Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 08.25.2010 06:48:57

Pulchna
Małomówny

Re: Apel do gosci Forum - Jak polepszyc Forum?

Wyjasnienie jest prawdziwe, zalezy w co wierzysz, a co do mojego wieku, to jestem young & fresh, mam tez dlugi pasek

#27 08.25.2010 07:02:11

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Ja wierze. Moje zwierzaki sa tez "bilingual".

#28 08.25.2010 08:07:30

JCP

Polonus, zawsze mozna dojsc do porozumienia.Mysle ze sa wartosci uniwersalne, ktore wazne sa dla kazdego czlowieka, jak milosc, przyjazn, potrzeba zrozumienia, wysluchania, rozmowy, akceptacji. Wiesz o czym mowie. W tym mysle jestesmy wszyscy do siebie podobni, aczkolwiek wielu nie chce sie przyznac. Sa tez sprawy, ktore nas dziela i ten podzial doprowadza czasami nawet do ...sadu. Mamy jako nacja widmo strachu przed slowem "sad". Proponuje kazdemu pojsc na kilka rozpraw, lub chocby na dwie. Mozna sie oswoic. Okaze sie ze to nie koniec swiata, jesli oczywiscie mowimy o sprawie mniejszego kalibru, typu "nasza, unijna, polonijna" a nie o sprawach morderstw itp. A akurat ta sprawa jest wazna dla grupy ktora postanowila zadac pare niewygodnych pytan i zazadala odpowiedzi, ktorych do dzis nie otrzymala. Jesli dajesz komus wladze w twoim imieniu i nigdy jej nie kontrolujesz, to po 30 latach calkowitego zaniedbania tejze kontroli nie ty jestes wladca, a ten ktoremu zaufales. Wie, ze jestes slaby, nic nie znaczysz i ze mozna toba manipulowac. Jesli sie obudzisz z letargu i dojdziesz do wniosku, ze cos nie gra-moze byc za pozno. Trzeba wlozyc duzo pracy i czasem pojsc(byc pozwanym) do sadu zeby przywrocic sobie prawo decydowania i prawo do wiedzy. To zabiera czas, ale jest do zrobienia. W takiej wlasnie sytuacji znalazla sie ta zdeterminowana grupa, ktora w imieniu tysiecy owieczek nie majacych zielonego pojecia o swojej wlasnej kasie,  postanowila zawalczyc o wspolny interes. Z tego powstal problem. Ale na pewno kiedys zostanie rozwiazany. Czekajmy. Poki co nie wyzywajmy sie, zapewniam ciebie drogi Polonusie, ze nie poswiecalibysmy swego czasu i dobrej energii na cos co nie mialoby sensu. Kazdy z nas ma swoje dosc bogate (nie mowie o finansach) zycie i nie robilby tego aby tylko wlozyc kij w mrowisko dla zabawy. To nie jest zabawa. Sa tzw. sprawy "byc albo miec". Jesli natomiast chodzi o gry typu "Dyrdymaly", to proponuje lepsza. Dla czlonkow naszej unii mozna zorganizowac gre na temat ich wlasnych pieniedzy i wiedzy na temat unii. Zapewniam ze ta wiedza jest prawie zerowa. W tym celu zbieram chetnych na wielki turniej. Pomalu, pomalu dazymy do prawdy. Czy robimy komus krzywde? Czy przysluge? Zdania sa podzielone zaleznie od strony barykady. Ci co czerpia zyski wolaja: niszczyciele, burzyciele starego porzadku! Ci co rozumieja o czym mowa krzycza: Special Meeting, zadamy prawdy, bo mamy do niej prawo zagwarantowane faktem, ze to nasza kasa.  Aby polepszyc to forum nalezy wysluchac kazdej chetnej do dyskusji osoby w jakimkolwiek temacie i nie rzucac sie z motyka na osobe, tylko przedstawic swoj punkt widzenia. Z kultura i z klasa. Nie wymyslac demagogii o zemstach, rewanzach, checi dolozenia komus. Miec wlasne zdanie, ktore gwarantuje nam ten kraj. Powtarzanie za kims jak papuga kompletnych banalow nie czyni nas bohaterami. Nazywanie kogos komunista jest kompletnie bezsensowne. Zylismy, wychowalismy sie i wielu z nas wyksztalcilo sie tam i to dosc wysoko. Czy wszyscy jestesmy komunistami? To kompletna paranoja. Powodem wyjazdu niektorych z Polski nie byl wcale komunizm. Ale to juz bardzo szeroki temat.

