Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 12.11.2010 08:44:40

nowy
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Smerfne Hity

HIT PIERWSZY.
......................
.........................
Papa Smerf siedział sam przygotowany na przyjęcie gości.
Mieli przyjść Maruda i Laluś z zespołami.
Pukanie wyrwało go z zadumy.
Proszę!
-Dzień dobry Papo Smerfie.
Wykrzyknął zaraz po wejściu do pokoju Maruda
-Dobry.
Burknął Papa Smerf i dodał.
-Siadaj i siedź cicho, czekamy jeszcze na Lalusia.
Powiedział Papa Smerf i pomyślał.Ten to zawsze jest wyrywny
i pierwszy wszędzie, nadgorliwy. Ale lubił to, wiedział, że jest
mu poddany jak nikt i można nim w każdej chwili pokierować.
Maruda usiadł i uśmiechał się głupio. Papa Smerf w swoim
królestwie poruszał się z wielką gracją. Papa był przykładem
dla Marudy. Wzorem postępowania we wszystkim.Maruda ufał mu
bezgranicznie i był skłonny wykonać wszystko co Papa Smerf
mu zleci.
Tymczasem do pokoju wszedł Laluś z zespołem. Poprawił loka na głowie
ukłonił się Papie i rzucił zdawkowe cześć do Marudy. Cześć odpowiedział tamten.
Za Lalusiem wtoczyła się Smerfetka z lusterkiem w ręku i z poduszką pod pachą.
- O widzę, że zerwałaś się moja kochana bardzo rano dzisiaj aby do mnie dotrzeć.
Powiedział Papa Smerf.
- A tak dużo roboty ale przyszłam.
Odpowiedziała Smerfetka.
-A jak trafiliście do mnie taka mgła dzisiaj?
Zapytał Papa Smerf.
-Mgła była nisko otworzyłem okno dachowe i Smerfetka wystawiła głowę
przez okno i wskazywała mi drogę Papo Smerfie.
Odpowiedział Laluś
- A czy ta mgła aby nie zaszkodziła na twą piękną cerę, droga Smerfetko?
Zapytał Papa Smerf.
- Chyba nie Papo Smerfie.
Odpowiedziała Smerfetka i dodała.
-Dziękuję ci kochany Papo za twą troskę.
- A teraz ty Marudo no co tam u ciebie.
- Ano kręci się kilka razy dziennie Papo Smerfie wokół tego i owego.
- Tak więc jak widzę współpracujemy wzorowo.
Powiedział Papa Smerf i dodał.
- Dziękuje wam, że przybyliście do mnie na nasze specjalne spotkanie.
Jest to również zasługa Smerfnej ciotki Gracjenty gdyż pieniądze daje
hojną ręką dla nas wszystkich.
- Tak daje daje.
Powiedział Laluś a Maruda pokiwał głową.
- Muszę wam powiedzieć, że jestem z was dumny i mam w związku z tym
do was pytanie. Jak pomóc starszym smerfom aby mogli dołączyć do grona
smerfnych surfenautów?
- Trzeba zorganizować szkołę dla starszych smerfów i nauczyć ich jak wejść
w te proste rzeczy aby się z nami połączyli.
Odpowiedział Laluś.
-Pomożesz Marudo ?
Zapytał Papa Smerf.
- Pomogę oczywiście Papo Smerfie.
On nawet teraz jest połączony ze światem.
Powiedział Laluś i dodał.
- Nie wiem tylko Papo gdzie włożył tę wtyczkę?
Maruda popatrzył tylko na Lalusia i pomyślał pilnuj swego gniazdka byś nie miał zwarcia.
Laluś spostrzegł swój błąd więc szybko rozładował atmosferę.
-Maruda to światowy poziom Papo Smerfie.
- Mam jeszcze do was pytanie moje drogie Smerfy. Kto i jak jeszcze może nam pomóc
