Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 12.21.2010 14:53:42

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

Re: Rozmowy w Toku

a momenty beda, max?

"Friends are flowers in the garden of life"

#27 12.21.2010 14:57:18

madmax

Tak ale troche pozniej  ( szefowa w Polsce )   , bede sprawdzal kolekcje futerek

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#28 12.21.2010 19:12:39

madmax

ja tu gadu gadu a moj pies robi kariere miedzynarodowa
zdjecie nagrodzone przez Super Express   , zgloszone do  konkursu " Przyjaciel UEFA Euro 2012 "
Cody wspanialomyslnie przekazal nagrode  na schronisko dla bezdomnych zwierzat  w Kielcach
http://i630.photobucket.com/albums/uu26/whiteeaglesc/cody-1.jpg

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#29 01.21.2011 16:11:48

madmax

Dzisiaj bylem gosciem w WJR i porannym programie Frank Beckmann  Show. Mialem okazje zobaczyc jak pracuja profesjonalisci  w tej branzy  . Musze stwierdzic ,ze jestem  pod duzym wrazeniem. Praktycznie program  pod wzgledem technicznym jest prowadzony przez trzy  osoby. "Open line  segment  "    to sa autentyczne rozmowy sluchaczy  bez  tzw    "screening "   A najwazniesze zawsze jest miejsce na tzw " druga strone medalu "

[IMG]http://i630.photobucket.com/albums/uu26/whiteeaglesc/misc/max-2-1.jpg

#30 01.21.2011 18:48:52

nowy

Wujek?

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#31 01.21.2011 19:10:49

ak
Serwis

czyj Wujek?
nowy, Twój czy maxa?

"Friends are flowers in the garden of life"

#32 01.21.2011 21:35:33

madmax

nowy napisał:

Wujek?

Nie Ciotka
Dziwne ,ze na jej program dzisiaj mogli sie zjawic przedstawiciele trzech najwiekszych powiatow  w naszym Stanie  i burmistrz Detroit a wczorajszym  gosciem byl  Rick Snyder. Moze pomyslalem ,ze taka osoba mogla by poprowadzic  Bal
z Okazji  60 lecia Bialego Orla ?

#33 01.27.2011 07:18:42

madmax

#34 02.02.2011 13:52:32

madmax

#35 02.18.2011 16:52:41

madmax

Ach stare dobre czasy      :cool

#36 02.21.2011 14:08:38

madmax

Cos dla Nowego

#37 02.21.2011 14:29:23

madmax

Pozwolilem sobie wklejc ten artykul , ktory umiescilem w watku zwiazanym  z sytuacja w Egipcie , poniewaz porusza on wiele watkow.  Zawarta w nim tresc doprowadzila do  pewnego   " skandalu " w Polsce i dyskusji na temat polityki i dziennikarstwa. Znalazlem w tej dyskusji wiele podobnych sytuacji jakie wystepuja  na naszym polonijnym poletku.

madmax napisał:

Artykul , ktory doprowadzil ze Zbyszek Holdys zerwal wspolprace z tygodnikiem wprost . Przyznam ,ze ciekawe

Egipt, moja mała pomoc naukowa
Realia dziejów dowodzą, że polityki korzystnej dla wszystkich nie ma.

Patrzyłem na to ze zdumieniem. Jeden po drugim na ekranie pojawiali się słynni polscy opozycjoniści solidarnościowi, a dziś prominentni politycy, i z troską w głosie mówili, by się zbytnio nie cieszyć z protestów w Kairze. „To się może skończyć źle, jaki ten Mubarak był, taki był, ale sytuacja w regionie była ustabilizowana, teraz do głosu mogą dojść islamiści, to może być niebezpieczne". Słuchałem tego jak mantry i nagle do mnie dotarło, że dzięki Egiptowi kumam wreszcie czym jest polityka.

Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego Ronald Reagan, który od Kuklińskiego miał detaliczną wiedzę o dacie i sposobie wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, nie przekazał tej wiedzy „Solidarności". Zwykła ciekawość. Dlaczego pozwolił, by Jaruzelski pewnej nocy bez trudu skrępował naród, rzucił go na kolana i uczynił Polskę niewolniczym obozem na wiele lat. Przecież wystarczył jeden telefon „Lechu, za tydzień!” i sprawy miałyby się nie wiem jak, ale inaczej. Ale właśnie tego telefonu Reagan nie wykonał. Musiał bowiem postępować zgodnie z zasadami sztuki.

