Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#51 05.02.2011 19:09:20

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Re: Credibility of Detroit's Polonia Leaders and Organizations

madmax napisał:

proponuje powrot to tematu   a nie personalne potyczki. Proponuje nastepna organizacje : moga byc Biale Orly lub Harcerze.

Harcerze, jedna z moich ulubionych organizacji. Wydaje się, ze harcmistrzów jest tam o wiele więcej niż zwykłych "szeregowców" w wieku pacholęcym. Wydaje się, że organizacja ta istnieje do samorealizowania się ludzi dużo starszych niż prawdziwi harcerze być powinni. Czy pamiętacie ogłoszenia o balach harcerskich, gdzie  powinno się przynosić własny alkohol?
Jest to organizacja gdzie witają na swoim zebraniu ludzi ofiarujacych im $5000 wspólną modlitwą, a zaraz po ich wyjściu pytają - "a co to za ludzie" lol

Białe Orły, też ciekawa organizacja. Na zewnątrz wygląda jak klub sportowy, gdzie młodzież może pograć w piłkę.
Spróbuj jednak zostać ich sponsorem, wszystko się nagle zmienia. Już nie jest to klub sportowy a organizacja oprawiającą politykę.
Zaczynają się przepychanki z banerami, zaginionymi czekami... lol

Ach ta nasza Polonia...

Jakaś "siła" robi z normalnych, wydawałoby się organizacji, grupki ludzi słabych na tyle, że nie są w stanie powiedzieć owej sile, "efoff".

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#52 05.03.2011 20:38:16

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

jakos z harcerstwem nie mialem nic doczynienia wiec trudno mi cos napisac , jednak patrzac na te stare nagrania w TVDetroit z dawnych zlotow w Bialowiezy  musiala byc to prezna organizacja. A tak w ogole to jest wlascicielem Bialowiezy ?

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#53 05.03.2011 20:46:47

MI2L8
Totalnie Rozgadany

W dalszym ciagu jest prezna organizacja.  Okreg Harcerski w Michigan jest wlascicielem Bialowiezy.

#54 05.03.2011 21:10:45

madmax

to przynajmniej tu jest wszystko jasne ,jezeli chodzi o prawa wlasnosci

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#55 05.04.2011 07:29:15

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Skąd wiesz?

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#56 05.04.2011 07:47:06

Agend09
Rozgadany

to prawda, a nawet pewne, ze okreg ZHP Michigan jest wlascicielem Bialowiezy. To chyba najpiekniejszy obiekt jakim dysponuja harcerze w USA.
Mnie interesuje inna sprawa, a mianowicie sposob prowadzenia zbiorek i w ogole dzialalnosc poza akcjami obozowymi i kolonijnymi. Moi znajomi mieli dzieci w skrzatach, potem w zuchach, a jak doszli do harcerzy to wszystko sie skonczylo. Nie pytalem sie o powod, ale podobno bylo okropnie nudno na tych zbiorkach i prowadzili je calkiem nieprzygotowani nieco starsi od nich druhowie ktorzy wyzywali sie na swoich "poddanych".

#57 05.04.2011 21:48:14

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Kiedyś moja starsza córka była harcerka. Raz była na biwaku w Białowieży. Po biwaku już nie chciała być harcerka. sad
"Główna" harcerka dala nam namiar na sklep gdzie powinniśmy byli kupić mundurek. Kiedy w nowym mundurku zawieźliśmy dziecko na biwak, ta sama "główna" harcerka powiedziała, ze mundurek jest nieodpowiedni.
Od tamtego czasu przygoda harcerska się skończyła. I dzięki Bogu, teraz musiałbym jak MI2L8 udawać, ze mama bielmo na obu oczkach smile

That’s all, folks

#58 05.04.2011 22:01:08

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Piszesz dzieki Bogu.   Teraz wiadomo dlaczego odrzucili twoja donacje.  Zmieniasz zdanie.  Nie mozna ci ufac, nie wiadomo jakie masz motywacje.  Zapal do harcerstwa skonczyl sie na zlym mundurku?.  Gdzie jest twoja "credibility"?

#59 05.04.2011 22:18:36

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Jeśli raz mówią mi że to jest miejsce a za kilka dni, że kupiłem w złym miejscu to dla mnie brachu, śmierdzi to brakiem "credibility".
To jest typowe maluczkie pokazanie kto "rządzi". Dziecko też nie było zachwycone sposobem zachowania się "kadry".
Motywacje miałem jedną. Widziałem zdezelowane łózka, chciałem ufundować nowe.
Ale nie martw się tak, inni wzięli i są wdzięczni do dzisiaj, w międzyczasie nasze polonijne dzieci śpią na "plackach"*

* Placek = zbity do nieprzyzwoitej grubości materacyk.

