Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#51 08.03.2010 08:17:26

polonus
Niemowa

Re: Fundusz Obrony Wolnosci Slowa Tygodnika Polskiego

Przepraszam, małe sprostowanie. Chodzi oczywiście o p. Massalską współpracownice p.ak.
Agend09 poczekajmy aż p.ak się ustosunkuje do moich pytań, może powiem coś więcej.

#52 08.03.2010 08:51:45

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Powiedz wiecej od razu, bez czekania na odpowiedz ak. Nie sadze, ze ak ci odpowie na te pytanka z dziedziny "cos gdzies slyszalem". Watek tu to Fundusz Obrony Wolnosci Slowa TP, chyba niewlasciwe miejsce na ta dyskusje.

#53 08.03.2010 08:59:48

Fesia
Rozgadany

Czytajac rozne posty oslabia mnie, spokojnie mozna zaprorokowac ,ze ta nasza "bezinteresowna polska zawisc"-cyt.J.Glowackiego,zniszczy nas i zgubi.Kurcze czy musi byc tyle niedomowien i nienawisci?

#54 08.03.2010 09:20:31

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Chyba nie potrafimy inaczej.
Prawdziwe cechy charakteru (mam na myśli te PRAWDZIWE) wychodza z nas w chwili zagrożenia.
Jeśli nie czujemy bata, popadamy w gnuśność intelektualna i marazm moralny.
Pewnie tak umrzemy wink

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#55 08.03.2010 09:26:13

JCP

Fesia, musi byc. Wyssalismy to przez pokolenia z mlekiem matki i rozwiezlismy po calym swiecie. Jesli potrafimy jednak zebrac fundusze na ratunek czyjegos portfela(RR), ktory sie zatopil przez najprawdopodobniej nieumiejetne dysponowanie swoja mamona lub inne ulomnosci i placze o kolo ratunkowe(podziwiam brak honoru i bezczelnosc wypowiedzi w stosunku do "innego polonijnego media")- to nie jest jeszcze tak tragicznie z ta zawiscia. Jestem pelna podziwu dla tych co dali nie wnikajac nawet w szczegoly. To sie nazywa bezinteresownosc. A nawet egida stal sie Kongres. Dobrze by bylo, gdyby taka sama zrzutka miala miejsce w przypadku innych zyciowych potrzeb szczegolnie np. tego watku.

#56 08.03.2010 18:19:54

Agend09
Rozgadany

Polonusie i inni Ludzie - tak to jest strona poswiecona Funduszowi Obrony Wolności Słowa, a to wolne słowo jest tylko w Tygodniku Polskim.
Dlatego takie zakamuflowane doniesienia jak Polonusie przemycasz są dziwne.
Wreszcie napisałes że Machalska to Massalska, to znaczy że nigdy nie czytałes co ona pisała czy pisze.
Gdyby obrzucala blotem naczelnika Szczepanskiego i szczuła na niego, to by ja zaskarżył. To samo tyczy sie aktualnych spraw o ktorych pisze zgodnie ze swoimi przekonaniami i nie ogląda się na to czy ją ktoś lubi czy nie. Z tego co wiem nie jest tylko pomocnikiem p. a.k. i nie tylko pisze w T.P. ale tez w innych gazetach i przyjmuje tą samą zasadę, wiec nie ma co tu się podniecać. 
A skad tyle złośliwości pod adresem pani a.k.? Wiem, że Szczepańscy utrzymywali dobre kontakty z pania Karlic jak była im potrzebna. Inni przedstawiciele mediow też byli w towarzyskich kontaktach, nawet były z nimi wywiady na łamach Tygodnika Polskiego prowdzonego już przez p. Karlic. Co się stało? To proste, nie wytrzymują konkurencji, zazdrość ich zżera i odgrzebują stare kotlety.
Polonusie, nie dajmy się im sprowokować, niech się nikim nie wysługują, jak chcą niech sami piszą o tym co ich boli i dręczy.
A tak na marginesie i prywatnie do samego Polonusa - Może wiesz cos na temat kiedyś powszechnie wykorzystywanego adresu do celów poufnych. jak tak, to daj znać, bo jedna sprawa nie została załatwiona do końca (takie jedno prawko nie trafilo gdzie trzeba, ale jak nie wiesz nic na ten temat, to pytania nie było. Czołem!)

