Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 08.08.2010 00:13:55

polonus
Niemowa

Re: TECZKI i ich zawartosc

ak napisał:

czy pani Maria Grabas nie jest szefowa w oddziale PACFCU w Hamtramck?
Z dziennikarskiego sledztwa wynika, ze Anita Dul jest matka chrzestna córki pani Marysi.
I tak sie kółko zamyka.

<<<Post edytowany przez Administratora. Polonus, to jest publiczne forum, proszę nie zapominaj o tym>>>

#27 08.08.2010 05:48:23

Look761
Niezaprzeczalna Legenda Forum

<<<Post usunity, jako odbiegajacy tematycznie od tego wątku >>>

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#28 08.08.2010 07:58:12

JCP

"I tak sie kolko zamyka" napisala ak. A ja mysle, ze to kolko sie szeroko i coraz szerzej otwiera. Rosnie srednica, promien i cieciwa okregu po ktorym toczy sie patyk. Koligacji, zwiazkow i zawiazkow, polaczen, odbiegow, wybiegow, kombinacji, pomyslow, dowodow jest jak dla Sherlock'a  albo  duzo wiecej. A teczki coraz grubsze, puchna jak drozdzowki. Archiwum uroslo i rosnie nadal do rozmiarow pokaznej biblioteki. Dobrze ze swoja teczke opatrzona nadrukiem "confidential" otrzymalam w ...dwoch rozniacych sie od siebie egzemplarzach. Polecam wszystkim pracownikom unii zazyczyc sobie swoich teczek. Kazdemu wolno przeczytac co ma w swoim "personnel file". Dzieki Aska za ta rade. Do teczek mozna tez zalaczyc magnetofon. Chcesz to z powrotem? W moim archiwum to "Exibit 99" Ciagle czeka na "odbior".  Cos w rodzaju ptasiego radia.

#29 08.12.2010 15:41:31

Wanda
Niemowa

Jestem nowym czlonkiem Forum , nie mam wiele czasu na czytanie a o pisaniu juz sie nie mowi.
Przez przypadek otwozylam ta strone i o malo nie spadlam z krzesla.
Wojna na calego i  to o co? . JCP a moze <<<edyt. Admin.>>>, czy nie ma Pani nic lepszego do roboty ?
Co tak naprawde ta Pani COO zrobila Pani ??. Nie znam jej osobiscie, ale z tego co zdazylam zauwazyc ona nie bawi sie w pisanie o Pani.
Wanda

<<<Wanda, proszę, zapoznaj się z Zasadami tego Forum. Jeśli powtórnie naruszysz punkt 4 - 4.7, zostaniesz zbanowana>>>

#30 08.12.2010 16:41:49

JCP

Ciesze sie, ze nie spadla pani z tego krzesla i ze w przemyslany i kreatywny sposob napisala pani wreszcie swoj pierwszy bezinteresowny post. Rozumiem brak czasu i pani intencje sa tez zrozumiale. Nie jestem pewna, czy to faktycznie przypadek, ze przywedrowala pani do tego miejsca, ale jesli nawet- to prosze ten watek przeczytac jeszcze raz. Pisze pani nie na temat. Pani nazwisko? Smialo, przeciez to zaden wstyd, skoro szafuje pani moim bez mojego pozwolenia pani Wando(really?). Czekam na nastepne konstruktywne uwagi w wolnej chwili.

#31 08.12.2010 17:09:18

Wanda
Niemowa

Pani JCP jezeli tak Pani woli.Pani nazwisko jest na pierwszej stronie na copii sadowych papierow.
Defendant  -pierwsze imie od gory . Czy inicjaly nie sa JCP ?. Z krzesla nie spadlam , przkro mi , ale nie mam zamiaru prowadzic tej gry z  Pnia . Nie zman Pani i nie szafuje jak to Pani napisala niczyim nazwiskiem . Bylo ono dla mnie oczywiste. Nie pomylilam sie jak widze bo sie Pani do niego przyznala. Nie mam zamiaru kontynuowac z Pania
konwersacji ktora do niczego nie prowadzi. . Zycze powodzenia .
Wanda

#32 08.12.2010 17:46:57

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Pani Wando,  w y t l u m a cz e powoli azeby Pani zrozumiala za pierwszym razem OK?  Tu chodzi o pisaniu o nazwisku, NA TYM FORUM, bez pozwolenia.  Czas na powrot do swojej piaskownicy?

