Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 02.19.2007 17:48:46

Łukasz Witkowski
Były Administrator
Zarejestrowany: 02.18.2007
Posty: 1320

Pismo Profile

Zapraszam do odwiedzin: http://www.pismoprofile.com/

Fragment strony:

Pojawienie się nowego czasopisma na polonijnym rynku zapewne wzbudzi zainteresowanie czytelnicze, ale także wywołać może polityczne dywagacje dotyczące intencji, celów czy dążeń wydawcy. Mnogość pism na rynku amerykańskim i różnica poglądów nikogo nie dziwi, wprost przeciwnie, wydaje się potwierdzać istotę demokracji i istnienie wielości perspektyw intelektualnych i poglądów politycznych. Polonia ze swoim dziedzictwem społeczno ? kulturalnym nie pozostaje na uboczu.
Pragniemy by pismo nasze stało się forum, na którym Polacy, niezależnie od kraju zamieszkania mogą rozpowszechniać opinie i idee, które pomogą nam wzrastać we wzajemnym zrozumieniu i poszanowaniu, bez względu na odmienność poglądów. Magazyn ?Profile? poświęcony jest sprawom polonijnego życia, ale w kontekście globalnych dylematów nurtujących naszą cywilizację.
Człowiek jest adresatem wszystkich działań medialnych i dlatego też naszą podstawową zasadą jest ukazywanie dobra, a nie rozpowszechnianie zła, które dzisiaj jest najbardziej medialne. Wokół nas toczą się burzliwe dialogi o stanie sumienia ludzkości ? na tematy eutanazji, aborcji, medycyny genetycznej i prokreacyjnej, rasizmu, rozwodów, itp. Współczesne czasy przynoszą szereg dylematów natury społecznej i politycznej, jak problemy: celowości i wagi paktu północno ? atlantyckiego, globalizacji rynków, sprawiedliwej wojny, sprawiedliwego podziału i spożycia dóbr i usług, intensyfikacji konkurencji ekonomicznej...
XX wiek pozostawił trudne pytania o istotnej wadze moralnej i społecznej. Szukanie i formowanie odpowiedzi na nie, zasadniczo wpływa na kształtowanie ludzkiej świadomości i poglądów, dlatego na nasze łamy zapraszać będziemy specjalistów z różnych dziedzin. Chcemy aby każdy czytelnik znalazł interesujący go temat i aby ?Profile? stały się miejscem wymiany myśli wolnych od wszelkich fobii.
Nasze pismo jest finansowo niezależne, działa na własny rachunek.
Alicja Karlic, redaktor naczelny.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
wygląd forum i administracja techniczna Bartłomiej Kozielski
kontakt z właścicielem i administratorem strony forumdetroit@gmail.com