#57 08.03.2010 20:06:08

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Do Administratorki!

Prosze przeniesc ta dyskusje na strone TP.  Dziekuje bardzo.

#58 08.03.2010 21:07:04

ak
Serwis

Serdecznie dziekujemy za kolejna dotacje na Fundusz Obrony TP,
otrzymalismy 300 dol.
nazwisko darczyńcy znane redakcji
dziękujemy i pozdrawiamy.

"Friends are flowers in the garden of life"

#59 08.03.2010 21:14:41

madmax

Agend09 napisał:

Co się stało? To proste, nie wytrzymują konkurencji, zazdrość ich zżera i odgrzebują stare kotlety.

Agend09 podaj mi przyklad w ktorym watku Szczepanscy odgrzebuja  stare kotlety , nie piszac slowa na tym forum ?
( pominajac wpisy sprzed paru lat : Seba , Ksiaze kiedy forum mialo inny format  ) Pamietaj zawsze sa dwie strony medalu.  Szkoda jednak ,ze nie mozna podjac jakiegos dialogu , lecz jednak po ostatnich wpisach usunietych przez admin  wcale sie temu nie dziwie.

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#60 08.03.2010 21:21:23

wyborca
Partner do rozmowy

Agend09 napisał:

A tak na marginesie i prywatnie do samego Polonusa - Może wiesz cos na temat kiedyś powszechnie
wykorzystywanego adresu do celów poufnych. jak tak, to daj znać, bo jedna sprawa nie została załatwiona
do końca (takie jedno prawko nie trafilo gdzie trzeba, ale jak nie wiesz nic na ten temat, to pytania
nie było. Czołem!)

Dosc to zagadkowe! Szczegolnie jak wezmie sie pod uwage sympatie jakie Agend09 zywi do bylego naczelnego
Sztandadaru Mlodych

Agend09 napisał:

Mysle ze zadna powazna gazeta nie odmowilaby okazji przeprowadzenia wywiadu z osoba taka jak Kwasniewski.

Enigma00 jak zwykle wtoruje

enigma00 napisał:

Gdyby redaktor P. Rozmaitosci byl prawdziwym dziennikarzem i mial troche ambicji, to zaprosilby
Kwasniewskiego na swoj program, chocby w celu przycisniecia go wnykliwymi pytaniami.

Jak dobrze pamietam to wywiad byl w stylu bawelna z wazelina, przeszedl bez echa. Spodziewalem sie
kontrowersyjnych pytan, ale w koncu nie doczekalem sie nawet pytania w stylu "A ktory flavor lodow
Baskin-Robbins jest najmniej lubiany przez wasza ekselencje?" Ale tak naprawde to wazniejsze sa inne
aspekty tych postow.  Agend09 wydaje sie byc osoba dobrze poinformowana i doskonale zorientowana
w lokalych polonijnych sprawach. Niemniej w swoich postach stara sie przede wszystkim wybadac co
inni wiedza na pewne tematy sprytnie ich podpuszczajac. Co to ma znaczyc - taki wywiad srodowiskowy?
Nie ze mna te numery Bruner!

#61 08.03.2010 22:31:41

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

wyborca napisał:

Jak dobrze pamietam to wywiad byl w stylu bawelna z wazelina, przeszedl bez echa. Spodziewalem sie
kontrowersyjnych pytan, ale w koncu nie doczekalem sie nawet pytania w stylu "A ktory flavor lodow
Baskin-Robbins jest najmniej lubiany przez wasza ekselencje?" Ale tak naprawde to wazniejsze sa inne
aspekty tych postow.  Agend09 wydaje sie byc osoba dobrze poinformowana i doskonale zorientowana
w lokalych polonijnych sprawach. Niemniej w swoich postach stara sie przede wszystkim wybadac co
inni wiedza na pewne tematy sprytnie ich podpuszczajac. Co to ma znaczyc - taki wywiad srodowiskowy?
Nie ze mna te numery Bruner!

