Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#51 04.18.2011 16:07:04

Look761
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Pytanie do Madmax

Nie wiem czemu teraz coraz czesciej nie mozna zrozumiec madmax i MI2L8 .Czyzby sie maskowali ze swoimi wypowiedziami im blizej zebrania unijnego i wyborow?

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#52 04.18.2011 17:24:49

madmax

look761 odpowiem ci  po prostu  czemu . Od pewnego okresu  z nie wiadomo jakiego powodu stalem sie celem do odstrzalu. Kazdy moj post na forum jest odnotowany , nagle rzeczywiscie jestem jak ten kot na plocie , ktory nie wiadomo naktora strone przeskoczy . Pytanie jest kto ten plot stworzyl ?  Jak widzisz ja i MI2L8 jestesmy jedyni co na forum sa sklonii to przedstawianie innej strony medalu, ze sie tak wyraze. Czy ja sie zgadzam z jego pogladami politycznymi  do konca , absolutnie nie ale  czytam , odpowiadam i  wydaje mi sie ,ze ma poziomie dyskutuje .Czy zgadzam sie  Zomboyem  i AK  na pewne tematy  ? Tak i nie  , ale na tym  wlasnie polega demokracja , moge miec wlasne zdanie . Niestety upraszacie forum do tego stopnia ,ze kto nie jest za to jest przeciw. Nie mam ,zadnych personalych ambicji aby zostac dyrektorem w Unii.  Gest ten wydaje mi  zostal wykonany aby po prostu  sprobowac  razem. Jest jeszcze jedna ,wazna rzecz jest nasz coraz mniej , wiec moze lepiej pracowac razem ?

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#53 04.18.2011 19:48:34

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Madmax, czy to nie ty przypadkowo upraszczasz?
Nie bądź "cry baby", każda decyzja niesie konsekwencje. To, że "udzieliłeś" swego nazwiska radzie dyrektorów uważam za błędną decyzje i brak twojej zdolności przewidywania. Korzystam ze swego prawa do dyskusji i mowie ci o tym. Nie wiem czy pamiętasz wybory z ostatniego roku. Grupa ośmiu ludzi, którzy kolektywnie mieli więcej wiedzy i talentu finansowo - organizacyjnego niż wszystkie rady dyrektorów na przestrzeni ostatnich 10 lat. Jeśli ty myślisz, że cokolwiek zmienisz, łudź się nadal. Jesteś im potrzebny do podreperowania własnego, niezbyt ostatnio imponującego "image". Jesteś wykorzystywany. Jeśli będziesz się upierał przy jakichkolwiek zmianach, zostaniesz usunięty. Nagle staniesz się  "non-bondable". Musisz przyznać, że stołek dyrektorski nie spadł ci na głowę zupełnie niespodzianie? Pomyśl, kto i dlaczego cie do niego przekonywał. Sadze też, że masz personalną ambicje aby zaistnieć, nawet w unii, która niespodzianie stalą się twoim ostatnim bastionem zaistnienia.
Staraj się tez pisać bardziej przejrzyście. Kilku członków tego forum nie może odczytać twych ukrytych przekazów.
Jeśli chodzi o płot, to wydaje mi się że się na nim urodziłeś. wink

Stronę medalu prezentowaną przez MI2L8 nie jestem oczarowany, bynajmniej.
Wpadł tu jak burza obrzucając wszystkich inwektywami. On, jedyny rycerz niepokalany, wie kiedy łzę uronić, wie co to honor, patriotyzm, jak dzieci wychować na szlachetne prawe jednostki, jak posługiwać się co najmniej dwoma językami. W dwóch słowach WIE WSZYSTKO lepiej niż inni (czytaj ci z PRL-u). Tylko SŁUCHAĆ nie potrafi (w naszym przypadku - czytać)
Prześledź jego wszystkie posty, czy znajdziesz tam chociażby jedną prostą odpowiedz?