Sytuacja w Europie Wschodniej w 1981 r. była również ustabilizowana. Kilkanaście państw było trzymanych za mordę stalowym uściskiem sowieckiej ręki, nikt nie podskoczył, ani Zachód, ani Wschód. Jakieś niekontrolowane ruchy, powstanie ludowe albo coś w tym stylu, mogły oznaczać chwile chaosu, a wtedy nie wiadomo, jak zachowałby się Kreml. Ktoś mógłby się dorwać do czerwonego guzika i dramat gotowy. Reagan rozumował dokładnie tak, jak dzisiaj posłowie Niesiołowski i Gowin: Nie ma się z czego cieszyć, tragedia wisi w powietrzu. Sytuacja jest ustabilizowana, trzeba trzymać rękę na pulsie, nie wolno kiwnąć palcem, bo kto wie, do czego może dojść. Każda nadmierna pomoc może rozbić istniejącą konstrukcję w centrum Europy, w ZSRR do władzy mogą dojść groźni generałowie, a co się wtedy stanie – trudno przewidzieć. Komuniści są wprawdzie źli, ale przewidywalni. Pertraktujemy z nimi i niech tak zostanie. Może z czasem to wszystko się inaczej ułoży, ale teraz – sza.

Dzisiejszy Egipt wyjaśnił mi brak reakcji świata na rzeź w Rwandzie. Ci, którzy przez lata uważali te terytoria za swoje i nadal mieli tam swoje wpływy – Niemcy, Francuzi, Belgowie i Anglicy – nagle uznali, że to jest wewnętrzny spór międzyplemienny, który nie powinien się rozlać na resztę afrykańskiego kontynentu. Stacjonujące w Rwandzie wojska UNAMIR (oddziały ONZ złożone z przedstawicieli 40 państw, w tym Polski) nie kiwnęły palcem, kiedy na ich oczach ludzie Hutu maczetami zarąbywali milion ludzi Tutsi. Stabilizacja w regionie wymagała przyglądania się temu i powstrzymania od jakiejkolwiek interwencji. Świat nie zainterweniował też w Darfurze. Oglądano wstrząsające zdjęcia, które zdobywały nagrody w konkursach World Press Photo, i to było wszystko, na co było ludzkość stać.

Według Arystotelesa polityka to sztuka rządzenia państwem, której celem jest dobro wspólne. Pięknie powiedziane, tyle że dawno. Dziś czytam: polityka to działalność polegająca na przezwyciężaniu sprzeczności interesów i uzgadnianiu zachowań grup społecznych. Służy także za pomocą perswazji, manipulacji, przymusu i przemocy, kontestacji, negocjacji i kompromisów kształtowaniu i ochronie ładu społecznego korzystnego dla tych grup, stosownie do ich siły ekonomicznej i politycznych wpływów. I dopisek: Realia dziejów dowodzą, że polityki korzystnej dla wszystkich nie ma. Uff, długie, ale wygląda na to, że obowiązujące, niestety.

W ramach powyższej definicji nie jest interesem Polski wspieranie ruchów wolnościowych ludu egipskiego, bo skutkiem tamtejszej rewolucji może dojść do głosu islamski ekstremizm, ropa może zdrożeć, akty terroru światowego się nasilić, a islam rozleje się bez pardonu na cały świat. To nam nie służy – twierdzą politycy.
Polska jest dziś rządzona przez ludzi, którzy kiedyś walczyli o wolność na podobieństwo dzisiejszego ludu egipskiego. Wtedy byli naszymi idolami, wzorami, przywódcami. Teraz żaden z nich nie kiwnął palcem w sprawie trwającego w Kairze dramatu. Nie wsparli protestujących dobrym słowem ani opozycjonista Tusk, ani walczący z bolszewickim zniewoleniem Kaczyński, ani laureat Pokojowej Nagrody Nobla Lech Wałęsa. Cisza. Nauczyli się definicji polityki w trymiga.

#38 02.21.2011 14:44:20

madmax

pare wypowiedzi:

Zbigniew Hołdys Dzięki. To dotyczy wszelkich kierunków dziennikarstwa niestet. Tak jest w branży muzycznej, sportowej (rozmawiałem dziś na ten temat z Michałem Polem), także prawej, lewej i każdej innej (religijnej na przykład). Nastał w Polsce czas amatorów, którzy kreują świat innym ludziom - i to jest straszne.

Rafał Nejman Witam. Panie Zbigniewie polityka opleciona niemocą wynikającą z braku fachowców i ekspertów zawsze lądować będzie w rynsztoku. Wydaje mi się, że można wymusić fachowość portalem społecznym, który zajmować się będzie tematyką problemów, które są zamiatane pod dywan w sejmie bądź odwlekane ze względu na sondaże i prognozy wyborcze.

