Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 12.02.2010 12:13:25

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Weterani

Pytanie . Czy  zolnnierza polskiego , ktory odbyl ture w Afganistanie mozna nazwac Weteranem , czy moze bardziej pasuje slowo najemnik ?

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#27 12.02.2010 22:20:43

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Myślę, że są weteranami poprzez fakt bycia żołnierzami uczestniczącymi w działaniach na polu boju.
Cel ich tam pobytu, to zupełnie inna sprawa.
Jest to koszt przyjęcia do NATO. Myślę, że są najemnikami.
W tak prosty sposób państwa obce kształtują politykę zagraniczna Polski.
Nienauczeni lekcjami historii Polacy ciągle z pasja wskakują z deszczu pod rynnę.
Szkoda, ze MI2L8 się "wykoleił", ciekaw jestem jego zdania.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#28 12.04.2010 19:48:28

madmax

MI2L8 napewno czyta posty,  tak jak wielu bylych uczestnikow tego forum , ktorych  " przepedziles " swoimi postami tongue
Wracajac to tematu , weteran kojarzy sie nam z osoba walczaca o wolnosci swojego kraju . Trudno byloby mi nazwac weteranem  , osobe  ktora ochotniczo za pieniadze walczy z Talibami ( kiedys byli Ok ) Troche to przypomina Legie Cudzoziemska.  Tak ze jak widac pojecie weterana jest troche skomplikowane

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#29 12.04.2010 20:38:20

Look761

madmax napisał:

Pytanie . Czy  zolnnierza polskiego , ktory odbyl ture w Afganistanie mozna nazwac Weteranem , czy moze bardziej pasuje slowo najemnik ?

Zgadzam sie z madmax z Toba .Wedlug mnie Weteran to ten ktory walczy o swoja ojczyzne.Ten ktory walczy o inne kraje to najemnik.Wspomnijmy historie Polski np .pod Grunwaldem walczyly wojska najemne placono im za to ,Legia Francuska to samo.Dzisiejszy wyjazd wojsk polskich do Afganistanu to to samo nikt ich nie zmusza jada dobrowolnie na ochotnika placa im za to wieksze pieniadze niz w Polsce.To jest ryzyko ochotnika -najemnika.

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#30 12.04.2010 22:29:57

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

madmax napisał:

MI2L8 napewno czyta posty,  tak jak wielu bylych uczestnikow tego forum , ktorych  " przepedziles " swoimi postami tongue
Wracajac to tematu , weteran kojarzy sie nam z osoba walczaca o wolnosci swojego kraju . Trudno byloby mi nazwac weteranem  , osobe  ktora ochotniczo za pieniadze walczy z Talibami ( kiedys byli Ok ) Troche to przypomina Legie Cudzoziemska.  Tak ze jak widac pojecie weterana jest troche skomplikowane

Madmax, czuje jakąś złośliwość w twoim poście.
Wiekszosc z tych, których rzekomo "przepędziłem" jest dorosłymi ludźmi. Mogli się wypowiadać lub argumentować. Być może nie mieli argumentów i woleli zabrać swoje zabawki do innej piaskownicy, która świeci pustka. Jest tam tak głucho, że nawet ty tam już nie zaglądasz wink .
Jest dużo łatwiej grać obrażoną primadonnę niż dyskutować.

Jeśli chodzi o MI2L8, jest on dorosłym człowiekiem. Zrobił błąd starając się niejako "siłowo" przekonać nas wszystkich do wyższości kapitalizmu.
Nie chciał widzieć prostego faktu, ze kapitalizm w USA został "porwany" przez wielkie korporacje, które w pogoni za nienasyconym zyskiem rujnuje ten piękny kraj.
Nie chciał tez zaakceptować faktu, ze nie tylko kapitaliści (dobrzy) i demokraci (źli) mieszkają w tym kraju.
Był, jak na mój gust odrobinę za totalitarny w swoich postach. Szkoda, że wybrał milczenie i pozę "obrażonego".

Wracając do mojej skromnej osoby wink

Wiek i doświadczenie życiowe daje mi prawo do własnych opinii, których się nie wstydzę i mam odwagę głośno je wygłaszać. Nie zabraniam nikomu posiadania odmiennej opinii. Chciałbym ja tylko poznać i kto wie, może dam się przekonać wink
Niestety większość unika dyskusji. Albo nie piszą, albo się obrażają. Jest dużo łatwiej być primadonna smile
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wojsko Polskie zostało wysłane do Iraku czy Afganistanu przez rząd, wiec nie są najemnikami. W momencie podpisania kontraktu z rządem Polski zrzekli się praw do oceny zasadności rozkazów. Muszą je wykonać, nawet jeśli mają inną opinię.
Powyższe, w mojej opinii daje im prawo do tytułu weterana.
Tytułowanie się weteranami przez naszą "młodzież" jest urąganiem z tego, było nie było, zaszczytnego tytułu. (moja opinia)

Mam nadzieję, że nie bylem nazbyt "ostry"?