That’s all, folks

#60 05.13.2011 13:48:15

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Czy poniższy temat ma coś wspólnego z polonijnymi liderami?
Mysle że tak.
Czy lider powinien byc dla nas, maluczkich, wzorem obywatelskiego zachowania?
Mysle że tak
Czy lider powinien swoim przykładem zachęcać nas do bycia "the best we can be"?
Mysle że tak.

What If You Don't Pay Your Property Taxes?
By Keith Evans, eHow Contributor updated: March 05, 2011

After completing the initial real estate purchase, property owners must still pay taxes as long as they own the property. Though local and state governments make property taxes mandatory, some owners take a risk by not paying the tax bill. Some property owners with special circumstances may qualify for assistance but many face serious consequences for not paying taxes.

Effects
The effects of failing to pay property tax vary from location to location, but some typical outcomes apply to most delinquent property owners. According to the official website for the state of Texas, property owners who miss their tax payment deadline will begin to receive delinquent tax notices. If the bills go unpaid, the state may assess interest charges and penalties, often reaching double-digit percentages of the outstanding balances. The state may also hire collection attorneys and pass the legal fees along to the property owners. If the bill still remains unpaid, the state will likely assess a tax lien, file a tax lawsuit and, in some cases, exercise the lien to take ownership of the property.

Tax Liens
Though state and local governments may assess a tax lien, the legal website IRS Tax Attorney notes that governments typically do not foreclose on the property themselves. Instead, the government usually sells the lien to an investor, and that investor may either pursue collection of the tax amount or initiate the foreclosure process. Many investors foreclose on properties, repay the outstanding tax and claim real estate ownership at a significantly lower price than simply buying the property in a traditional transaction.

Alternatives
Property owners who face legitimate hardships and become temporarily unable to pay taxes may have some options to avoid losing their homes, according to the nonprofit law resource Pine Tree Legal Assistance. If a property owner faces low or no income, he may request a tax abatement from the local or state government; the abatement offers a form of tax relief from outstanding property taxes. The government taxing authority will require a full explanation of income, expenses, debts and assets from the property owner, then issue an abatement decision after evaluating the application. Pine Tree Legal Assistance cautions that property owners with moderate and high incomes may not qualify for abatement, and the government may require a sale of the property owner's other real estate to pay outstanding taxes. In some states, according to the state of Texas, property owners may also have the option to pay delinquent taxes under an approved installment plan.

Considerations
Revenue from property taxes typically helps fund local service offerings like police and fire protection, schools and water management. Because property taxes often benefit both the real estate owner and the general community, and because taxing authorities have legal recourse for reclaiming property with unpaid taxes, property tax bills rarely go unpaid. According to the official website for the state of New York, fewer than 5 percent of real estate owners default on their property taxes.

That’s all, folks

#61 05.13.2011 18:24:44

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Czesto pisze sie o tym czekaniu na lidera ktory nas zmotywuje, przekona, ba nawet porwie do czynu, niemowiac o zjednoczeniu calej Polonii w jedna prezna i efektowna sile.  Czy naprawde ktos wierzy ze to jest mozliwe?  Ja wiem ze Papiez to zrobil ale on byl idealem nad wieki i w dodatku kwalifikujacym sie na swietego.  Ale na lokalnym poziome, chyba za duzo wagi przywiazujemy do "mrzonki" lidera.  My Polacy nie tak szybko idziemy za liderem.  Proponuje azeby kazdy co czuje "swedzenie do dzialania" sprobowal byc czynnym w organizacji swego wyboru i przez to stal sie liderem swego oczekiwania.  Poza tym moze inni to zauwaza.  Takie praktyczne podejscie wiecej rokuje niz czekanie na lidera, ktore dla wielu jest niestety wymowka na zaangazowanie.  I smutne i prawdziwe.

