Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 09.18.2010 12:40:34

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Kacik Konserwatystyczny - Ogloszenie dla Zainteresowanych

OGLOSZENIE

Poszukuje osoby do wymieniania pogladow, pomyslow i idei konserwatystycznych.  Osoby zainteresowane wzmocnieniem Stanow Zjednoczonych: ekonomicznie, kulturalnie, wojskowo i moralnie sa mile widziane.
Zapewniam ze satysfakcja ktora osiaga sie z integracji tradycyjnie polskiej kultury z tradycyjnym konstytucjonalizmem amerykanskim bedzie twoja nagroda.  Osoby nalezace do partii republikanskiej lub
"tea party" zwroca na siebie specjalna i zachecajaca uwage. 

COS O SOBIE

Zainteresowany jestem polityka, ekonomia i krytyka "ludowego" myslenia oraz rola Ameryki w obecnym swiecie
Posiadam stopien Magistra Inzynierii chociaz uwazam siebie za osobe renesansowa.  Jestem mezem wspanialej zony i osoby i mam zaszczyt byc ojcem doroslej trojki ktora jest naszym najwiekszym osiagnieciem.

WYMAGANIA

Tylko osoby posiadajace podobne poglady polityczne proszone sa o udzial w tym kaciku.  Wypowiedzi moga byc po polsku lub po angielsku.

#2 09.18.2010 12:57:36

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Re: Kacik Konserwatystyczny - Ogloszenie dla Zainteresowanych

ouch sad
czy ja aby się nadaje?

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#3 09.18.2010 17:47:53

Agend09
Rozgadany

Och, Zoomboy-ku, Ty moglbys uczestniczyc w kazdej dyskusji, jestes naprawde niezwykle bystry, inteligentny, masz szeroka wiedze, ale niestety jestes za bardzo realny w mysleniu i wypowiedziach. Nie radze Ci popadac w takie filozofie. Pozdrawiam

#4 09.18.2010 17:59:42

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Dostaje pytania, tak jak zwykle, o tym kaciku.  Otoz czlonkowie Zwiazku Szlachty Polskiej sa chetnie zapraszani i
z pewnascia otrzymaja czlonkowskie prawa i inne przywileje.  Witam bracia acanie.  W przeciwienstwie czytelnicy
Detroit Free Press i czlonkowie AARP musza najpierw zaplacic kare za lekkomyslnosc zyciowa.  To takze tyczy sie tych wiezacych w "global warming" i w Barak Obama. Wstyd z was.

Oglaszam takze nasz program na nastepne miesiace:

1. Konkurs na symbol graficzny tego kacika (tylko powazne pomysly brane pod uwage)
2. Konkurs na odpowiednia nazwe naszej wirtualnej organizacji
    Proponuje Kolo Polskich Konserwatystow (KPK w skrocie) lub Zwiazek Polskich Konserwatystow (ZPK)
3. Konkurs na najlepsza fraszke czy wiersz o Obamie.
4. Konkurs na temat "Jak poznac lewaka" - na ten konkurs zapraszam cale forum

Pytanie do tych z PRL.  Ci z was z konserwatystycznymi pociagami moga dostac legitymacje czlonkowskie.  Slyszalem ze wam na tym zalezy.  Dobra.  Pod jednym warunkiem ze napiszecie wierszyk/fraszke odwalajacy Obamie.

#5 09.18.2010 18:01:36

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Teraz zdaje sobie sprawe.  Agend09 jest haslem Admiralowej.

#6 09.18.2010 18:19:45

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

Och,Zoomboy-ku, trzymaj kurs, jedynie słuszny.
Nie wiem czy zapisując się do Jaśnie Pańskiego klubu, nie stracisz poparcia wśród mas Kalkuty.

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#7 09.18.2010 18:27:01

nowy
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Ja jako plebs i lud ziemi
Nie mogę isć z niemi
łubu dubu łubu dubu
Niech nam żyje prezes klubu.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#8 09.18.2010 18:28:13

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Widocznie matka Teresa nie prowadzi samochod.  Trudno jej skrecac w prawo.

#9 09.18.2010 18:35:26

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

Matka Teresa nie posiada samochodu, a owieczki krążą, raz w prawo, raz w lewo, jak to owieczki wink

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#10 09.18.2010 18:43:25

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Aby nie prosto w drzewo.  MT, prosze reklamuj ten KLUB.  Z panskimi pozdrowieniami.

