Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 03.24.2007 05:27:42

Łukasz Witkowski
Były Administrator

PAC Credit Union

Korzystacie z ich usług?

#2 03.24.2007 07:17:00

contour99
Partner do rozmowy
Od: Harrison Twp, MI 48045
Serwis

Re: PAC Credit Union

Nawet kiedys pracowalem tam smile Pozyczki to juz tam nie wezme fo sho.

:: www.istock.com/contour99 :: SZUKAM CHETNYCH DO FOTOGRAFOWANIA ::

#3 03.27.2007 18:55:08

horo
Partner do rozmowy

Raz chcialem skorzystac szukajac kredytu na dom ale stopa procentowa i oplaty byly stanowczo za wysokie wiec zwatpilem.

#4 03.27.2007 20:07:15

Ksiaze
Totalnie Rozgadany

Korzystamy. Narazie nie mam wiekszych zastrzezen.

#5 03.30.2007 06:28:40

Janusz
Niemowa

Unia Kredytowa posiada gorsza oferte finansowa niz inne banki i jest nieudolnie zarzadzana. Uwazam jednak, ze polska instytucja finansowa jest potrzebna i mazna ja zreformowac. W ubieglym roku Swidwinski przegral wybory do Rady Dyrektorow co swiadczy, ze zdecydowana wiekszosc czlonkow nie jest zadowolona z unii kredytowej.
W tym roku wybory do Rady Dyrektorow odbeda sie 19 kwietnia o 6.00 pm w American Polish Cultural Center (15 Mile & Deqindre). Uwazam , ze nalezy przyjsc na zebranie i glosowac na nowych kandydatow, ktorzy moze doprowadza do korzystnych zmian.

#6 03.30.2007 13:44:31

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Janusz napisał:

Unia Kredytowa posiada gorsza oferte finansowa niz inne banki

Z tego co wiem Unia Kredytowa nie jest bankiem tylko... unią kredytową (vide: http://en.wikipedia.org/wiki/Credit_Unions).

#7 03.30.2007 16:06:24

horo
Partner do rozmowy

No wlasnie. Cytat z powyzszego linku: "... Credit unions typically pay higher dividend (interest) rates on shares (deposits) and charge lower interest on loans than banks ...". Z tego by wynikalo, ze PAC nie jest typowa unia kredytowa, skoro oferty finansowe sa gorsze niz w bankach, szczegolnie tych internetowych.
Moim zdaniem, przyszlosc nalezy wlasnie do bankow on-line. Maja one o wiele nizsze koszty operacji i dzieki temu sa w stanie zaoferowac swoim klijentom lepsze warnuki. Od jakiegos juz czasu widac dosyc wyraznie zawzieta bitwe o klijenta miedzy bankami. Czesto oferuja one po $100 za zalozenie konta checkowego z direct deposit albo wysokie oprocentowanie na tym koncie. Flagstar na przyklad oferuje CD z rata procentowa 10% dla nowych klijentow. Na marginesie, jakby tak chodzic od banku do banku to mozna by sie niezle oblowic.
A wracajac do tematu, bardzo ciezko bedzie dla PAC i podobnych instytucji zaoferowac konkurencyjny produkt a nawet z czasem utrzymac sie na rynku. Obym sie tutaj mylil. Z tego co wyczytalem, jezeli teraz zalozysz nowe konto w PAC to dostaniesz $25 plus udzial w loterii laptopa! Woo-hoo!

#8 03.30.2007 16:34:34

Łukasz Witkowski
Były Administrator

horo napisał:

dostaniesz $25

Ale nie w gotówce tylko jako "gift certificate" do polskich restauracji :-)

#9 03.30.2007 21:51:00

Kamil
Niemowa

Unia PAC, bank polski jak duzo mowi, zostal zalozony przez powojennych emigrantow a czy przetrwa to zalezy od nastepnej generacji emigrantow.  Moze zostac "bankiem on-line" jak pisze Horo i miec przyszlosc ale tylko wtedy gdy znajda sie wsrod nas ludzie co chca dalej ten wspanialy projekt rozwijac. Widac ze Janusz ze ma jakis pomysl.
Cel takiej polskiej unii jest bardzo wspanialy bo przeciez lepiej zalatwiac interesy z ludzmi co patrza na Ciebie przychylnym okiem. Duzo z nas potrzebuje na poczatek troche wyrozumialosci ktorej banki amerykanskie nie zawsze sa w stanie zaoferowac.

Ostatnio edytowany przez Kamil (03.30.2007 21:52:41)

#10 03.31.2007 06:17:06

Tomek
Partner do rozmowy

Przychylnosc oka oblugi PAC moglaby byc takze tematem do dyskusji :-)

A może Twoja firma potrzebuje sterowanie do maszyn?