w naszej ciężkiej pracy na rzecz zorganizowanych Smerfów?
Zapytał Papa Smerf.
- Przydałoby się jakieś 'piszące pióro'.
Odrzekł Laluś i szybko dodał.
- Pośród zorganizowanych Smerfów są takie piszące pióra, które mogłyby nam pomóc być tam
gdzie nie możemy dotrzeć.
- Tak.
Dodał szybko Papa Smerf i pomyślał o swoich problemach z docieraniem tu i tam.
- Oczekujemy takiej pomocy.
Kontynuował Laluś a Papa Smerf dodał.
-My nie możemy się rozdzielić potrzebujemy pomocy zawsze.
W tym czasie zebranych dobiegł głos, który nie wiadomo z jakiego źródła pochodził.
Wszyscy jednak wiedzieli, że u Papy Smerfa zdarzają się różne cuda i dziwy i o nic
nie pytali słuchając z zaciekawieniem. Tymczasem głos smerfnej Emiljany grzmiał.
- Smerfy nawet nie wiedzą co to znaczy opłacenie wydatków Papy Smerfa i Latają po
Smerfohamtrandzie i głupie smerfoploty plotą.
- Tak to smerfna prawda są to Gargamele co nie czytają naszych obwieszczeń wydawanych
przez Lalusia i nie są połączeni ze smerfowizją Marudy.
Szybko dodał Papa Smerf a smerfna Emiljana kontynuowała swoje peany na cześć Papy.
- To są kaszty i proszę mi przysłać smerfobil do zapłacenia.
Zakończył głos smerfnej Emiljany i ucichł.
- To wszystko są smerfosmutasy.
Dodał szybko papa Smerf.A zebrani kolejny raz przekonali się o wielkim mistrzostwie Papy
Smerfa.
-Ale powróćmy do naszych smerfospraw, chcę ciebie Marudo zapytać o twoją smerfowizję.
- A tak mam smerfoosoby co krytykują moje smerfovidy ale ja mam fazy.
Odpowiedział Maruda.
-Fazy?
Zapytał Papa Smerf.
- Tak ja rozwijam się fazowo i teraz jestem w smerfofazie rozwojowej pierwszej.
-A ile tych faz planujesz?
Zapytał Papa Smerf.
- Planuję pięć smerfofaz Papo Smerfie.
Odpowiedział Maruda a Laluś pomyślał, że zna tylko trzy fazy. Ale zaraz o tym zapomniał gdyż
był zaabsorbowany gniazdkiem Marudy i jego podłączeniem ze światem.
- To taki nasz zdobywca dalekich lądów, taki Smerf Podróżnik.
Powiedział Papa Smerf.
- Tak Papo to Kolumbowicz.
Odrzekł Laluś i popatrzył pojednawczo na Marudę.
- Coś jak Celcjusz i ten drugi od wysokich i niskich temperatur, ale nie będę tu wyjaśniał bo tu
nie wiedzą kto to te Smerfy są.
Powiedział Papa Smerf i dodał.
- Jak myślicie moje Smerfy, czy zorganizowane życie Smerfów może się obyć bez nas?
-Nie!
Powiedział krótko Laluś.
Nie!
Dodał równie krótko Maruda.
A Papa Smerf dodał.
- Czy należy się nam pomoc i czy wszystkie Smerfy powinny nam pomagać?
-Tak.
Odpowiedział Laluś a Maruda dodał dyplomatycznie.
- Niech wszystkie Smerfy odpowiedzą sobie sami na to pytanie Papo Smerfie.
-A teraz życzenia dla wszystkich zorganizowanych Smerfów.
Powiedział Papa Smerf.
Laluś, Smerfetka i Maruda podziękowali wszystkim dobrym Smerfom. Papa dał znak ręką, że wizyta skończona
i powrócił do swoich spraw i problemów zadowolony z pokierowania dzisiejszym spotkaniem.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#2 12.11.2010 09:03:05

