Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 04.12.2011 20:38:29

nowy
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Pytanie do Madmax

JCP pisze "To naiwnosc, ktora prowadzi do bledow"
       I ciągłego polepszania swego losu kosztem oszukiwanych.

Zgadzam się z tobą.

Ciekawe co na to MI2L8 ? preferujący koncepcyjne koncepty tajnosci zebrań rodem z PRL-u? Odzielenie tych tz. funkcyjnych od reszty szarej masy. O zgrozo czużby wpadł we własne wnyki?  smile

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#27 04.12.2011 20:52:29

JCP

Madmax pyta czy "podawalbys strategie swojej firmy na publicznym forum?" Tu wlasnie jest ten niuansik "swojej firmy". Firma pod nazwa PAC FCU nie jest "swoja firma". Dziala tylko dlatego ze ma czlonkow ktorzy deponuje tam pieniadze i zaciagaja pozyczki. Inaczej nie istnialaby a nasze kierownictwo i dyrektorstwo nie byloby nam wcale potrzebne. Musieliby pomyslec o "swojej firmie". Mam i tak powazne watpliwosci co do ich przydatnosci i kwalifikacji niektorych.

#28 04.12.2011 21:10:04

madmax

JCP napisał:

Madmax pyta czy "podawalbys strategie swojej firmy na publicznym forum?" Tu wlasnie jest ten niuansik "swojej firmy". Firma pod nazwa PAC FCU nie jest "swoja firma". Dziala tylko dlatego ze ma czlonkow ktorzy deponuje tam pieniadze i zaciagaja pozyczki. Inaczej nie istnialaby a nasze kierownictwo i dyrektorstwo nie byloby nam wcale potrzebne. Musieliby pomyslec o "swojej firmie". Mam i tak powazne watpliwosci co do ich przydatnosci i kwalifikacji niektorych.

czy nie w interesie czlonkow  jest aby prowadzona byla jak   profesjonalna firma  , nie mylmy  " swoja firma " >
Kupilem aukcje Forda , jestem wlasicielem , czy to mnie upowaznia to sprawozdania z kazdego meetingu B of D ?

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#29 04.12.2011 21:12:49

MI2L8
Totalnie Rozgadany

OK.  Wymazalem pierwsza "prosto z mostu" odpowiedz.  Coz mial wspolnego z przedszkolem.  Ale tak na serio, czy tupanie noga jest tym samym co wiedza tematu?

#30 04.12.2011 21:26:13

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Max, wiedz ze oni ci zyc nie dadza ciaglym kwakaniem.  Nazwa cie sprzedawca praw wlascicieli unii.  Potem ze jestes zdrajca Polonii.  Ze cie kupili za 30 srebrnikow, itd. , itd.  A tlumaczenie ze nie masz prawa podawac do wiadomosci o dyskusjach zebraniowych to tak jak rozmowa z gluchym.  Oni podniecaja sie racja swojej wyobrazni.  Mimo tego zycze ci dobrej i owocnej kadencji i kontynuacyjnego udzialu na Forum.  Twoje poczucie humoru napewno sie przyda.

#31 04.13.2011 07:28:04

JCP

Czemu sie tak niezdrowo podniecacie sprawozdaniami z BoD? Kto i gdzie tego zadal? O czym wy piszecie? Podajcie nr postu.
MI2L8-to co wymyslasz to jest pure insult! Kto to sa oni? ("oni ci zyc nie dadza"). Pusciles swoje wodze fantazji.

#32 04.13.2011 07:29:29

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

madmax napisał:

ciekaw jestem odpowiedzi Zoomboya  , bo MI2L8 zadal rzeczowe pytanie ? Jak myslisz czy podawal bys strategie swojej firmy na publicznym forum ?

MI2L8 już nie raz wykazał "corporate" skrzywienie, wie wiele ale nie potrafi połączyć "dots". Jest gawędziarzem teoretykiem, nie wydaje się, że miał jakikolwiek biznes za który był personalnie odpowiedzialny. Bycie "corporate man" jest najczęściej powiązane z ekstensywnym wahaniem tych "na gorze" wink
Czas na zaczerpniecie świeżego powietrza.

MI2L8 napisał:

Ja tylko ci przypominam ze sprawy dyskutowane wczasie zebran dyrektorskich nie sa podawane do wiadomosci publicznej.  Zadna firma tego nie robi.  Ale chwile, ty napewno znasz przyklady takich firm.  Jesli tak to nam podaj.

