Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#51 04.10.2011 15:33:27

TriopokoPL
Rozgadany

Re: Zapraszam do czytania bloga

Kolejny odcinek bloga - zapraszam w imieniu autorki 

Podejrzewam, że niektórym osobom czytającym mojego bloga może być ciężko zrozumieć, co konkretnie zarzucam Sebastianowi. Dlaczego czuję się oszukana? ...................  http://14041937.blog.onet.pl/

#52 04.10.2011 15:52:29

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

to ciekawe, co piszesz  Agnieszko II,
wersja, ktora krazyla wowczas wsrod Polonii byla calkiem odmienna, a wiec byly to tylko plotki , lepiej ich nie powielac.

Mam pytanie do forumowiczow:
Czy pomoc za pieniądze to koleżeńska pomoc?

"Friends are flowers in the garden of life"

#53 04.10.2011 15:54:30

TriopokoPL
Rozgadany

Dodam od siebie, że wiele ciekawych faktów przed Wami. Dotkniemy prezesa KPA, która za $$$ pomagał w całej sprawie a później nas nie znał, sprawa dopiero sie rozkręca.

#54 04.10.2011 16:01:04

nowy

ak napisał:

to ciekawe, co piszesz  Agnieszko II,
wersja, ktora krazyla wowczas wsrod Polonii byla calkiem odmienna, a wiec byly to tylko plotki , lepiej ich nie powielac.

W tym wypadku dla mnie to czysty ? sad  Czytaj brudny  interes!
ALe jest wiele form pomocy gdzie muszą być zaangażowane pieniądze a mimo to jest to rzecz dobra i porządana.
Przykładów jest wiele.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#55 04.10.2011 16:05:28

ak
Serwis

a jakie sa opinie innych?

#56 04.10.2011 18:42:48

Look761

ak napisał:

Jak pomoc kolezenska moze byc przeliczana na pieniadze ?
Albo pomagasz w ramaach kolezenstwa komus za darmo albo czynisz to za pieniadze.W tym wypadku to juz nie jest pomoc kolezenska.(wiadomo jezeli ta pomoc wiaze sie z wydatkami to pomagany powinien parcypowac w wydatkach)

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#57 04.10.2011 19:25:39

ak
Serwis

potrzebne sa nam Wasze opinie, piszemy feliton na ten temat i zbieramy opinie

dzieki nowy, dzieki Look

czekamy na kolejne wypowiedzi:

#58 04.10.2011 21:27:44

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Pisałem na ten temat w kilku rożnych watkach...

W momencie zaakceptowania pieniędzy, "pomoc" traci swą szlachetną nazwę i zamienia się w transakcję finansową.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#59 04.11.2011 08:21:05

JCP

Temat wbrew pozorom jest bardziej skomplikowany. Pomoc bezinteresowna zdarza sie coraz rzadziej. Najczesciej jest to jakis uklad za ktory placa obie strony chociazby najmniejsza forma rewanzu. Prawdziwa pomoc nie chce wystawiania na swieczniku i podziekowan. Ludzie ktorzy ja oferuja chca najczesciej pozostac anonimowi, bo nie robia tego dla fanfarow. Sa tez tacy ktorzy pomagaja a potem latami wszem glosza ze zadnej wdziecznosci nie otrzymali w zamian. Czlowiek jest istota pozadajaca uznania, tzw. "recognicion". Dlatego tak trudno o prawdziwa przyjazn, bezinteresownosc i szczerosc. Jesli jest komus bliska, nalezy ja bardzo szanowac.
Wiele zartow powstalo na bazie lapowek. To tez byla forma tzw. "przyjacielskiej pomocy". Wielu z nas czuje sie skrepowanym kiedy uzyskuje pomoc bez niczego w zamian. Wiem, bo pomagam i widze czasami pytanie w oczach: nic nie chcesz? Czasami wydaje sie to nawet wrecz podejrzane. Jest tez bardzo duzo ludzi pomagajacych z glebi serca.