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Re: Smerfne Hity

Uwielbialem ogladac Smerfy w telewizji. smile
Może "nasza telewizja" nada świąteczny odcinek?

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#3 12.11.2010 09:27:33

JCP

Nowy, po prostu bestseller. Dzieki. Momentalne przebudzenie bez porannej kawy. Natychmiastowy zwrot w ponury i pochmurny dzien. Humor wrocil.

#4 12.11.2010 13:02:31

ak
Serwis

Laluś miał całkiem niezłe pióro, ale tak je "wypisał", że atrament sie wyczerpał
i teraz biedak szuka nowego

a gdzie Nanny Smurf?

"Friends are flowers in the garden of life"

#5 12.12.2010 05:48:12

nowy

ak napisał:

Laluś miał całkiem niezłe pióro, ale tak je "wypisał", że atrament sie wyczerpał
i teraz biedak szuka nowego

a gdzie Nanny Smurf?

Został mu tylko mazak ale ten trzeba od tyłu doładowywać.
Nany Smurf  nie wytrzymała ciągłego doładowywania. Wniosła o zwrot poniesionych  kosztów. Sprawa w toku.

J.Piłsudski

#6 12.13.2010 16:43:18

nowy

............................................................
    Kwiaty polskie.

Jeśli myślisz dużo mam
I siebie nie cenisz
Kiedy ulokujesz to
I tak nic nie zmienisz

Słowo kasa chociaż brzmi
W twoich słowach czynach
Jeśli trochę tego masz
W różnych bankach trzymaj
Ref.
Coś nam uwiądł ten nasz kwiat
Niech się o tym dowie świat
Niech po Stanach płyną słowa
Kto ma tego boli głowa

Gdy odbierze ci to los
Gdy uciekną z konta
Pomyś o tym szybko dziś
Kto twej kasy rząda
Ref.
Coś nam uwiądł ten nasz kwiat
Niech się o tym dowie świat
Niech po Stanach płyną słowa
Kto miał tego boli głowa.
.............................................
Jeśli lubisz śpiewać melodię znajdziesz w dzisiejszym dzienniku TvD.  smile

J.Piłsudski

#7 12.13.2010 22:39:13

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-dance009.gif

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#8 12.14.2010 00:13:09

nowy

Zomboy czy ten na gorze co bije brawo to zolty Tolek Banan?

J.Piłsudski

#9 12.14.2010 08:20:20

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Tak, ale kiedy był młody i piękny. sad

That’s all, folks

#10 12.14.2010 09:22:37

JCP

Czy on strzela?

#11 12.14.2010 12:18:07

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Perhaps, perhaps, perhaps...

Z dedykacja wszystkim Tolkom smile

That’s all, folks

#12 12.14.2010 13:21:58

nowy

zoomboy napisał:

Tak, ale kiedy był młody i piękny. sad

.........................................................

J.Piłsudski

#13 12.15.2010 23:53:41

nowy

..................................................
Czy to ten wątek?
............
Pierwsza sprawa kto jest kim.
A więc tę sprawę mam już za sobą. Pomyślał Buba.Nie chcieli mnie słuchać a mówiłem im i to nie raz. No i wyszło.A jak teraz wyglądają ci którzy mówili, że to nie może być prawda.Czy teraz po tych faktach przyznają mi rację i przeproszą mnie oficjalnie i to we wszystkich nośnikach informacji. No te moje są przychylne, zrobią co zechce ale inne?.Czyż nie należy się to mnie, właśnie mnie najlepszemu w tej dziedzinie tropicielowi wszelkich spisków i stowarzyszeń a także indywidualnych, chociaż maskujących swą działalność osób. Weżmy pod uwagę po pierwsze kontakty po drugie sposób zachowania się wypowiadania, po trzecie sposób ubierania, wygląd ogólny i ta broda. Wszyscy oni mieli brody.O tych głównych myślę. Tak mnie oszukać trudno.Zawsze mówiłem że Mikołaj jest komuchem. A oni niewierzyli. I ładnie wam teraz? No ładnie?
A teraz druga sprawa wybór............................ .

J.Piłsudski

#14 08.24.2011 22:49:31

nowy

HIT DRUGI
Wszyscy w Smerfolandzie dokładnie wiedzieli, że Papa Smerf ostatnimi czasy w tarapaty smerfotalentowe popadł.
Nawoływania ciągłe o wsparcie jego upadłego interesu końca nie miały i już się niejednemu Smerfowi znudziły. Wszelkich się Papa imał sposobów by pustą kieszeń podreperować.
A to do rozsądku i dobrej woli apolował a to znów tysiąc sprawiedliwych Smerfów w Smerfolandzie poszukiwał a to znów do Smerfosponsorów petycje kierował.
O mały włos nie wymieniając tych co przestali zobowiązania w stosunku do Papy realizować. Różnych terminów, celów i ilosci używał w celu pobudzenia Smerfów do chojnosci.Tak więc apelował o jednorazowe wpłaty 10 smerfotalentów raz w roku, które to pomogą Papie przetrwać ciężkie chwile i być jak to mawiał z pożytkiem dla wszystkich.
A bo to Papa Smerf nigdy jak mawiał swojego dobra nie chciał, tylko się zawsze solidarnoscią ogółu kierował.
Tych i innych metod używał  aż po licytacje mebli i wyprzedaże uliczne, które ostatnio organizował. Słuchy po Smerfolandzie poszły co Smerfina smerfotalenty tak do obecnej pory wielką rzeką płynące ograniczyła Papie Smerfowi a to za przyczyną ostatnich posunięć w Smerfotalentowni.
Gargamele z większą bacznoscią na ręce Smerfiny patrzeć poczeli a to w związku ze wzrostem wszystkich opłat jakie od Smerfów zaczęto pobierać. Wielu już przestało wierzyć że Smerfotalentownia swoją dawną funkcję pełni, wielu też poczeło nowych Smerfotalarowni i Smerfotalentowni poszukiwać.
Te wszystkie wydarzenia i wiele innych skłoniły Papę Smerfa do posunięcia nad wyraz smiałego.Korzystając z resztek posiadanej haryzmy postanowił Papa Smerf swój interes ratować i jak to już nie pierwszy raz w swej karierze kosztem i na plecach innych, niby to w imieniu i dla ich dobra. Zwoałał zatem Papa Smerf zebranie na szczycie w wielkiej tajemnicy przed Gargamelami a plan miał Papa Smerf nader prosty.Cdn.

