolnie dla osoby twojej kategorii.  Postuj w innej kolejce, prosze, a potem tu postuj.

#47 04.29.2011 18:42:02

nowy

Matka Teresa napisał:

Czy zauważyliście, że MI2L8 zaczął ta nowa technikę zadawania pytań i dydaktycznych odpowiedzi nie tak dawno. Jest to celowe i sprytnie przemyślane działanie. Nabrzmiałe problemy Polonii i ciągle pojawiające się nowe afery jej przywódców wymagały pewnych rzeczowych pytań i odpowiedzi. Wystawiono MI2L8, aby zakłócił cały cykl dochodzeń poprzez głupie pytania, zbankrutowane filozofie, zmiany tematów, politykę którymi odwraca uwagę dyskutujących i zużywa ich energie na odpowiedzi i przepychanki z dydaktykiem. Proponuje totalnie ignorować MI2L8 i nie odpowiadać na jego żadne pytania czy stwierdzenia.
Zbliżają się wybory w naszej unii kredytowej, bardzo ważny temat. Trzeba skupić się  na tym i innych podobnie istotnych sprawach.
JA BOJKOTUJE MI2L8!!!

Jestem za!  Warto pomijać niedorzeczne przepychanki.
DYDAKTYK
Mamy swego dydaktyka
Co odpowiedzi unika
Za to wciąż chce drążyć temat
Mając amnezji dylemat
Kto go może zaspokoić
Jak mu w głowę prawdę wpoić?
Nic do niego nie dociera
Widać taka to maniera
Już próbował ten i ów
Lecz on mówi „Jestem zdrów”
Cos tu w waszych nie gra głowach
I zaczyna wciąż od nowa
Cięgle nowy ciągnie wątek
Sam pogubił już początek
Wciąż zaczyna z innej strony
Chyba jest po pier.... .....ny
Wiem ja co robi nieładnie
Na głupoty czas nam kradnie

JA TEŻ BOJKOTUJĘ MI2L8 !

J.Piłsudski

#48 04.29.2011 18:54:27

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

M.T., doskonały post.
Będzie ciężko, ale spróbuję...
Jak wszyscy to wszyscy...
Zoomboy też wink

That’s all, folks

#49 04.29.2011 19:03:27

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Poskoczyli do akcji, ci oburzeni, zawodowo narzekajacy ale z boku stojacy i zasypali mnie pytaniami.  Kiedy chcialem nawiazac rozmowe gdzie mieli by okazje przeegzaminowac swoje zalozenia i myslenie to odskoczyli od tematu jak diabel od swieconej wody.  A teraz na zmylenie czytelnikow, i zatarcie sladow swego prozniactwa, pisza wiersze, choleruja jak szewcy i bojkotuja.  Tak trwa farsa dyskucji w ich wydaniu.  Ja ze swej strony jeszcze nie porzucilem nadzieji ze moze ktos po zadaniu pytania bedzie mial odwage skonfrontowac swoje zalozenia bedace przyczyna pytania.  Poczekamy i zobaczymy.  Ten watek jest dalej otwarty ale nie na dlugo.  Wkrotce podam przyklady rozmowy z dziecmi.  Dobrze wiec ze mnie niektorzy bojkotuja.  Zobaczymy jak dlugo.

#50 04.29.2011 19:22:12

Look761

Ja rowniez przylaczam sie do bojkotu MI2L8 z tym czlowiekiem nie mozna wogule sie dogadac a co dopiero dyskutowac.

Jonasz Kofta

Stopka forum