#60 04.14.2011 17:29:12

JCP

Zastanawia mnie jedna rzecz. Skoro w calej transakcji uczestniczylo kilka czy tez kilkanascie osob, wnioskuje  znanych w polonijnym srodowisku i chyba na tzw. stanowiskach, to dlaczego w koncowym etapie nikt wam nie pomogl? Skoro pomogli w egzekucji zaplanowanego malzenstwa, wymienione byly pieniadze, to dlaczego  oczyszczone zostaly (jesli tak faktycznie jest, ze zostaly oczyszczone z zarzutow) wszystkie inne biorace udzial w nielegalnym procesie osoby, a wam nikt z nich nie pomogl. Czy plan byl kiepski? Czy z gory zakladal fiasco? Czy chodzilo tylko o jak najszybsze otrzymanie gotowki a nikomu nie zalezalo na dokonczeniu tego "przedsiewziecia"?

#61 04.14.2011 23:33:50

TriopokoPL
Rozgadany

Nikt nam nie pomógł, bo nic nie mogli zrobić (ale przede wszystkim nie chcieli ). Próbują udawać mocarzy, ale tak naprawdę są nic nieznaczącymi płotkami. Oczywiście, że nikt nie został "oczyszczony" z zarzutów. Sprawa jest niewyjasniona i zamierzamy w odpowiednim momencie zgłosić w Immigration jak było naprawdę. Na pewno tego nie pozostawimy ku satysfakcji strony, która nas skrzywdziła. Nawet jesli SS próbował korzystać z wplywow adwokata Michaela L., swojego przyjaciela i "wtyki" w Immigration, to niewiele mu to da. Są wyższe instancje i sposoby na to, by prawda ujrzała światło dzienne...

#62 04.14.2011 23:39:29

TriopokoPL
Rozgadany

SS ażeby się "oczyścić" musiałby usunąć akta sprawy z Immigration. Chciał to zrobić ( za pomocą Michaela L. ), ale była mu do tego potrzebna zgoda małżonki - nie otrzymał jej. Akta pozostają w rękach Immigration i są to najlepsze dowody na to kto był w sprawę zaangażowany. Sa świadkowie i są dowody - nic nie mozna tutaj zmienić.

#63 04.16.2011 17:00:21

TriopokoPL
Rozgadany

Nowy wpis blogu już dostępny.

#64 04.19.2011 04:37:25

ak
Serwis

skonczylam czytac ostatni wpis Agnieszki II, nawet nie zauwazylam, ze pojawil sie juz kilka dni temu.
Bardzo  spokojnie i rzeczowo pisane, pelne odpowiedzi na komentarze...
zajrzyjcie tam rowniez,
blog Tomka przyslania teraz rownie ciekawe wspomnienia Agnieszki II

#65 04.19.2011 06:12:42

TriopokoPL
Rozgadany

W moim blogu też znajdzie się miejsce na wyznania Sebastiana odnośnie ks. Mirka a są niesmaczne. Póki co czytajcie blog Agnieszki II jest ciekawszy od mojego. Polecam!!!

#66 04.19.2011 09:17:53

TriopokoPL
Rozgadany

Nie wiem czy wszyscy czytający mieli okazje dotrzeć do tych komentarzy na blogu Agnieszki II odpowiedzi na komentarze Izy i Renaty zostały udzielone. Czytajcie i koniecznie tez komentujcie, przecież to z Waszych pieniędzy i "donacji" utrzymuje się rodzina Szczepańskich. Czy na to zasługują, dziś wezmą a jutro Redaktor powie "niech zdechną" tak właśnie tak wypowiada się o swoich czytelnikach.

#67 04.19.2011 11:59:42

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Rzeczywiście, wiele zróżnicowanych w opinii komentarzy. Nie sądziłem, że jest ich tak dożo.

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#68 04.19.2011 12:16:43

JCP

Wiele komentarzy a takze widac szczere odpowiedzi autorki blogu.  Czytajac oba blogi i komentarze mam wrazenie, ze zapach zgnilizny roznosi sie w polonijnym powietrzu, a niektorzy ciagle udaja ze wszystko jest ok.

#69 04.19.2011 13:12:46

Coco
Małomówny

kiedys tez mialam okazje uslyszec komentarz redaktora S.SZ. z Czasu Polskiego o Polonii ..... cos w tym rodzaju:
"wystarczy ze zobaczą swoje mordy w gazecie i tak bedą szczęśliwi"
żenujące!
ciekawe czy są jeszcze tacy, którzy kupuja jego "gazete"?

#70 04.19.2011 15:36:26

TriopokoPL
Rozgadany

Chciałrm pokazac Wam jeden z komentarzy na blogu Agnieszki II warto tam zagladac, coraz wiecej ludzi bedzie chcialo prawdy od Szczepanskiego.