Jeśli to TY byłbyś prowadzącym wywiad, zestaw pytań byłby zupełnie inny?
A jakie pytania byś zapodał?
Śmiało Bruner, nikt nie będzie miał Ci za złe.

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#62 08.03.2010 23:00:54

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

madmax napisał:

Agend09 napisał:

Co się stało? To proste, nie wytrzymują konkurencji, zazdrość ich zżera i odgrzebują stare kotlety.

Agend09 podaj mi przyklad w ktorym watku Szczepanscy odgrzebuja  stare kotlety , nie piszac slowa na tym forum ?
( pominajac wpisy sprzed paru lat : Seba , Ksiaze kiedy forum mialo inny format  ) Pamietaj zawsze sa dwie strony medalu.  Szkoda jednak ,ze nie mozna podjac jakiegos dialogu , lecz jednak po ostatnich wpisach usunietych przez admin  wcale sie temu nie dziwie.

Łiłałała, Madmax!
Inny format? A niby jaki?
Książę, Seba, Totem dali przysłowiowej d...y. Taka jest prawda. Chłopaki nie zdzierżyli gorąca, zabrali zabawki, wyszli z "kuchni" i poszli do swojej piaskownicy, w której jest wesoło jak w domu pogrzebowym.
Wróć do początku większości wątków i odśwież swoją  pamięć.
Masz racje z dwiema stronami medalu, nasze zuchy są zdecydowanie po zlej stronie. Nie będzie żadnej dyskusji jeśli nie zapomną o jakichkolwiek warunkach wstępnych.
Mam nadzieje, ze słyszałeś (byleś obok) moja rozmowę z Seba podczas ostatniego pikniku w parku Wanda. Jego zdaniem AK powinna go najpierw przeprosić i dopiero wtedy będzie mógł zacząć myśleć o wspólnej rozmowie.
W międzyczasie świat idzie do przodu a oni stoją na poboczu historii (Czyż nie jest to piękne? Sam wymyśliłem!) z kciukiem uniesionym w górę!
Te ich medialne historie o służeniu Polonii są tylko historiami. Każdy z nich szarpie padlinę sławy i zysków dla swoich wąsko pojętych korzyści.

That’s all, folks

#63 08.04.2010 06:05:30

madmax

Inny format , mialem na mysli przed  tzw zmianom  wlasciela forum , ktory chyba wyczul  nosem sprawe cool
( sady , brak  reklamy Unii Kredytowej )  Czy jednak  obiektywnie nie zauwazyles ,ze kazda proba dyskusji lub przedstawienia tzw drugiej strony medalu konczy sie przyslowiowym fiaskiem ?  Ja niestety tez  musze zrezygnowac z formy bycia posrednikiem   bo  powoduje to ,ze czesc moich postow jest trudna to zrozumienia i ja jestem bezposrednio narazaony na krytyke. Tu sie z toba zgodze, "Chłopaki nie zdzierżyli gorąca, zabrali zabawki" , niestety masz racje , jezeli ktos jest w jakim stopniu osoboa publiczna musi byc przygotowanym na krytyke i wyrazenie swojej opini na forum publicznym. ( przyklad  TNV  Kawa na lawe  i wiele innych)  Tak zgadza sie " W międzyczasie świat idzie do przodu a oni stoją na poboczu historii "  ( przedruk post zoomboy #62  , patrz wyzej , brak praw autorskich , mam nadzieje ze mi nikt klawiatury nie skonfiskuje  cool  )  Nasuwa sie pytanie , kto tworzy ta historie ? Czy nie my sami ?