Dyskutujmy smile

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#54 04.18.2011 21:32:56

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Alez oczywiscie wszystko pisane przez czlonkow komitywy jest logiczne i zrozumiale tak jak naprzyklad wypowiedzi JCP na moje stwierdzenie ze Max jako dyrektor nie moze pisac o zebraniach BoD tu na forum.

post # 34 - "Wglad do sprawozdan (BoD) (tzw. Minutes) jest dla czlonkow organizacji zagwarantowany statutem"

post # 41 - "MI2L8 jest absolutnie zrozumiale ze madmax nie bedzie zdawal sprawozdan z zebran unijnych na forum"

Ja tylko odnosilem sie do publikowania sprawozdan na forum.  Widocznie JCP popiera silnie dwa sprzeczne poglady.
Mimo tego chyba to ostatnie jest obecnym stanowiskiem.   Max ma na swoim koncie dzialalnosc spoleczna i umiejetnosc organizowania wydarzen i prowadzenia aktywnosci dla dobra innych.  Mimo wielkiego nadrabiania i postulowania przez takie osoby jak Zoomboy, MT, Nowy czy JCP ktore nie sa aktywni wsrod Polonii (prosze dac znac jezeli sie myle) brak doswiadczenia organizacyjnego stawia w zapytaniu ich umiejetnosc do skutecznej pracy z innymi.  There is just no track record.  Is there?  Naprawde chcialbym zeby bylo inaczej bo wsrod Polonii jest stosunkow malo ludzi doswiadczonych a zarazem chetnych do pracy.  Zadaje takie pytania bo uwazam ze doswiadczenie jest wazne do skutecznego dzialania na kierowniczych stanowiskach.

#55 04.18.2011 22:31:47

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

MI2L8, wyrywasz zdania z kontekstu.

Max ma na swoim koncie poczynania, które w jakiś sposób dają mu samozadowolenie. Co to jest aktywność dla dobra innych? Co jest dobre dla jednych niekoniecznie musi być dobre dla wszystkich. Czy tzw. "aktywność" wśród Polonii daje ci jakieś prawa których ja "nieaktywny" nie mam? Dlaczego "muszę" działać wśród Polonii? Nie widzę  żadnej organizacji wartej mego czasu.
Jakie sa twoje kryteria "doświadczenia organizacyjnego"?
Ile lat spędziłeś na kierowniczym stanowisku?
Jak byś postąpił gdybyś się dowiedział, że ludzie piastujący prominentne pozycje w organizacji w której działasz nie są tak kryształowi za jakich chcieliby uchodzić?
Dla ułatwienia, zdania zakończone znakiem "?", są pytaniami.

Max śmiało może pisać na tym forum o obradach BoD. Musi tylko robić to w ten sam sposób jak do tej pory. Nikt nie skuma lol
(Max, to był żart)

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#56 04.19.2011 10:43:27

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Nie demonstrujesz umiejetnosci wspolpracy z innymi i ot co.  Poza tym zebrania z toba trwaly by za dlugo.  Nikt nie nosi kalendarzy.  Poza tym, po raz drugi, jako "nieaktywny" i nie widzacy organizacji "wartej mego czasu" jestes widzem albo gapem w zaleznosci od tematu.  Nie mysl ze jestes wyjatkiem bo jest duzo takich jak ty, ale ja dugresuje, na ten temat ciagle sie pisze na tym forum.

PS

Moze moje stwierdzenia powinny byc pisane w watku o sporcie.  Pisze do jednej osoby a druga (sztafetowo) odpowiada.  Czasami to OK, ale tak czesto?

#57 04.19.2011 11:21:41

JCP

MI2L8 napisal:

"post # 34 - "Wglad do sprawozdan (BoD) (tzw. Minutes) jest dla czlonkow organizacji zagwarantowany statutem"

post # 41 - "MI2L8 jest absolutnie zrozumiale ze madmax nie bedzie zdawal sprawozdan z zebran unijnych na forum"

Ja tylko odnosilem sie do publikowania sprawozdan na forum.  Widocznie JCP popiera silnie dwa sprzeczne poglady."

Oba zdania sa prawdziwe i nie sa sprzeczne. Statut zapewnia to czlonkom, co nie znaczy ze Max po kazdym zebraniu wskoczy na forum i wklei minutes. Jesli czlonkowie sa zainteresowani minutes moga o nie poprosic i jest na to procedura. Co w naszej unii nie oznacza ze te Minutes zobacza.
Drazysz ta dziure w brzuchu juz za dlugo, nudno sie robi. Napisz odpowiedzi i swoje przemyslenia na powazne pytania ktore kilka osob ci zadalo. Omijasz ciagle setno sprawy.
Czy sie nudzisz? Moze zostaniesz w unii dyrektorem?