#39 02.23.2011 22:48:28

madmax

Dla fanow Iron Maiden

#40 03.04.2011 22:53:00

nowy

Wzruszyłem się!

Już miałem to umieścić w wątku "Inne" Lecz przeszkodzić w dyskusji żal.
Tu też jest dobrze.

Ach te kbiety zawsze mnie zadziwiały.Od urodzenia szukałem u nich ciepła w wieku pacholęcym zwierzałem się ze swoich spraw w nastoletnim przestałem się zwierzać natomiast zaczeły mnie interesować i fascynować. Póżniej przyszedł moment poznawczo badawczy na przemian z fascynacją i uwielbieniem. I kiedy zaczynam już powracać znów do wieku pacholęcego, który to jest przed okresem niemowlęcym myśląc, że już wiem wszystko MYLĘ SIĘ!! i to bardzo. Kobiety znów mnie zaczynają fascynować, pobudzając moją wyobrażnię czego dowodem są tego rodzaju zwierzenia.  smile
Oj biedny ja, biedny.......... .

J.Piłsudski

#41 03.04.2011 23:39:34

madmax

Nowy , super . Jakby byla mlodsza moglaby wystapic na naszej lokalnej Paradzie Mlodych Talentow    wink

#42 03.06.2011 08:52:07

madmax

Zagadka , czy wie ktos gdzie taki folklor  mozna spotkac  ?
http://i630.photobucket.com/albums/uu26/whiteeaglesc/misc/krk.jpg

#43 03.06.2011 09:13:26

madmax

http://i630.photobucket.com/albums/uu26/whiteeaglesc/misc/CIMG3048.jpg
http://i630.photobucket.com/albums/uu26/whiteeaglesc/misc/CIMG3040.jpg

http://i630.photobucket.com/albums/uu26/whiteeaglesc/misc/CIMG3034.jpg
http://i630.photobucket.com/albums/uu26/whiteeaglesc/misc/CIMG2965.jpg

#44 03.06.2011 09:24:17

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany
Od: USA

Pod Orłem?

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#45 03.06.2011 10:17:15

nowy

Kongres?!!

J.Piłsudski

#46 03.07.2011 12:27:39

madmax

Blisko ale nie trafione

#47 03.08.2011 21:41:06

madmax

Apel do Mojego Koła Gorali Świetokrzyskich imienia Genowefy Pigwy.

W zwiazku zaistinala sytuacja

Polska postawiła na owce. Rząd opracował „Program wsparcia dla rolników utrzymujących owce w województwach Polski południowej” i włączył do niego woj. podkarpackie, małopolskie, śląskie i opolskie. A świętokrzyskiego nie.

Górale świętokrzyscy są oburzeni. Hodowcy i władze województwa przekonują, że tylko unijne dofinansowanie jest w stanie przywrócić stada owiec w Górach Świętokrzyskich. Wyliczają, że w latach 70. ówczesne woj. kieleckie było na drugim miejscu w pogłowiu owiec na 100 ha, po łódzkim.

Ministerstwo nie tłumaczy, dlaczego do programu włączyło opolskie a nie świętokrzyskie, ale przypomina marszałkowi woj. świętokrzyskiego, że „uwzględniono te rejony (...), które ze względów gospodarczych i kulturowych przez wiele lat uzależnione były od produkcji owczarskiej” – pisze „Gazeta Wyborcza Kielce”

Na znak protestu zabrania sie utrzymywania ,żadnych stosunkow ( wyłaczajac plciowych) z innymi organizacjami góralskim , wliczajac  tych prawdziwych i nie prawdziwych górali  podchalanskich,  działajacymi na naszym terenie .
Kto nie zastosuje sie do tego rozporzadenia bedzie musial wysluchac  100 godzin tasmy z wykladami pani Eli
  cool

#48 03.09.2011 13:57:19

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Aby te owce nie poszly na manowce.

#49 03.09.2011 18:31:19

madmax

MI2L8 napisał:

Aby te owce nie poszly na manowce.

przypilnujemy . MI2L8  ten zartobliwy post jest kontynuacja dyskusji zapoczatkjowanej w dziale telewizja detroit odnoszacym sie liczby gorali w naszej metropoli

#50 03.09.2011 21:18:44

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Kiedy podasz rozwiązanie zagadki?
Czy to wnętrze Krakusa?

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Stopka forum