Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 07.15.2010 10:27:41

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Re: Fundusz Obrony Wolnosci Slowa Tygodnika Polskiego

APEL DO GOSCI FORUM

Wiem ze osoby zainteresowane podgladaniem forum wiedza o sytuacji z Tygodnikiem Polskim.  Z powodu sprawy sadowej wytoczonej przez Anite Dul redakcja pisma zmuszona jest do kosztownej obrony sadowej.

Apeluje do was goscie forum w tym dniu 600-lecia bitwy pod Grunwaldem kiedy obrone sprawy przyszlosci Polski
skutecznie odbyto bo wspolnie z Litwa Polska stala do walki.  Taka jest lekcja nam wszystkim na dzisiaj.  Obrona wolnosci slowa i zachowania niezaleznej prasy polonijnej jest w interesie nas wszystkich.  Czytelniku mych slow,
poprzyj swoj idealizm czynem pomocy i stan razem.

Polish Weekly Legal Defense Fund
P.O. Box 80790
Rochester, MI 48308

#27 07.15.2010 17:49:18

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany
Od: USA

ak napisał:

Dziekujemy za pierwsza wpalte na konto
otrzymalismy Money Order na $150.00
serdecznie w imieniu redakcji dziekuje!

JA SWOJE ZROBIŁAM, CZEKAM NA RESZTĘ FORUMOWICZÓW.

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#28 07.15.2010 20:07:17

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

zgadza sie,
pierwszy money order  byl z Kalkuty,
dziekujemy!

"Friends are flowers in the garden of life"

#29 07.16.2010 13:58:04

ak
Serwis

ak szuka adwokata.
A to jest czasochlonne.
Pozdiekowania, przenosze do tego watku.
Dzisaj pragne podziekowac w imieniu redakcji TP
za kolejna wplate na Findusz Obrony TP
otrzymalismy 60 dolarow, z zastrzezeniem o anonimowosci.
dziekujemy,
Przyjacielu!

#30 07.21.2010 13:49:28

ak
Serwis

Panstwu Zofii i Andrzejowi Ladak
dziękujemy za 100 dol. , które zasilą
Polish Weekly Legal Defense Fund.
W imieniu redakcji TP
serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.

#31 07.22.2010 14:59:59

polonus
Niemowa

MI2L8 napisał:

APEL DO GOSCI FORUM

Wiem ze osoby zainteresowane podgladaniem forum wiedza o sytuacji z Tygodnikiem Polskim.  Z powodu sprawy sadowej wytoczonej przez Anite Dul redakcja pisma zmuszona jest do kosztownej obrony sadowej.

Apeluje do was goscie forum w tym dniu 600-lecia bitwy pod Grunwaldem kiedy obrone sprawy przyszlosci Polski
skutecznie odbyto bo wspolnie z Litwa Polska stala do walki.  Taka jest lekcja nam wszystkim na dzisiaj.  Obrona wolnosci slowa i zachowania niezaleznej prasy polonijnej jest w interesie nas wszystkich.  Czytelniku mych slow,
poprzyj swoj idealizm czynem pomocy i stan razem.

P.O. Box 80790
Rochester, MI 48308

A skąd mamy mieć pewność, że to akurat ak ma racje?
Czy jakiś reportaż ze sprawy ukaże się na forum?

#32 07.22.2010 15:52:34

Look761

polonus co Ty piszesz ?

polonus napisał:

A skąd mamy mieć pewność, że to akurat ak ma racje?
Czy jakiś reportaż ze sprawy ukaże się na forum?

ak drukuje listy czytelnikow (jest zaznaczone ze publikowane w dziale "Listy do Redakcji" sa wyrazem subiektywnych odczuc oraz sadow i nie mozna ich uwazac za stanowisko redakcji itd...) O jaka racje pytasz ???

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#33 07.22.2010 18:18:32

ak
Serwis

W imieniu redakcji TP,
serdecznie dziekujemy ks. Bolesławowi Królowi za wpłate 200 dol.
na Polish Weekly Legal Defense Fund

#34 07.22.2010 18:23:46

ak
Serwis

polonus,
zapewnie chodzi Ci o racje publikowania Listow do redakcji, tylko w ten sposob moge zrozumiec Twoj powyższy post.
Tak, każda szanująca się gazeta ma dział LISTY do REDAKCJI.
A jak będzie sprawa, to juz dzisiaj zapraszam polonusa i każdego z osobna na rozprawę, będą też media amerykańskie,
więc mam nadzieję, ze Polonia tez dopisze.
pozdrawiam polonusa!
A może i Ty napisz  list do redakcji, jesli masz jakies wątpliwości, po co są gazety.

