Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

• Index
  •  » Inne
  •  » Mowa dyrektorki LO do uczniow pierwszych klas na powitanie w szkole

#26 03.14.2011 19:17:12

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Re: Mowa dyrektorki LO do uczniow pierwszych klas na powitanie w szkole

Ależ ty zadymiasz, MI2L8.

Ciągle ta sama mowa-trawa...

Lighten up, dude

Mity i Fakty:

Mit.  Jezeli on nie zuwazy u kazdego z nich ze zapowiadaja sie na dobrych synow, wzorowych mezow w przyszlosci lub ojcow i bratow to wyleca szybciej niz za pierwsza.
Fakt. Jak mnich może wiedzieć kto jest dobrym mężem, ojcem? Poza tym, szkoła która bierze "ciężkie" pieniądze nie zabija "kur znoszących złote jajeczka"
Mit. W klasie muche mozna bylo uslyszec, tak cicho wszyscy siedzieli zdajac sobie sprawe ze nauczyciel nie zartowal. 
Fakt. Sadyzm?
Mit. Kazdy stanowczo stwierdzal ze te wymagania akademickie i wychowawcze sa glownym powodem dlaczego postanowili wyslac synow do CC i grubo za to placic.
Fakt. Żałuję ze posłałem córkę do prywatnej szkoły katolickiej dla dziewcząt. Płaciłem grubo (20200 rocznie) w porównaniu do (9800 rocznie za jednego syna w DCC), czyli nie wszystko złoto co się świeci. W mojej opinii "single sex" szkoły zabijają indywidualizm.
Mit. Powinniscie widziec jaki wspanialy poziom reprezentuja graduanci CC i o sukcesach osiaganych ich w zyciu.
Fakt. Wszystkie szkoły sprzedają tego typu mity aby "zachęcić" rodziców do zostawienia portfela właśnie u nich.
Czekamy na sprawozdanie z kariery syna...

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#27 03.14.2011 19:42:39

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

Hej MI2L8,
tak , cytujesz piekne slowa. Chwala Ci za to!
Problem jest gdzie indziej:
Czy wypowiadanie pieknych, wznioslych slow na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zapewni uksztaltowanie wartościowego czlowieka?

- To skad tyle egoizmu we wspolczesnym świecie? Nie ma znaczenia, czy PRL czy kraj nie zniewolony.

- skad brak kultury języka?

- moralność, etyka wspólczesna?

- skad upadek rodziny?
- skad zanik odpowiedzialności za drugiego?

- itp, itd.

Rodzina jest podstawą, to czego nauczy cie ojciec i matka, dziadkowie, nie tylko slowem, ale atmosfera w domu,  przykladem, zyciem.

Temat rzeka.

"Friends are flowers in the garden of life"

#28 03.14.2011 20:14:23

MI2L8
Totalnie Rozgadany

AK, moze tak jest bo za duzo mlodych nie uczeszcza do wartosciowych szkol.  W Stanach i w Polsce sa jednak wszechstronnie wymagajace szkoly i to sie chwali.  Przynajmniej, jak widze, mam do tego przyczyne.

#29 03.14.2011 21:06:13

JCP

Podziwiam was za ta walke z wiatrakami w tym watku. Sa rzeczy ktorych nie mozna czasami nikomu wytlumaczyc. Nawet za pomoca mlota. Jak bylo w Polsce i w polskich szkolach wiedza najlepiej ci ktorzy tam byli. Poziom byl duzo wyzszy niz tu na kazdym poziomie nauczania. Jakie jest szkolnictwo tutaj? Pozostawia wiele do zyczenia. Jesli chodzi o szkoly prywatne, mam bliskie doswiadczenie z Marion i Brother Rice. Nie wszystko zloto co sie swieci.

#30 03.15.2011 16:00:57

madmax

MI2L8 napisał:

Przyklad idealizmu zawarty w misji VIII LO w Krakowie.  Podoba mi sie bardzo co uczy sie obecnie mlodziez w Polsce.

