Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 04.11.2011 03:02:48

TriopokoPL
Rozgadany

Zakłamany kapłan

Przychodzi taki czas, że człowiek chce pewne reczy z siebie wyrzucic, ostrzec innych, zwrócić na cos uwagę. Taki czas przyszedł i na mnie. Długo obiecywany blog powstaje zapraszam i mam nadziję, że nie będzie to szok ale przebudzene dla wielu.

Blog który tutaj rozpoczynam, ma za zadanie ostrzec imigrantów z Polski zamieszkujących miasto Hamtramck w stanie Michigan USA, przed księdzem z <<<edytowane*>>>, który sutanne wykorzystuje do swoich niecnych celów. Ksiądz ten nie powinien zajmowac stanowiska jakie ma a jest to urząd proboszcza. Ale o tym wszystkim przeczytacie juz w kolejnych odcinkach............http://zaklamany.bloog.pl/

* Autora mejla przysłanego do Administratora dzisiejszego ranka, proszę o wyczyszczenie skrzynki pocztowej. Skrzynka jest pełna i nie przyjmuje korespondencji.

#2 04.11.2011 03:50:44

TriopokoPL
Rozgadany

Re: Zakłamany kapłan

#3 04.11.2011 04:39:36

nowy
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Wstąpiłes na 'cienki lód' przeciwników będziesz miał wielu i czytelników też.Wszystko teraz zależy od ciebie, jeżeli ta historia jest pisana w celu wypromowania siebie i ataku na kosciół to będzie krótka historia.  Powodzenia, poczytamy zobaczymy.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#4 04.11.2011 06:44:57

ak
Serwis

mam nadzieje, ze wszystko co napiszesz bedzie to tylko i wylacznie prawda.

"Friends are flowers in the garden of life"

#5 04.11.2011 08:41:59

JCP

Zamowilam u artysty cos w rodzaju opisu naszego tu podworka. Zobaczymy czy uda sie to w satyryczny sposob przedstawic, bo moze nie podolac. Tragifarsa przyrasta z dnia na dzien. Temat tzw. sliski, ktory rzadko wyplywa na publiczne forum z powodow zazwyczaj obawy przed nagonka, linczowaniem i dewocja wielu srodowisk. Mam wrazenie, ze wiele spraw dotyczacych calego polonijnego srodowiska jest akceptowanych ze wzgledu na ogromny wstyd jakiego doznalibysmy jako grupa etniczna, gdyby to wszystko ktos opisal podajac oczywiscie fakty i zrodlo. A wiem ze takie istnieja. Czyli za cene tego wlasnie wstydu kontunuujemy ta farse i wystawiamy na piedestal tych wielce zasluzonych dla Polonii dzialaczy. Pozwalamy im bezkarnie na dalsza dzialalnosc szepczac tylko po katach o tym co naprawde myslimy. Oni wiedza doskonale jak tym wszystkim manipulowac i poniewaz kreci sie to juz dziesiatki lat a moze i dluzej szansa na odkrycie jest minimalna. Do tego trzeba silnie zorganizowanej grupy, ktora odwazy sie na nasz "cleaning process". A poki co zawsze jest ogon, w ktorym mozemy sie ciagnac za cene ukrywania prawdy i cene zludzen. Jedynym realnym procesem bedzie wymieranie silnej grupy i brak zainteresowanie mlodej generacji. Kto wie, moze bedzie to lepsze od tego co mamy obecnie.
Pisac, jesli juz ktos sie tego podejmuje, nalezy prawde. Podziwiam za odwage wyjscia z tematem TriopokoPL, aczkolwiek slychac bylo te pomruki w najrozniejszych polonijnych klimatach.

#6 04.11.2011 08:57:30

ak
Serwis

ciekawe, czy bohaterowie obydwu blogów (Agnieszki II i TriopokoPL)  są ze sobą powiązani

#7 04.11.2011 13:56:53

MI2L8
Totalnie Rozgadany

No prosze, zgadzam sie z Nowym.  Tylko kwestia, jak cieniutki jest ten lod zanim chlup sie zrobi.

#8 04.11.2011 14:26:30

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Czy nie sadzicie, że po tym samym lodzie idzie piszący jak i opisywani?
Czy sadzicie, że są tematy, ktorych nie powinno się dyskutować, tematy tabu?
MI2L8, jako inżynier z korporacyjnym doświadczeniem powinieneś wiedzieć, że kwestia cienkości lodu jest drugorzędna do sposobu przemieszczania się po nim. Najlepiej przesuwać się powoli leząc na lodzie. smile.
Myślę, że Triopoko PL przekalkulował wszystkie za i przeciw "cienkiego lodu" zanim postawił na nim nogę .