#29 08.25.2010 13:07:39

MI2L8
Totalnie Rozgadany

To moze byc ciekawy temat.  Jaki byl powod do wyjazdu z Polski?  W mojej sytuacji, po 9-ciu latach nasz "numer"
doszedl do gory listy emigracyjnej w ambasadzie amerykanskiej.  Przyslany list zawiadomil o badaniu lekarskim w ambasadzie.  Dla nas to byla wielka niespodzianka bo juz sie zapomnialo ze kiedys tam ciocia nas zaprosila do wyjazdu.  To bylo w czerwcu a w listopadzie "Batorym" przez Kanade do US.   Rodzice uwazali ze warto sprobowac, jak nie wyjdzie to wrocimy, mowili.  Przywiezlismy wszystko w 7-miu sklejkowych kufrach wlacznie z moimi ksiazkami z 10-ej klasy LO.  Teraz nostalgicznie patrze na przeszlosc i uwazam ze rodzice wtedy podjeli w zyciu swoja najlepsza decyzje.   Byc moze teraz co nas wszystkich laczy to swiadomosc ze jestesmy zadowoleni z zycia w tym kraju.  Jesli tak, to dazmy do zostawienia cos pozytywnego po sobie.  Zycie jest naprawde krotkie.  Budujmy co mozemy, krytykujmy pozytywnie w oparciu na zasadach, pomagajmy innym, bronmy wartosci, uczmy mlode pokolenia i starajmy sie wymagac wiecej od siebie niz od innych.  Dazac do balansu w zyciu zasluzymy na wywodzace sie i nieskonczone dobro.

#30 08.25.2010 15:16:19

madmax

Dla niektorych gosci Forum , czyli moze wpisy na forum moga przypominac  jezel ktos pamieta za komuny ' Forum Jednosci Narodu ' czyli jest jedno okreslona wlasciwa droga i jej sie trzymamy , albo jestes za albo przeciw. Czy nie jest wazniesze pragamtyczne do problemu i skupienie sie na sednie problemu a nie osoby ? Jezeli byloby takie podejscie nie byloby spraw sadowych i byloby wiecej osob do dyskusji , nawet na prozaiczne problemu typu szukam niani ( lub nianka cool ) I wtedy byloby wiecej ludzi to dyskusji . Wystarczy spojrzec w watki , tam gdzie jest  ' Drama " tam jest ruch ale gdy MI2L8  zadal pytanie , czekal dniami na odpowiedz., zreszta mozna spojrzec na reszte martwych watkow. Co sie stalo  z interesujaca dyskusja o religii lub dyskusji w wielu  innych watkach ? Tu zaczne dyplomatycznie  cool . Tak wpisy Zoomboya  moga byc czasami ' niezrozumiale " dla niektorych nowicjuszy ale czasami trzeba przesledzic caly watek , ba moze  i pare innych wpisow.

dyplomata  Madmax

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#31 08.25.2010 15:18:55

enygma00
Partner do rozmowy

Glownym powodem mojego przyjazdu bylo radio.  W Polsce, gziebym nie probowala, odbior Polskich Rozmaitosci byl na ogol fatalny (zaleznie, oczywiscie, od pogody). LOL

#32 08.25.2010 16:54:08

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Max, trafiles w centrum tarczy.  Po ogloszeniu naukowego dowodu o wspanialych korzysciach uczenia polskiego zaistniala kompletna cisza na ten temat.  Zastanawiam sie i dochodze do wniosku ze rezultaty dla wielu osob nie sa tak naprawde warte wysilku bo wymagaja koniecznej samodyscypliny i co najwazniejsze pierwszoplanowego traktowania swoich dzieci z mysla o ich korzysciach a nie swoich wlasnych.  Ciekawe.

#33 08.25.2010 18:53:59

Agend09
Rozgadany

enygma00 pisze:
Glownym powodem mojego przyjazdu bylo radio.  W Polsce, gziebym nie probowala, odbior Polskich Rozmaitosci byl na ogol fatalny (zaleznie, oczywiscie, od pogody). LOL
Do enygma00;
Jest to super dowcipne! Dawno tak radośnie nie wydobył się śmiech z mojego wnętrza! Niestety, na taki finezyjny dowcip stać niewielu forumowiczów. Szkoda, bo fajnie byłoby zaglądać na forum w celu odreagowania po ciężkim dniu. Enygma00 gratuluję i powiem że trochę zazdroszczę...