J.Piłsudski

#15 08.24.2011 23:19:43

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

lol

That’s all, folks

#16 08.25.2011 05:56:03

nowy

HIT TRZECI

Ten prosty plan postanowił na tajnym spotkaniu przedstawić w kilku słowach, które
pamiętał z przed lat gdy jako młodzieniaszek zdobywał doswiadczenie w pewnej organizacji, która zaważyła na całym jego życiu.
Na zebranie przybyli jak zwykle Maruda i Lalus z zespołem. Gosciem honorowym była też Mama Smerf ale to w celu podniesienia  prestiżu Papy Smerfa i złagodzenia przejawów opozycji, które mogły się ujawnić w czasie spotkania. Przybyła też Nany Smerf jako doradca i prawa i lewa ręka Lalusia.
Nieżle to spotkanie Papa Smerf zaplanował. Momentem przełomowym, i iskrą zapalną okazało się ufundowanie nowych strojów dla miejscowej Smerfodrużyny. Papa Smerf zdawał sobie sprawę ze swej porażki. On przez lata tylko wyciągał rękę w której trzymał swoją pustą czapkę w kierunku Smerfów, prosząc o wsparcie.
On robił wszystko  by być tam gdzie dają. Dla niego najważniejsza była tylko korzysć. A teraz taki cios.
Ci których miało nie być- są i dają!
To przechyliło szalę goryczy.Miotał się Papa Smerf jak wsciekły i nagle mysl, olsnienie nowy format nowy rozdział, zjednoczenie, wspólnota!Tak, tak i jeszcze raz tak! Zagospodarować to co pozostało i wyciągnąć z tego jak najwięcej.
Ale sam? Nie, nie dam rady. Myslał Papa Smerf.
Trzeba to zrobić rękami innych i razem wspólnie  no bo przecież nie ma innego wyjscia. Tak, kiedys to bym się nawet nie pytał, czasy się jednak zmieniły. Razem sięgnąć po to co jeszcze zostało i zebrać jak najwięcej.
A co zostało? Niewiele. Papa jednak zauważył chęć Smerfów do zabaw i chulanek. Tak nie brakowało do tego chętnych i tu należało szukać smerfotalentów.
To była częsć planu Papy Smerfa.
Zebrani akcjonarjusze siedzieli jak na szpilkach i mysleli co też się za chwilę wydarzy.
- Drodzy moi mili goscie, witam was serdecznie na naszym założycielskim spotkaniu.
Rozpoczął Papa Smerf trochę uroczyscie trochę patetycznie ale widać było że wary opadły Lalusiowi i Marudzie.
- O co ci chodzi Papo Smerfie?
Zapytał zdziwiony Lalus a Maruda na znak aprobaty pokiwał głową.
- Za chwilę wszystko wyjasnię ale najpierw mały wstęp. Otóż jak wam wiadomo od lat współpracujemy ze sobą.
-Tak to prawda!
Wyrwał się Maruda
-Mamy wspólne cele i idee które realizujemy z pożytkiem dla zorganizowanych Smerfów w Smerfolandzie. Na fali porozumienia możemy jednak uczynić więcej dla wszystkich nie wyłączając nas.
A w tym momencie pomyslał; Tylko onas tu chodzi a raczej o mnie!
Po czym kontynuował Papa Smerf jednoczesnie bacznie lustrując zebranych gosci.
- Żyjemy w okresie wielkich przemian gospodarczych, ekonomia upada, smerfotalenty nie mają już takiej wartosci jak dawniej, każdemu jest ciężko i by przetrwać w tych trudnych warunkach musimy się zorganizować by urwać łeb Gargamelowi temu krwiopijcy, który odrodził się  łonie Smerfolandu. Musimy razem powstrzymać go nim będzie za póżno.
Grzmiał Papa Smerf.
-Wzywam wszystkich do czynu! Niech nikt nie szczędzi sił i zapału w walce o lepsze jutro! Walka będzie ciężka ale ofiary które teraz poniesiemy pozwolą nam spojrzeć z nadzieją w nadchodzącą przyszłosć!!
Lalus ożywił się nagle i z zaskoczeniem wpatrywał się w pozostałych uczestników spotkania. Nany Smerf zajęta do obecnej pory bardziej swoimi paznokciami niż całym spotkaniem szeroko otworzyła oczy ze zdumienia i słuchała z przejęciem tej przemowy.
Co jest grane? Pomyslał Lalus. Nie wierzę własnym uszom.Czuję się jak na wiecu robotniczym z minionej epoki. Podsumował swoje rozważania Lalus.
Tylko Maruda z luboscią wpatrzony w oblicze przemawiającego Papy snuł wizję przyszłosci gdzie są tylko oni w trójkę. Nie ma wstrętnego Gargamela i jego popleczników. Tak dla Marudy przyszłosć którą roztaczał przed nimi Papa była piękna, swietlana i pełna wszelkiego dobra. A on obok sędziwego Papy Smerfa jest kims szanowanym bogatym i zadowolonym z życia. Wokół niego wisiały obrazy Papy Smerfa. Place i ulice nosiły jego imię a na każdym skwerku stał jego pomnik z ręką podniesiną ku górze a zacisnięta pięsć mówiła jednoznaczne nie! wszystkim wrogom.Tak teraz był gotów uczynić dla Papy wszystko o co poprosi.
Tymczasem Papa Smerf kontynuował.
- Nasze zjednoczenie dzis pozwoli nam jak wspomniałem przetrwać te trudne chwile.
Mama Smerf kręcąc się na swym miejscu nie wytrzymała i rzekła spokojnie acz stanowczo.
- Do rzeczy Papciu, do rzeczy!
- A tak. Otórz moi drodzy proponuję wam teraz założenie nowej organizacji.Będzie to związek który scementuje naszą współpracę, pozwli odeprzeć ataki, przyniesie wreszcie profity i będziemy od tej pory wspólnie działać dla naszego i Smerfów dobra. Będziemy jak głaz, beton nie doruszenia, marmur  w naczystrzej postaci o który rozbiją się wszelkie ataki Gargamelostwa.
Nastała cisza.
Papa Smerf opadł ciężko na kanapę którą od miesięcy usiłówał sprzedać by pokryć swoje bierzące zobowiązania i pomyslał że wreszcie się na cos przydała.
Pierwszy ocknął się Maruda.
- Proponuję nadać nazwę naszemu nowemu związkowi „Beton przyszłosci”!

