Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 04.19.2011 12:25:14

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Propozycja

Moze sprobujemy kulturalnie porozmawiac o sytuacji w polonijnym srodowisku? Moze powinnismy zalozyc nowy watek, gdzie bedziemy pisac o plusach i minusach, o tym jak zawrocic z obecnej drogi, jak dokonac zmian, jak zachecic do dzialania, co powinnismy tolerowac a co wychodzi poza granice szczegolnie w swietle norm prawa, etyki. jakich chcemy miec przywodcow, czy tacy sa, dlaczego nie chca dzialac, co jest z nami ze nie mamy umiejetnosci rozmowy bez ublizania sobie nawzajem, co powoduje ze tolerujemy tych co niewlasciwie nas reprezentuja, itd.

#2 04.19.2011 16:22:29

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Re: Propozycja

Trzeba najpierw nalezec i jezeli jest potrzeba pracowac od wewnatrz.  Twoje unijne zmagania zaczely sie od zwolnienia z urzedu.  OK, to jest zrozumiale, do pewnego stopnia, ale jak tam naprawde bylo to nikt z nas nie wie.  Zapewniam ze wiekszosc organizacji polonijnych dziala inaczej niz unia.  Jest bardzo ublizajace pisac o Polonii uzywajac, tak jak ty, plachte do malowania obrazu.  A moze tak pedzelek na zmiane.  Ja o to caly czas zabiegam.
Piszesz ze nie mamy umiejetnosci rozmowy bez ublizania sobie nawzajem.  Wiesz, latwo tak powiedziec, ale troche masz racje.  To chyba jest nasza narodowa cecha.  Liberum veto, roznice w edukacji, doswiadczeniu, tradycjach rodzinnych, pochodzeniu (urbanistyczne vs. prowincjonalne?), samopewnosci, osiagnieciach, itd. itd.  W dodatku nasza inna cecha, moim zdaniem, a to ze nam Polakom trudno jest "byc uczonym" sprawia ze "gdzie czterech Polakow
to piec opinii".  Czy jest rozwiazanie na to?  Ja odkrylem dawno temu ze jesli zdobedzie sie na odkrycie swoich wlasnych motywacji, popartych zgloszeniem sie do pracy to ci ktorzy nas nie znaja po czasie odkrywaja i poznaja nas
za nasz wklad, za nasze podejscie, ofiarnosc, pracowitosc i kontrybucje.  W ten sposob unika sie negatywnych dyskucji i wyrabia u innych reputacje i zaufanie.  Czesto w naszym otoczeniu trzeba zasluzyc na respekt.

W czasie tego procesu uczymy sie takze tolerancji ktora przedtem nie mielismy.  Uczymy sie ze wiekrzosc moze byc innego zdania mimo ze my "w 100% mamy racje".  W demokratycznych organizacjach tak czesto jest.  Czasami szukamy poparcia naszej opinii, czasami inni to robia.  Co ludzi trzyma razem to idealizm i poswiecenie dla sprawy.
Kazdy z nas ma do wyboru podjecie decyzji na ten temat. 

Moja sugestia: moze powinnismy ustalic dlaczego jest wazne brac udzial w zyciu organizacyjnym bo inaczej to zaczynamy bez podstawowego zrozumienia.  To tylko uwagi z mojej strony.

#3 08.14.2011 19:20:42

nowy

MI2L8 Jakies uwagi jakies propozycje?
Szczególnie w taki wieczór brak ciebie jak nigdy, wracaj nie odrzucaj miłosci do Forum. Czekam tęsknie nowy smile

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#4 08.14.2011 21:06:52

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

MI2L8 poprosił o azyl w Polsce!
Wiadomość ekscytująca, aczkolwiek nie sprawdzona sad

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#5 08.14.2011 21:22:44

nowy

No to jest wiadomos dnia - raczej nocy smile

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#6 08.14.2011 21:43:21

ak
Serwis

a widziałam Go dzisiaj

"Friends are flowers in the garden of life"

#7 08.14.2011 22:01:01

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Może to nie ten sam?

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Stopka forum