Tak, znam.
http://nolafoodcoop.org/2009/06/18/nofc … ne-1-2009/
http://www.google.com/url?sa=t&sour … mp;cad=rja

MI2L8 wykazujesz żenujący brak wiedzy. Nie potrafisz zrozumieć różnicy pomiędzy korporacja a unia kredytowa. Proponuje żebyś nie zabierał głosu w dyskusji na tematy których nie znasz.

madmax napisał:

JCP napisał:

czy nie w interesie czlonkow  jest aby prowadzona byla jak   profesjonalna firma  , nie mylmy  " swoja firma " >
Kupilem aukcje Forda , jestem wlasicielem , czy to mnie upowaznia to sprawozdania z kazdego meetingu B of D ?

Madmax, twoja odpowiedz na post JCP bardzo mnie martwi. Tak jak pisałem powyżej ani ty ani MI2L8 nie potraficie pojąć różnicy pomiędzy korporacja a unia kredytowa, która jest Co-Op lub spółdzielnią.
Jeśli "wybierasz: się na dyrektora radze abyś zaczął czytać.
http://www.cuna.org/products-services/d … ?sku=22824

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#33 04.13.2011 07:35:00

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

MI2L8 napisał:

Max, wiedz ze oni ci zyc nie dadza ciaglym kwakaniem.  Nazwa cie sprzedawca praw wlascicieli unii.  Potem ze jestes zdrajca Polonii.  Ze cie kupili za 30 srebrnikow, itd. , itd.  A tlumaczenie ze nie masz prawa podawac do wiadomosci o dyskusjach zebraniowych to tak jak rozmowa z gluchym.  Oni podniecaja sie racja swojej wyobrazni.  Mimo tego zycze ci dobrej i owocnej kadencji i kontynuacyjnego udzialu na Forum.  Twoje poczucie humoru napewno sie przyda.

Brawo Mi2L8, czy ty byłeś kiedyś w ZMS-e? Tyrada warta "władcy dusz". Twoje domniemania, posądzenia, epitety słyszałem nieraz - w PRL-u smile

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#34 04.13.2011 07:52:11

JCP

Wglad do sprawozdan z zebran BoD (tzw. Minutes) jest dla czlonkow organizacji zagwarantowany statutem. W przypadku unii tylko dane dotyczace personaliow czlonkow i ich kont sa objete tajemnica. Szkoda ze mamy tak niedoinformowana grupe, ktora maci w glowach i zabrania tzw. swiadomosci ludzi. Skad im w ogole takie pomysly przychodza do glowy? Teraz nie trudno wyciagnac wniosek dlaczego organizacje dzialaja tak jak dzialaja. Wciska sie ciemnote ludziom w rzekomo wolnym kraju, a oni ze wzgledu na swoj ciasny umysl i brak determinacji aby sprawdzic te wciskane im brednie-wierza na slowo. Dla przykladu o weteranach "tak decyduje Nowy Jork". czy ktos sprawdzil? Eeee tam, za duzo wysilku trzeba w to wlozyc, lepiej powielac te bzdury na szerokich forach dyskusyjnych i w kuluarach zebran organizacji. BS. A potem taki jeden z drigim dla kurazu mowi "a czy ty wiesz kim ja w Polsce bylem?" I juz uszka stulone, wszyscy na bacznosc stoja.

#35 04.13.2011 16:58:21

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Jeszcze raz powtarzam dla aktywu forum.  Na tym forum napewno nie bedzie sprawozdan z posiedzen unii.  Zaden business w Stanach tego by nie zrobil.  A teraz tak grzecznie: Ktory wyraz z drugiego zdania nieponimajecie?  A teraz zapraszam do typowego podskakiwania.

#36 04.13.2011 16:58:34

madmax

JCP masz racje wglad do sprawozdan BoD jest zagwarantowany statusem , a  jak zagwarantujesz ,ze kazdy czytajacy forum jest czlonkiem Unii ? Czyli  zakladajac ,ze pisze post odnosnie zebrania a czyta to nie czlonek albo moze dyrektor z innej  konkurencyjnej Unii  to chyba automatycznie dyskwalifikuje mnie jako osobe godna zaufania a na dodatek narazam na  potencjalne starty organizacje , ktora spolecznie reprezentuje ? Czyz Nie ?

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#37 04.13.2011 17:08:46

madmax

Zoomboy napisał:

Madmax, twoja odpowiedz na post JCP bardzo mnie martwi. Tak jak pisałem powyżej ani ty ani MI2L8 nie potraficie pojąć różnicy pomiędzy korporacja a unia kredytowa, która jest Co-Op lub spółdzielnią.
Jeśli "wybierasz: się na dyrektora radze abyś zaczął czytać.
http://www.cuna.org/products-services/d … ?sku=22824

Spoldzielnia , moze kojarzyc sie tez z Kolchozem , mam nadzieje ,ze nie to miales na mysli smile
Nie raz sugerujesz ,ze wlasnie Unii brakuje tego podejscia  jakie ma korporacja   a teraz idziesz w droga strone ?

