Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 04.10.2011 21:05:27

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Pytanie do Madmax

Madmax, czy podjales decyzje odnosnie dyrektorowania w naszej unii? Chetnych z petycji prawdopodobnie nie ma, wiec jesli jestes z nominacji to wiadomo ze automatycznie przejdziesz. Jest to dla mnie bardzo wazna odpowiedz w swietle pewnych "very disturbing news" dotyczacych unii. Czy moglbys odpowiedziec na to pytanie? Chyba nie jest to tajemnica, a przynajmniej nie powinna byc.

#2 04.10.2011 21:06:23

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Re: Pytanie do Madmax

Tez jestem ciekaw decyzji Maxa.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#3 04.11.2011 08:02:52

JCP

Madmax, widze ze ignorujesz pytanie. Nie musisz rozwijac odpowiedzi. Wystarczy krotkie tak lub nie.

#4 04.11.2011 08:13:26

madmax

jeszcze nie wiem

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#5 04.11.2011 08:24:13

JCP

Malo czasu, sprezaj sie. Mysle jednak, ze starasz sie uniknac odpowiedzi. Kiedy postanowisz na 100%, daj znac. Mam dla ciebie zadanie nie do odrzucenia.

#6 04.11.2011 13:49:05

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

madmax napisał:

jeszcze nie wiem

Żartujesz z nas czy z unii?

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#7 04.11.2011 14:39:16

Look761

madmax napisał:

jeszcze nie wiem

Zoomboy napisał:

Mysle ze madmax faktycznie nie wie.
Unia moze jeszcze go odzucic i wtedy powie ze zrezygnowal a gdy go pozostawi to powie ze zaakceptowal nominacje.

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#8 04.11.2011 14:50:32

madmax

Zoomboy napisał:

madmax napisał:

jeszcze nie wiem

niestety  z was , czy  jako osoba nie bedaca jeszcze dyrektorem  dostalem tyle krytyki ?
Czy , jako jeden   z kandytatow  zgodzilem sie na wywiad ? Czy jestem jedyny co pisze na publicznym forum , zbierajac za to ciegi ( patrz Bialy Orzel a teraz szykuje  sie dalej)  Moze lepiej byloby byc anononimowym.  Wiem ,ze zadasz wiele trudnych pytan , niektore z nich moge odczytac z twoich postow. Dlaczego uwazasz ,ze jezeli sie zdecyduje bede zlym dyrektorem ? . Czy to ,ze kiedys mialem DUI  , nie ukrywam tego , Czy brak doswiadczenia w branzy finansowej ?

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#9 04.11.2011 15:03:17

madmax

cdn
Konczylem Akademie Ekonomicza w Krakowie, specjalnosc finanse ,  przyjaz do Detroit pokrzyzowal moje plany . Mialem pisac prace magisterska pod kierunkiem Balcerowicza  , odnosnie znanej reformy , ktora odmienial Polske

#10 04.11.2011 15:03:29

ak
Serwis

LOOk,
unia nie moze w tej chwili odrzucic madmaxa, bowiem Jego nazwisko figuruje jak z nominacji dyrektor.
Uwazam, ze madmax powinnien byc dyrektorem - moja prywatna opinia.

"Friends are flowers in the garden of life"

#11 04.11.2011 19:57:41

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

AK ma racje. Madmax JUŻ JEST DYREKTOREM. Podobno nie ma żadnego kandydata z petycji.
Czyli nasz dzielny dyrektor Max będzie siedział za dyrektorskim stołem tak jak Kurzatowski na ostatnim zebraniu.
Jego udział w obecnej ekipie jest największym błędem jaki mógł zrobić. Powinien być na tyle obeznany z sytuacja, żeby wiedzieć, że nic sam nie zmieni. Być może niepowodzenie w White Eagles i u weteranów robią go zdesperowanym, nie wiem. Wiem ze jest pionkiem w grze, która go przerasta.
Sorry max, taka jest moja opinia.

That’s all, folks

#12 04.11.2011 20:19:43

ak
Serwis

a ja dalej uważam, że skoro stac Go na wyrażanie opinii na Forum, to podobnie może postępowac  jako dyrektor unijny.
Po pierwsze, być zawsze na bieżąco z tym, co dzieje sie w unii. W rozmowie z przedstawicielami BoD wynikało, że nie zawsze wiedzą, co tak naprawdę tam się dzieje. Często Forum jest źródłem informacji dla BoD.
Więc, madmax stały uczestnik tego forum, bedzie dyrektorem zawsze "update".

Obyś nie był tylko FIGURANTEM w tej unijnej karuzeli.

"Friends are flowers in the garden of life"

#13 04.11.2011 20:54:45

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Helo, miejmy troche zrozumienia.  Max bedzie mial tylko jeden glos.  Prawda ze bedzie mogl zabierac glos, przedstawiac swoj punkt widzenia, zadawac pytania, itd.  Inni moga go sluchac albo nie, to bedzie zalezec od Maxa umiejetnosci, zdolnosci budowania koalicji, talentu do prognostykowania o efektach podejmowanych decyzji a takze znajomosci przepisow federalnych.  Mimo tego wszystko co jest mowione na zebraniach BoD nie moze byc podawane do wiadomosci publicznej przez indywidualnego dyrektora.  Za unie odpowiada cala BoD a nie jeden dyrektor.  Pisanie o niepowodzeniach uzywajac slowa "Byc moze" albo "nie wiem" jest insynuowaniem w stylu "below the belt".  Max ma prawo moim zdaniem na strzal karny.

