Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 03.28.2011 07:43:11

TriopokoPL
Rozgadany

Dom na Moran 11691

Chciałem poinformowac, ze moj dom znajdujacy sie przy Ulicy Moran 11691 zostal sprzedany bez najmniejszego kontaktu ze mna. Niczego nie podpisalem, na nic nie wyrazalem zgody. Do Lutego 2011  mialem oplacone raty za dom. Ja wynika z wyciagu bankowego na moim koncie online dom zostal sprzedany za jakies 42000$ z oprocentowaniem 0%. Ciekawe kto ten dom zakupil?? Moze ktos z pracownikow, lub sam Pan Kozlowski lub Dul, kto wie. Uwazam, ze sprawa ta zostala zalatwiona bezprawnie.

Jak to widzi szanowne gremium forumowe???

#2 03.28.2011 08:02:27

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Dom na Moran 11691

jezeli  zostal sprzedany za taka sume to uwazam to za sukces w obecnych czasach

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#3 03.28.2011 08:15:51

TriopokoPL
Rozgadany

Sukces czy kolejne szachrajstwo w Unii panie dyrektorze.

#4 03.28.2011 08:32:58

MI2L8
Totalnie Rozgadany

A wiec wyjechales do Polski.  W jakim stanie zostawiles swoj dom.  To znaczy czy miales zamiar placic miesieczne raty (chyba nie), czy dales dom na sprzedaz? Czy ktos mial zalatwiac sprawe domu w twoim imieniu?  Czy ty dostaniesz pieniadze po sprzedazy?  Nie wyjeza sie do Polski bez zalatwienia takich rzeczy.  Napisz wiecej.  Szczegoly sa bardzo wazne.

#5 03.28.2011 08:40:59

TriopokoPL
Rozgadany

Wyjechalem do Polski. Dom kupilem za 97000 zmuszony jednak do wyjazdu zaczolem szukac klienta mialem czlowieka, ktory chcial zaplacic za ten dom cene rynkowa 33000 in CASH $$$ ( wartosc domu po trzech latach spadla do takiej ceny - robilem estimate) poszedlem do p Kazimierza K. ale on powiedzial ze ich to nie interesuje. Bylem swietnym kredytobiorca poniewaz placilem na czas a nawet mialem nadplacone do Lutego tego roku. Dom pozostawilem, Kazik K dzwonil do mnie dzien przed wyjazdem abym podpisal papierek ktory im pomoze w sprzedazy, ja tego nie zrobilem bo mam dosyc szachrajstwa i ukladow w unii. Dom zostal sam sobie, na drugi dzien po wyjezdzie Unia wlamala sie do domu moi sasiedzi mnie poinformowali, Unia zmienila zamki iw wyprzedala sprzety tak to wyglada bo podobno mowiono ze ja zdemolowalem dom. Czy czlowiek ktpry wlozyl cale serce i oszczednosci w dom demoluje go? Nie mam zoltych apierow i nie mam takiego podejscia. Mysle ze bylo to celowe dzialanie unii aby dom sprzedac za wdowi grosz pewnie komus ze struktur unijnych. Moj adwokat juz pracuej nad tym, wkroptce dowiem sie szczegolow.

#6 03.28.2011 09:31:27

madmax

Tomek swoim postem potwierdziles ,ze byl to sukces  $  33,000 a 42,000  jest duza roznica i to za "zdemolowany dom"

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#7 03.28.2011 09:43:30

TriopokoPL
Rozgadany

A ja widze tutaj jakis przekret, ( skad wiesz ze zdemolowany, brales w tym udzial ) a moze to tylko wirtualne transakcje, pozyjemy zobaczymy.