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#31 12.05.2010 12:21:15

nowy

.....................................
A ja mysle, ze dzis wszyscy sa najemnikami kapitalu i polityki, religii tez.
Kto dzis walczy w tz. wojnie ojczyznianej? Tak jak drzewiej bywalo? Kto walczy w obronie wartosci? NIKT!!
Wmawia sie tylko wszystkim wokol. ze wojna ta lub tamta jest w slusznej sprawie. Bzdura jakich malo w celu usprawiedliwienia tego co zle.
A Talibowie?
Ale tez nie jest to do konca pewne.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#32 12.05.2010 15:06:20

ak
Serwis

Gdy pieniadz pelniac funkcje pieniadza swiatoweo mial swoja wartosc w zlocie, wojny mialy charakter loklanych wojen, tzn dotyczyly loklanych konfliktow.   NP. w USA do 1913 roku, usa braly udzial tylko w 4 konfliktach zbrojnych (1812, wojna mesksykansko-amerykanska, wojna domowa i wojna amerykansko-hiszpanska). Po powstania FED  w 1913 r.
USA wzięły lub biorą udział, aż w 11 wojnach.
W 1933 roku wszystkim obywatelom USA  skonfiskowano całe złoto jakie posiadali i zamieniono je na papierowe dolary.
Zakazano posiadania złota pod karą wysokiej grzywny i wielu lat więzienia, a po kilku latach zdewaluowano dolara . W 1971 zupełnie zrezygnowano z relacji dolar-złoto. To zapoczatkowalo poczatek kryzysu finansowego.
Nierozerwalne istnienie banku centralnego funkcjonującego razem  z rządem - kiedys Lichwiarza z Królem , powoduje wojny oraz powsatawanie niebezpiecznych dla ludzkości ideologii.
Wiek XX jest szczególnym tego przykładem i nie jest to przypadek ,tylko historyczna prawidłowość. Uczeni uwazaja, ze nalezy zlikwidowac bank centralny i powrócić do standardu złota , którego nie można rozmnożyć, sfałszować, rozdawac pakiety stymulacyjne, itd

"Friends are flowers in the garden of life"

#33 12.05.2010 15:09:50

ak
Serwis

nie dokonczylam mysli,
stad dzisiejsi zolnierze  to raczej platni pracownicy,
czy sa weteranami?

"Friends are flowers in the garden of life"

#34 12.05.2010 18:54:11

JCP

Madmax napisal:
"MI2L8 napewno czyta posty,  tak jak wielu bylych uczestnikow tego forum , ktorych  " przepedziles " swoimi postami"

Szczegolnie brakuje Wyborcy/Pierre??/Dollen?? Wielki wojownik, dzialalnosc nie dala efektow. Czyzby cos spalilo na panewce?

Zeby wiedziec kto moze nalezec do tutejszej organizacji weteranow trzeba poznac ich status. Slysze ze jest mocno strzezony. Dlaczego? Ilu jest czlonkow? Ilu dyrektorow? Kim sa? Co robia dla organizacji? Wiem, trudne pytania.

#35 12.05.2010 23:42:55

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Madmax, czy nie mógłbyś wypożyczyć statusu na kilka godzin?
Ciężko się dopasować jeśli nie zna się kryteriów. sad

That’s all, folks

#36 12.06.2010 06:11:18

nowy

..........................................
Ameryka zaniepokojona samobójstwami weteranek
2010-12-05

W USA nasila się zaniepokojenie samobójstwami kobiet-weteranek sił zbrojnych. Amerykanki, w wieku od 18 do 34 roku życia, po zakończeniu służby wojskowej odbierają sobie życie niemal trzykrotnie częściej niż ich rówieśniczki w cywilu.

Ludzie, którzy byli niegdyś w wojsku popełniają 20 proc. z blisko 30 tysięcy samobójstw rocznie w Stanach Zjednoczonych. Ich liczba zwiększa się zwłaszcza wśród młodych. Potwierdził to w wywiadzie radiowym minister ds. weteranów Eric Shinseki.

"Potęguje to stres i trauma spowodowana tym, że podczas obecnych operacji, od uszczuplonego wojska wymaga się tak dużo" - wyjaśniał szef resortu. Co więcej, dodał, żołnierze wracający z wojny do domu, ponownie są wzywani na front.

