Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 04.29.2011 18:38:49

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany
Od: USA

Re: Credibility of Detroit's Polonia Leaders and Organizations

madmax napisał:

Czy jezeli rozpoczne blog i stwierdze ,ze  przykladowo proboszcz z Parafi z 18 Mili przesladowal mnie seksualnie to on ma poddac sie do dymisji ?

A uważasz, że nie?
Dlaczego?
Dlatego, że jest z 18 Mili czy dlatego że jest księdzem?

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#27 04.29.2011 18:41:20

MI2L8
Totalnie Rozgadany

<<<Post usunięty jako odbiegający od tematu dyskusji w tym wątku>>>

#28 04.29.2011 21:22:42

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Madmax napisal:
"Czy jezeli rozpoczne blog i stwierdze ,ze  przykladowo proboszcz z Parafi z 18 Mili przesladowal mnie seksualnie to on ma poddac sie do dymisji ?"

A jak myslisz, co powinno sie stac jesli zalozymy ze to jest prawda?
(moze lepiej nie podawaj przykladow jak wyzej, mozesz sie narazic)
Ja w ogole nie rozumiem moralnosci niektorych. Czy to oznacza, ze mamy sie dawac molestowac i milczec? Maja nas oszukiwac, a my mamy udawac ze wszystko gra? Co tu jest grane? Co mialo wplyw na niektorych, ze calkowicie zatracili jakiekolwiek normy i przeszli do porzadku dziennego nad sprawami ktore kazdego normalnego czlowieka zmuszaja jesli nie do dzialania do do prawidlowej reakcji przynajmniej. Az trudno uwierzyc jacy poblazliwi sa niektorzy. What is wrong with you? czy nasi polonijni przywodcy o takiej reputacji faktycznie powinni przewodzic? czy jest ktos komu to przeszkadza? czy tez bedziemy ich dalej odznaczac?

#29 05.01.2011 22:56:48

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Czy ci ktorzy pisza blogi i oskarzaja z za granicy maja swietlana wiarygodnosc?  Czy my mamy to akceptowac na slepo?  Czy ktos to zbada?  Wlasnie, What is wrong with you?

#30 05.01.2011 23:44:35

madmax

JCP napisał:

Madmax napisal:
"Czy jezeli rozpoczne blog i stwierdze ,ze  przykladowo proboszcz z Parafi z 18 Mili przesladowal mnie seksualnie to on ma poddac sie do dymisji ?"

A jak myslisz, co powinno sie stac jesli zalozymy ze to jest prawda?
(moze lepiej nie podawaj przykladow jak wyzej, mozesz sie narazic)
Ja w ogole nie rozumiem moralnosci niektorych. Czy to oznacza, ze mamy sie dawac molestowac i milczec? Maja nas oszukiwac, a my mamy udawac ze wszystko gra? Co tu jest grane? Co mialo wplyw na niektorych, ze calkowicie zatracili jakiekolwiek normy i przeszli do porzadku dziennego nad sprawami ktore kazdego normalnego czlowieka zmuszaja jesli nie do dzialania do do prawidlowej reakcji przynajmniej. Az trudno uwierzyc jacy poblazliwi sa niektorzy. What is wrong with you? czy nasi polonijni przywodcy o takiej reputacji faktycznie powinni przewodzic? czy jest ktos komu to przeszkadza? czy tez bedziemy ich dalej odznaczac?

przyklad jest przykladem , akurat sie nie naraze bo osobiscie znam ks Slawka i pierwszy na znak protestu na 18 mili sie poloze jezeli bedzie odchodzil  smile  Blog Tomka  " jedzie po wszystkich "  jeszcze nie tak niedawno byl na tym forum blokowany , TP , dla tych co maja dobra pamiec przypomne zdjecia Fiesi  , bylo wszystko na nie . Az tu nagle taka zmiana na odwrot  . Czy ktos  tu jest poblazliwy   w tej sytuacji  ?

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#31 05.02.2011 04:00:13

ak
Serwis

nic nie rozumiem z Waszych wpisow.

Ponadto chyba nie ten watek, co ma wspolnego "jakis blog" z zaufaniem do polonijnych organizacji i liderow.

"Friends are flowers in the garden of life"

#32 05.02.2011 05:35:40

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Tu chodzi o "dym" a nie o czytelny wpis.
Obaj (M&M)* sa specjalistami w tego typu "przekazie", aczkolwiek każdy z innego powodu.

* M&M, jakie to piękne, prawda?
Sam to wymyśliłem przed chwila. smile

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#33 05.02.2011 05:55:16

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Czesto tu na Forum uzywa sie "nierozumiem" kiedy niewygodna prawda ktos przedstawi.  Tu chodzi o wiarygodnosc
(credibility) piszacego zarzuty.  Dlaczego tego nie chce sie egzaminowac?

#34 05.02.2011 06:21:38

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Jeśli nie znałbym autora postu #33, mógłbym pomyśleć, że to jakiś "loonie".
Jeśli powie się "A", powinno powiedzieć się też "B".
Co brakuje memu "credibility"?

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#35 05.02.2011 06:21:43

Agend09
Rozgadany

ja też nie rozumiem co ma na mysli MI2L8, za nic w swiecie nie rozumiem!
O jakie egzaminowanie chodzi - kogo i czego? Na zarzuty mozna odpowiedziec kontrargumentem, ale zarzut nalezy postawic jasno i zrozumiale. PROSTO! A tu ani jasno, ani prosto. Dla satysfakcji MI2L8 nazwe to jezykowe pokretactwo - filozofowaniem. Pisz zrozumiale to doczekasz sie dyskusji

#36 05.02.2011 06:27:08

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Prosze przeczytac post #28 i #29.