#11 09.18.2010 18:54:32

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Agend09 napisał:

Och, Zoomboy-ku, Ty moglbys uczestniczyc w kazdej dyskusji, jestes naprawde niezwykle bystry, inteligentny, masz szeroka wiedze, ale niestety jestes za bardzo realny w mysleniu i wypowiedziach. Nie radze Ci popadac w takie filozofie. Pozdrawiam

Wielkie dzięki smile

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#12 09.18.2010 18:57:28

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Czy zauważyliście, że Madmax zagląda często, ale nie pisze. Może mu zabroniono?
Max, śmiało, my ciebie nie wydamy. Możesz pisać Morsem wink

That’s all, folks

#13 09.18.2010 19:03:31

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

nowy napisał:

Ja jako plebs i lud ziemi
Nie mogę isć z niemi
łubu dubu łubu dubu
Niech nam żyje prezes klubu.

MI2L8, niniejszym mianuje ciebie Królem Ubu

Powyższe jest ŻARTEM, wiec żadnych meaculp się nie spodziewaj.

That’s all, folks

#14 09.18.2010 19:37:02

madmax

zoomboy napisał:

Czy zauważyliście, że Madmax zagląda często, ale nie pisze. Może mu zabroniono?
Max, śmiało, my ciebie nie wydamy. Możesz pisać Morsem wink

A niby kto mialby mi zabronic ? Dyskusja leci w dwoch topicach a ja to zadnego nie pasuje
Nie mam talentu poetyckiego , fraszki mi nie wychodza . Skrajnym konserwatysta tez nie jestem ( chodz musze przyznac ,ze swego czasu bylem , Rush i  ach ta stacja 1090 Am i sp Mark Scott ) , demokrata tez nie jestem . Tea party tez ma swoje wady , chodz chyba to jest zbawienie demokratow w nastepnych wyborach . Tez uwazam ,ze bardziej zajac sie wlasnym podworkiem co mozna cos zrobic niz wielka polityka na co zadnego wplywu nie mamy.  A podzial wladzy miedzy partie w Stanach przypomina mi troche Front Jednosci  Narodu  za PRL , tylko przywodnia sila sa elity polityczne nie wazne spod jakiego znaku i duzo wody w Detroit River uplynie zanim sie to zmieni.

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#15 09.18.2010 19:40:10

madmax

a ni i nie pisze po podobno jestem na liscie " Antka " a to moze wyjsc niedlugo na jaw  cool

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#16 09.18.2010 20:47:07

ak
Serwis

madmax,
więcej jest nas na liście "Antka", czy nasze  towarzystwo Ci nie odpowiada?

I jak się chodzić ten spodziewa,
Kto tylko krzyczy: "lewa, lewa!:
Na tym polega cała zabawa,
Że raz lewa, a raz prawa!
                      J.Sztaudynger

"Friends are flowers in the garden of life"

#17 09.19.2010 08:57:30

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Zamiast oferowanie nadwyreczonego humoru zapraszam do udzialu w konkursach powyzej opisanych.  Wytlumaczenie - poszukuje myslacych konserwatystow a nie skrajnych (MAX nie myl pojec, skrajni sa po twojej stronie).

Pytanie, czy ktos wie jak przekazac informacje o Kaciku Konserwatystycznym do JCP.  Moze bylaby zainteresowana, nawet jezeli w Polsce zostalaby na dluzszy czas.

#18 09.19.2010 09:29:20

Look761

MI2L8 napisał:

Poszukuje osoby do wymieniania pogladow, pomyslow i idei konserwatystycznych.  Osoby zainteresowane wzmocnieniem Stanow Zjednoczonych: ekonomicznie, kulturalnie, wojskowo i moralnie sa mile widziane.
Zapewniam ze satysfakcja ktora osiaga sie z integracji tradycyjnie polskiej kultury z tradycyjnym konstytucjonalizmem amerykanskim bedzie twoja nagroda.  Osoby nalezace do partii republikanskiej lub
"tea party" zwroca na siebie specjalna i zachecajaca uwage

MI2L8 mnie to nie interesuje z tego powodu że to tylko będą "nocne gadania Polaków do białego rana".
Znam te gadania i gdy jestem na jakiś "pardach" i uslyszę rodaka zaczynającego rozmowę o polityce to od razu ją zakańczm lub odchodzę gdy jest więcej dyskutujących.My Polacy lubimy tylko dyskutować , filozofować i tyle.
To było by tyle z mojej strony.