#8 03.28.2011 10:57:43

MI2L8
Totalnie Rozgadany

TripokoPL, musze sie domyslac co sie stalo.  Zaciagnales pozyczke na dom i placiles raty do Unii.  Z chwila odjazdu do Polski porzuciles dom i wylaczyles dostawe gazu i elektrycznosci.  To moze wskazywac ze dom zostal porzucony.  A unia jako kredytor i wlasciwie wlasciciel domu sprzedala dom.  Jezeli tak bylo (i ja spekuluje) to dostaniesz cos jezeli cena sprzedazy jest wieksza od sumy dlugu (sumy jeszcze niesplaconej).  Pisze to azeby przyspieszyc proces dowiadywania sie od ciebie co sie stalo w tej sytuacji.

#9 03.28.2011 10:59:23

nowy

TriopokoPL napisał:

Sukces czy kolejne szachrajstwo w Unii panie dyrektorze.

Max jeszcze nie jest dyrektorem. Twoj wpis traci doza ironii. Rozumie twoj sentyment do tego domu ale czas popatrzyc w przyszlosc i nie ogladac sie za siebie.
Moim zdaniem 'wlasciciel' ma prawo rozporzadzac soimi rzeczami i tak sie stalo w tym przypadku. Bedac fotografem i to niezlym, oceniam to po jakosci zamieszczanych zdjec mogles przeciez z sentymentu wykonac kilka fotek a nawet cala dokumentacje fotograficzna domu, miales do tego pelne prawo jako wspolwlasciciel i teraz zamieszczac te zdjecia na Forum a tak niepotrzebnie szukasz spisku.Powodzenia nowy

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#10 03.28.2011 11:22:04

madmax

TriopokoPL napisał:

A ja widze tutaj jakis przekret, ( skad wiesz ze zdemolowany, brales w tym udzial ) a moze to tylko wirtualne transakcje, pozyjemy zobaczymy.

cytuje ciebie

to wyglada bo podobno mowiono ze ja zdemolowalem dom

#11 03.28.2011 12:18:05

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Trzeba rozumiec co sie naprawde dzieje.  Tripoko przeczytaj moj ostatni post.  Dzieki.

#12 03.28.2011 13:34:17

aneczka81
Partner do rozmowy

Nadal nie rozumiem jak mozna nadplacac za dom, wytlumacz prosze -  co miesiac trzeba placic raty, nawet jesli nadplacales to i tak nastepnego miesiaca musisz zaplacic miesieczna skladke.   Wiec unia miala do tego domu pelne prawa, od czasu jak wyjechales do PL i nie placiles za dom co miesiac.

#13 03.28.2011 13:36:08

aneczka81
Partner do rozmowy

a sprzedawanie garazu na craigslist to nie demolka!?

#14 03.28.2011 15:41:42

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany
Od: USA

Jak można sprzedać garaż na Craig-list, a co jak jest attached?

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#15 03.28.2011 16:08:23

aneczka81
Partner do rozmowy

mozna, a garaz byl osobno, z tylu domu - tak jak wiekszosc w Hamtramck.  Osoba od ktorej wiem szukala wtedy drzwi do garazu...

#16 03.28.2011 18:43:16

Look761

Triopoko Pl napisał:

Witam
W zwiazku z szerzacymi sie plotkami na temat mojego pozostawienia rezydencji  w Hamtramck chce napisac kilka slow. Majac na uwadze moj wyjazd z US&A jak mawial Borat, postanowilem zrobic cos dobrego z domem. Znalazlem klienta na dom przy ulicy Moran 11691 w Hamtramck. Ja za dom zaplacilem 97000, w tym bylo 25000 down + splaty przez 4 lata (dom jest nadpalcony do Lutego 2011r) jedna rata wynosila 450$ pozniej 370$ kto chce niech liczy ile wlozylem. Udalem sie do Unii na rozmowe z KK, powiedzialem ze mam klienta ktory zaplaci gotowka 33000 za moj dom byleby zrobili Short Sale (zalegalem 67000) zostalem wysmiany i odstwiony z kwitkiem. Nie wiem dlaczego Unia tak sobie pozwala, powiedzieli mi co bedzie z reszta zadluzenia, ja mowie przeciez teraz kazdy bank traci takie czasy, chyba lepiej jak odzyskacie chociaz polowe, bo jak ja wyjade to i tak Wam nie splace bo nie mam z czego. Unia nie wykorzystala tej szansy. 3 dni przed moim wyjazdem wspominany KK zadzwonil do mnie abym laskawie podpisal im papiery foreclosure to zaoszczedze im duuuuuzo $$$$$, co zrobilem - puscilem ich z kwitkiem tak jak oni mnie. Kraza plotki ze zdewastowalem dom. Otoz co nastepuje JA NIC NIE ZDEWASTOWALEM BO MAM ROWNO POD SUFITEM, SPRZEDALEM CO MOGLEM DRZWI ZAMKNALEM I TAK SKONCZYL SIE AMERICAN DREAM. Wiem od mojej amerykanskiej sasiadki ze kilka dni po moim wyjezdzie jakies ciemne typy harcowaly w domy, pewnie kradli miedz, moze przewody elektryczne, pewnie bez demolki sie nie obylo, ale to juz nie moja sprawa ja ich nie wpuscilem. Unia miala szanse odzyskac dom w dobrym stanie ocalic troche $$ ktore czlonkowie lokuja w banku ale tego nie zrobila - dlaczego.
Pozdrawiam wszystkich i ostrzegam UNIA jest cacy dopoki my jestesmy cacy, jak bedzie rzeba to Wam nie pomoga wrecz Was zgnoja. Wkrotce napisze inne ciekawe rzeczy.
Pozdrawiam tych z Unii ktorzy to czytaja.
Najlepszym cialem w Unii sa kasjerki, ktore zawsze bede mile wspominal i stad je pozdrawiam

Triopoko Pl   aneczka81 ma racje to co nadplaciles to tylko  zmniejszylo ci dlug na domu a raty dalej musisz placic miesiecznie i nie mozesz liczyc ze masz nadplacone.(moze adwokat Ci to wytlumaczy)

MI2L8 ze sprzedazy nic nie dostanie poniewaz dom zostal sprzedany za $42,000 a on byl winien uni $67,000.
Roznice musza miedzy innymi pokryc czlonkowie uni za NIE KOMPETENTNE DECYZJE RADY DYREKTOROW.

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#17 03.28.2011 20:11:59

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Look761 napisał:

Roznice musza miedzy innymi pokryc czlonkowie uni za NIE KOMPETENTNE DECYZJE RADY DYREKTOROW.

Jedyne rozsądne zdanie w całej dyskusji.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#18 03.28.2011 20:55:12

madmax

Zoomboy napisał:

Look761 napisał:

Jedyne rozsądne zdanie w całej dyskusji.

o tak Rada dyrektorow sie zbiera  i spolecznie zatwierdza kazda pozyczke na samochod na dom na splate lodowki     :lolRada  moze miec wplyw na wybor  osoby  odpowiedzialna za te decyzje  ale nie za  kazda transakcje .

#19 03.29.2011 04:27:46

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

I pomyśleć że ty będziesz dyrektorem. Rzeczywiście - lol.

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#20 03.29.2011 08:07:53

MI2L8
Totalnie Rozgadany

MT, czy ty dodajesz cos pozytywnego powtarzajac po linii.  Przeczytaj uwaznie wszystko co napisal Tripoko.  W tym sa pewne niescislosci.  Jezeli nie zauwazysz, to albo niechcesz, albo nie potrafisz.  Ja ci z checia przedstawie bo po prostu nie orientujesz sie w tym temacie.  A wskoczyc na wagon i pienic sie to jest tak latwo.  Wybacz ze pisze bezposrednio ale jak inaczej moge zwrocic uwage na takie (dyplomatycznie mowiac) latwosci?

#21 03.29.2011 17:20:27

ak
Serwis

a czy ten dom to napewno juz sprzedany? i za tak wysoka cene? A kto kupil? Chyba to mozna sprawdzic.