#38 04.13.2011 17:25:34

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

Pop swoje, czort swoje.... smile

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#39 04.13.2011 17:42:27

JCP

Madmax, o spoldzielni pisal nowy nabytek Supervisory Committee Karol Gutowski. Ten sam co dzis zrobil z siebie blazna na karuzeli w swiatecznym wydaniu TP. Mysle, ze Zoomboy celowo uzywa tego okreslenia.

#40 04.13.2011 17:55:14

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Max, niespodzianka, chyba powoli odczepiaja sie bo ani na moje ani na twoje pytania nie odpowiadaja.  Jeszcze raz poraz dziesiaty: zaden busines dochodowy nie dyskutuje swoich posiedzen publicznie tzn. KAZDY business dochodowy.  Prosze czytac gazety lub pujsc do szkoly.

#41 04.13.2011 17:58:36

JCP

MI2L8, jest absolutnie zrozumiale ze madmax nie bedzie zdawal sprawozdan z zebran unijnych na forum. Zmien ton. Jestes tzw. passive agressive. Nie odpowiedziales jak dotad na zadne konkretne pytanie. "Bujasz sie".

Madmax, skad powstal watek o pisaniu minutes na forum? czy od MI2L8? Czy to tak z rozpedu? Wydaje sie, ze ta nieliczna grupa buntownikow co to wytropila rozne nieprawidlowosci unii i wskazala na bledy, klamstwa, nie stosowanie sie do bylaws-zdobyla ogromne doswiadczenie w sprawach dotyczacych nas, wszystkich czlonkow. Dzieki nam zaszly pewne zmiany. Korzystne tez. Mimo sadow, mimo calkowitego pogwalcenia naszych praw, ruszylismy cos co bylo nietykalne przez dziesiatki lat. taki maly kamien wegielny. Chcemy prawdy, czy nie mamy do niej prawa? Szykuje sie nastepna ciekawostka, ktora trzymam wlasnie na twoja inauguracje. Jest tuz, tuz.

Drogi MI2L8, tylko ignorant i osoba slaba, ktorej tak naprawde nie zalezy na zadnej tu Polonii moze przemilczec to co ma miejsce na naszym podworku.Lub osoba popierajaca to czego jestesmy swiadkami. Jesli zabierasz glos, badz konsekwentny. Wypowiedz sie na temat, nie atakuj bezpodstawnie. Na wszystko sa dowody. Tego juz sie nauczylismy-prawda musi byc poparta dowodami. Jest.
Bawisz sie w ciuciubabke, albo naprawde nie masz pojecia co jest grane i chcesz siebie tu wypromowac jako polonijnego intelektualiste. Taki "Dyzio marzyciel". Szklane domy mi sie kojarza.

#42 04.13.2011 20:43:20

madmax

JCP mam pytanie , czy jestes za tym  zebym zgodzil sie byc dyrektorem czy nie ?
Jezeli nie to napisz  dlaczego jestes przeciwko

#43 04.13.2011 20:53:41

JCP

Moge ci tylko odpowiedziec prywatnie. Nie dlatego ze jest to tajemnica. Ale wrog czuwa.

#44 04.13.2011 21:36:05

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

MI2L8 napisał:

Max, niespodzianka, chyba powoli odczepiaja sie bo ani na moje ani na twoje pytania nie odpowiadaja.  Jeszcze raz poraz dziesiaty: zaden busines dochodowy nie dyskutuje swoich posiedzen publicznie tzn. KAZDY business dochodowy.  Prosze czytac gazety lub pujsc do szkoly.

Drogi Dyziu, vel UR2L8, aka MI2L8.

Ignorancja twoja sięgnęła dna. Na twoje pytania odpowiedziałem powyżej, nie widzisz czy nie rozumiesz?
Jeszcze raz wytłumaczę jak dla kogoś kto ma syndrom;
Unia kredytowa nie jest biznesem dochodowym w rozumieniu które przypisujemy korporacji lub bankom.
Zadaniem unii jest służenie swoim członkom.

What is a Credit Union?

A credit union is similar to a bank, but is a co-op (spółdzielnia) that is often comprised of individuals with a certain occupation or members of a labor union. The purpose of the credit union is to provide services like loans and exclusive financial services to its members.

Benefits of Credit Unions

Members of a credit union can take advantage of features like receiving profits on the money they have deposited, since the union offers high returns on savings and low interest rates on home and auto loans.

Non-Profit

All credit unions are non-profit and are owned by its members, meaning there aren't any shareholders that are not directly affiliated with the credit union. Since all the money is kept "inside," union members can take advantage of better service.