Niestety  jest to tylko idealizm zawarty w slowach   a  w praktyce  niestety jest zupelnie innaczej. Wiem to z pierwszej reki , gdyz jak juz nadmienilem pochodze z rodziny nauczycielskiej.  Prawda jest taka ,ze po roku 1989 , gdy runela komuna zaczeto na sile nasladowac wzorce zachodnie. Liberalizm w szkolach  i chybione  zmiany administracyjne , tworzenie gimnazjow , gdy  w tym czasie brakowalo  budynkow i odpowiednich  nauczycieli .  Wyzsze Uczelnie aby odnalezc sie w nowej sytuacji ekonomicznej  otwieraly jak najszybciej  swoje fille  , nie majac odpowiednio przygotowanych wykladowcow.  Wszystko to spowodowalo ,ze poziom nauki w porownaniu z poprzednymi latami znacznie sie obnizyl. A i sytuacja nauczycieli tez sie zmienila a szczegolnie prestiz tego zawodu. Tutaj w Stanach , nauczyciel boi sie gdy zruga ucznia aby nie skonczylo sie to w sadzie  a natomiast w Polsce nauczyciel boi sie wejsc do swojej klatki schodowej aby nie zostac pobitym , wiec po co sie narazac?  Oczywiscie sa wyjatki lecz generalnie poziom znacznie sie obnizyl. Niektore dzieci polonijne wiecej wiedza o histori polski niz mlodziez w Polsce. Chyba nawet to zauwazyl byly minister edukacji Giertych wprowadzajac wiecej lekcji historii i cos w rodzaju wychowania obywatelskiego.
Niestety w Unii Europejskiej nie mozna za duzo skupiac sie na swoim narodzie i historii skoro dazy sie do jednej struktury i kazdy ma byc Europejczykiem a nie Grekiem czy Polakiemcv. Chyba zeszlem z tematu wiec koncze

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#31 03.16.2011 22:05:26

MI2L8
Totalnie Rozgadany

A wiec, specyficznie, z ktorych lat pochodzi twoje czy rodzinne doswiadczenie?  I czy moge spytac z duzego miasta czy z innej miescowosci.

#32 03.16.2011 23:07:29

nowy

Przepraszam nie byłem z panem umuówiony  profesorze. smile
Ale nauka nie powinna iść do lasu drzwo rąbać lub coś innego i bez skojarzeń proszę, gdyż o alkohol mnie się  rozchodziło smile

I to by było na tyle.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#33 03.17.2011 16:44:24

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Tym razem Hymn Szkolny Liceum Sw. Krolowej Jadwigi w Kowalu.
Jest to tym razem szkola z Polski poza miejskiej, ale maja swoja dume i entuzjazm.  Brawo!

Hymn       
słowa: Marzenna Lewandowska
muzyka: Teresa Nowakowska-Wolak

Świat jest taki niezbadany i ogromny;
tyle marzeń, tyle szczytów do zdobycia;
a my w dłoniach mamy tylko naszą młodość –
przychodzimy więc po wiedzę i po przyjaźń.

Będziemy Twą chlubą,
żebyś mogła być dumna –
jak kraj nasz z Jadwigi dumnym jest.
Niech w murach Twoich, Szkoło,
na zawsze pozostanie
echo głosów naszych i serc.

Szkoło naucz nas jak życie przeżyć godnie –
jak zaradzić każdej trosce i potrzebie,
byśmy mogli kiedyś z podniesionym czołem
jak Jadwiga oddać światu całych siebie.

Będziemy Twą chlubą...

Chcemy uczyć się o wszystkim dookoła,
chcemy wiedzieć skąd i dokąd wieje wiatr.
Chcemy świat wzbogacić choć o jeden uśmiech,
by jak po Niej został po nas dobry ślad.

Będziemy Twą chlubą... 

[ Wróć ]

#34 03.17.2011 17:04:28

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Gdzie jest mój Klinex?!!!!

P.S. Zostawiłem Ci pytanie w wątku KPA...

[Wróć] TAM!