#14 04.11.2011 21:17:12

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Whatev!
W przyszłości wrócimy do tej "konwersacji", obiecuję.

That’s all, folks

#15 04.11.2011 22:53:55

nowy

MI2LM -"Max ma prawo moim zdaniem na strzal karny"
...................................................................................
AK - "Więc, madmax stały uczestnik tego forum, bedzie dyrektorem zawsze "update"."
................................................................................................
Zoomboy - " Wiem ze jest pionkiem w grze, która go przerasta."
...........................................................................................................
A ja mimo wszystko Max życzę ci powodzenia.
Nie strzelaj tylko do własnej bramki smile
Korzystaj z Forum i informacji w nim zawartych smile
Pionek czasem, bywa matuje królową smile
Najczęsciej jednak jest 'używany' sad
                               Jak będzie w tym wypadku? Nie daj się używać - wiem że to trudne.
Czy będziesz tym dyrektorem który będzie pisał na Forum? smile

Dużo się ostatnio dzieje.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#16 04.12.2011 05:06:31

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Nowy napisał:

Pionek czasem, bywa matuje królową smile

To może mnie przekonać smile

That’s all, folks

#17 04.12.2011 06:45:11

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Ale nigdy publicznie.  Czy ktos w dalszym ciagu nierozumie tego konceptu?

#18 04.12.2011 09:05:06

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

A ty o czym znowu, konceptorze?

That’s all, folks

#19 04.12.2011 14:17:33

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Nie spodziewaj sie ze Max bedzie dyskutowal na Forum wewnetrzne sprawy unijne.  Czy teraz rozumiesz Mistrzu forum?

#20 04.12.2011 16:30:27

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Kolego, wiem że jestem debeściak, ale żeby zaraz "Mistrzu".
Dziękuję kolego, dziękuję (liczko mi się spłoniło smile)
Które sprawy sa wewnętrzne?
Czyżby te, że zamknęliśmy ubiegły rok ze stratą -206,266?
Czy próby dowiedzenia się co leszy u przyczyny braku sukcesu finansowego naszej unii są sprawami wewnętrznymi?

That’s all, folks

#21 04.12.2011 20:10:49

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Ja tylko ci przypominam ze sprawy dyskutowane wczasie zebran dyrektorskich nie sa podawane do wiadomosci publicznej.  Zadna firma tego nie robi.  Ale chwile, ty napewno znasz przyklady takich firm.  Jesli tak to nam podaj.

#22 04.12.2011 20:24:56

nowy

MI2L8 napisał:

Ja tylko ci przypominam ze sprawy dyskutowane wczasie zebran dyrektorskich nie sa podawane do wiadomosci publicznej.  Zadna firma tego nie robi.  Ale chwile, ty napewno znasz przyklady takich firm.  Jesli tak to nam podaj.

Zastanawiam się MI2L8 nad postem Zoomboy'a jaką tajemnicę ukrywają dyrektorzy Unii?
Czy w obliczu strat należy mieć tajemnice przed tymi, którzy powierzyli im te stanowiska?
Czy społeczne organizacje powinny unikać otwrtosci i ukrywać cos przed członkami tychże organizacji?
WIele pytań.
Rozumię firmy mają prawo ukrywać swoje postępowanie ale organizacje tz. społeczne?
No chyba, że są zawłaszczone i ci którym powierzono w pewnym momencie funkcje kierownicze czują się jak ich własciciele, szefowie zapominając o podstawowym statucie. Tylko w imię czego przejęcia funduszy? Bo chyba wszystko do tego zmierza.
Dla mnie w takich organizacjach wszystko powinno być ujawnione.
Wyjątek to ochrona danych osobowych w Unii stanu kont itd. A to akurat było swego czasu debatą publiczną w prywatno publicznym radio. sad

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#23 04.12.2011 20:27:19

JCP

Nikt nie wymaga szczegolowych informacji z zebran, niektorzy twierdzili ze i tak te prawdziwe odbywaly sie bez udzialu niewygodnych, a na formalnych jadano pizze, duzo pizzy. Pytania dotycza tego, co scisle wiaze sie z nasza unia i nie mozesz porownywac federalnej unii kredytowej do innych instytucji i ich posiedzen dyrektorskich. Unia jest wlasnoscia czlonkow a dyrektorzy sa przedstawicielami czlonkow i powinni dzialac w ich najlepszym interesie. Wiec kiedy unia ma negatywny balans, nie moze oszukiwac czlonkow, ze odnosi wielkie finansowe sukcesy i oglaszac na plakatach i w radio, ze jeszcze tak wielkiego sukcesu nie osiagnela do tej pory. Liczenie na to ze wszyscy czlonkowie sa ciemni jak tabaka w rogu jest troche na wyrost. To naiwnosc, ktora prowadzi do bledow.

#24 04.12.2011 20:30:33

JCP

Nowy, w obliczu pewnych informacji ktore posiadam, zaczynam myslec ze wlasnie tak jak napisales: ci na stanowiskach wyobrazaja sobie, ze unia to ich prywatna firma. Z jednym wyjatkiem-pieniadze na wszystko sa brane z kieszeni czlonkow. Coz za wygoda! lub jak mawiaja Amerykanie: How convenient!

#25 04.12.2011 20:35:03

madmax

ciekaw jestem odpowiedzi Zoomboya  , bo MI2L8 zadal rzeczowe pytanie ? Jak myslisz czy podawal bys strategie swojej firmy na publicznym forum ?

Stopka forum