#58 04.19.2011 11:52:39

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

MI2L8 napisał:

Nie demonstrujesz umiejetnosci wspolpracy z innymi i ot co.  Poza tym zebrania z toba trwaly by za dlugo.  Nikt nie nosi kalendarzy.  Poza tym, po raz drugi, jako "nieaktywny" i nie widzacy organizacji "wartej mego czasu" jestes widzem albo gapem w zaleznosci od tematu.  Nie mysl ze jestes wyjatkiem bo jest duzo takich jak ty, ale ja dugresuje, na ten temat ciagle sie pisze na tym forum.

PS

Moze moje stwierdzenia powinny byc pisane w watku o sporcie.  Pisze do jednej osoby a druga (sztafetowo) odpowiada.  Czasami to OK, ale tak czesto?

Tak na sportowo...
Podoba mi się wink

"Patrze w tabele, już jestem na czele..."

Pisze "sztafetowo", żeby zwrócić ci uwagę na popełniane błędy. Wyjmujesz zdana z kontekstu dyskusji, co robi z ciebie niewiarygodnego dyskutanta. Nigdy nie odpowiadasz na proste, rzeczowe pytania. Nie prowadzimy tutaj "multiple choice" testu.
Proste pytanie  wymaga równie prostej odpowiedzi. OT CO!

Co rozumiesz przez "mętne" stwierdzenie - nie demonstrujesz umiejętności współpracy z innymi
("ot co" jest moim "trademark", nie używaj tego sad)
Czy pokorne przyjmowanie każdego b.s. serwowanego przez ciebie lub kogokolwiek innego jest ta oznaką owej nieumiejętności współpracy?
Mam za wiele siwych włosów na głowie aby bezkrytycznie przyjmować czyjkolwiek b.s., brak mi cierpliwości, ot co smile
Nazbyt cenie swój czas abym chciał tracić go na organizacje, które nie są w mojej opinii wiarygodne.
Biorę za to czynny udział, za pomocą glosowania w kształtowaniu rządu w USA. To uważam za swój patriotyczny obowiązek.

That’s all, folks

#59 04.19.2011 12:24:13

madmax

Zoomboy czasami trudno pisac przejrzyscie bo akurat przynosi to odwrotne efekty. W ostatnia niedziele zostalem "rpzpracowany "  przez weteramow jako Madmax , chodz jak widac wcale sie z tym nie ukrywalem. Chca tez cos dodac do dyskusji i pewnie ma to wyjsc z moich ust . Takze czasami czuje sie jak  jakis przekaznik . Czy nie ktorzy nie mogli by sami odpisac na forum , pewnie tak lecz po prosty zrazli sie do forum na czasami nie meretoryczna dyskusje ale personalne utarczki , ktorych na publicznym forum nie powinno byc  a to tego dochodzi ,ze niestety wiele ludzi nie zna sie na zartach , przyklad avataru Nowego.

Wracajac do glownego tematu to dostalem bardzo ciekawe pytanie ( nie zwiazane z polonijna spolecznoscia. ) moze bardziej propozycje  zwiazane z moja pasja jaka jest pilka nozna. Mianowicie zapytano mnie czy nie chcialbym wziac udzialu w tworzeniu profesjonalej druzyny soccer w Detroit : ligi MLS . W chwili obecnej  Major Soccer League  pod wzgledem frekwencji  jest wieksza niz NHL . Musze przyznac ,ze ta propozycja mnie zupelnie zaskoczyla