#37 05.02.2011 06:32:29

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Czy ty "kumasz" cokolwiek po polsku?
I'll level with you..
Are you questioning credibility people writing criticizing comments regarding our so celled "leaders"?
On what basis are you making these accusations?

That’s all, folks

#38 05.02.2011 06:35:31

MI2L8
Totalnie Rozgadany

To jest, w dalszym ciagu, moja reakcja na post #28.

#39 05.02.2011 06:49:10

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Can you elaborate???

That’s all, folks

#40 05.02.2011 06:50:47

Agend09
Rozgadany

post # 29  - "Czy ci ktorzy pisza blogi i oskarzaja z za granicy maja swietlana wiarygodnosc?  Czy my mamy to akceptowac na slepo?  Czy ktos to zbada?  Wlasnie, What is wrong with you?"

Za chlere nie rozumiem!  Czy to wazne gdzie ktos siedzi i pisze? Przeciez moze pisac nawet z ksiezyca... A co to jest "swietlana wiarygodnosc?"  No wlasnie, czy mozna cos akceptowac na slepo?  Jasne, ze nie! Jak sie zabiera glos trzeba miec zdanie w tej sprawie. Ja mowie, ze kazdy moze przedstawic swoj punkt widzenia, podzielic sie obserwacjami i doswiadczeniami jak sie ma na to ochote.
Jedynie tresci i obrazy obsceniczne nie powinny byc prezentowane aby nie gorszyc maluczkich.
Lepiej wiec nie opisywac zbyt dokladnie pieszczot "lozkowych" (nizaleznie od orientacji), ale przeciez mozna wyrazic zdanie czy bardziej odpowiada mi lider nie uwiklany w rozne bezecenstwa, czy rozrywkowi. To samo jak chodzi o przywodce duchowego.
Czy o to chodzilo? Co Ty na to MI2L8?

#41 05.02.2011 07:02:20

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Ci piszacy blogi nie maja ich wiarygodnosci kwestionowanej.  Agend09 czy ty uwazasz ze tu na forum jest chec na to kwestionowanie.  A moze to jest wcale nie potrzebne?  Jakiego zdania ty jestes?

#42 05.02.2011 07:13:53

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

M, czy ty jesteś za zalegalizowaniem "marychy"?
Przyglądam się twoim wpisom od jakiegoś czasu i nigdzie nie mogę znaleźć twojej chociażby jednej prostej odpowiedzi.
Wszystko jest "przydymione", jakbyś nie rozumiał postu na który starasz się odpowiedzieć.
Myśl, mój drogi, myśl zanim naciśniesz "potwierdź", bo to co "potwierdzisz" nie może być "odtwierdzone".

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#43 05.02.2011 07:14:49

Agend09
Rozgadany

MI2L8 napisal: "Ci piszacy blogi nie maja ich wiarygodnosci kwestionowanej"

Znow nie rozumiem - co to znaczy?

#44 05.02.2011 07:16:17

ak
Serwis

MI2L8 napisał:

Ci piszacy blogi nie maja ich wiarygodnosci kwestionowanej.  Agend09 czy ty uwazasz ze tu na forum jest chec na to kwestionowanie.  A moze to jest wcale nie potrzebne?  Jakiego zdania ty jestes?

znowu nic nie rozumiem

"Friends are flowers in the garden of life"

#45 05.02.2011 07:17:48

Agend09
Rozgadany

ak poczekaj, moze sie dowiemy co to znaczy i bedzie mozna dyskutowac

#46 05.02.2011 07:26:24

Agend09
Rozgadany

MI2L8 - Ty masz pewnie jakies wysokie wyksztalcenie filozoficzne. Jak chcesz dyskutowac ze mna musisz znizyc sie do poziomu zwyklych ludzi, ktorzy rozumieja ze "patrz przez okno" znaczy to poprostu, a nie np: "zaspokajajac chec objecia wzrokiem przestrzeni poza obszarem zamknietego obiektu odszukaj wolna przestrzen w tej warowni i wlacz czujniki wzrokowe zeby dojrzec wiecej niz pozwala ci na to sytuacja w ktora sie uwiklales znajdujac sie w czterech scianach i poddajac przymusowej sytuacji co nie musi byc przymusem... itd. Mozna i tak, ale ja jestem mocny w tym co proste. Pozdrawiam

#47 05.02.2011 08:38:02

madmax

proponuje powrot to tematu   a nie personalne potyczki. Proponuje nastepna organizacje : moga byc Biale Orly lub Harcerze.

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#48 05.02.2011 11:27:26

Agend09
Rozgadany

O.K. niech beda harcerze. Moze ktos ze zorientowanych poda liczbe dzieci i mlodziezy zapisanych do ZHP . Jakie sa zasady wyjazdu na kolonie zuchowe - czy trzeba wczesniej nalezec do zuchow i uczestniczyc w zbiorkach?
To samo pytanie dotyczy harcerzy i harcerek.

#49 05.02.2011 15:44:11

enygma00
Partner do rozmowy

Agend09 napisał:

Czy to wazne gdzie ktos siedzi i pisze? Przeciez moze pisac nawet z ksiezyca...

Dokladnie! Dla przykladu, przeczytaj posty #29 i 33 z ksiezyca.

#50 05.02.2011 15:45:37

enygma00
Partner do rozmowy

MI2L8 napisał:

Czesto tu na Forum uzywa sie "nierozumiem" kiedy niewygodna prawda ktos przedstawi.  Tu chodzi o wiarygodnosc
(credibility) piszacego zarzuty.  Dlaczego tego nie chce sie egzaminowac?

Nie rozumiem dlaczego sie pytasz? Czy nie rozumiesz o co chodzi?

Stopka forum