#62 05.13.2011 18:32:14

madmax

MI2L8 napisał:

Czesto pisze sie o tym czekaniu na lidera ktory nas zmotywuje, przekona, ba nawet porwie do czynu, niemowiac o zjednoczeniu calej Polonii w jedna prezna i efektowna sile.  Czy naprawde ktos wierzy ze to jest mozliwe?  Ja wiem ze Papiez to zrobil ale on byl idealem nad wieki i w dodatku kwalifikujacym sie na swietego.  Ale na lokalnym poziome, chyba za duzo wagi przywiazujemy do "mrzonki" lidera.  My Polacy nie tak szybko idziemy za liderem.  Proponuje azeby kazdy co czuje "swedzenie do dzialania" sprobowal byc czynnym w organizacji swego wyboru i przez to stal sie liderem swego oczekiwania.  Poza tym moze inni to zauwaza.  Takie praktyczne podejscie wiecej rokuje niz czekanie na lidera, ktore dla wielu jest niestety wymowka na zaangazowanie.  I smutne i prawdziwe.

inni wola stac z boku i krytykowac a najlepiej czekac na jakies potkniecia i to jest zalosne, dla niektorych lepiej nie wychodzic przed szereg

#63 05.14.2011 06:09:30

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

madmax napisał:

inni wola stac z boku i krytykowac a najlepiej czekac na jakies potkniecia i to jest zalosne, dla niektorych lepiej nie wychodzic przed szereg

To ja poproszę o jakąś listę, kryteria...
Co jest potknięciem i kiedy "potknięcie" staje się czymś więcej?
Czy "potknięcia" są "normalka", że nie powinniśmy nimi zawracać sobie i innym głowy?
Czy odmawiasz mi prawa przyglądania się naszym "liderom" w sposób bardziej krytyczny niż "regularnym Jasiom"?
Czy uważasz, że ci stojący w szeregu maja prawo wiedzieć o wiele więcej o tych, którzy "wystąpili przed szereg"?
Czy wiadomości o bankructwach, popełnionych przestępstwach, wiedzy o nich i nie robienie niczego aby tym przestępstwom zapobiec, nie płaceniu podatków, zabraniu profesjonalnych licencji przez władze stanowe powinny być tylko i wyłącznie prywatna sprawą?

Jeśli miałbym użyć słowa "żałosny", to tylko do oceny twego postu i twojej mentalności.
Rzeczywiście nie wszyscy powinni byli "przed szereg wychodzić' wink

That’s all, folks

#64 05.14.2011 14:58:55

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Niektorzy, za Boga, nie wyjada przed szereg mimo pozowania "to the contrary".  Tacy tylko komentuja z boku, ale chyba na to ich tylko stac.  Ja to rozumie.  Jesli chodzi o kryteria, tu tez jest duzy brak zrozumienia.  Nie, brak kompletnego zrozumienia.  Przewaznie tylko politycy placa cene za swoje niedyskrecje, legalne, ale nie mile widziane przez glosujaca publicznosc.  Takie jak na przylkad: rozwod, afera poza malzenska lub z prostytutka, nie placenie podatkow, przeznaczanie pieniedzy kampanijnych na inne cele, itd.

Jesli chodzi o osoby "polonijne", takie "wypadki" jak bankrupctwo, zaleganie w placeniu podatkow, seksualna orientacja czy kontrowersyjne wypowiedzenia nie tylko ze nie sa nielegalne ale naleza, jezeli to interesuje czlonkow organizacji do CZLONKOW ORGANIZACJI.  I nawet wtedy to zalezy od opinii wiekszosci czlonkow a nie do jakiesc grupy agitorskiej skladajacej sie z ludzi nie nalezacych do organizacji.  Mimo tego, oczywiscie, kazdy ma prawo do swojej opinii, tylko prosze sie nie spodziewac ze ta opinia bedzie wzieta pod uwage.  Trzeba byc w organizacji i operowac w ramach przyjetych zasad demokratycznych azeby miec nadzieje na wplyniecie na kierunek dyskusji.

Zoomboy, piszesz ze "nie wszyscy powinni byli "przed szereg wychodzic"".  To twoje wyrazenie jest zastanawiajace bo przypominasz  kazdemu inny, rownie istotny truizm:  Nie kazdy powinnien byc aktywnym czlonkiem spolecznej organizacji.

#65 05.28.2011 07:31:47

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Cisza powiało...
Brak opinii czy "dobrze jest jak jest"?

MI2L8 napisał:

Jesli chodzi o osoby "polonijne", takie "wypadki" jak bankrupctwo, zaleganie w placeniu podatkow, seksualna orientacja czy kontrowersyjne wypowiedzenia nie tylko ze nie sa nielegalne ale naleza, jezeli to interesuje czlonkow organizacji do CZLONKOW ORGANIZACJI.