#35 07.23.2010 08:11:07

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Polonus, proponuje żebyś zrobił prosty test.
Napisz coś kontrowersyjnego ( nie ma tu na myśli nic obraźliwego a raczej jeden z wielu problemów drążących nasze polonijne środowisko*) i wyślij do (do) Czasu, Jedynego Radia Rozalskiego i Tygodnika Polskiego.
Zobacz, kto twoje zaniepokojenie przekaże na swoich lamach szerszej publiczności.

* Doskonałym tematem jest ustalenie kto w Kongresie Polonii-Amerykańskiej ( i dlaczego) uznał, ze ratowanie prywatnego biznesu Rozalskiego jest obowiązkiem Polonii w Detroit.
Czy fakt, ze Rozalski jest "big wig" w KPA miał na to wpływ?
Czy fakt, ze czeki są wystawiane na "Kongres Polonii Amerykańskiej" a nie na specjalne konto nie będą widziane przez władze federalne jako "pranie pieniędzy"?
Dlaczego KPA nie pomaga z ta sama werwa Tygodnikowi Polskiemu?
Zapytaj, Polonus, czy to nie wiąże się z faktem, ze panowie Szajnert i Rozalski nie lubią TP?

Polonus, pisz, pytaj, dociekaj.
To nie boli wink

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#36 07.27.2010 18:55:41

ak
Serwis

Pani Irene Ladak dziękujemy za dotację na fundusz obrony TP.
Otrzymalismy 50 dol.
Za dwa tygodnie opublikujemy w gazecie liste ofiarodawców.

#37 07.28.2010 18:39:19

ak
Serwis

kolejna wplata na fundusz obrony TP
20 dol. anonimowo
dziekujemy!

#38 08.02.2010 06:32:31

polonus
Niemowa

Pytanie.
Dlaczego ak i zoomboy nie dociekali tak prawdy dotyczącej Unii wcześniej?
Dlaczego p.ak jest skonfliktowana z większością polonijnych mediów i instytucji?
Dlaczego p.ak nie robiła tego na łamach "Profili"?
Dlaczego p.ak nigdy nie powiedziała wprost jak weszła do TP?
Dlaczego p.ak nie powie w jaki sposób znikęły (lub nie zniknęly) długi TP.
Dlaczego p.ak nie docieka dlaczego i na jaką kwotę p.Szymański tak zadłużył TP?
Dlaczego cała polonijna zawierucha zaczęła się po przejęciu "TP" przez p.ak?
Dlaczego p.ak kłamała i szczuła na siebie ludzi po to by zrobić jak najwięcej miejsca dla swojej gazety?
Dlaczego współpracownica p.ak nie pozwoliła na sprzedaż "CP" w "Krakowiaku" a "TP" świecił na wystawie?
Dlaczego p.ak i p. Machalska tak agresywnie zareagowały na odejście Naczelnego "TP"?
Pytam, dociekam.
Spodziewam się zmieszania z błotem , ale cóż zaryzykowałem.

#39 08.02.2010 06:36:30

polonus
Niemowa

...dlaczego w sprawie Orchard Lake promuje tylko jedną stronę blokując informacje od drugiej strony konfliktu?

#40 08.02.2010 09:39:02

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

polonus napisał:

Pytanie.
Dlaczego ak i zoomboy nie dociekali tak prawdy dotyczącej Unii wcześniej?

Pytam, dociekam.
Spodziewam się zmieszania z błotem , ale cóż zaryzykowałem.

I dobrze, kto pyta ten się dowie, albo jakoś tak...
Polonus, skoro pytasz dlaczego Zoomboy nie interesował się unia wcześniej.
Wyjaśniam, już któryś raz z rzędu...

Nie interesowałem się Unia, Czasem Polskim, Tygodnikiem Polskim ani Radiem Rozalskiego.
No może Radiem Rozalskiego odrobinę więcej, bo jest często zabawne wink
Unia zainteresowałem się w momencie, kiedy ktoś stamtąd (unii), w odwecie za publikowanie nieprzychylnych listów (listów podpisanych imieniem i nazwiskiem), wycofał nędzne ogłoszenie z TP.
To ubodło mnie nawet dość mocno. No bo jak, przyjechaliśmy z komuny aby napawać się wolnością (w tym wolnością słowa), a tu masz, zamordyzm jak za najlepszych czasów PRLu.
Wydaje mi się, ze nie mieszkasz w tym pięknym kraju i takie "pierdoły" jak 1st Amendment to the U.S. Constitution, czyli prawo do wypowiedzi są Ci ideologicznie obce.
Tak wiec w tzw. "nutshell" jest mój powód zainteresowania się unia. Zostałem członkiem unii i zacząłem się przyglądać uważniej. A jest co oglądać. Popatrz tylko z jakim zacięciem "stara" kadra walczy przeciwko każdemu, kto marzy o przycupnięciu, chociażby na chwile na dyrektorskim stołku. Co ich tam trzyma; prestiż czy benefity?

