Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

• Index
  •  » Pytania
  •  » szukam przewodnika po Detroit i okolicach, Niagara w okresie 02-03 lip

#1 06.25.2010 00:30:53

Michal35Wawa
Niemowa

szukam przewodnika po Detroit i okolicach, Niagara w okresie 02-03 lip

Witam,

Przyjeżdzam 01 lipca wieczorem i mam cały piątek na różne wycieczki plus sobotę do 18.00. Wypożyczam auto i z chęcią pojeżdzę po okolicach.

Czy ktoś ma ochotę pokazać to i owo w Detroit.

Miałem zamiar zobaczyć MUZEUM FORDA, NIAGARĘ, GM i inne ciekawe miejsca (w razie czego proszę o sugestie).

W razie czego proszę o info lub email.

Pozdrawiam
Michał.

#2 06.25.2010 08:36:58

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Re: szukam przewodnika po Detroit i okolicach, Niagara w okresie 02-03 lip

Michał, musisz zmodyfikować swoje plany.
jesli chcesz zobaczyc Niagra Falls, zajmie ci to caly dzien a moze wiecej. bedziesz musial jechac wkolo jeziora Eire co zajmie ci okolo 6 godzin, "one way".
W rzeczywistości będzie dużo dłużej z postojami dla małego odpoczynku i zjedzenia czegokolwiek, weź pod uwagę jakieś roboty drogowe (teraz jest na nie sezon), jakiś wypadek na highway i w rzeczywistości spędzisz w samochodzie około 8 godzin.

Detroit - Cleveland
http://maps.google.com/maps?f=d&hl= … 3&om=1

Cleveland - Buffalo
http://maps.google.com/maps?f=d&hl= … 8&om=1

Krótsza droga wiedzie przez Kanadę, ale możesz nie dostać prawa wjazdu z powrotem do Stanów już w Buffalo. Jeśli ci się to uda, ten sam problem możesz mieć w Detroit (nie wiem jaka masz wizę). Praktycznie wygląda to tak jakbyś chciał wjechać do Stanów dwa dodatkowe razy. Nie widzę dużych szans powodzenia.

Muzeum forda jest olbrzymie. Warte zwiedzenia i zajmie ci to cały dzień. W sobotę zatankuj do pełna i jedz na East Side of Detroit.
Tak naprawdę nie jest tam aż tak niebezpiecznie. Wiekszosc kryminalnej działalności odbywa się w nocy i na problem najczęściej musisz zapracować.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#3 06.25.2010 09:23:15

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Zoomboy czemu przez Bufflo ? Najlepiej przez Sarnia / Port Huron  4 godziny  max i jestes na miejscu . Droga powrotna mozesz uzyc mojego sprawdzonego tricku , jak tylko jest kolejka na moscie na granicy skrecam na prom w miejscowosci Sombra ( tylko uwaga prom chodzi tylko chyba do 9:00 PM ) Ta trasa zabieramy zawsze znajomych z Polski jako staly punkt podrozy ( wiadomo Niagara ) Z powrotem nigdy nie mielismy problemu ( na wszelki wypadek mielismy dla osob z Polski powrotne bilety lotnicze aby pokazac na granicy )  Wazne jest tez zgloszenie w car rental ,ze chce sie pojechac poza granice Stanow. Przekroczenie granicy to tez atrakcja turystyczna dla czlowieka z Europy. Takie przypomnienie komuny , szczegolnie idiotyczne pytania kanadyjskich pogranicznikow ?

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#4 06.25.2010 13:40:39

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Max, pozwolisz, ze zacytuje samego siebie?

zoomboy napisał:

Krótsza droga wiedzie przez Kanadę, ale możesz nie dostać prawa wjazdu z powrotem do Stanów już w Buffalo. Jeśli ci się to uda, ten sam problem możesz mieć w Detroit (nie wiem jaka masz wizę). Praktycznie wygląda to tak jakbyś chciał wjechać do Stanów dwa dodatkowe razy. Nie widzę dużych szans powodzenia.