#33 08.12.2010 17:52:51

Agend09
Rozgadany

Wanda - no tak, tu nie ma byc konwersacji, tylko wypowiedzi na temat. Czytałem posty JCP i nie ma w nich osobistych wycieczek do pani COO jako osoby prywatnej. Do osoby publicznej moze miec kazdy zastrzezenia jak ta nie postepuje zgodnie z interesami instytucji. To wszystko.

#34 08.12.2010 20:39:25

JCP

Pani Wando, nie bedzie kontynuacji? Chyba nie ma powodu do zmartwienia z tego powodu. Prosze nadal uwazac, zeby nie spasc z krzesla.  Ciesze sie ze tak bystro zauwazyla pani, ze jestem pierwsza od gory.  To znaczy, ze pani czyta...prosze wyciagac tez wnioski, te logiczne przede wszystkim. Zycze pani rowniez powodzenia. Milo bylo poznac.

#35 08.12.2010 23:47:48

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Wanda wpadła, ścierą zawinęła i wypadła wink
Przecie my nie Niemce wink

O WANDZIE CO NIE CHCIAŁA NIEMCA (z byłej NRD)

Jedna Wanda, córka Kraka
Chciała wyjść za Enerdziaka
I faktycznie, pewien Helmut
Przyszedł, przyniósł kiszkę, wermut,
Goździk i dwa serki kozie,
Tak jak to w naszym obozie.
Krak młodych pobłogosławił
I w sypialni ich zostawił,
Czyli jak gdyby zezwolił
Żeby Niemiec ją zniewolił.
Ledwie drzwi się zatrzasnęły -
Straszne rzeczy się zaczęły,
Bo gość chyba był znad Renu
Czy z innego RFN-u,
Poziewał najpierw nieśmiało
Dał jej kawę i kakao,
Poczem z nienacka do góry
Wystawił Zagłębie Ruhry...
Wanda w krzyk, że on zachodni,
A on na nią hyc bez spodni,
I tak go poniosły zmysły
Że razem wpadli do Wisły!
Wniosek: Prasa słusznie twierdzi -
Wróg nie śpi! A Wisła śmierdzi.
(autor Marzenka Chlisz?)

Może to przekona Wandzie, ze my tu się ładnie bawimy smile

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#36 08.13.2010 19:53:27

Look761

Wando myślę że spadłaś z krzesła i wzięlo Ci prawie trzy tygodnie na powstanie. Zarzucasz JCP (piszesz po nazwisku)
o wojnę na całego z COO jaką COO (z jakiej firmy z kąd napisz o kogo Ci chodzi) Jak przemyślisz wróć będziemy dyskutowac.Nie atakuj nikogo bez podstawnie , to co jest oczywiste dla Ciebie to jest tylko dla Ciebie.

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#37 08.13.2010 20:33:25

JCP

Look761, pani Wandzia moze troche pozno wziela sie do czytania nie tylko forum, ale i TP. Jakkolwiek by nie bylo, to dobry znak.  Polecam stare egzemplarze. Ciagle na czasie.

#38 08.13.2010 21:00:03

madmax

polonus napisał:

ak napisał:

Z dziennikarskiego sledztwa wynika, ze Anita Dul jest matka chrzestna córki pani Marysi.
I tak sie kółko zamyka.

<<<Post edytowany przez Administratora. Polonus, to jest publiczne forum, proszę nie zapominaj o tym>>>

patrzac obiektywnie dlaczego admin  w tym poscie nie usunal nazwisk ?

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#39 08.13.2010 21:06:23

JCP

Moze dlatego, ze sa to niejako osoby publiczne. Pracuja dla wlascicieli unii. Ilu dokladnie?-nie wiadomo.

#40 08.13.2010 21:24:03

ak
Serwis

enygma00 napisał:

"...kto jest "szefowa(em) odzialu w Hamtramck? Jakie ma kwalifikacje i dlaczego ta informacja jest pomijana w dwu kolejnych rocznych zestawieniach?"