#34 08.26.2010 11:53:40

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Rzeczywiście, post jajeczny.
Ja chyba tez tęskniłem do czegoś takiego jak radio wink

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#35 08.26.2010 13:45:47

madmax

zapraszam wszystkich forumowiczum do Wanda Park  w  Niedziele . Moze tak  osobiscie wymienimy poglady jak usprawnic forum  ?
Moze sa jeszcze jakies miejsca zw samolocie z Kalkuty albo i tajni Agend Ci sie ujawnia  a moze tez Polonus i Wyborca sie zjawia , bany nie groza  cool  ?

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#36 09.01.2010 15:43:03

Art Be
Administrator

Po raz kolejny zwracam wszystkim użytkownikom uwagę na utrzymywanie poszczególnych wątków "czystych" tematycznie. Posty nie związane tematycznie z danym wątkiem będą usuwane.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#37 09.07.2010 05:39:30

nowy

Apel Do Gosci !!              Jak Polepszyć Forum ?
         Czy Ktos Widział Zoomboy'a?

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#38 09.07.2010 14:29:13

Look761

nowy -----     aż boję się zabrać głos w tej sprawie.Będzie w nie odpowiednim wątku.Ale spróbuję .------- Myslę że zoomboy usypia żaglówlę na zimę.

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#39 09.07.2010 14:47:53

madmax

Chyba za wczesnie

#40 09.07.2010 14:52:44

ak
Serwis

chyba zommboy'a nie zwinęli

zamiast na Polską Paradę,  popijając Sobieskiego , zoomboy żegluje  po bezprocentowych wodach,

ot ,i wielka strata dla zoomboy'a

"Friends are flowers in the garden of life"

#41 09.07.2010 21:44:29

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Ale chyba nie trzeba kworum
Zeby pisac na tym forum?

#42 09.10.2010 09:21:19

madmax

ak napisał:

chyba zommboy'a nie zwinęli

zamiast na Polską Paradę,  popijając Sobieskiego , zoomboy żegluje  po bezprocentowych wodach,

ot ,i wielka strata dla zoomboy'a

wlasnie gdzie jest Zoomboya , niech lepiej cos napisze na forum  ( nieprzychylni twierdza ,ze ma  sadowy  zakaz postowania   cool )

#43 09.10.2010 21:18:21

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

"Zoomboya" is back!!!
Wyjechałem na krotki urlop z przyrzeczeniem danym Ms. Zoomboy, że nie napisze nic na forum.
Było ciężko, ale wytrzymałem. Najcięższe były pierwsze dwa dni, kiedy czytałem wasze posty i powtarzałem sobie cichutko - It's not your fault, it's not your fault.
Max, sadu to się niech winni boja.
Wiem którzy to są i nie zawaham się paluchem ich wskazać.
Już niedługo.

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#44 09.10.2010 21:31:39

nowy

Masz wiele do nadrobienia, napisania i przeczytania.

J.Piłsudski

#45 09.10.2010 21:52:29

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Robię co  mogę smile

That’s all, folks

#46 12.02.2010 07:03:35

madmax

ale sie wysypalo gosci  az 28 tego poranka

#47 12.02.2010 07:48:02

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Myślę, ze opublikowanie twórczości Nowego w Tygodniku Polskim zaciekawiło ludzi.

That’s all, folks

#48 12.02.2010 12:11:53

madmax

moze Nowy dostanie jakas komisje od kazdego goscia ? Tylko ,ze goscie tylko czytaja a nic nie usprawniaja.

#49 12.03.2010 19:03:07

nowy

Brawo Forum Detroit.
Forum coraz bardziej spełnia swoją rolę. Łączy ludzi, wyjaśnia, dementuje. Mam tu na myśli sprawę firmy AK Security Solutions.
Kto następny będzie miał odwagę się wypowiedzieć?
Może redaktor?
Może Unia?
Może pan Franek?
Może Kali?
Może Hugo Kormoran?
Może Hans Kloss ?
Może ktoś z trzech muszkieterów?
Może, może, moż........ ?

Tak właśnie być powinno.

J.Piłsudski

#50 07.07.2015 14:27:14

Fucz
Niemowa

Jak na każdym forum z daleka widać jednostki narcystyczne, które muszą zdominować dyskusję. Bez względu na to, czy mają coś ciekawego do powiedzenia, czy nie. Szkoda, ze nie ma jakiegoś filtru, wyłapującego takich ludzi. Oni nie mają pojęcia, jak bardzo są męczący.

Stopka forum