Słowa napisane w "upper case" sugerują podniesiony głos i chęć natarcia mi uszu.
Pozwolę sobie na niezgodzenie się z "przedpisaczem", że tylko CZŁONKOWIE maja prawo oceniania swoich "wodzirejów".
Jeśli owi "wodzireje" hopsają na fali polonijnej, odmieniając słowo POLONIA przez wszystkie przypadki w celu przekonania nas o swojej niezbędności, to ja przepraszam, ale wszyscy członkowie Polonii maja prawe ich oceniania.

Czy taka "wpadka" jak ogłoszenie bankructwa wkrótce po zebraniu społecznych pieniędzy jest zdarzeniem bez znaczenia dla naszej społeczności?

Czy taka "wpadka" jak notoryczne niepłacenie obowiązkowych podatków będąc jednocześnie "high ranking officer" w polonijnej organizacji nie ma znaczenia dla naszej społeczności?

Czy taka "wpadka" jak celebrowanie mszy świętej i podawanie św. sakramentu będąc jednocześnie praktykującym "kochanie inaczej" nie ma znaczenia dla naszej społeczności?

Czy taka "wpadka" jak sprzedawanie obywatelstwa za pieniądze i brak reakcji ze strony osób partycypujących w tej transakcji poprzez aktywne pomaganie w jej sfinalizowaniu nie ma znaczenia dla naszej społeczności?

Odłóżmy na chwile na bok legalny aspekt tych "wpadek".
Skoncentrujmy się na standardach moralnych wymaganych od naszych "liderów".
Czy to jest wszystko na co nas stać?
Uważam, że nie.
Czy "wodzireje" powinni być obserwowani baczniej niż zwykli ludzie?
Uważam, że tak.
Czy powinni odpowiadać za swoje "wpadki" przed społeczeństwem?
Uważam, że tak.
Tobie MI2L8, może nie robić różnicy kto trzyma ster, dla mnie jest to jak najbardziej istotne.
Wiele pisałeś o potrzebie wychowania dzieci i wpajaniu im odpowiednich wartości moralnych. Jakie wartości przekazałeś swoim dzieciom? Czy "wpadki" są OK, tak długo jak przydarza się "swoim"?
Wygląda trochę jak "double standard". wink

Dyskutujmy...

That’s all, folks

#66 05.28.2011 21:01:15

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Czasami cisza duzo mowi.  A ci co glosno wolaja tylko swoje echo slysza.  Nieprawda?

#67 05.28.2011 21:56:20

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Bardzo komiczne i żałosne bo poważne pytania nie maja znaczenia jeżeli nie ma chęci zaakceptowania odpowiedzi.
Być może nie jest się w stanie odpowiedniego zrozumienia tematu.

That’s all, folks

#68 05.29.2011 21:58:01

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Do Art Be,

A wiec powtarzanie moich wypowiedzi przez Zoomboya jest teraz dozwolone?
Napisalem dokladnie to samo pod Pytania-Dydaktyka sztuki zadawania pytan wczoraj o godz. 23:09:46

#69 05.29.2011 22:14:05

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

A kto napisał - Kopiowanie jest najlepsza forma pochwały?
Nie bądź "cry-baby", bądź (czuj się) pochwalony wink

(zanim zaczniesz wzywać pomocy Admina, podaj jakiś odnośnik w Zasadach zabraniających powtarzania)

That’s all, folks

#70 05.29.2011 22:51:00

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Protestuje przeciwko dziecinadzie.

#71 05.29.2011 23:23:23

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

I to jest twoje, Konstytucją zagwarantowane, prawo.

That’s all, folks

#72 05.30.2011 15:21:19

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Tylko nie wiem jak dlugo moja konstytucja wytrzyma tolerowanie tej dziecinady.

#73 05.30.2011 18:03:53

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Teraz to mnie przeraziłeś sad

On the lighter note...

"If you can't stand the heat, get out of the kitchen"
or
"If you can't run with the big dogs, don't leave the porch"

Żartuje, oczywiście. Wypij coś na pokrzepienie konstytucji i bierz się do pisania...
Bez pouczania, strofowania i galopowaniu na "high horse". Wszyscy jesteśmy dorośli. Wiele "batów", które tu otrzymujesz sa sprowokowane twoją postawą.

