Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 04.14.2011 09:46:19

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Zakłamany kapłan

Niektorzy niestety jeszcze ciagle zarabiaja na naszej glupocie. Czas na odwrocenie sytuacji.

#27 04.14.2011 16:50:28

TriopokoPL
Rozgadany

JCP - czas już nastał teraz tylko nie wolno schować głowy w piasek. Każdy kogo dotknęła krzywda ze strony <<<edytowane>>> ma prawo o tym napisac w komentarzu u mnie. Dostalem juz dwa listy ktore opowiadaja bardzo pikantne sytuacje z frankowskim w roli glownej. To jest szok nawet dla mnie. Wszystko sie zgadza z ludzmi miejscami. Jeden list jest z Kanady. Ja tego nie wykorzystam, zaproponowalem aby dopisano w komentarzu.

#28 04.15.2011 02:59:27

TriopokoPL
Rozgadany

Zastępstwo i wyznanie.

Kolejna część na blogu.

#29 04.15.2011 05:10:44

nowy

Tomek narazie  pozostaje "niewinny" Jak długo? smile To się okaże.
Czy napisze wszystko? smile

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#30 04.15.2011 08:24:41

TriopokoPL
Rozgadany

Nowy jeżeli liczysz na to, że  ja będę wykorzystany w tym blogu jak kochanek <<<edytowane>>> to mozesz zakonczyc czytanie - niestety nigdy nie było mu dane mnie tknąć. Mozno to przezywal i w swoich gejowskich teksatach wyrażał niezadowolenia. Ale sa inne fakty, gdzie On wykorzystywał innch i takie sie pojawią.

#31 04.15.2011 09:38:03

JCP

Kontrowersyjny temat. Jednak sledzac programy pokazujace ile szkody moga wywolac zachowania ksiezy pracujacych z dziecmi i mlodzieza i jakie konsekwencje placa ci chlopcy przez cale zycie, wydaje mi sie ze nalezy o tym mowic a przede wszystkim odsunac takie osoby od kontaktu z nieletnimi. Ktos dal komentarz na blogu pytajac czy warto niszczyc czyjes zycie? Ale to dziala w dwie strony. Ile zyc zostalo juz zniszczonych przez podobne zachowania. Wielu dopiero po latach potrafi o tym mowic, a wielu przez cale zycie placi cene i cierpi. Jaka jest rada od wladz kosciola? Co nalezy zrobic w takim przypadku?

#32 04.15.2011 09:52:25

madmax

blog ma otwarte komentarze wiec kazdy moze sie wypowiedziec

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#33 04.15.2011 10:22:49

nowy

TriopokoPL napisał:

Nowy jeżeli liczysz na to, że  ja będę wykorzystany w tym blogu jak kochanek M. Frankowskiego to mozesz zakonczyc czytanie - niestety nigdy nie było mu dane mnie tknąć. Mozno to przezywal i w swoich gejowskich teksatach wyrażał niezadowolenia. Ale sa inne fakty, gdzie On wykorzystywał innch i takie sie pojawią.

Nie miałem zamiaru cię denerwować.
Na nic nie liczę.
I jest mi obojętne kto z kim spi i w jaki sposób.
Przepraszam jeżeli cię uraziłem. To jest twój pamiętnik i możesz go kreować wedle potrzeb i uznania. Wiadomo jednak gdy robi to osoba zainteresowana, którą niewątpliwie jestes, można się spodziewać zacierania pewnych faktów w życiorysie, wybielania czy wręcz pomijania pewnych zdarzeń a to  kosztem tych co do których czujesz niechęć. Prawda?
I jeszcze jedno skoro zachęcasz publicznie do czytania na Forum wspomnień swojego życia  to ja jako użtkownik Forum  mam prawo wyrażać na ten temat swoje opinie. Nawet gdyby daleko odbiegały od twoich. Oczywiscie w sposób przyzwoity.  Mam nadzieję, że będzie więcej komentarzy na ten temat i pojawią się również wpisy osób bezposrednio zainteresowanych. I jeszcze jedno metoda, którą przyjąłes w swoim pamiętniku a chodzi tu o straszenie tych, którzy umieszczają tam swoje komentarze może z czasem działać przeciw tobie. Jeżeli jak się zaklinasz jestes tak czysty to pisz i nie wdawaj się w potyczki oraz straszanie tych co widzą te rzeczy inaczej. Prawda obroni się sama nie trzeba jej pomagać tylko ujawnić. Pozdrawiam nowy.
Jeszcze czytelnik. smile <-------------------- I zwracaj uwagę na umieszczany usmiech, który wiele mówi bez słów.
A może do zobaczenia w Polsce?