#11 03.31.2007 11:43:29

Kamil
Niemowa

PAC zawsze byla przychylna dla polskiej emigracjii

#12 03.31.2007 12:29:20

Łukasz Witkowski
Były Administrator

PAC jako organizacja na pewno, lecz Horo piszę o obsłudze. Ja niestety zgadzam się z tą opinią.

#13 03.31.2007 12:42:08

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

A ja mam pytanie.
Dlaczego w Board of Directors PAC nie ma Pana J. Andryszaka. Pamietam, jak zostal wybrany do Zarzadu, m.in. moim glosem.
Rozumiem, ze Kamil ma cos wspolnego z PAC, moze wiec odpowie rowniez na moje pytanie.

"Friends are flowers in the garden of life"

#14 03.31.2007 18:20:10

Kamil
Niemowa

Nie wiem dlaczego J. Andryszak nie jest na dyrekcji ale teraz na zebraniu 19-tego kwietnia mozna sie spytac. Ja nie mam powiazania z PAC ale bardzo mnie sie podoba idea posiadania swojej instytucji finansowej i chcialbym zeby przetrwala jak najdluzej. Oczywiscie by to sie spelnilo trzeba zeby wiecej ludzi zainteresowalo sie jak to zrobic, nawet zeby chociaz poprawic jakosc obslugi.

#15 04.01.2007 14:30:07

Kamil
Niemowa

Zobacz do Free Press z niedzieli pod "buisness and  money". Tam jest artykul o rocznym zebraniu DaimlerChrysler w Berlinie.  Niemiecki i amerykanski  CEO companii beda odpowiadali na pytania przez co najmniej 10 godzin.  Juz 300 pytan zostalo wyslane przez internet. Pewnie ze wlasciciele stakow w kompanii sa zainteresowani ale az 8100 ludzi przyjezdza na zebranie do Berlina. Podobne zebranie GM w Ameryce, ktore ma wiecej "shareholders",  gromadzi tylko 200 ludzi.
Teraz wracajac do PAC, dlaczego Lukasz Witkowski czy AK nie przychodza na zebranie i pytaja o lepsza obsluge.  Unia nie jest bankiem, to znaczy ze majac konto masz udzial tak jakbys kupowal staki w GM czy Ford. Lepsze oprocentowanie  mozna porownac to ceny kompanii staku.  Teraz w Berline 8100 ludzi widzi szanse do wypowiedzenia sie wiec dlaczego tak trudna zachecic polonie do uczestniczenia w rocznym zebraniu PAC i  w wyborach do dyrekcjii.

#16 04.01.2007 16:40:04

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Kamil napisał:

dlaczego Lukasz Witkowski czy AK nie przychodza na zebranie i pytaja o lepsza obsluge.

Mam wybór: jeśli jestem lepiej traktowany w innym banku to idę właśnie tam, a nie na zebranie do PAC. Inne banki pytają MNIE czy nie zechciałbym do nich przenieść moich pieniędzy, dlaczego ja miałbym pytać Unię o lepszą jakość usług? Nie przykładają się - ich strata.

Kamil napisał:

Lepsze oprocentowanie  mozna porownac to ceny kompanii staku.

Porównywać zawsze można. Ale nie w tym wypadku. Jeden członek Unii ma jeden głos na zebraniu PAC, stockholder ma ilość głosów uzależnioną od procentu posiadanych udziałów. A to bardzo duża różnica.

Kamil napisał:

dlaczego tak trudna zachecic polonie do uczestniczenia w rocznym zebraniu PAC i w wyborach do dyrekcjii.

Może warto zacząć "zachęcanie" Polonii od spolszczenia strony http://www.pacfcu.com/ ? Wyjaśnić tam DOKŁADNIE jakie wymierne korzyści dany członek będzie miał z tego, że poświęci swój czas i przyjdzie na zebranie. Chciałbym być lepiej poinformowany. Samo stwierdzenie, że "mam głos bo jestem członkiem i powinienem przyjść" mnie niesatysfakcjonuje.  Na angielskojęzycznej stronie nie jestem w stanie znaleść informacji której potrzebuje. Może nie mówię po angielsku - jako członek POLSKIEJ Unii Kredytowej nie muszę. Więc skąd mam czerpać niezbędne informację na temat PAC? Dzwonić do tłumacza czy do miłych-inaczej Pań z obsługi klienta w PAC? Przepraszam - ja na to nie mam czasu....

#17 04.01.2007 19:23:13

ak
Serwis

ja moge dorzucic do worka zażaleń brak dyskrecji Pań kasjerek.
Problem zgłosiłam do kompetentnej osoby z Zarzadu, ale zapytano o nazwisko Pani kasjerki.
Nie jestem donosicielem, zwróciłam uwage tylko na problem...

Acha, jeszcze kolejna moja watpliwość, PAC to Unia Kredytowa czy towarzystwo wzajemnej adoracji?