"Friends are flowers in the garden of life"

#22 03.29.2011 18:38:17

ak
Serwis

Słuchając wypowiedzi dyrektorów z okazji 20 Jubileuszu Unii (obchodzonego w 1996 roku), chcę przypomnieć misję naszej unii kredytowej, którą przytoczył dyrektor Zenicki:

„ Jedynym celem Unii KPA jest rozwój. Jest to jedyny cel, który kieruje całą naszą działalnością. Sukcesy unii zależą nie tylko od dochodów czy wysokości kapitału, ale są również rezultatem zobowiązania wspólnej pracy, po to by unia stała się wielopokoleniową instytucją służącą całej naszej polskiej społeczności. Pragniemy by nasze działania pozostawiły po sobie trwały ślad w postaci zasobnej, dobrze prosperującej i rozwijającej się Polonii”.

Ciekawe, co odpowie dyrektor Zenicki, na pytanie:
A co z Waszych pieknych idei pozostalo?

zoomboy,
to Twoje dzisiejsze motto, no nie zoomboy, tylko nie to!
nie wywołuj wilka z lasu

"Friends are flowers in the garden of life"

#23 03.29.2011 18:51:59

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

ak napisał:

a czy ten dom to napewno juz sprzedany? i za tak wysoka cene? A kto kupil? Chyba to mozna sprawdzic.

Nie sadze. być może TriopokoPL "wklei" informacje na podstawie których uznał, że dom został sprzedany.
Cały rekord można za drobna oplata zdobyć w Wayne County Building. Jedynym problemem jest to, że tam pracują stosunkowo wolno i zabiera kilka miesięcy zanim "odświeżą" dane.
Proces tzw. "foreclosure" zabiera czas i wymaga przestrzegania przepisów.

http://www.foreclosurelawfirms.com/reso … e-laws.htm

Regarding a Michigan foreclosure, a credit union can foreclose by advertisement on a residential property if it follows the new restrictions.  These restrictions include the following conditions:

* The notice of being behind on payments has been sent to the mortgagor.
    * After this notice has been sent, the time period for a housing counselor to notify the designated contact person of the mortgagor has expired.
    * If it has been over 14 days since a notice was mailed to the mortgagor, the mortgagor has not requested a meeting with the designated contact person, and over 90 days have passed since the notice was mailed.
    * The mortgagor and mortgagee have not agreed to modify the mortgage loan and the mortgagor is in default under the modified agreement.

If these conditions have occurred and have been met by the credit union, then the credit union can foreclose in the state of Michigan.  However, if these conditions have not occurred and have not been met by the credit union, the credit union cannot legally go through with the foreclosure.

If the credit union attempts to do so, this is considered as an illegal home invasion.  As a result, the homeowner can contest the foreclosure and has the potential to successfully sue the credit union for actual damages if the foreclosure has already taken place and/or have an unconscionable contract rescinded if the foreclosure has not already taken place.

Talk to a Michigan foreclosure attorney for a case review and to attain legal advice regarding your options under Michigan foreclosure laws.

I jeszcze:

http://www.foreclosurelawfirms.com/reso … e-laws.htm

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#24 05.02.2011 16:03:49

ciekawa sprawa
Małomówny

Aktywni w sprawie finansow forumowicze a takze wszyscy zainteresowani czytelnicy,