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#60 04.19.2011 12:42:56

JCP

Wydaje mi sie ze problem lezy zupelnie gdzie indziej. Czlowiek ktory dziala zgodnie z regulami, prowadzi organizacje najlepiej jak umie i ze znajomoscia rzeczy, nie ma nic do ukrycia-powinien nie miec najmniejszego problemu w stawieniu czola dyskusji czy nawet pomowieniom. Problem polega na tym, ze wskazuje sie na powazne bledy i ludzie dziela sie na tych co chca je pokazac i naprawic i na tych co chca je ukryc i kontynuowac. Jesli chodzi o ich osobiste zycia to moga robic co im sie podoba. Natomiast jesli mowimy o dobrach spolecznych, o organizacjach, o Polonii, o unii, o weteranach, o zbiorkach na spoleczne cele-te sprawy musza miec odpowiedz na kazde pytanie. Tylko wtedy ludzie zaufaja i przylacza sie do dzialania, jesli wszystko bedzie przejrzyste i proste. Bo coz skomplikowanego moze byc w naszym srodowisku? Korupcja, klamstwa, manipulacje, nieudolnosc ukrywana latami, upadki nia spowodowane a winnych brak,itp. To prowadzi do kompletnego rozbicia, poczucia bezsensu, walki z wiatrakami a w efekcie koncowym do takiego podworka jakie obecnie mamy. Czesc to popiera glownie ze wzgledu na zaleznosc typu- to moj kolega, to moj pracodawca, z tym wodke pilem, a ten moze mi sie jeszcze przydac, lub po co sie bede mieszal. Drudzy atakuja i wyciagaja problemy na swiatlo dzienne myslac ze da sie to w koncu naprawic. Efekty sa takie, ze stoimy w miejscu, co w obecnym czasie znaczy ze sie cofamy. Aby to zmienic potrzeba checi wielu, jeden nie wygral nigdy niczego. Potrzeba przejrzystego planu i polaczenia sil. Potrzeba przywodcy o ktorym duzo juz pisalismy. Gdyby tylko unia funkcjonowala tak jak nalezy mielibysmy niesamowity z tego pozytek.
Dzis byla bardzo dobra dyskusja na temat prawa w US. W wielu miejscach pasuje jak ulal do naszej tu spolecznosci. Ci co na gorze licza ze wszystko i zawsze im sie uda. Ale jednak niektorzy powoli padaja.

#61 04.19.2011 15:10:23

MI2L8
Totalnie Rozgadany

JCP, masz wyobraznie, to ci dam.  Piszesz o roznych mozliwych psychologicznych przyczynach sluzacych do wytlumaczenia osobistego braku zaangazowania.  Ja rozmawiam ciagle i jestem w kontakcie z ludzmi czynnymi.  Oni sa motywowani wewnetrzna przyczyna.  Pracuja bo im zalezy na sprawie.  Zadne twoje wywody nie zmienia tego faktu.  Niektorzy (przypuszczam nalezysz to tej grupy) szukaja w gwiazdach chyba (tylko analogia) zachety do pracy spolecznej.  Zoomboy przynajmniej szczerze mowi ze jeszcze nieznalazl organizacji godnej poswiecania jego czasu.
To moze wytlumaczyc pewne osoby.  Wiekszosci poprostu nie zalezy.  Zaganieni sa codziennym zyciem, dziecmi, praca, itd.  Ja nawet takich moge zrozumiec bo byc moze po tej zajetej fazie zmienia zdanie, znajda czas, pomysla o swoim "spadku".  Ty ( i tu polegam na twoich wlasnych wypowiedziach na forum) jestes w swojej wlasnej kategorii.  Przedtem mowilac ze jestes chetna pomoc w zoorganizowaniu balu Tygodnika Polskiego, potem spieszylas sie do wypelniena ankiety Kongresu Polonii i wziecia udzialu w ich dzialaniu (bo inaczej poco wypelniac ankiete).  Byly inne przyklady twego zapalu.  Daj nam znac jak to wszystko wyszlo.  Wiesz, co jest jeszcze bardziej zenujace to to
ze piszesz o przyczynach ogolnie, teorytycznie i bez doswiadczenia opartego na twojej wlasnej dzialalnosci.  Jezeli sie myle to napewno nas poinformujesz.   Wiesz, mam dla ciebie pytanie wymagajace tworczosci (nie, pomyslenia).  Dlaczego, twoim zdaniem, powinnismy brac udzial w organizacjach polonijnych.  Powaznie,  moze Zooomboy ciebie wyslucha i zrozumie bo ja jestem poza jego odbiorem.  Z gory dziekuje i nasi goscie ci dziekuja.