That’s all, folks

#74 05.31.2011 08:16:23

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Jezeli prostowanie jest konieczne to zrobie to z checia, w miare czasu.  Tak zwane "baty" sa moimi odznaczeniami z pola walki.  Czy nie ciekawe ze ci ktorym sprawiam "niewygode" moimi prostowaniami zawsze dadza mi znac, kolektywnie, jak bardzo im to przeszkadza w ich usilowaniach narzucenia swoich opinii.

#75 06.01.2011 21:34:05

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

MI2L8 napisał:

Jezeli prostowanie jest konieczne to zrobie to z checia, w miare czasu.  Tak zwane "baty" sa moimi odznaczeniami z pola walki.  Czy nie ciekawe ze ci ktorym sprawiam "niewygode" moimi prostowaniami zawsze dadza mi znac, kolektywnie, jak bardzo im to przeszkadza w ich usilowaniach narzucenia swoich opinii.

Nie dodawaj sobie nazbyt wiele powagi, Brutusie. Wiele odpowiedzi na twoje posty są raczej forma "pstryczka w nos" niż rzeczową dyskusją. Już wielokrotnie udowodniłeś, ze unikasz rzetelnej dyskusji jak diabeł święconej wody. wink

Dam ci jeszcze jedna szansę;

Czy twoim zdaniem ludzie wiedzący o popełnianym przestępstwie i nie reagujący w żaden sposób są pożądanym materiałem na lidera?

Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuacje:

"W pewnym małym miasteczku mieszkała sobie pani, która dzięki rożnym pełnionym funkcjom była w owej mieścinie i nawet poza nią dość dobrze znana. Pani ta jak większość z nas miała to samo codzienne utrapienie; zerowy "cash flow".
Aby jakoś podreperować sytuacje wpadła na pomysł uzyskania pozytywnego dopływu grajcarów. Otóż zaproponowała pewnemu panu związek małżeński za pieniądze. Za określoną sumę była gotowa zostać "papierowa" małżonką pana, który miał pieniądze ale nie miał stałego pobytu w owej mieścinie. Jedynym szkopułem było to, że owa pani była powszechnie znana jako osoba gustująca w tej samej płci. Fakt ogólnie znany wszystkim, ale to wszystkim w owym miasteczku i nawet poza nim. Ba, miała nawet swoja stronę socjalną na Internecie gdzie oficjalnie przyznawała się do swojej orientacji.
W dwudziestym pierwszym wieku jakakolwiek orientacja seksualna ma naprawdę niewielkie znaczenie i nie może być powodem jakiejkolwiek dyskryminacji. Podaje to jedynie jako przyczynek do tezy, że owe małżeństwo było-li tylko transakcja finansowa i od samego początku obie strony uzgodniły, że nigdy nie zostanie "skonsumowane".
Tak wiec nasza para udała się do tłumaczki (też osoby bardzo w miasteczku popularnej, pełniącej kilka odpowiedzialnych funkcji w miasteczku i województwie), notabene przyjaciółki panny młodej o pomoc w skompletowaniu potrzebnych papierów i tłumaczenia czegokolwiek  miasteczko wymagało. Następnie nasza dzielna para udała się do majora miasteczka aby otrzymać tzw, "blessings" i bumagę potwierdzającą legalność związku.
Czy muszę dodawać, że prawo w owym miasteczku uważa fikcyjne małżeństwo dla uzyskania obywatelstwa za przestępstwo?
Jak już poprzednio wspomniałem nasza panna młoda była znana powszechnie, w tym tłumaczce i majorowi."

Tak wiec mój drogi MI2L8,
1. Czy twoim zdaniem, major i tłumaczka zachowali się tak jak powinni, obierając "pokerową twarz" i udając, że nie są zorientowani w potencjalnym przestępstwie?
2. Czy też powinni byli w jakiś sposób zareagować, być może poinformować władze o swoich podejrzeniach?

Czy twoim zdaniem, jeśli wybrali wariant # 1, sa ciągle dobrymi kandydatami na liderów w miasteczku?

Później okazało się, że województwo miało zastrzeżenia co do wiarygodności zawartego małżeństwa, które w konsekwencji zakończyło się rozwodem kilka tygodni później.

Tak jak napisałem na samym wstępie, cala powyższa historia jest czysto hipotetyczna i nie ma odzwierciedlenia w obiektywnie istniejącej rzeczywistości a raczej jest próbą ustalenia; "The Stuff Leaders Are Made Of"

MI2L8, piłka leży na twojej stronie boiska...

That’s all, folks

Stopka forum