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#34 04.16.2011 17:01:23

TriopokoPL
Rozgadany

nowy nie ma problemu, ja sie łatwo nie denerwuje, już nie smile

#35 04.16.2011 17:29:04

TriopokoPL
Rozgadany

Uderz w stół. Parafialny psycholog, założył cos takiego. http://www.facebook.com/?ref=home#!/pag … 1989054730
Nie wie chyba tylko o tym, że naruszył prawo bo nie można na FB w odróznieniu od bloga robić takiego anonimowego profilu. Zapraszam, ciekawy materiał, co o tym myzlicie. <<<edytowane>>> porównymwany do JPII, chyba nasz błogosławiony papiez w grobie sie przewraca.

#36 04.16.2011 17:50:01

TriopokoPL
Rozgadany

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni … o-gej.html

Troche faktów, bardzo niepokojących.

#37 04.16.2011 19:27:23

karenka
Partner do rozmowy

So 2/3 of pedophiles are heterosexual. Shocking.

#38 04.16.2011 20:17:10

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Every crime against child is shocking!

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#39 04.16.2011 20:37:36

karenka
Partner do rozmowy

My comment does not mean that pedophilia isn't shocking. It points to the faulty logic of Tomek's implication. My point is that being gay or straight does not equate to being a pedophile. The article's claim that 1/3 of pedophiles are gay does not have any correlation to whether or not any individual gay person is a pedophile, any more than 2/3 of pedophiles being straight (according to the article) implies that straight people have pedophilic  tendencies.

#40 04.16.2011 21:07:54

JCP

Poczytnosc na blogu Tomka jak widac jest rekordowa. Czytajac komentarze zauwazam, ze niektorzy chcieliby zlikwidowac prawo i pozwolic Bogu lub innym silom rozstrzygac wine lub niewinnosc. Niestety, nie tak zostal ustawiony system i poki co to tu na ziemi ludzie dokonuja oceny czynow, ludzkiej moralnosci. Po to wymyslono kodeksy prawne i etyczne. Jest niemozliwe wybaczac wszystkim i czekac na rozgrzeszenie lub pokute  w tym "lepszym miejscu".
Czasy sie zmieniaja. W niektorych stanach dano gejom prawa do zawierania malzenstw, wielu moglo sie ujawnic po latach ukrywania. Mysle ze wszyscy ludzie powinni podlegac takim samym zasadom moralnym i etycznym. Jesli mezczyzna "straight" zaatakowalby kobiete-moglby byc przez nia oskarzony. Wiec jesli gej, a w tym wypadku ksiadz spoufala sie z tymi ktorych wybiera sobie z otoczenia, to co  powinno sie z takim ksiedzem zrobic? Wlaczyc go na jakas liste? Tak jak to sie robi w przypadku pedofili czy innych dewiacji? Czy taki ksiadz nie stanowi niebezpieczenstwa dla mlodocianych? Czy powinien miec kontakt z chlopcami? Czy jego potrzeby seksualne sa dla niego wazniejsze od jego wiary i roli jaka dla siebie wyznaczyl? Jak widzi to kosciol? Jak widza to wierni? Jak widzi to ksiadz?

#41 04.16.2011 21:31:01

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

karenka napisał:

My comment does not mean that pedophilia isn't shocking. It points to the faulty logic of Tomek's implication. My point is that being gay or straight does not equate to being a pedophile. The article's claim that 1/3 of pedophiles are gay does not have any correlation to whether or not any individual gay person is a pedophile, any more than 2/3 of pedophiles being straight (according to the article) implies that straight people have pedophilic  tendencies.

He simply quoted the article and merely noticed (http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni … o-gej.html Troche faktów, bardzo niepokojących.) that facts contained in it, are disturbing.
I wouldn't go as far as judging Tomek's logic basing on that short sentence.
"Straight pedophile", sounds rather strange, at least to me.