#62 04.19.2011 15:42:08

madmax

JCP napisala

Moze sprobujemy kulturalnie porozmawiac o sytuacji w polonijnym srodowisku? Moze powinnismy zalozyc nowy watek, gdzie bedziemy pisac o plusach i minusach, o tym jak zawrocic z obecnej drogi, jak dokonac zmian, jak zachecic do dzialania, co powinnismy tolerowac a co wychodzi poza granice szczegolnie w swietle norm prawa, etyki. jakich chcemy miec przywodcow, czy tacy sa, dlaczego nie chca dzialac, co jest z nami ze nie mamy umiejetnosci rozmowy bez ublizania sobie nawzajem, co powoduje ze tolerujemy tych co niewlasciwie nas reprezentuja, itd.

A czy my wlasnie nie rozmawiamy ?  ( W zasadzie to tylko pare osob )   Czy myslisz ,ze inne spolecznosci etniczne nie maja swoich wewnetrznych problemow ? Moge ci dac przyklad Niemcow , Carpathia Club a to niby taki zorganizowany narod a maja tez wiele problemow. Natury problemy etycznej  , a jak to oceniac , skad miec pewnosc ,ze niektore oskarzenia sa prawdziwe ? Moze dlatego tutaj  w tym kraju obowizuje zasada ,ze to momentu udowodnienia winy nie mozna nikogo przedwczesnie oskarzac.

#63 04.23.2011 21:25:12

madmax

Odpowiadam na pytania zadane w innych watku a skierowane pod moicm adresem.
Tak zgadzam sie ,ze jestem kandytatem kontrowersyjnym. Po pierwsze wcale sie nie pchalem i nie pcham na stolek dyrektora , szczerze mowiac to wlasnie   z forum padly slowa zachety aby jednak  sprobowac  i musze przyznac ,ze to bylo bardzo duza motywacja. Tak ,  jak Zoomboy napisal ,  ze nie mam dyplomu . Tak ,  na ostatnim roku studiow dostalem wize do Stanow , jakos tak bylo ,ze wszystkim dawali przy ukonczeniu studiow  na zasadzie ,ze wiadomo wroca z powrotem Dlatego tez nie mam dyplomu z AE. Wspominane  studia w Stanach to   glownie accounting i  informatyka  i  marketing , ktory bardzo lubie. Tez nie mam dyplomu bo  nie koncetrowalem sie na ukonczeniu  studiow lecz bylo to mi potrzebne w prowadzeniu busniesu.     Wracajac do sytuacji w dyrektorskiej w White Eagle , tak byla taka sytuacja  , mnie jednak nadal bardziej zastanawia czemu nie zostalem " weteranem " Czyzbym zadawal za duzo pytan ?

#64 04.23.2011 21:42:59

JCP

Madmax, moze wiec jako dyrektor z nominacji wypowiesz sie na temat listu zamieszczonego w ostatnim wydaniu TP przez czlonka SC, Karola Gutowskiego, ktorego dyrekcja powolala na ta funkcje. Tytul listu - "Karuzela".

#65 04.23.2011 21:57:26

madmax

List byl podpisany przez Karola Gutowskiego jako osoba prywatna  a nie jako czlonka SC , wiec przedstawia jego indywidualna opinie. Ja jezeli mam wyrazic swoja opinie tez wyraze jako osoba prywatna bo jeszcze nie jestem dyrektorem. Jednak to ,ze pisze i dyskutuje na forum powinno byc w czesci odpowiedzia

#66 04.23.2011 21:59:46

MI2L8
Totalnie Rozgadany

JCP, on zadal pytania na ktore jeszcze nie ma odpowiedzi.  Kiedy zostalas zwolniona jaka dano ci przyczyne na to zwolnienie?  Moze o tym pisalas, nie wiem, jesli tak to przypomnij nam.  Max, podziwiam twoj takt nie reagujac na zeznania Zoomboya.

#67 04.25.2011 07:51:30

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

MI2L8 napisał:

Max, podziwiam twoj takt nie reagujac na zeznania Zoomboya.

"Zeznania" to miałem nadzieje uzyskać od Maxa wink
Ja tylko pytałem.

That’s all, folks

#68 04.25.2011 20:30:38

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Spytaj tych co nominowali Maxa na dyrektora.  To oni zadecydowali o jego kwalifikacjach (ktore oczywiscie posiada)  Chyba sam stwierdzisz ze zarzad unii ma prawo nominowac kandydatow na posady dyrektorskie.  A mowiac o posadach (w slowie posadach a ma pod soba haczyk, czy rozumiesz) uwazam ze powinien zes przygotowac Maxa do oficjalnego zdjecia.  Chcemy by wspaniale wygladal.