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#35 03.17.2011 20:33:31

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

Zoomboy napisał:

Może Kongres Polonii Amerykańskiej wystosuje list wzywający go do skorygowania nieprawdziwych informacji?
Napisali do Litwinów, wprawę wiec maja i jest dużo bliżej.
Jak już będą pisali, powinni się zastanowić czy p. Rozalski jest "fit" aby reprezentować KPA jako dyrektor.
Ostatnio na antenie radia był oburzony, że nazywa się kryminalista człowieka, który okradł inwalidów na około 120 tysięcy złotych.
MI2L8, to jest jeden z problemów, które widzę mówiąc o "credibility" PAC. Co ty na to, wydaje się że jesteś "insider" w PACMI?

MI2L8 myślę, że Zoomboy miał to pytanie na myśli. Podał błędnie watek KPA. To pytanie było w Radiu. Chciałam tylko pomóc.

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#36 03.17.2011 20:38:59

madmax

MI2L8 napisał:

A wiec, specyficznie, z ktorych lat pochodzi twoje czy rodzinne doswiadczenie?  I czy moge spytac z duzego miasta czy z innej miescowosci.

Moj Tata pracowal w szkole od 1966 do 2003   , Mama 1966 do  2002 , koncowka to oczywiscie pol etatu aby dorobic do emerytury . Miejscowosc  w wiekszkosc czasu , srednie miasto w Polsce  ale na poczatku Krakow

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#37 03.17.2011 21:12:56

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Ponizej jest typowy przyklad wymagan do konkurencyjnego przyjecia do Liceum.

http://www.2lo.walbrzych.pl/?n=8#content

<<<MI2L8, to jest forum dyskusyjne, nie tablica ogłoszeń szkoły z Polski. Proszę, używaj "linków" internetowych do poparcia swoich tez lub opinii w dyskusji z innymi członkami forum, zamiast wklejania całego materiału z obcych stron.>>>

#38 03.17.2011 21:24:02

nowy

Ale numer smile  smile
Myślałem, że jestem 'rozrywkowo-satyryczno-śmieszny.
Myliłem się i to bardzo. smile

J.Piłsudski

#39 03.17.2011 21:41:22

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

MI2L8, czy ktoś z twoich najbliższych planuje podjecie nauki w powyższym liceum, czy tez polecasz to forumowiczom?
Satire farce smile

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#40 03.17.2011 21:56:19

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Hell, yeah!!!

Zacznijmy od podstaw wink

Ola z Karolem...

That’s all, folks

#41 03.18.2011 04:47:59

nowy

.....................................
Nowy projekt reformy szkolnictwa dla wszystkich tych z PRL-u, KRLD , UE, USA i reszty świata.

J.Piłsudski

#42 03.18.2011 09:26:36

nowy

A potem dyscyplina.

J.Piłsudski

#43 03.19.2011 21:53:08

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Do Administratorki

Ciekawe dlaczego jestem traktowany inaczej.  Zoomboy i inni na Forum zamiescili duzo "wlepien".
Widocznie jak na wygodne tematy to wszystko fajnie.  Ja nie reklamuje szkoly a tylko przedstawiam
przyklad wysokich merytorycznych wymagan w polskich szkolach srednich.  Z obecna dyskusja o niskim poziomie szkol publicznych w USA ten temat jest na czasie.  Czytajac te wymagania latwiej je dyskutowac, nie uwazasz?

#44 03.20.2011 18:55:21

Art Be
Administrator

MI2L8, Twoje posty zostały skrócone o tekst, który jest dostępny ogólnie w internecie. Wole widzieć Twoje własne słowa niż "przedruki" całych stron.
Na "wklejanie" dłuższych tekstów pozwalam jedynie w przypadku "news", które są bardzo często zmieniane, przez co staja się niedostępne.
Myślę, że zauważyłeś pod każdym "nickiem" coś w rodzaju "ranks". Większy "rank" = większe przywileje.
Jesteś już tylko 151 postów od następnego "rank" - Totalnie Rozgadany.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#45 03.20.2011 19:16:47

nowy

.........................................

smile

J.Piłsudski

• Index
  •  » Inne
  •  » Mowa dyrektorki LO do uczniow pierwszych klas na powitanie w szkole

Stopka forum