Bentson McFarland z Akademi Medycznej w Oregon oraz Mark Kaplan i Nathalie Huguet z stanowego Uniwersytetu w Portland analizowali samobójstwa kobiet w wieku od 18 do 34 roku życia popełnione w latach od 2004 do 2007. Z ich badań wynika, że podczas gdy życie odbierała sobie jedna weteranka na 7465, pośród kobiet w cywilu proporcja wynosiła 1:22763. Niższy był wskaźnik samobójstw wśród kobiet mających od 35 do 44 lat oraz od 45 do 64. Także jednak w tych grupach wiekowych weteranki odbierały sobie życie częściej niż kobiety nie służące nigdy w wojsku. W pierwszej z nich samobójstwa popełniało o 78 proc. więcej, w drugiej zaś o 58 proc. Położenie weteranów pogarsza kryzys ekonomiczny.

Podczas gdy władze wojskowe koncentrują się na trwającej niemal od dekady ekspedycji militarnej w Iraku i Afganistanie, nie zdołały zapobiec nadużywaniu alkoholu i braniu narkotyków przez wracających z wojny żołnierzy. Niektórzy z nich są bezdomni, jeszcze inni mają problemy ze zdrowiem psychicznym. Aby zapobiec samobójstwom uruchomiono specjalną telefoniczną gorącą linie. Według jej dyrektora, Jana Kempa, wiele kobiet obawia się, że z powodu przeżyć wojennych nie jest w stanie wychować dzieci.

Andrzej Dobrowolski (PAP

J.Piłsudski

#37 12.13.2010 09:40:56

madmax

Zgodnie z wieloletnia tradycja Polskich Weteranow oraz Korpusu Pomocniczego Pan Okregu # 6 , obwod Detroit. W niedziele 19 Grudnia o godzinie 1:30 w Domu Weterana w Wanda Park bedzie odprawiona tradycyjna Msza Swieta dla mieszkajacych tam rezydentow oraz wszystkich gosci i organizacji polonijnych powiazanych z organizacja weteranska.Po mszy okolo 2:30 PM odbedzie sie tradycyjna Wigilie. Weterani serdecznie zapraszaja

#38 12.13.2010 12:10:46

nowy

Gratuluję Max.
Wreszcie zostałeś weteranem. Czołg to jednak ciężki argument!

J.Piłsudski

#39 12.13.2010 12:13:14

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Nowy, czy chcesz powiedzieć, że Max jest rzecznikiem weteranów?

That’s all, folks

#40 12.13.2010 13:36:15

madmax

Ani jedno ani drugie
Prosili przekazac info to robie
A gdzie to juz moja sprawa

#41 12.13.2010 13:54:25

nowy

Przekazywanie informacji to rzecz bardzo ważna.

J.Piłsudski

#42 12.13.2010 14:13:03

madmax

robisz ze mnie generala ?

#43 12.13.2010 15:01:44

nowy

Max uśmiechnij się.

J.Piłsudski

#44 12.13.2010 15:05:22

madmax

ja sie usmiecham  , ale ty  wpadles w klopoty ( admin cie tutaj szukal )  wink

#45 12.15.2010 14:57:22

madmax

wydaje mi sie ,ze wiem dlaczego nie zostalem weteranem jakas " pomocna " dusza szepnela gdzie trzeba

ps nawet znalazla moje zdjecie w teczkach   cool
http://i630.photobucket.com/albums/uu26/whiteeaglesc/misc/Mojezdjcie13.jpg

#46 12.15.2010 15:30:50

Look761

Ta czapka jakby zamala.Czy uciskala?

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#47 12.15.2010 15:35:08

madmax

Look761 napisał:

Ta czapka jakby zamala.Czy uciskala?

jak pracujesz w kontrwywiadzie  lotniczym  i jestem  agentem to czasem łeb może niezle spuchnac

ps widze Look761  , ze sugerujesz fotomontaz ?

#48 12.15.2010 15:39:28

Look761

madmax
ja nic nie sugeruje ja mysle.

Jonasz Kofta

#49 12.15.2010 15:42:44

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Ormowiec?!  http://www.free-emoticons.co.uk/emoticons/Banana/joy.gif

Uprzedziłeś mnie z tym zdjęciem sad
A lizak masz?

Też znalazłem twoja "teczkę" wink

Max Ciszek    
Tytuł: Re: Poczatek mojej karjery
Post Napisane: Wt gru 14, 2010 11:40 pm

postaram sie byc w Sobote . " Kasztany " super ale dla mnie " O mnie sie nie martw " Kasi Sobczyk , pierwsza klasa .

Max Ciszek    
Tytuł: Re: Poczatek mojej karjery
Post Napisane: Śr gru 15, 2010 5:29 pm

chyba znalezlismy artystke na nasz jubileusz 60 lecia w nastepnym roku. Magda zgodzisz sie ?

That’s all, folks

#50 12.15.2010 16:56:55

madmax

panie  kolego Zoomboy  nie zycze sobie   mylenia pewnych pojec . Ormowiec , Milicjant , Policjant , Pies a potem juz pelna dekonspiracja . Dla kogo pracujesz ?

Stopka forum