J.Piłsudski

#17 08.26.2011 10:40:23

nowy

HIT CZWARTY
-Tak „Beton przyszłosci” to brzmi nieżle Marudo.
Podchwycił Lalus.
-A może „Cement zjednoczenia” ?
Wtrąciła skromnie Nany Smerf.
-Czy są jeszcze inne propozycje?
Zapytał Papa Smerf.
-Tak może, może „ Marmurowa siła”
Wyskoczył znów Maruda i widać było że się mocno zaangażował dzis w sprawy zjednoczeniowe.
- Proponuję nazwę „Przyjazna twardosć” Jestesmy przecież przyjaciółmi i musimy być twardzi a jednoczesnie przyjażni. Mam też inną propozycję „W miłosci siła”Lub
„W kamieniu miłosć”
-Ee tobie się wszystko zjednym kojarzy.
Wtrącił Maruda. I zaproponował kolejną nazwę.
- „Twardosć marmuru”
- Tak więc mamy  beton, marmur, kamień, cement, twardosć, siłę, zjednoczenie.
Z tych propozycji musimy wybrać jedną nazwę która będzie miała w sobie to wszystko razem. Czy przychodzi wam cos do głowy?
-Pozwolisz Papciu że się wtrącę?
Zapytała Mama Smerf.
-Ależ tak moja droga, proszę bardzo.
-Nowa nazwa powinna okreslać siłę i nierozerwalnosć związku jednoczesnie podkreslając jego niebywałą twardosć i niewzruszenie, która będzie gwarantować że przyszłe posunięcia związku będzie cechować wielka moc!
- Co proponujesz kochanie?
Zapytał Papa Smerf.
-Proponuję nazwę „ KONGLOMERAT” !!
- Konglomerat, konglomerat.
Powtórzyło kilka głosów jednoczesnie i nagle wszyscy powiedzieli.
- Tak to jest to zgadzamy się, konglomerat to jest to!
-Czy ktos może podać definicję konglomeratu?
Zapytał Papa Smerf.
- Tak Papo Smerfie.
Odpowiedział Lalus i otworzył swój laptop a po chwili przeczytał.
- „Konglomerat stanowi dosć lużny związek kapitałowy różnych przedsiębiorstw lub ich grup. Konglomerat zorganizowany jest w formie koncernu. Pozwala on na znaczną specjalizację poszczególnych podmiotów funkcjonujących w ramach konglomeratu.
Konglomerat pozwala na minimalizowanie wpływu zmian koniunktury i daje większą szansę na przetrwanie kryzysu”
- No i co? Jestesmy w domu chyba nam wszystkim o to chodziło?
Odrzekł uradowany Papa Smerf.
W szyscy pokiwali głowami z aprobatą. Tylko Maruda wtrącił.
- Jeżeli dobrze zrozumiałem ‘ konglomerat to lużny związek kapitałowy’
- Tak jest napisane, to prawda.
Odpowiedział Lalus.
- Gdzie jest więc nasz ‘kapitał’?
Zapytał Maruda a wszyscy spojrzeli na Papę Smerfa oczekując od niego odpowiedzi. Papa Smerf zmarszczył czało gdyż dobrze wiedział że z kapitałem to jest u nich krucho.
Tymczasem nad głową Papy Smerfa spoczywał spokojnie od lat w tym samym miejscu „Kapitał”  a sympatyczny brodaty dziadek usmiechał się z okładki puszczając oko do zebranych. W rozdziale trzecim swego wiekomomnego dzieła nasz staruszek napisał słowa, które swego czasu ponoć przy pewnej okazji posłyszał Dante:
„ Assai bene e trascorsa
D’esta moneta gid la lega e’l peso
Ma dimmi se tu l’hai nella tua borsa”
      smile