No, wlasnie. Dobre pytanie, zoomboy. Jesli mam jakies problemy zwiazane z unia w Troy czy w Dearborn, to przynajmniej wiem do kogo sie zwrocic. (Choc, jak wynika z listu pana Nytko [?] w ostatnim TP, nawet w Troy nie zawsze jest to prosta sprawa.) Natomiast do kogo mam sie w takim wypadku zwrocic w Hamtramck? Nikt nie wie.

Wracamy znow do sasadniczego pytania: Kto jest odpowiedzialny? Nie tylko za dzial w Hamtramck, ale za cala unie kredytowa? Wszystko wskazuje ze odpowiedz jest...nikt! A wiemy kto powinien byc odpowiedzialny: COO Dul. Ona niestety nie ma czasu na takie d-perelki, bo przeciez zajeta jest innymy sprawami.

madmax,
wypowiedz ak i podanie nazwiska korespondowała do powyższego postu.

Szczególnie w dziale TECZKI, piszcie bardzo konkretnie, bo jak Was prztłumaczą, to później okaże się, że figury to tylko w seksie!
"Głodnemu chleb na myśli"

"Friends are flowers in the garden of life"

#41 08.13.2010 22:20:35

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

madmax napisał:

polonus napisał:

ak napisał:

I tak sie kółko zamyka.

Czyich nazwisk, Max?

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#42 08.18.2010 03:29:01

polonus
Niemowa

zoomboy napisał:

madmax napisał:

polonus napisał:

Czyich nazwisk, Max?

Tak zoomboy, jeszcze zapytaj, co to znaczy OBIEKTYWNIE

#43 08.18.2010 07:22:11

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Huh?
A co to znaczy?

That’s all, folks

#44 08.18.2010 16:37:57

Wanda
Niemowa

Do Administratora.

Wpisalam  sie do Forum jako uzytkownik z mysla ze to strona internetowa do
konstruktywnej wymiany zdan i pogladow na tematy iteresujace Polakow.
Nie dlugo mi wziela zeby sie zorientowac ze jezeli sie czyjas opinia nie zgadza
Z opinia Pana Administratora ,uzytkownicy   ktorych  agende Pan Administartor nie popiera wpisy sa wymazywane albo poprawiane.Po pierwszym wpisie dostalam ostrzezenie.
Uzylam nazwisko ktore bylo bardzo oczywiste / jest na copii papierow do sadu/
Pozwole sobie stwierdzic , majac nadzieje ze moj wpis nie zostanie wymazany.
srona Forum na temat Credit Unii jest bardzo krzywdzaca i jednostronna , ma na celu
zniszczenie instytucji ktora pomogla wielu Polakom.
Na marginesie .
Panie Administratorze.
Przeczytalam przepisy , nie uwzam ze uzycie nazwiska   bylo przestepstwem skoro innych nazwiska sie uzywa i ich prywatne zycie sie  wtraca. Pani JCP byla kierowniczka
Pozwala do sadu CU  stala sie osoba publiczna automatycznie czyz nie?
Nie uzylam wulgarych slow i moje spodnie nie spadly!!!
Kto jest osoba publiczna, moze trzeba to wyjasnic w przepisach . Czy to osoba co stoi na rogu ulicy pod latarnia?
Co znaczy slowo “  zbanowana” nie mysle ze to po Polsku, ani   Rosyjsku.
Domysalm sie ze  to oznacza ze zostane  WYRZUCONA  z Forum jako uzytkownik?
Prosze sie nie tudzic , poniewaz  na Forum nie ma wolnosci slowa ani opinii , wyrzucam sie  sama .  .

Wanda

#45 08.18.2010 17:32:42

Agend09
Rozgadany

I dobrze... Ale zanim to uczynisz Wando, o! Wando! - zechciej napisać jak to te siły chcą zniszczyć "Credit Unie, instytucję ktora pomogla wielu Polakom".
Jak ja czytam, to widzę i rozumiem że ONI, tzn. ci co piszą na tej stronie,  dążą do  usprawnienia i normalności w tej instytucji, ktora jest nibv współwłasnościa członków, a tak naprawdę ta instytucja traktuje się ich jak intruzow, chociaż wiadomo, że bez członkowskich oszczędności nie byłoby tych różnych posadek... Więc jak, powinni ci co ta unią zarządzają liczyć się z krytyką swoich członków czy nie?
Wando daj głos w tej sprawie, przedstaw swoj punkt widzenia zamiast osobistych wywodow.