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#9 04.11.2011 15:37:46

nowy

Pisząc o 'cienkim lodzie' miałem na mysli ostrożnosć kroczenia po nim.Może być nawet na leżąco jak pisze Zoomboy.
Inna rzecz to ta że TriopokoPL może sobie pozwolić na wiele, ponieważ jest daleko to to może mu dać większą swobodę 'literacką'. Zobaczymy???

J.Piłsudski

#10 04.11.2011 15:47:45

Oscar
Niemowa

ak oczywiscie ,ze sa powiazani:))
TriopokoPL]To blog mojej żony. Ja tylko go tutaj chciałem zareklamować, aby Polonia z czasem mogła odkrywac z kim ma doczynienia w swoim środowisku.

#11 04.11.2011 15:53:08

nowy

AK pytała o bohaterów blogów nie o ich  pisarzy Oscar smile

J.Piłsudski

#12 04.11.2011 16:03:21

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Prosze spojrzec na punkt 4.3 regulaminu Forum.  Specyficznie zabronione jest pisanie "obrazliwych" wypowiedzi.
Czy pisanie o ksiedza zachowaniu kwalifikuje na obrazliwosc?  Czy autor, ktory popelnil kilka bledow i teraz w Polsce siedzac pisze na internet komercjonalne blogi pod zlosliwym tytulem "Wyrownywanie Rachunkow" zasluguje na uznanie nadawane normalnie "neutralnym" osobom?.  Wiem ze najmniejszy wech sensacji zaslinia niektorych ale tak na serio, czy Forum, wedlug wizji Mistrza, osiagnie swoje dalekowzroczne cele stajac sie polonijnym szambo.
Zachecam do kolektywnego zastanowienia.  Ja osobiscie doceniam troche klasy i dekorum.

#13 04.11.2011 16:16:30

Oscar
Niemowa

ohh przepraszam pospieszylam sie:((

#14 04.11.2011 18:54:10

Art Be
Administrator

MI2L8 napisał:

Prosze spojrzec na punkt 4.3 regulaminu Forum.  Specyficznie zabronione jest pisanie "obrazliwych" wypowiedzi.
Czy pisanie o ksiedza zachowaniu kwalifikuje na obrazliwosc?  Czy autor, ktory popelnil kilka bledow i teraz w Polsce siedzac pisze na internet komercjonalne blogi pod zlosliwym tytulem "Wyrownywanie Rachunkow" zasluguje na uznanie nadawane normalnie "neutralnym" osobom?.  Wiem ze najmniejszy wech sensacji zaslinia niektorych ale tak na serio, czy Forum, wedlug wizji Mistrza, osiagnie swoje dalekowzroczne cele stajac sie polonijnym szambo.
Zachecam do kolektywnego zastanowienia.  Ja osobiscie doceniam troche klasy i dekorum.

MI2L8, czy mógłbyś być bardziej precyzyjny?
Które słowa naruszają paragraf 4.3?
Które wypowiedzi są i w stosunku do kogo obraźliwe?
Kto upoważnił Ciebie do określania zadań i dalekowzrocznych wizji tego forum?
Jesteś tutaj tylko gościem, proszę zachowuj się jak gość.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#15 04.11.2011 19:36:07

madmax

mnie sie wydaje ,ze MI2L8 jest   czynnym uzytkownikiem forum  a nie gosciem . Czyzbym sie mylil ?

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#16 04.11.2011 20:23:04

ak
Serwis

To wygląda na nieporozumienie, MI2L8 zapewne myslał o Blogu, do którego link zamieszczono na Forum

#17 04.11.2011 20:40:29

Art Be
Administrator

madmax napisał:

mnie sie wydaje ,ze MI2L8 jest   czynnym uzytkownikiem forum  a nie gosciem . Czyzbym sie mylil ?

Madmax, jesteś w błędzie. Wszyscy użytkownicy są gośćmi.
Ci aktywnie piszący są gośćmi zarejestrowanymi, czyli z przywilejem pisania tutaj.
MI2L8 jeśli tęsknisz za, lub szukasz szamba, powinieneś rozszerzyć zasięg swoich poszukiwań, ale nie zanadto.
Tutaj tego nie znajdziesz!