Czyli co? Stało się, trzeba zapomnieć?
Najlepszym sposobem usunięcia wrzodu jest jego przecięcie. Jest Ci łatwo krytykować, doradzać alternatywne rozwiązanie. To nie Ty czujesz się oszukana, nie Ty musiałaś zabrać cokolwiek mogłaś i po kilkunastu latach przesiedlić się z całym majdanem, zaczynać wszystko od zera.
Sąd, powiadasz? Nie masz pojęcia o amerykańskim sądownictwie. Tam wygrywa ten kto ma więcej pieniędzy na adwokatów.
Powiedzenie babci wrzuć do lamusa, dzięki takiemu "cichutko rozlanemu mleku" wiele kobiet i dzieci cierpiało z rak współmałżonka i ojca. Nikt nie reagował, bo to nie moje "mleko".  Jako kobieta jestem dumna z Agnieszki II. Oszustów takich jak Sebastian (dlaczego się wstydzisz pisania całego imienia, przecież było już wymieniane?) trzeba napiętnować publicznie w jego środowisko. Inaczej będzie niszczył polonijne organizacje do ktorych nie powinien należeć a z pewnością nie zajmować stanowisk w ich zarządzie. Ciekawa jestem jak będą się czuli członkowie KPA, lub Kapituła Orderu Pułaskiego, gdy dowiedzą się kogo maja w swych szeregach. Jak będą się czuli wszyscy zasłużeni Polonusi kiedy się okaże z kim przez tyle lat mieli do czynienia? No ale przecież nie powinniśmy zwracać uwagę na mleko rozlane w domu sąsiada, prawda?
Proponujesz inne rozwiązanie, ale go nie wyjawiasz. 
Ja proponuję smołę i pierze! 
Jeśli chodzi o ks. Mirka, mam wrażenie że Tomek podaje o nim dużo niewygodnych informacji. Następne rozlane mleko, o którym powinniśmy tylko szeptać? Wyszukaj na Google ks. Mirka, zamiast pokornego sługi bożego znajdziesz aktora, który prawie jak Chrystus rozkłada raczki i wyśpiewuje nie swoje piosenki, lub tez obtańcowuje zauroczone do nieprzytomności parafianki. 
Najwyższy czas na wyrwanie chwastów z polonijnej łąki w Detroit.
Agnieszko II, dziękuję Ci za Twoją odwagę. Wiele kobiet popiera Cię.
Wielu tutejszych mężczyzn powinno się wstydzić. 
Żeby nie być posadzoną o homofobizm, wyjaśniam że fakt bycia gejem przez Sebastiana i Mirka nie przeszkadza mi. Przeszkadza mi fakt, ze obaj żyją w "szafie" i to że jeden jest cynicznym oszustem a drugi fałszywym sługą bożym.

~sąsiadka, 2011-04-19 20:25

#71 04.26.2011 03:15:17

TriopokoPL
Rozgadany

Bardzo ciekawy wpis na blogu Agnieszki II koniecznie ziobaczcie kto zarzadza kongresem.

http://14041937.blog.onet.pl/

#72 04.26.2011 06:49:20

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Rzeczywiście ciekawe.

That’s all, folks

#73 04.26.2011 10:30:25

ak
Serwis

Nie bardzo rozumiem, czy KPA swiadczy tego typu uslugi?
Czy tez Agnieszka  pisze o pomocy udzielanej przez prawnikow dyzurujacych w KPA.

#74 04.26.2011 16:02:06

TriopokoPL
Rozgadany

Nie, to Mariusz SZ. swiadczy takie uslugi w KPA za pieniadze. Fajny ma dostep dp klientow, ktorzy jak zaplaca to i tak mowi o nich 'Niech zdechna" Od Agnieszki II wzial sporo pieniedzy, zreszta kierowal sprawa lewej zielonej karty, jak mowil juz nie pierwszy raz. Zapewnial ze pomoze i bedzie ok a tutaj lipa, jak sie sprawa rypla to udawal ze jej nie zna. Grunt ze kasa sie zgadzala.

#75 04.26.2011 16:13:32

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Najciekawszym ewenementem (z mojej perspektywy) jest fakt, że wszyscy (może powinienem napisać "większość"?) chce ukamienować "messengera" a nikt, ale to nikt nie zwraca uwagi na "message".
Wygląda, że "pranie brudów" jest be, ale same "brudy" są OK?

That’s all, folks

Stopka forum