J.Piłsudski

#18 08.26.2011 20:09:48

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Geniusz!

That’s all, folks

#19 08.27.2011 13:42:59

nowy

HIT PIĄTY
- No tak uzgodniliśmy nazwę naszego zjednoczenia. Tak więc od dziś nazywamy się
„KONGLOMERAT”
- Czy są jakieś sprzeciwy, wnioski?
Zapytał na końcu Papa Smerf i uważnie popatrzył po zebranych.
- Nie widzę, zatem przejdźmy do następnej sprawy.
- Papo Smerfie chwileczkę.
Wtrącił Maruda
- Co jeszcze?
Zapytał Papa ironicznie.
- Papo Smerfie ja dalej nie rozumię jak bez kapitału możemy no to ..... .
Ale nie dane mu było dokończyć. Oburzony Papa Smerf prawie krzyknął.
- Jak zawsze Marudo ! Jak zawsze!
A spokojnym już głosem dodał.
- Pieniądze mają Smerfy Marudo! To ich należy skłonić do otworzenia swoich kieszeni.
- Ale najpierw trzeba dotrzeć do ich umysłów.
Wtrącił Lalus naprędce.
- No właśnie!
Skwitował Papa Smerf  i kontynuował.
- Przejdźmy zatem do następnej spra.... .
-Papo Smerfie czy będziemy dzielić zgromadzone smerfotalenty.
Zapytał znów Maruda.
- Oczywiście Marudo.
Odpowiedział mu Papa Smerf.
- Następna sprawa, którą chcę po... .
- Papo Smerfie ale jak będziemy dzielić to czego oczekujemy, że będziemy mieć skoro tego nie mamy?
Przerwał znów Maruda i pomyślał po co mi ten cały związek. Te dwa gołedupki chcą mnie wykorzystać do swoich własnych celów.
- Nie mamy ale będziemy mieli!
Warknął Papa Smerf a Lalus dodał.
- Marudo musimy to zrobić razem i to musi być coś co trafi do serc mieszkańców Smerfolanu.
- Tak razem w jedności jest nasza siła!
Podkreślił Papa Smerf.
- Tak więc mi drodzy sprawa naste... .
-Papo Smerfie, Papo Smerfie czy będziemy dzielić po równo, czy podział będzie inny?
- Ustalimy to później.
Warknął Papa Smerf i spojrzał znacząco na Lalusia. Ten jednak wpatrywał się w swój laptop udając nieobecnego. Maruda wiedział już że z tym podziałem smerfotalentów to może być różnie gdy kasę będzie trzymał Papa Smerf.
- Co zatem proponujecie?
Skwitował Maruda jakby nieco pogodzony z całą sytuacją. Papa Smerf spojrzał porozumiewawczo na Lalusia i szybko wtrącił.
- Proponujemy urządzić wielki bal na którym wybierzemy najbardziej zasłużonego dla Smerfolandu Smerfa Seniora.
Nastała pytająca cisza.Po której głos zabrał Lalus.
- Piękny pomysł Papo Smerfie.
- Wspaniały!
Zakrzyknęła Mama Smerf a Nany pokiwała głową. Tylko Maruda jakoś nie palił się do całego interesu. Ciągle myślał, po co ja im jestem potrzebny? I pytanie to nie dawało mu spokoju. Tak, za Pape Smerfa dałby sobie i głowę ogolić na łyso i resztę też ale? Tak, to ale nie dawało Marudzie spokoju. Jak przez mgłę słyszał ustalanie jadłospisu, listy gości, kto zagra i czy to będzie Smerf Harmoniusz i wszystkich innych spraw dotyczących organizacji „Balu Stulecia”
Uczestnicy Konglomeratu tryskali pomysłami i zasypywali się wnioskami.Dyskusja była zażarta i Marudzie wydawało się jakby wszystko już było ustalone i zaplanowane wcześniej. Co jakiś czas wracało pytanie. Po co im jestem potrzebny? Nie dawało to Marudzie spokoju. Zauważył nawet że jego głowa jest tak zajęta tym pytaniem, że nie rozumie o co go pytają lub przytakuje w odpowiedzi a nawet nie wie o co go pytali. Tak Maruda wydawał się nieobecny. I to nie to żeby był jakiś szybki w myśleniu i podczas poprzednich spotkań i rozumiał z tego coś co Papa Smerf czasami mówił.                      Ale teraz ?   Zupełnie nic, pustka jakaś ogarnęła Marudę.Nawet w pewnej chwili pomyślał o kapitale. Tak to było to samo pustka po prostu nic.
- Smerfy chcą się bawić a ty wyglądasz jak na stypie.
Zażartował Lalus a Papa potwierdził.
- „Choć na świecie czasem jest  nuda, nuda. Choć na świecie nuda jest,
Smerfy bawią się!”  smile