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#18 04.11.2011 21:29:54

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Art Be, prosze przeczytac post #1.  On pisze o ksiedzu, o uzywaniu sultany do swoich niecnych celow, itd.  To jest swinstwo i robi z tego Forum szambo.  Jesli chodzi o punkt 4.3 to on jest taki:

Na forum nie wolno:

"Publikowac tresci wugarnych, obscenicznych, OBRAZLIWYCH"

Nie uwazasz ze pisanie w ten sposob o ksiedzu proboszczu jest obrazliwe?  Moja definicja slowa obrazliwy jest
taka:  slowa ktore ublizaja i stanowia obraze.  Jak jest twoja?  Jesli zgadzasz sie ze mna to caly ten watek powinien
byc usuniety.   Niech TripokoPL znajdzie sobie inny sposob klocenia Polonii.

#19 04.11.2011 22:32:31

Art Be
Administrator

Niecny cel nie koniecznie musi być celem zdrożnym. Jest kwestia interpretacji.
Ty widzisz to tak jak chcesz widzieć.
Pozwól innym mieć prawo do swojej interpretacji.
Słowa "niecny" nie zaliczam do słów "brzydkich".
W poście #1 nie widzę niczego wulgarnego, obscenicznego lub obraźliwego.
Jest tam wzmianka o miejscu gdzie zainteresowani mogą znaleźć więcej informacji.
Post lub wątek może być usunięty tylko na życzenie autora, lub jeśli autor naruszy zasady obowiązujące na tym forum.

Proponuje abyś uważnie przeczytał post #5 i postarał się go zrozumieć.
Powód, że niektóre wypowiedzi sa kontrowersyjne lub dotykają kontrowersyjnych tematów nie mogą być powodem ich usuwania.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#20 04.11.2011 23:04:42

nowy

MI2L8 pisze cytuję:
" On pisze o ksiedzu, o uzywaniu sultany do swoich niecnych celow, itd.  To jest swinstwo i .............. . "
Mam pytanie.
Czy należy na człowieka na jego wady i zalety patrzyć przez pryzmat wykonywanej funkcji, uniformu?
Czy to ma rzzutować na naszą ocenę jego postepowania?
Czy to ma ganić lub usprawiedliwiać takie czy inne postępowanie?
Czy jeżeli jest dobre nie mówimy o tym w sposób pozytywny?
A jeżeli jest złe mamy przemilczyć?
O to już nie jedno pytanie.
Czy pokusisz się o odpowiedż MI2L8?

J.Piłsudski

#21 04.13.2011 19:35:52

ak
Serwis

a ja czekam na kolejne wpisy na blogu, czy zostal zmieniony tytul, czy tez mi sie wydaje.

#22 04.14.2011 01:48:57

TriopokoPL
Rozgadany

Tytuł jest taki jak był, kolejny wpis już na blogu. Przepraszam za styl i być może mały poziom literacki, ale treść ma swoja wartość i głębie. Miałem zamiar zacząć pisać za jakiś czas. Pojawiło się jednak kilka komentarzy i sporo e-maili z USA i Polski z prośbą o kolejny odcinek. Co ciekawe, nawet Polonijna gazeta z IL zainteresowała się tym pierwszym wpisem, kto wie może sprawa nabierze odpowiedniego rozgłosu. Ciekaw jestem jak owa gazeta z Chicago trafiła na mój blog, pewnie czytają forum Detroit.

Mała notka do "Odkrywca" z Harper Woods, nie martw się przyjacielu wszystko wyjaśnię i opisze tylko jak pojawi się Twoje Imie i nazwisko to będzie dopiero odkrycie smile

#23 04.14.2011 05:13:21

madmax

plus dla Tomka  ,ze na blogu jest opcja komentarze i zainteresowani moga polemizowac  i wyrazic swoje komentarze.
Pytanie do admin , dlaczego wlasnie ten z wielu watkow na tym forum jest najwazniejszy skoro uznalesc ,ze jako jedyny zostal " przyklejony" ?

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#24 04.14.2011 05:18:15

Art Be
Administrator

Z powodu postu #1. Jest to chwilowe.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#25 04.14.2011 09:31:32

TriopokoPL
Rozgadany

adres mojego blooga został zaktualizowany na http://zaklamanykaplan.bloog.pl/ samo zakłamany było nieadekwatne do treści, mam nadzieję, że czytelnicy rozumieją mnie.

Dodam jeszcze, że w związku z ogromna ilością e-mail jakie otrzymuje, wszelkie Wasze sugestie (nawet tych którzy tutaj czytają ale nie są członkami forum) będą brane pod uwagę. Dziękuje za słowa wsparcia i jak widzę nie ja jeden padłem ofiarą ks frankowskiego. Miejcie odwagę i zacznijcie o tym mówić w USA można nawet na tym zarobić, nie bójcie się przecież Wasze ręce są czyste.

Pozdrawiam

Stopka forum