#46 08.18.2010 18:36:48

nowy

Tak sobie czytam te posty i czytam i każdy ma rację, tak sądzę.
Wanda się obraziła ale napisała też prawdę tylko nie do końca  cytuję:

"zniszczenie instytucji ktora pomogla wielu Polakom"

To jest najprawdziwsza prawda. Po to jest ! Czyż nie ?
I ma pomagać, czyż nie ? No bo komu miałaby pomagać Chińczykom ? Też i jestem za jeżeli będą członkami Unii.
I tu mamy kolejną bezinteresowną pomoc dla naszej instytucji finansowej jaką? Już wytłumaczę.
Otóż jeżeli swoją uwagę dyrektorzy Unii skierują w stronę Chińczyków nie zrobią błędu a mogą w przyszłosci osiągnąć niesamowitą ilosć członków którzy jako obywatele kraju o najszybszej obecnie stopie rozwoju gospodarczego zapewnią naszej Unii taką ilosć pieniędzy, która przerosnie nasze wyobrażenie. S F niekoniecznie.
Pomażmy:
1 000 000 jeden miljon Chińczyków otwiera konta w Unii. Instytucje polskie dostają od Unii  $ 25 000 000 miljonów dolarów..
Dalej każdy deponuje na koncie oszczędnosciowym $ 100,00 a na czekowym $ 300, 00.
WANDO !! wyobrażasz sobie tę kasę, która leży w Polskiej Unii Kredytowej ? Uuu już słyszę ten zachwyt wszystkich członków i pracowników Unii.
Czy to jeżeli ja podpowiem Unii co robić by poprawić jej kondycję finansową jest "niszczeniem" Czy niszczeniem jest raczej brak dobrych rad ? Możesz odpowiedzieć?

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#47 08.18.2010 20:18:27

wyborca
Partner do rozmowy

W powyzszej dyskusji brak jest logiki. Nalezy wziac pod uwage nastepujace fakty:

1. Czytanie postow, rejestrowanie sie i pisanie na Forum jest dobrowolne.
2. Admin siedzi za kierownica i moze zawsze dopisac zasade "Co wolno wojewodzie, to nie tobie smro.."
3. Nieobecni nie maja racji

Wnioski kazdy moze wyciagnac sam (jak potrafii). Jest jednak wazniejsza sprawa warta omowienia. Ostatnio
daje sie zaobserwowac pewien niepokojacy trend na ktory nikt nie zwraca uwagi. Otoz bardzo znany uzytkownik
forum ktory szczyci sie ogromna iloscia napisanych postow i uwaza sia za koronowanego lidera forum, zaczyna
udzielac glupkowatych odpowiedzi na calkiem konretne pytania, pamietacie

zoomboy napisał:

Czyich nazwisk, Max?

albo

zoomboy napisał:

Huh?
A co to znaczy?

Jednak nikt z grupy "Zoomboy's entaurage" nie ma odwagi nawet wspomniec publicznie, ze cos tu nie tak.
Jest to wyrazny objaw tzw. Kultu jednostki, ideologicznej patologii tak typowej dla... komuchow.
Potrzebna jest tutaj szczera samokrytyka i zerwanie z ta szkodliwa ideologia.

#48 08.18.2010 20:48:09

ak
Serwis

Wyborca, wszystko jest OK.

Pierwszy wrzaśnie: Wielki Wódz!
Tłum powtórzy: Wielki Wódz!!!

Inny ryknie: Precz!
Tłum zawyje: Precz!!!