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#42 04.17.2011 10:19:30

Art Be
Administrator

<<<Post przeniesiony z niewłaściwego wątku>>>

TriopokoPL napisał:

Karenka wiem, że w obliczu odsłanijącej się prawdy jest Ci nie w smak słyszec to wszystko. Te wspólne tańce na sali  w Kosciele gdzie alkohol leje sie struminiami z ksiedzem gejem chyba nie sa najlepszm przykladem dla obywateli, elektoratu. Wogole Chrystus kiedys wyrzucił wszystkich ze swiatyni gdy Ci kupczyli tam, a tutaj prosze zabawy w parafii sw Floriana okraszone alkoholem i glosna muzyka, kiedys jak tam gralem to mlodziez na zewnatrz przypalala marihuane. Czy temu maja sluzyc spotkania polonijne. Ja kiedys zorganizowalem przedstawienie o Janie Pawle II ale teraz jestem homofobem, zorganizowalem darowe Mikolajki tez jako homofob? Wszystko jest dobrze dopoki milczymy, jezeli zglaszamy sprzeciw zaczynaja sie problemy.
Karenka have a good evening.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#43 04.17.2011 10:20:33

Art Be
Administrator

<<<Post przeniesiony z niewłaściwego wątku>>>

TriopokoPL napisał:

Dodam jeszcze ze zawsze motorem napedowym tych imprez jest frankowski, wiec o czym my tutaj rozmawiamy. On ma dobre alibi ze to parafianie robia, a on no coz jest czysty. Poczekajmy tylko na zblizajacy sie festiwal truskawkowy znowu bedzie balanga. Blog jest juz w toku tlumaczenia na angielski aby inni parafianie tez mieli szanse poczytac nie tylko polacy, ktorzy wola prawdy nie slyszec amerykanie sa tolerancyjni ale rowniez trzezwo myslacy i mam nadzieje ze jak do nich dotrze ten blog zaczna zadawac pytania. Dlaczego taka piekna parafie 100 lat historii objal we wladanie gej artysta, niespelniony, bo jak mi kiedys mowil chodzil do szkoly baletowej w CT i myslal o aktorstwie. Scena ma piekana 100 letnią. Widownia zapewniona  codziennie z nasileniem Swiat i Niedziel. Mlodzi ludzie sie smieja ze <<<edytowane>>> po komunii musi dac koncert . Wiecej nie pisze.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#44 04.17.2011 11:02:42

ak
Serwis

zajrzalam na strone blooga i widze, ze ubylo komentarzy. Wczoraj bylo 11.
Mysle, ze wlasciciel ma takie prawo.
Mam pytanie, czy te usuniete nie mialy nic wspolnego z tematem?

"Friends are flowers in the garden of life"

#45 04.17.2011 11:49:16

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Z przed chwili...
Nie wygląda, żeby coś się zmniejszyło.
Mam nadzieje, że Tomek przewidział, że w tak kontrowersyjnym temacie będzie miał wielu różniących się drastycznie komentarzy.
Jeśli wprowadził opcje komentarzy, powinien być konsekwentny. Rzeczowe wpisy zasługują na ripostę, te mniej rzeczowe powinny być przemilczane.

piątek, 15 kwietnia 2011 11:57
komentarze (7) | zaloguj się, aby dodać komentarz

czwartek, 14 kwietnia 2011 10:42
komentarze (1) | zaloguj się, aby dodać komentarz

poniedziałek, 11 kwietnia 2011 11:56
komentarze (11) | zaloguj się, aby dodać komentarz

That’s all, folks

#46 04.17.2011 12:07:29

ak
Serwis

rzeczywiscie zoomboy,
nie przesunelam myszka do samego dolu strony
ciagle sie spiesze, wiec takie wpadki sie zdazaja

#47 04.17.2011 12:21:24

TriopokoPL
Rozgadany

Komentarze sa caly czas tak jak były. Ni po to dalem mozliwosc aby usuwac.  Jedynie 3 usunolem ktore byly wstawione kilkukrotnie tzn jeden pomentarz ten sam mial az 4 kopie. Ponadto jest z lewej ksiega gosci gdzie tez ciekawe rzeczy sa pisane. Dodam tylko ze na FB jest profil  w ktorym ludzie ktorzy nacisneli Lubie to/Like it pousuwali swoje like it i liczba osob zmalal. Ciekawe dlaczego.

#48 04.17.2011 12:29:14

ak
Serwis

moze nie chca bys znal IP ich komputera?

#49 04.17.2011 13:57:35

TriopokoPL
Rozgadany

Mógłbym napisac kto jest autorem ktorego komentarza ale po co. To zabawne widziec skad kto pisze (dzisijsza technologia na to pozwala) i jak chce sie ukryc. Ludzie nie maja odwagi podpisac sie imieniem i nazwiskiem, a nóż widelec okaże si że mam racje i co wtedy - PLAMA!

#50 04.17.2011 14:01:43

TriopokoPL
Rozgadany

Bardzo dokładnie wraz z mapa moge określić kto napisał który post - ale po co.

Stopka forum