#18 04.01.2007 19:34:26

Łukasz Witkowski
Były Administrator

ak napisał:

PAC to Unia Kredytowa czy towarzystwo wzajemnej adoracji?

Skąd to pytanie? Możesz coś więcej napisać?

#19 04.02.2007 16:48:48

ak
Serwis

Lukasz,
sprobuj zlozyc podanie o prace do Unii Kredytowej. Nawet jesli masz wyuczony zawod w bankowosci czy finansach, nawet jesli masz staz pracy a nie masz znajomosci, to zapomnij o mozliwosci pracy w polskiej Unii Kredytowej! Znam wiele takich przypadkow.

#20 04.02.2007 17:29:07

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Niedobrze, że tak to wygląda.
Czuje, że ak jednak wybierze się na zebranie smile

#21 04.02.2007 20:17:01

ak
Serwis

Oj, niedobrze, niedobrze
wybiorę się na zebranie? tak! i to w te pędy!

#22 04.03.2007 05:43:28

Fesia
Rozgadany

ak napisał:

ja moge dorzucic do worka zażaleń brak dyskrecji Pań kasjerek.
Problem zgłosiłam do kompetentnej osoby z Zarzadu, ale zapytano o nazwisko Pani kasjerki.
Nie jestem donosicielem, zwróciłam uwage tylko na problem...

Acha, jeszcze kolejna moja watpliwość, PAC to Unia Kredytowa czy towarzystwo wzajemnej adoracji?

Co dyskrecji niektorych Pan kasjerek to potwierdzam,czasami jest to wrecz zenujace.

#23 04.03.2007 15:56:46

Janusz
Niemowa

Okolo 90% wartosci pozyczek wydawanych przez Unie Kredytowa stanowia kredyry hipoteczne. Obserwowany ostatnio spadek cen nieruchomosci i coraz wieksze problemy pozyczkobiorcow ze splata swoich zadluzen powoduje, ze banki coraz czesciej sprzedaja swoje pozyczki hipoteczne. Unia Kredytowa nie sprzedaje swoich pozyczek a fakt, ze duzo z nich dotyczy domow w Hamtramck, gdzie spadek cen jest wiekszy dodatkowo zwieksza ryzyko. Juz teraz mozna spotkac domy przejete od niewyplacalnych klientow z tablica "for sale  by owner" i z numerem telefonu Unii Kredytowej 313 365 1000. Jesli nastapi dalszy spadek wartosci domow i zwiekszy sie ilosc niewyplacalnych klientow Unia Kredytowa moze miec powazny problem gdyz przejete domy moga byc sprzedawane po cenie nizszej od wartosci pozyczki. Gwarancje z NCUA do $ 100,000.00 na konto moga okazac sie iluzoryczne, gduz procedura upadlosciowa jest dluga i czlonkowie nie predko odzyskaja swoje pieniadze. Aby utrzymac sie na coraz trudniejszym rynku Unia Kredytowa wymaga zmniejszenia kosztow, wprowadzenia nowych produktow finansowych i zwiekszenia ilosci czlonkow (od 6 lat ta sama ilosc czlonkow lub moze nawet mniejsza, gdyz po zainteresowaniu IRS wielu czlonkow odeszlo, stad ta desperacja z bonusami za otwarcie konta) Przede wszystkim jednak Unii Kredytowej potrzebna jest widzaca istniejace problemy Rada Dyrektorow i profesjonalny management gdyz obecnie grupa trzymajaca wladze w PAC FCU nie chce nawet sluchac krytycznych uwag. Kazdy czlonek unii kredytowej ma prawo glosu w wyborach do Rady Dyrektotow i nalezy z niego korzystac. Moze nowi kandydaci okaza sie lepsi.

#24 04.03.2007 17:22:45

ak
Serwis

Janusz, nie wiem jakie sa aktywa Unii (pewnie na zebraniu poinformuja) ale trudno mi uwierzyc, ze nawet 100 domow przejetych przez Unie naruszy plynnosc platnicza Uni Kredytowej.
Czy mozesz to wyjasnic.

Jesli chodzi o wprowadzenie nowych produktow, to masz racje. Ale jak  wiesz, rozszerzenie asortymentu uslug wymaga opanowania nowej wiedzy o tym produkcie. I tutaj jest "pies pogrzebany"!
A krytyczne uwagi, to ekstra "Headache".

#25 04.03.2007 19:40:25

Kamil
Niemowa

Lukasz, to nie chodzi tylko o jeden glos i udzial w zebraniu ale o to zeby brac czynny udzial w PAC.  Piszac o akcjach mialem na mysli ze w Unii a nie w banku masz prawo glosu i w pewnym sensie wplyw na przyszlosc instytucjii.  A to jest wazne tylko po prostu ze to jest polska instytucja. Wiem ze PAC powinna zabiegac o klienta i miec polska internet ale nie wiem jak to poprawic. A moze ktos poradzi.

Stopka forum