"Friends are flowers in the garden of life"

#49 08.18.2010 21:28:42

JCP

Tak jest Wyborco. Rozliczyc komuchow! Podac liste nazwisk. Ukarac i zapisac, najlepiej w teczkach. Ustalic tych co sie tym zajma!(eee, kto by chcial? powiedzialy Polonusy. Czy nie jest dobrze tak jak jest?) Udzielic lekcji tym co pisza i tym co milcza. Niektorych, szczegolnie tych co sie czyms "szczyca" (moze to byc nawet pisanie czegokolwiek na forum) zlinczowac albo utopic. Stworzyc trybunal do orzekania kto dobry a kto zly. Zaczac donosic. Wrzeszczec glosniej w tube(ta jedyna).
Ach,Wyborco, czyzbys dopominal sie adoracji, poparcia i obroncow swoich teorii? Czyzby alienacja? Kontynuuj gre w dyrdymaly czesciej. Przegladanie teczek "pacowych" (czyt.kalendarzy) moze przysporzyc wielu wrazen. Widze w tym duza logike. To takie tworcze. Opatentowac. W polonijnych szkolach rozpowszechnic. "Grajcie wszyscy w Dyrdymaly. Kto w nie gra, ten je ma". Wklad Wyborcy na Wychodzctwie. Medal. Na akademii nagrode wreczyc. Bosko! Ha! I juz doceniony i dopieszczony!

#50 08.18.2010 22:36:11

Art Be
Administrator

Wanda napisał:

Do Administratora.

Wpisalam  sie do Forum jako uzytkownik z mysla ze to strona internetowa do
konstruktywnej wymiany zdan i pogladow na tematy iteresujace Polakow.
Nie dlugo mi wziela zeby sie zorientowac ze jezeli sie czyjas opinia nie zgadza
Z opinia Pana Administratora ,uzytkownicy   ktorych  agende Pan Administartor nie popiera wpisy sa wymazywane albo poprawiane.Po pierwszym wpisie dostalam ostrzezenie.
Uzylam nazwisko ktore bylo bardzo oczywiste / jest na copii papierow do sadu/
Pozwole sobie stwierdzic , majac nadzieje ze moj wpis nie zostanie wymazany.
srona Forum na temat Credit Unii jest bardzo krzywdzaca i jednostronna , ma na celu
zniszczenie instytucji ktora pomogla wielu Polakom.
Na marginesie .
Panie Administratorze.
Przeczytalam przepisy , nie uwzam ze uzycie nazwiska   bylo przestepstwem skoro innych nazwiska sie uzywa i ich prywatne zycie sie  wtraca. Pani JCP byla kierowniczka
Pozwala do sadu CU  stala sie osoba publiczna automatycznie czyz nie?
Nie uzylam wulgarych slow i moje spodnie nie spadly!!!
Kto jest osoba publiczna, moze trzeba to wyjasnic w przepisach . Czy to osoba co stoi na rogu ulicy pod latarnia?
Co znaczy slowo “  zbanowana” nie mysle ze to po Polsku, ani   Rosyjsku.
Domysalm sie ze  to oznacza ze zostane  WYRZUCONA  z Forum jako uzytkownik?
Prosze sie nie tudzic , poniewaz  na Forum nie ma wolnosci slowa ani opinii , wyrzucam sie  sama .  .

Wanda

Droga Wando, ucieszyłam się kiedy zapisałaś się na naszym forum. Dowodem tego niech będzie mój wpis w wątku "Powitania". Staram się traktować wszystkich użytkowników według tych samych zasad. Zawsze będą tacy, którzy będą mieli odmienne zdanie, przykładem jesteś ty lub wyborca. Robię co mogę, ale zdaje sobie sprawę, ze wszystkich nie zadowolę. Wbrew twoim oskarżeniom, nie mam tu żadnej agendy, pilnuje żeby wszyscy przestrzegali Zasad, to wszystko.
Jeśli chodzi o ciebie; pozwoliłaś sobie na popełnienie błędu polegającego na połączenie inicjałów z nazwiskiem.
Każdy zapisując się na tym forum wybiera "nick", czyli pseudonim. I tak musi zostać. Ani ja, ani ty nie możemy tego podważać. Zasady są takie same dla wszystkich.
Przepraszam za urażenie twoich uczyć estetycznych używając wyrazu "zbanowana". Rzeczywiście, nie jest to po polsku, rosyjsku czy nawet chińsku.
Jeszcze raz - pisz, dyskutuj, bądź aktywna.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

Stopka forum