Pisałem tez już po wielokroć, ze w tamtym krytycznym czasie wszystkie polonijne media powinny były stanąć jak jeden "mąż" przeciwko zarządcom unii i bojkotować ja (unie) do momentu przywrócenia ogłoszeń w TP. To była jedyna prawidłowa droga, coś jak zawodowa solidarność.
Dla krótkowzrocznych korzyści nie zrobili tego i to jest ich strata. Za to teraz cierpią wink

Pisz , a błota się nie obawiaj. Błoto nie przystaje do prawych charakterów.

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#41 08.02.2010 10:06:16

JCP

Obrzucanie blotem jest nam bliskie, taka niemalze narodowa cecha. Chyba nie powinno juz robic na nikim specjalnego wrazenia. Szukanie prawdy, pisanie prawdy, nawet za cene straty kilku dolarow powinno napawac ludzi entuzjazmem i podziwem. Niewielu jest takich, ktorzy bez benefitow walcza z wiatrakami w imie idei. Historia jednak uczy, ze kiedys prawda zwyciezy i tak tez bedzie i w przypadku unii. Tu nikt nie nadstawia karku dla personalnych korzysci, bo one sa zadne. To prawo do demokracji i uczciwosci. To prawo do zarzadzania wlasna instytucja i sprzeciwienie sie nieprawidlowosciom. To prawo do pytan i uzyskania na nie wiarygodnych odpowiedzi. To prawo do wiedzy. Czy ktos ma ciagle watpliwosci, ze walka idzie o nic lub o  "personal gain"? Jaki? Co to dokladnie jest, co niektorzy z taka wsciekloscia i zebami wilkow nam zarzucaja? Nie widze konkretow, widze tylko blah, blah, blah. Mysle takze, ze zamiast skupic sie na wszystkich faktach tu przedstawianych, kopiach prezentowanych dokumentow, wydrukach z NCUA- jest grupa ktora tworzy towarzystwo obrony swojego dolara, ktory moze byc zagrozony. My bronimy czlonkow-ilukolwiek ich jest-czy to 4,975, czy 8,000. Te dane tez nalezaloby wyprostowac, ale pewnie dla wielu nie ma to sensu i znaczenia. I na tym polega roznica miedzy nami. Sa osoby ktorych cecha jest tumiwisizm. Potrafia swietnie funkcjonowac wsrod klamstw, manipulacji, i nie maja odwagi przedstawic swoich pogladow. Maja za to duzo nieprzemyslanych pytan. Polonus postanowil odgrzac kotlety. Co to spowodowalo? Czyjas krzywda? Sprawy, ktore ciebie interesuja na temat TP sa sprawami wlascicieli-obecnych i bylych, gazeta bowiem nie jest wlasnoscia czlonkowska, aczkolwiek sluzy wielu czytelnikom. To tak jakbym zadala od ciebie informacji na temat twego wynagrodzenia i twojej historii pracy nachalnie na publicznym forum.

#42 08.02.2010 14:47:26

triopoko
Partner do rozmowy

<<<Post usunięty przez Administratora, jako naruszający Zasady Forum>>>

#43 08.02.2010 18:17:32

Agend09
Rozgadany

Polonus, m.in. pyta:
Dlaczego p.ak i p. Machalska tak agresywnie zareagowały na odejście Naczelnego "TP"?

Polonus - to bardzo ciekawe pytanie, ale koniecznie musisz pytac i pisac troche jasniej, nie wszyscy wiedza o jakiego "Naczelnego T.P." ci chodzi?
Kto to jest p. Machalska?  Kto to jest p.ak domyslam sie (chyba ze chodzi ci o kogos innego) .
Zacytuj te agresywna reakcje i przybliz czas kiedy to bylo.
Czy wystapiles w obronie pokrzywdzonych? Jezeli tak, to gdzie i kiedy?
Warto wiedziec o tym cos wiecej, bo kraza juz legendy na temat jak to bylo, co to bylo i dlaczego tak było, a moze to sa prawdziwe wiadomosci? Moze jestes swiadkiem tych i innych rzeczy? Napisz cos więcej.

#44 08.02.2010 19:57:03

Fesia
Rozgadany

#45 08.02.2010 20:34:31

wyborca
Partner do rozmowy

polonus zapytal:
Dlaczego p.ak nie powie w jaki sposób znikęły (lub nie zniknęly) długi TP.