Pozakladaliscie tu rozne tematy wiec dopisze wam jeszcze kawalek do tej sagi, nawet mysle ze jestem we wlasciwym miejscu-dom na Moran. Czesto czytam to wszystko i sie zastanawiam po ktorej stronie jest racja-po tej co milczy czy po tej co tu pisze. Dzis przechylam sie na strone piszacych.Opowiedziec chce to co mialem okazje uslyszec na pewnej pogawedce. Zabieram wiec dzis  glos w temacie naszego banku a wlasciwie zdaje sprawozdanie z tego co uslyszalem. Jest to dosc wyuzdane a jednoczesnie dosc clever.
Spotkalo sie pare ludzi z Polonii i gawedzili godzinami o roznych blogach, gejach, kongresie i jakims Raczku. Zainteresowal mnie tylko jeden temat poniewaz jestem czlonkiem unii od dawna. Wdalem sie wiec w szczegolowa rozmowe z dosc dobrze poinformowana osoba. Przedstawie ta opowiesc tutaj i czekam na wasz komentarz. Moze wy juz to wszystko wiecie i ja jestem spozniony. Ten Raczek kupil dom i wzial pozyczke w polskim banku PAC. Jakies kombinacje odchodzily z jego pobytem, ale pozyczke dostal. O Raczku jest dzis dosc glosno z roznych wzgledow, ale on jest juz w Polsce ze swoja rodzina. Dom zostawil dla banku, ale przedtem chcial go sprzedac bo znalazl kupca. Chcial zwrocic bankowi(nam) pieniadze ze sprzedazy, mialy to byc jakies 33 tysiace dolarow. Zadluzenie na domu bylo z tego co mowili okolo 70 tysiecy. Bank nie zgodzil sie na sprzedaz, to Raczek dom zostawil i wyjechal. Dom ktos (moze on, a moze kto inny) zdewastowal. Bank przystapil do remontu domu. Do remontu wedlug osoby opowiadajacej, zatrudniany jest czlowiek przez Dul, ktory rozne prace robi dla banku i ma za to placone. Stad wynika ze jest kontraktorem na zawolanie jak cos nalezy naprawic, przerobic, zmienic, pomalowac, itp. Chyba w pewnym momencie albo tez od poczatku spodobal mu sie dom po Raczku i postanowil ze przeciez moze od nas go odkupic. Tu jednak byl maly szkopul, bo ma swoj dom w pobliskim Detroit na ktorym ma zadluzenie tez paredziesiat tysiecy. Ale znalazla sie na to rada. Postanowil przestac placic za swoj dom i tak jak Raczek zostawic go nam z dlugiem zebysmy to my poniesli konsekwencje jego cwaniactwa. A wiec znalazl kolezke ktory za gotowke otrzymana od cwaniaczka kupil od unii dom Raczka za cos okolo 25 tysiecy, dom juz podreperowany przez samego cwaniaczka za nasze pieniadze. Dom ten nadal remontuje i nadal nie placi za swoj. Unia wyplaca mu pieniadze i nie potraca na zalegla pozyczke juz od paru ladnych miesiecy. Czy byl to z gory ustalony uklad, ze on bierze ten dom, a swoj zostawia i sobie go wyremontuje przy dodatkowym zarobku za prace tez z naszej kasiorki? Podstawil osobe do kupna dla zatarcia sladow, zeby nie bylo szumu ze robi na czlonkach interes. Czy swoj dom cwaniaczek tez zaplanowal sprzedac i bank cierpliwie czeka nie reagujac na fakt ze dom jest nie placony od miesiecy? Jesli go "sprzeda" znowu swojemu znajomemu za parenascie tysiecy, to my zostajemy z nastepnym dlugiem paredziesieciu tysiecy a cwaniaczek ma zysk na dwoch juz domach, bo jak da ponownie koledze gotowke na odkupienie domu od banku to dom zostanie tak naprawde tez w jego rekach. Czyli wtedy bedzie mial 2 domy, zysk, i nas za glupkow? Tu powstaje duzo pytan. Jesli ta opowiesc jest calkowicie prawdziwa to natychmiast cisnie sie pytanie dla tej Dul-co ty kobieto wyrabiasz? Czy placisz cwaniakowi i nie potracasz mu na zalegla pozyczke? W czyim interesie dzialasz? Dlaczego pozwalasz sobie na takie kombinacje? Dlaczego na tym domu w City of Hamtramck widnieje dalej Raczek na podatkach i ze z nimi zalega(sam