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#19 09.19.2010 09:50:17

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Look761, zgadzam sie z toba ze dyskusje moga byc zniechecajace.  Ja sam to czesto doswiadczam.   Z drugiej strony,
liberalni czy lewicowi dyskutanci nie opieraja swoje wywody na podstawie zasad czy moralnosci ale bardziej na dobrze brzmiacych zachciankach.  Rozmowy konserwatystyczne na wysokim poziomie sa czesto interesujace.  Zapraszam do udzialu.  Co myslisz o obecnym kierunku Ameryki.  Do czego on prowadzi?  Co chcialbys przekazac swoim dzieciom?  Czy takie tematy sa wazne.  Napewno tak, jezeli nas motywoja do wymagania wiecej od siebie i od innych, jezeli motywuja nas byc przykladem dla naszych dzieci.  Czy ta rola kiedys sie konczy?  Nigdy.

#20 09.19.2010 11:32:58

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Od czasu do czasu czekajac na dyskusje zalaczac bede tematy podstawowo istotne ideiom konserwatyzmu

"We have no government armed with power of contending with human passions unbridled by morality
and religion.  Our Constitution was made only for a moral and religious people.  It is wholly inadequate to
the government of any other."

John Adams
2-gi Prezydent US.  Jeden z najwazniejszych zalozycieli (founders) Stanow Zjednoczonych

"America needs God more than God needs America.  If we ever forget that we are One Nation Under God,
then we will be a Nation gone under."

Ronald Reagan
US President

BLESSED IS THE NATION WHOSE GOD IS THE LORD

Psalm 33:12

Zapraszam do zastanowienia sie nad powyzszymi cytatami.  Sprawdzcie w slowniku niektore wyrazy.  Znaczenie
tych slow ma olbrzymie znaczenie w zrozumieniu unikalnosci Stanow Zjednoczonych, kraju wybranego do zycia
sobie i naszym dzieciom, przez nas wszystkich.  To naprawde laczy nas.  Celebrujmy to powiazanie.

#21 09.19.2010 12:08:32

MI2L8
Totalnie Rozgadany

AK i Matko Tereso czy macie opinie o roli Boga przewidziana przez zalozycieli US.  Oczywiscie podam niedlugo dodatkowe cytaty tzw. founding fathers.

#22 09.19.2010 12:44:35

nowy

Choroba nie ustępuje.
..................................................
Może ja cos poszukam.
...............................................
Ostatni post założyciela nowej partii wydaje się blużnierstwem.
Nara trzymaj się jestesmy z tobą, to minie.

J.Piłsudski

#23 09.19.2010 14:54:27

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Przeczytaj Deklaracje Niepodleglosci napisana przez Thomas Jefferson.  Jeszcze jedna niewygodna prawda dla ciebie.
Takze nie polegam na twojej aprobacie, chociaz mam nadzieje ze cos sie dowiesz.

Cytat z Deklaracji Niepodleglosci

"We hold these truths to be self-evident, that all men are created equal, that they are endowed by their CREATOR with certain unalienable Rights, that among these are Life, Liberty and the pursuit of Happiness."

Ktora czesc CREATOR ty nie rozumiesz.  Founding Fathers czesto pisali o Bogu i jego roli w zyciu czlowieka i pomyslosci tego kraju.  Przy okazji, uwazam powyzsze slowa za jedne z najpiekniejszych i wznioslych slow napisanych
przez czlowieka.  Pismo swiete jest w innej kategorji.

#24 09.19.2010 18:38:12

nowy

Ty chyba piszesz sam ze sobą.
Zadajesz pytanie odpowiadasz na nie robisz podsumowanie swej jedynie słusznej odpowiedzi i na koniec zaczynasz inny temat na który pewnie odpowiesz póżniej.To jest mania sprawdż w słowniku.

J.Piłsudski

#25 09.19.2010 19:51:59

ak
Serwis

Wielka to mądrość nie być porywczym w działaniu
i nie obstawać uparcie przy własnym zdaniu.

Tomasz Kempis

"Friends are flowers in the garden of life"

Stopka forum