#69 04.25.2011 22:18:32

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

MI2L8, jesteś w błędzie. Zarząd nie ma prawa mianować dyrektorów. To należy do Komisji Wyborczej wyłonionej spośród dyrektorów.
Jak do tej pory nominacje nie są nazbyt trafne, sądząc po notowaniach bankrate.
Co za brednie wypisujesz o haku pod sobą? Wyjaśnij proszę, nie wszyscy jestesmy inżynierami.
I co z tymi zdjęciami? Będą na pudelkach cereal?

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#70 04.26.2011 06:39:32

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Wydaje się, ze MI2L8 wie tyle ile zje (żart)
Ale tak naprawdę, wałczą w nim dwa demony; polityczny i inżynieryjny. Co chwila (a może według potrzeby) jeden bierze górę nad drugim wink

That’s all, folks

#71 04.26.2011 07:57:06

JCP

Matka Teresa napisala: "Zarząd nie ma prawa mianować dyrektorów. To należy do Komisji Wyborczej wyłonionej spośród dyrektorów."

Mala poprawka: Niektorzy przez zarzad rozumieja management, ale tu chodzi o dyrekcje. Utarlo sie powiedzenie ze zarzadem unii jest dyrekcja. Dyrekcja sposrod siebie w okreslonym przez statut terminie wybiera Komisje Nominacyjna i to ta komisja ma prawo powolac tzw. kandydata z nominacji. Kandydat ten bierze udzial w najblizszych wyborach jesli oprocz niego istnieja kandydaci z petycji. Jesli nie ma, to nominowany kandydat przechodzi na pelny termin funkcji dyrektora, czyli 2-3 lata zaleznie od regul narzuconych przez dyrektorow i podanych w tzw. bylaws.

Takie moje "magistro-inzynierowe" wyjasnienie.

#72 04.26.2011 11:39:17

madmax

MT wydaje mi sie haczyk polega w slowie " Posadach "  bo nikt z tych posad nie ma kazdych materialnych korzysci  a chyba wrecz odwrotnie.

#73 04.26.2011 13:23:15

madmax

Wracajac do tematu to zaczynam byc zmeczony cala ta sytuacją . Jeszcze nie jestem dyrektorem  a juz niektorzy chca mnie rozliczac. Piastowanie funkcji w kazdej polonijnej organizacji  nie wiaze sie z zadnymi korzystosciami finansowymi. Wczoraj uslyszalem ,ze b of d Unii maja  szkolenia na Bahamas. Czy czasem ktos sobie pare lat temu  nie napisal na forum na ten temat ? Podkreslam jeszcze raz  nie pcham sie na zaden stolek ( lub jak ktos woli posade )  Zebranie podpisow i kampania wyborcza lub tez  publiczna  debata    nie bylaby  dla mnie zadnym problemem.  Moge tylko zapytac , czemu mialbym to robic , czemu  wlasnie ja?

#74 04.26.2011 13:30:19

madmax

cdn
osoba , ktora zasluguje na poparcie  wsrod Polonii jest  Staszek Grot , i nie wazne jakie ktos ma przekonania polityczne.
Pytanie jak go zachecic to tego aby dzialal dla dobra Polonii

#75 04.26.2011 16:01:57

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

madmax napisał:

cdn
osoba , ktora zasluguje na poparcie  wsrod Polonii jest  Staszek Grot , i nie wazne jakie ktos ma przekonania polityczne.
Pytanie jak go zachecic to tego aby dzialal dla dobra Polonii

Rzeczywiście jak go przekonać?
Zadzwoń do jedynego społecznego radia polonijnego i zapytaj dlaczego, pomimo faktu ze S.G jest dość prominentna osoba w republikańskich "ranks and files", radyjko nigdy nie wydało z siebie najmniejszego dźwięku na ten temat, a jednocześnie obszernie informuje nas o prawdopodobnym sukcesie Polonusa w Kanadzie?
Przecież niejednokrotnie zapewniał nas, słuchaczy, że podaje dobre i złe, ale zawsze prawdziwe informacje i jest całkowicie apolityczny?

That’s all, folks

Stopka forum