sprawdzilem i to sie potwierdza). Jesli bank przejal dom jesienia roku 2010 to powinien byl anulowac nazwisko Raczka z podatkow, tak czy nie? Czy celowo jest to zrobione zeby nikt nie doszedl kto i dla kogo dom kupil? Jak widac cwaniak jest w doskonalych ukladach z COO skoro ona daje mu zatrudnienie. Interesuje mnie jakie jeszcze prace wykonywal i ile za to placilismy. Czy moja kalkulacja w powyzszym przypadku jest wiec wlasciwa? Jesli wszystkie transakcje zostana doprowadzone do konca to my czlonkowie tracimy okolo 80-100 tysiecy, a cwaniak zarobil na nas  grube pieniadze? Kto jeszcze w banku wie o tych ukladach? Kto dziala na nasza szkode i to swiadomie z pelnym wyrachowaniem. Tak celebrujemy 35 lat? Z takimi dyrektorami? Czy to co inni juz wczesniej pisali to wszystko jest prawda?
Tu pytania do dyrekcji i do Supervisory Committee: prosze natychmiast wyjasnic ta sytuacje. Lacznie z faktem oklamania czlonkow na zebraniu 2010 w temacie licencji Dul, ktora nie mowila nam prawdy, a ktorej dokument odebrania tych licencji widnieje na stronie internetowej stanu MI. Dzis sprawdzalem z podanego na forum linku.
Na razie bylem czytajacym i obserwujacym, ale teraz jestem tez zainteresowanym. Dosc placenia tlustych tysiecy na stanowiska dla ludzi co powoduja nasze straty.
Nazwiska kupcow, sprzedawcow, kombinatorow i uwiklanych w ta sprawe sa znane opowiadajacemu ta historie czlowiekowi. Jesli przerwalem cykl "idzie jak po masle" to nie mam wyrzutow sumienia. Za kilka dni spotykamy sie w "milej atmosferze" na zebraniu czlonkow i bedzie czas na zadanie pytan i uzyskanie prawdziwych odpowiedzi. Czas na porzadek, czystke i odpowiedz na pytania: kto jest odpowiedzialny za nasza unie w jej 35 lecie? Kto jest odpowiedzialny za nasze straty? Jesli kolektywnie wszyscy dyrektorzy i managerzy, to kolektywnie wszyscy powinni miec wypowiedziane votum nieufnosci od czlonkow i zlozyc rezygnacje zanim nie posypia sie dalsze konsekwencje. Moze adwokaci maja znowu szanse na zarobek? Moze ktos uskutecznia jakies finansowe machloje? Moze ktos na tym zarabia? Dziwnym dla mnie faktem rowniez zaslyszanym na tym spotkaniu bylo, ze Dul sadzi  bylego dyrektora o kilkadziesiat tysiecy. Sprawdzilem tez ta informacje i jest prawdziwa w systemie komputerowym sadu w Oakland County. On byl dyrektorem ale go zdjeto z tego stanowiska. Na zebraniu w roku ubieglym sam slyszalem jak nie chcieli podac przyczyny pozbycia sie jego nawet na jego zyczenie.Wielu rzeczy wtedy nie rozumialem. Pisal listy do gazety. Wedlug osoby ktora go sadzi(COO) podawal nieprawdziwe fakty. Chcialbym te jego listy przeczytac i punkt po punkcie skonfrontowac je z rzeczywistoscia i z zarzutami. Ale wszystko po kolei.

Mam cicha nadzieje ze cala ta historia okaze sie wyssana z palca i bede mogl po dochodzeniu Supervisory Committee skonfrontowac swojego rozmowce i powiedziec mu, ze nie, nasza unia jest wzorem czystosci i nic takiego nie mogloby miec w niej miejsca. Jednak do tego momentu jestem sklonny uwierzyc w to wszystko co uslyszalem.

Z powazaniem dla forumowych pisarzy

ciekawa sprawa

P.S. Przepraszam za zajecie tyle miejsca, ale temat wydal mi sie faktycznie ciekawy.

#25 05.02.2011 16:24:33

Look761

A to ciekawe nowe sprawy sie pojawiaja???

Zawsze mowilem ze Dul jest nie wiarygodna i wciaga nawet inne osoby w swoja korupcje a wszyscy sie jej boja i boja sie jej przeciwstawic.Kiedy nastapi wreszcie koniec jej machlojek i wykorzystywaniu PAC dla swoich celow???

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

Stopka forum