Agend09 tez chce wiedziec:

Warto wiedziec o tym cos wiecej, bo kraza juz legendy na temat jak to bylo, co to bylo i dlaczego tak było,
a moze to sa prawdziwe wiadomosci? Moze jestes swiadkiem tych i innych rzeczy? Napisz cos więcej.

powiadam wam, na ten temat chodza rozne plotki/teorie
1. bardzo korzystna pomoc z "gat kredyt tudej"
2. jackpot w bingo w domu dla starcow
3. sprzedaz na e-bay kolekcji motyli i znaczkow pocztowych, operacja bardzo podobna do szumnie
   oglaszanej aukcji plyt gramofonowych

podobno to nagranie przynioslo "top $$$$$"

ale jaja, gdzie jest Matka Teresa kiedy jest potrzebna?
Zoomboy, twoja sanitariuszka jest w potrzebie.
uwaga na tych co nabieraja "medialnej wody" w usta. Kto dluzej wytrzyma?

#46 08.02.2010 22:04:20

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Wyborczy, widziałem ciebie w 15 sekundzie. wink
Wróć jak się "zagoisz" smile

That’s all, folks

#47 08.02.2010 22:23:41

triopoko
Partner do rozmowy

#48 08.02.2010 23:11:36

Art Be
Administrator

Przypominam wszystkim forumowiczom o konieczności przestrzegania Zasad tego Forum, w szczególności punktu 4.7.
Użytkownicy naruszający Zasady będą banowani.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#49 08.03.2010 05:01:43

polonus
Niemowa

Agend09 napisał:

Polonus, m.in. pyta:

Polonus - to bardzo ciekawe pytanie, ale koniecznie musisz pytac i pisac troche jasniej, nie wszyscy wiedza o jakiego "Naczelnego T.P." ci chodzi?
Kto to jest p. Machalska?  Kto to jest p.ak domyslam sie (chyba ze chodzi ci o kogos innego) .
Zacytuj te agresywna reakcje i przybliz czas kiedy to bylo.
Czy wystapiles w obronie pokrzywdzonych? Jezeli tak, to gdzie i kiedy?
Warto wiedziec o tym cos wiecej, bo kraza juz legendy na temat jak to bylo, co to bylo i dlaczego tak było, a moze to sa prawdziwe wiadomosci? Moze jestes swiadkiem tych i innych rzeczy? Napisz cos więcej.

Z naczelnym to nie tak do końca, bo tam był p.Szymański p.Szczepański był tam redaktorem.
Niem wiem ile tam osób pracowało w sumie, ale zrobił się wielki ruch po odejściu p.Szczepańskiego.
P a.k z p.Machalską zaatakowały p.Szczepańskiego , że niszczy tradycje i dziedzictwo narodowe, bo chce stworzyć swoją gazetę. Nigdy nie powiedziały ani nie napisały tego, ale mieszały i prowokowały do mieszania z błotem ludzi związanych z p.Szczepańskim (wystarczy poczytać starsze posty). Nie miałem szansy wystąpienia w obronie pokrzywdzonych, bo nie byłem w to zaangażowany, ale wiem że ci którzy wystąpili, zjedli dużo nerwów.
Zagrywki ak i jej współpracowników po przejęciu "TP" było co najmniej poniżej pasa.
Bo na własne uszy słyszałem jak koleś rozwożący gazety a zarazem jakiś taki pomocnik ak, bo widziałem go przy niej na każdej imprezie, gadał bardzo nieprawdziwe rzeczy na temat ludzi tworzących "CP"
Jeśli chodzi o długi to skoro wiedziała o nich duża część czytelników, to chyba p.ak może się wypowiedzieć, chcąc być autorytetem i chcąc oceniać innych samemu trzeba być w porządku.

#50 08.03.2010 05:59:26

Agend09
Rozgadany

Polonus, jesteś rozgadany, ale na temat nie odpowiadasz. Podaj przykłady tych "zagrywek poniżej pasa" i posty w ktorych były takie ataki. Chętnie poczytam, bo podobnie jak ty nie bylem w to zaangażowany. Ale jak nie byłem to nie wiem. Skąd ty to wiesz?
Z tego co wiem, to p. ak ma męża, kto występował u jej boku i "gadał bardzo nieprawdziwe rzeczy na temat.... itd co tam napisałeś?
Jak chodzi o długi T.P z czasów Szymanskiego i Szczepanskiego, to najlepiej ich zapytac co robili z pieniędzmi gazetowymi, nie tymi co mieli z obrywek. Teraz chyba jest inaczej, bo jest jeden właściciel i to jego sprawa co robi ze swoja kasą. Ja tak to rozumiem. Nie odpowiedziałeś kto to jest ta Machalska i skąd to wszystko wiesz?

Stopka forum