Z tego właśnie powodu uważam, ze nie powinien wyjeżdżać ze Stanów do momentu kiedy będzie gotowy wracać do Polski.
"Easy going" na granicy jest już (niestety) przeszłością. sad

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#5 06.25.2010 14:47:33

JCP

Nie bedziesz w stanie wykonac tego planu, ktory sobie zalozyles. Kanada odpada, granica kiedys i dzis to 2 rozne wizje. Komputer losowo wybiera gosci (szczegolnie w Sarni) na wywrocenie samochodu do gory nogami. Pochlania czas. Do Kanady nawet Amerykanie jezdza z paszportem US, aby do US wrocic. Wszelkie kombinacje moga skomplikowac sprawy. Nie ryzykuj. Przejedz sie po rzece statkiem, mozna z kolacja wieczorem, pojdz na chwile do kasyna, pochodz po miescie, Greenfield Village, przejedz sie People Mover po centrum, Reneissance Center-wjedz winda na gore, widok na cale miasto i Kanade. Muzeum Forda zajmie ci dobra chwile. Jesli interesuje cie muzeum sztuki- Detroit Institute of Art. Meadowbrook w Rochester Hills, ZOO, jesli jakies zakupy-Ameryka jest pod tym wzgledem bardzo tania, a sa miejsca nawet super tanie. Och, gdybym miala czas....Nie ma amatora zeby chlopakowi miasto pokazal?

#6 06.26.2010 15:59:15

Michal35Wawa
Niemowa

hej.

piszę nadal z Warszawy. Życie spłatało mi figla. Mimo wykupionych biletów na x rejsów po USA (i nie tylko), rezerwacji hoteli, samochodow (część bez opcji odwołania) dostałem polecenie służbowe abym się stawił na innnym spotkaniu w kraju.... (no coż). Tak więc wygląda na to, że nie przyjadę... chociaż nadal mam jeszcze zam  hotel i samochód  w detroit. Jak w pn uda się załatwić to co jest podobno super ważne to może jeszcze przyjadę do Waszego miasta. Niezależnie od tego cieszę się, że Was poznałem i miałem okazję poczytać o Detroit i okolicach.

Fajnie, że jest taka strona i osoby, które chcą pomogać.

dziękuję za wszystko i specjalne dzięki dla JCP.

M.

może jeszcze wpadne bo we wtorek mam opcję na następny samolot.

#7 06.27.2010 08:07:12

JCP

Milo mi.

#8 05.20.2012 14:20:17

Look761

Wklejam to tu ponieważ temat z Niagarą Falls.
Przy powrocie z Niagara Falls do USA przez Sarnie po odczekaniu 2 godzin w kolejce pogranicznik amerykański pyta jak zwykle rutynowe pytania gdzie byliśmy, odpowiadam w Kanadzie w Niagara Falls .Jak długo odpowiadam 4 dni ,czy posiadam broń narkotyki ,alkohol tabake (po zobaczeniu że prawie wszystkie auta sprawdzają po przez zaglądanie do środka i sprawdzaniu bagażników) odpowiadam że mam 1 karton papierosów i 1 butelke alkoholu nabytą w Duty Free pyta o kwit żona daje mu kwit a on na to... po obejrzeniu go to było zakupione w Niagara po stronie amerykańskiej i powinno być spożyte i wypalone w Kanadzie .Zaczęłem się śmiać i mówię żona starała się palić ile mogła a ja starałem się pić ale już nie dałem rady bo muszę na trzeźwo wracać do domu ponieważ jestem kierowcą.Kwit pokazywał że zakupiłem 2 butelki alkoholu.Uśmichnął się i przepuścił nas.Takie są jaja z tymi pograniczkami. smile smile smile

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#9 05.20.2012 21:01:30

nowy

smile smile
Ale wyjazd był udany Look ?

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#10 05.21.2012 06:21:55

Look761

Tak wyjazd był udany  smile

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#11 05.21.2012 06:24:56

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Pewnie smile
Jedna buteleczkę wypił a druga przytachał do domciu smile

That’s all, folks

#12 05.21.2012 06:51:36

Look761

W domciu też trzeba pić smile

Jonasz Kofta

#13 05.21.2012 08:30:28

aneczka81
Partner do rozmowy

Nikomu nie polecam przejezdzac granice w Sarni/Port Huron wracajac z Kanady, tam pracuja nowo zatrudnieni celnicy i chca sie pokazac.  Mozna sie spodziewac stos glupich pytan, inspekcji i dlugiej kolejki do budki.  Moj maz sluzbowo czesto przekracza granice i unika powrotu przez Sarnie ile sie tylko da.  Najlepiej to przez Ambassador Bridge w Windsor wracac, szybko i (w miare) mili celnicy.

• Index
  •  » Pytania
  •  » szukam przewodnika po Detroit i okolicach, Niagara w okresie 02-03 lip

Stopka forum