J.Piłsudski

#20 09.10.2011 07:06:01

nowy

SMERFNE HITY  REAKTYWACJA
Spotykamy się na fali
Przedstawimy  plan nasz tajny
Wszyscy będą tańcowali
Papo Smerfie jestes fajny

Papa Smerf zaniepokojony swoją sytuacją postanowił zorganizować kolejną naradę na szczycie. Miał być Smerf Maruda oraz Smerf Lalus.
Wszyscy na ten okres czasu przyjęli nowe imię Smerf Redaktor.Tak to Papa chciał uhonorować swoich gosci i sobie powagi dodać.  Ostatnie spotkanie nie było dla Papy Smerfa udane. Przybył Smerf Lalus ale Smerf Maruda olał Papę Smerfa wietrząc podstęp wykorzystania a także nie widząc zbytniego interesu dla siebie w tym całym przedsięwzięciu. Marudę olał też deszcz huraganu a jego relacja z miejsca katastrofy wszystkich poruszyła do żywego swoją dramaturgią a la  Martin Scorsese a Lalus nawet swoje podzielne serce oddał Marudzie.  Jednakże w ostatnim okresie Papa Smerf użył swoich niewątpliwych wpływów by zachęcić Marudę do tego wspólnego spotkania. Pomagał mu w tym dzielnie z pewnoscią Lalus, który też po ostatnim wyskoku ze Smerfetką nieżle dołował.

Lecz Maruda kręcił nosem
Czym zasmucił swych kolegów
Papa wzywał go swym głosem
Lalus użył też wybiegów

Papa Smerf kreował się ostatnio na wielkiego dobroczyńcę i sponsora w Smerfolandzie. Puszczając wodze smerfnej fantazji opowiadał jak to on wspiera, organizuje, scala i cementuje wszystkie smerfne organizacje w Smerfolandzie. Śmiechu było co niemiara z tego słów potoku, które zdawały się być tak puste jak czapka Papy Smerfa oraz to co pod nią się znajdowało. Wszystkie Smerfne Smerfy podstęp wyczuły w tej smerfogadce Papy gdyż żywo w pamięci były jego nie tak dawno minione odwracanie się plecami oraz tym co poniżej do tego o co teraz tak wielce zabiegał i swoje oddanie głosił.