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#64 08.04.2010 06:36:24

Agend09
Rozgadany

Wyborco i inni ktorzy zauważyli, że Agend09 jest dobrze zorientowany w  polonijnych sprawach. Tak to racja, bo jakze inaczej dyskutowac w ciemno. Nie wstydzi się czytać co piszą i jak piszą w lokalnych mediach, nie wstydzi się sluchac najstarszego radia (nie zawsze na żywo), nawet popatrzy na telewizjedetroit żeby się ubawić. Jak ktos kojarzy Agenda09 ze znaną sobie osobą to się myli.
Agend09 wie więcej niż się niektórym wydaje i dlatego pytanie o prawko było prawdziwe. Ale jak nie, to nie... Agend09 wywiadu środowiskowego nie potrzebuje prowadzić, bo i po co. Bruner może spać spokojnie, Agend09 czuwa nad całością i rejestruje co trzeba. A co do sympatii do b. naczelnego "Sztandaru Młodych", to zależy od strony na którą się patrzy i horyzontu. Pozdrowienia dla Wyborcy, Polonusa, Madmaxa oraz reszty drużyny - z wyrazami przyjazni.

#65 08.04.2010 06:42:22

madmax

czekam na pozrowienia osobiste bede w  Wanda Park w niedziele  , czy masz na to odwage ?

#66 08.04.2010 06:50:41

Agend09
Rozgadany

Widzę Cię tam często, ale jeszcze czas na opuszczenie kurtyny. Zdziwisz się chłopie, jak  odkryje swoją twarz. To jeszcze potrwa.
Myślę, że te posty powinny być gdzie indziej, bo tu jest miejsce na fundusze, ale niech Administrator zdecyduje. Ahoj!
Przyjemność polega NIE NA TYM  żeby złapać króliczka, ale zeby go gonić!

#67 08.04.2010 08:20:16

madmax

Agend09 napisał:

Widzę Cię tam często, ale jeszcze czas na opuszczenie kurtyny. Zdziwisz się chłopie, jak  odkryje swoją twarz. To jeszcze potrwa.
Myślę, że te posty powinny być gdzie indziej, bo tu jest miejsce na fundusze, ale niech Administrator zdecyduje. Ahoj!
Przyjemność polega NIE NA TYM  żeby złapać króliczka, ale zeby go gonić!

prawdziwy Agend  ma swoja ukryta Agende  cool

ps wycofuje sie z  poscigu za kroliczkiem od dzisiaj tylko sport , polityka smierdzi   cool
Robie wielki piknik pod koniec sierpnia wpadniesz ?

#68 08.04.2010 10:58:05

Agend09
Rozgadany

Madmax, nie opuszczę takiej okazji jak piknik u Ciebie. Trochę to daleko, ale zdążę... Oszczędzaj się i nie denerwuj bo i po co. Sport to piękna rzecz, zajmij się tym calym sercem (ciałem też).

#69 08.04.2010 13:44:40

madmax

Agend09 napisał:

Madmax, nie opuszczę takiej okazji jak piknik u Ciebie. Trochę to daleko, ale zdążę... Oszczędzaj się i nie denerwuj bo i po co. Sport to piękna rzecz, zajmij się tym calym sercem (ciałem też).

dzieki robie to takze cialem , chodz mnie zakwasy dopadly. Wycofuje sie z dyskusji bo masz racje po co sie denerwowac, patrz watek sport.

#70 08.04.2010 15:48:57

ak
Serwis

a ja w imieniu redakcji dziekuję za kolejną wpłatę na fundusz obrony TP
otrzymaliśmy 30 dol. od Johna
pozdrawiamy!

#71 08.04.2010 20:50:43

Art Be
Administrator

Posty nie mające nic wspólnego z tym wątkiem zostały usunięte.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#72 08.05.2010 19:49:44

ak
Serwis

Pan Kazmierz Olejarczyk przekazał 50 dol. na fundusz obrony TP.
Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy!

#73 08.05.2010 22:16:56

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Ciesze się, ze TP znajduje coraz szersze poparcie pośród Polonii.
Prawda zawsze zwycięża!!!

That’s all, folks

#74 08.06.2010 04:52:50

ak
Serwis

zoomboy napisał:

Ciesze się, ze TP znajduje coraz szersze poparcie pośród Polonii.
Prawda zawsze zwycięża!!!

a zło ma ograniczony czas działania

#75 08.06.2010 08:24:27

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Amen!

That’s all, folks

Stopka forum