Volunteers

Unlike a bank, a credit union is run by its members and elected committee members for the purpose of meeting the needs of customers specifically.

i jeszcze

The World Council of Credit Unions (WOCCU) defines credit unions as "not-for-profit cooperative institutions".
http://www.woccu.org/about/creditunion/

To powinno wyjasnic ci idiotyzm z "KAŻDYM biznesem dochodowym"!
Czytaj gazety, idź do szkoły, ale do innej niż chodziłeś do tej pory.
Nie wydaje się, że zrobili nazbyt dobra robotę. wink

MI, jesteś przygnębiający!

That’s all, folks

#45 04.14.2011 08:40:15

JCP

Slyszalam juz rady z tuby od szefowej PACFCU zeby pojsc do szkoly....Sounds similar. Jednak ciagle sie okazuje ze to grupa czlonkow, a nie dyrektorow (do ktorych obowiazkow to nalezy) znajduje coraz nowsze sensacje i potrafi przeczytac financial report, stwierdzic ze mamy straty zamiast zyskow i ze w SC siedzi pracownik unii za wiedza i przyzwoleniem dyrekcji. Jest wiecej. Po nitce do klebka. Jesli w obecnej Komisji Nadzorczej mamy takie asy jak np. pan ktory pokusil sie o swiateczny list o karuzeli na Bielanach, to coraz wieksze mam obawy co dalej z tego wyniknie.

#46 04.14.2011 17:38:27

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Zoomboy, nie denerwuj sie zbytecznie.  Niestety twoja ignorancja siega szczytu.  Non-profit business ktory ty dajesz jako przyklad swoich zmajaczonych argumentow w dalszym ciagu musi wykazac sie dochodem.  Takie dziwne wydatki, napewno wedlug ciebie jak: koszt pracownikow, swiatla, gazu, poczty, komputerow, ogloszen, etc. wymaga
dochodow, czyli zwyzki przychodow ponad kosztami operacji.  Typowo ludzie, wlacznie z toba nie rozumieja ze "non-profit" nie utrzyma sie kiedy traci pieniadze.  Tylko rzad federalny, majac prawo drukowania pieniedzy, moze operowac ze stratami, ale tylko na ograniczony czas.   Mowiac o non-profits zjezdzasz z tematu.  Max zadal pytanie w ktorym wykazal znajomosc i kwalifikacje na dyrektora unii.  On wie ze nie moze pisac o wewnetrznych sprawach, ze nie moze zdawac sprawozdan na forum.  Zaden business, profit czy non-profit tego nie robi.  Wyjatkiem jest np. rada parafialna przy moim kosciele.  Oni publikuja tzw. minutes ze swoich zebran.  Ale czy oni sa businesem?  A czy unia jest businessem.  Mam nadzieje ze sie nie zgubiles ponownie w tego rodzaju wyjasnieniach.  A jezeli tak to prosze sprecyzuj pytanie bez goraczki i po doroslemu.  OK?

#47 04.14.2011 22:19:42

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Dyskusja z tobą jest jak owe gadanie chłopa do obrazu. Wybierz kim jesteś, obrazem czy chłopem, mnie nie zależy wink
Wydaje się, ze wiesz ale naprawdę niewiele wiesz. Mącisz, mylisz fakty, obracasz frazesami.
Ile lat spędziłeś na prowadzeniu jakiegokolwiek biznesu? Ja to robiłem w "starym kraju" i robię to tu z wielkim sukcesem, "day in - day out".
Rozumiem ciebie, chcesz zaistnieć, udowodnić że jesteś najtęższy mózg korporacyjny, itd, itp.
Niech ci będzie, masz racje we wszystkim, jesteś mądry i z pewnością piękny ciałem i duchem.
Jak wcześniej wspomniałem; mnie nie zależy.
Delektuj się smile

That’s all, folks

#48 04.18.2011 12:56:26

madmax

pytanie do Madmaxa  ?

Moze to nie tylko pytania odnosnie mojej kontrowesyjnej kandytatury do board of PAC lecz moje posty i obecnosc w niekktorych miejcach doprowadzily do wielu pozytwnych rozwiazac posrod Polonii. Skladam   moje podziekowanie  panu Zoomboyowi za inspiracje .

#49 04.18.2011 14:03:10

JCP

czy mozesz rozwinac temat, czy to tylko dla wtajemniczonych.

#50 04.18.2011 15:39:26

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

Madmax, czy muszę kupić maszynę firmy Enigma, ażeby ciebie zrozumieć?
(przepraszam forumowa Enigmę, zbieżność imion przypadkowa)

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

Stopka forum