Jestem tym co wszystkich wspiera
Scala z cegły mur buduje
Gdyż taka moja maniera
Zbieram żebram prorokuje

Goscie znów zawiedli Papę Smerfa ale Maruda nie marudził tego ranka i jako pierwszy do Papy Smerfa z wizytą przybył swoje poddaństwo oferując i w kilku słowach usprawiedliwił swoje ostatnie ociąganie. Papa Smerf  zadowolony z obrotu sprawy z terapeutą rozmowę przeprowadził. Terapeuci jak wiadomo w Smerfolandzie wielką pomoc dla wszystkich swiadczą a większosć z nich kiedys fikołki trenowała i teraz po rozjechaniu się po swiecie swoje usługi swiadczą i wszyscy na ‘ty’ są. Papa Smerf  też fikołki trenował ale jaką terapię na terenie Smerfolandu oferuję tego nie powiedział. Wielu wtajemniczonych mówi że Papa Smerf  leczy ‘Prawdą i poinformowaniem’
Tak się ten jego program terapeutyczny nazywa. A i wiellką ochotę ma na to by go jakis terapeuta na nogi postawił. Czy się to Papie uda czas pokaże.

Papa dzis ogłosił gosciom
Leczę nie tylko złudzenia
Czasem się zajmuje koscią
Mówił Papa od niechcenia

Mam wielką ochotę zagajał Papa Smerf spotkać  się tu w trójkę by przybliżyć wszystkim w Smerfolandzie cel naszej współpracy. Na razie jednak mam przy sobie Marudę a Lalus jest na polowaniu oswiadczył Papa Smerf tłumacząc niezorganizowanie Lalusia.

Lalus zapolować lubi
Wszyscy o tym wiedzą w koło
Czasem się w tym wszystkim gubi
Czasem z tego wraca goło

W między czasie ktos Papie doniósł o mających nastąpić zmianach w zaprzyjażnionych  szkołach Smerfolandu za miedzą w związku z tym Papa wydał oswiadczenie:

Papa Smerf obrońcą wiary
I przeciw są wszystkie Smutasy
Broni nas tak jak wikary
I ze swini chce kiełbasy

Póżniej Papa Smerf przeszedł do zmiękczania serc i portfeli mieszkańców Smerfolandu pytając Marudę jak on ich współpracę widzi. Maruda roztoczył przed nami swój wielki plan bycia razem i nie mógł wyobrazić sobie gdyby nastała cisza na falach Smerfolandu.
Papa Smerf temat podwchwycił i o przeciwnikach którzy na szkodę ich działają prubując Smerfoland tego luksusu ich pracy i wiedzy i uwiecznienia tej rozgrywającej się codziennie historii pozbawić. Przeciwnicy chcą naszą jednosć zburzyć. Musimy się trzymać mocno, razem. Zakończył Papa.

Kto jest przeciw kto nam szkodzi
Papa Smerf jest poruszony
Kto w Papy interes godzi
Maruda był tym wzruszony

Mamy ofertę i nie ukrywamy że widzimy w tym też swój własny interes.Ale nadrzędnym celem naszym jest wyłonić Smerfa zasłużonego dla Smerfolandu któremu chcemy wręczyć nagrodę za jego długoletnią działalnosć na rzecz Smerfolandu. Papa Smerf zdementował plotki rozchodzące się w Smerfolandzie o jego kandydaturze i niewątpliwej wygranej w wyborach  Najsmerfniejszego Smerfa Smerfolandu.

Wiele dzis się wyjasniło
Nie jest kandydatem Papa
Demętuję co się sniło
Spadła jak kurtyna klapa

Nagroda to prawdopodobnie  Statuetka Lalusia wzorowana na Statuetce Oscara. O tej to nagrodzie marzył poprzednio Lalus, który z polowania na spotkanie nie dotarł.Pewnie mu się strzelba zacieła albo naboje zamoczyły. Czy są jakies typy. Zapytał Papa Smerf swojego goscia Marudę.Tak typów jest wiele ciągle dzwonią do nas Smerfy i zgłaszają swoje kandydatury.

Który z Smerfów tu zasłużył
Aby dostać laury nasze
Czas by bal ten nas oddłużył
Zjesć kotleta oraz kaszę

Spotkanie  Redaktora Papy Smerfa i Redaktora Smerfa Marudy zakończyło doniesienie o pojedynku gladiatorów. Po tym Maruda na koniec swoje poddaństwo potwierdził i rozstali się z nami przyjaciele Smerfy pozostawiając nas w zadumie i niepewnosci o przyszłe wydarzenia, które miałyby się rozgrywać bez ich niewątpliwie wielkiego udziału. Do usłyszenia, przeczytania i zobaczenia przyjaciele.
................................................................
A to wszystko zanotował dla was Smerf nowy. smile

J.Piłsudski

Stopka forum