Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 06.23.2010 18:32:16

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Fundusz Obrony Wolnosci Slowa Tygodnika Polskiego

Wolnosc slowa prasy polonijnej a szczegolnie Tygodnika Polskiego jest pod atakiem szefowej PACFAC.  Wytaczajac
sprawe sodowa TP centralna zasada roli prasy polonijnej jest pod obstrzalem.  Zasada reportowania o wydarzeniach i niedociaglosciach naszych polonijnych instytucji nalezacych nie tylko do zainteresowania szerokich warstw Polonii ale majacych takze nature powazna i zarazem (i to jest krytycznie wazne) mozliwosc na poprawe i ulepszenie.
Tygodnik Polski spelnia konieczna role gwarantora glosu opinii publicznej, ktora w spoleczenstwie demokratycznym demonstruje wyrazanie aprobaty lub krytyki wszystkiego co jest w tzw. interesie publicznym.

W zwiazku z wytoczeniem kaprysnej sprawy sadowej przeciwko TP i Dr. Alicji Karlic, proponuje zalozenie Funduszu Obrony Wolnosci Slowa Tygodnika Polskiego.  W ten sposob mozemy poprzec koszty obrony TP i pani A.K.
Jutro zkontaktuje sie z moim bankiem i podam wiecej szczegolow zapewniajacych integralnosc tego przedsiewziecia.
Tymczasem prosze o reakcje, rady i komentarze.

#2 06.23.2010 18:48:14

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Re: Fundusz Obrony Wolnosci Slowa Tygodnika Polskiego

To mialo byc PACFCU (Polish American Congress Federal Credit Union)

#3 06.23.2010 19:10:54

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

MI2L8, pomysl doskonaly i warty poparcia wszystkich czytelnikow TP a takze  zwolennikow wolnosci prasy i slowa. Zachecam wszystkich do wspolnej troski o nasze polonijne sprawy, ktore wymagaja natychmiastowej reakcji. Rodza sie pomysly i propozycje, ktore prosimy przedstawiac tu na forum, a takze mysle ze redaktor TP opublikuje to w gazecie. Jedynej gazecie, ktora nie zaakceptowala zamordyzmu i wydrukowala moj pierwszy list, od ktorego sprawy nabraly biegu i nastapil poczatek wydarzen kontrowersyjnych.
Chcialabym tez zwrocic uwage na powyzszy post, w ktorym uzyto nazwy unii Polish American Congress FCU. Unia takiej nazwy nie zna, nie akceptuje, i w odpowiedzi na pozew sadowy w sprawie wyborow 2010 powiedziala, ze nazwa taka nigdy nie istniala. Tu prosze wszystkich o reakcje, poniewaz nazwa ta figuruje w dokumentach unii (nawet tych nowszych)i jesli byla kiedykolwiek zmieniona, to dyrekcja nie podala wedlug mnie nigdy tego faktu do publicznej wiadomosci. Jezeli jestem w bledzie, to prosze unie o dowod(z gory dziekuje) Moze sa osoby wsrod starszej wiekiem Polonii ktore pamietaja ta nazwe a takze wystapienie na zebraniu pana Olejarczyka w sprawie wlasnie zwiazku unii z kongresem i jej nazwy.  Rzekoma obecna nazwa unii jest PAC Federal Credit Union, gdzie PAC nie znaczy nic.

#4 06.23.2010 19:30:27

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany
Od: USA

MI2L8, świetny pomysł i czekamy na szczegóły w sprawie otwarcia konta. Mam nadzieje, ze konto zostanie otwarte w PACFCU, aby wszyscy członkowie mieli możliwość pomocy.
Prześlę swoja donacje, jak tylko będę znała szczegóły.

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#5 06.23.2010 20:24:17

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

PAC PACA PACEM PACA (miało być wesołe) sad

MI2L8, dzięki za doskonały pomysł. Podaj dalsze szczegóły. Wspomogę jak tylko będę mógł. A trochę jeszcze mogę wink (miało być i jest wesołe) smile
Z racji swojej popularności jestem w posiadaniu pełnej kopii pozwu, ale z sympatii i lojalności do najstarszego dziennika polonijnego poczekam z opublikowaniem go na Forum, do następnego wydania TP.
Marketing is the key world. Unia powinna wziąć mnie na payroll, gwarantuje, ze zwiększyłbym ich obroty. (nie żart)
Uchylę rąbka tajemnicy i zdradzę, ze w pozwie COO wyliczonych jest wiele osób prywatnych, organizacji rzeczywistych i zmyślonych, TP i to Forum.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#6 06.23.2010 20:50:46

JCP

Moze zorganizujemy piknik? Wstep, obiad, piwo, jedna cena. Park?  W imie akcji Polonia Solidarna. Zawsze z toba i dla ciebie.

#7 06.23.2010 21:10:58

Agend09
Rozgadany

Wreszcie zaczyna się solidarne działanie w obronie wolności słowa i poważnego traktowania polonijnej prasy. Lider pomysłu stworzenia w/wspomnianego funduszu już zasługuje na słowa uznania i gratulacje.
Czekam na szczegóły gdzie mogę przekazać wpłatę.
Propozycja otwarcia konta w unii (jak się naprawdę nazywa? Chyba PAC Federal Credit Union?) na pewno dobra, bo członkowie mieliby wygodę dokonywania wpłat, ale czy niektórzy nie ulękną się "mocarzy" i nie zmoczą majtek zanim zdecydują się na lojalność wobec własnego sumienia?

#8 06.23.2010 21:22:01

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Proponuje July 18 w Port Sanilac.
Z Ms. Z jak co roku planujemy spotkanie w marinie.
Tym razem może to być pod banerem - WOLNOŚĆ SŁOWA - PRECZ Z ZAMORDYZMEM!!!
W tym roku mamy zamiar zatrudnić "zawodowców", którzy upieką nam na miejscu cala świnkę.

Czekamy na zgłoszenia, żeby wybrać odpowiednio wielkiego "świntucha"

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#9 06.24.2010 05:55:10

JCP

Nie daloby sie przelozyc na pozniejsza date? Jestem "zabukowana" w tym terminie.

Agend09 ma racje z kontem w unii. Czeki mozna przeciez przesylac bezposrednio do TP, a konto lepiej otworzyc w innym miejscu, a moze w dwoch. Dla odwaznych w unii, dla mniej odwaznych gdzie indziej. Mozna tez zorganizowac stolik na roznych imprezach i spotkaniach z bannerem TP. Moze proboszcz Murawka zgodzi sie na lobby kosciola. Mozna tez zrobic jakas imprezke w Cafe Prowincja polaczona z ta akcja.

#10 06.24.2010 07:22:41

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Wyjasnienie z mojej strony. Absolutnie nie staram sie i nie akceptuje wszelkiego uznania jak pisze w jaknajlepszych
intencjach Agend09.  Udanie tej akcji bedzie naszym wspolnym zadowoleniem i satysfakcja.  Wybieram sie do banku
z mysla ze konto powinno miec oficjalna nazwe POLISH WEEKLY LEGAL DEFENSE FUND.  O innych szczegolach wkrotce poinformuje.

#11 06.24.2010 07:38:50

nowy

"Czekamy na zgłoszenia, żeby wybrać odpowiednio wielkiego "świntucha"
Napisał Zoomboy.
Myślę, że "wielki świńtuch" już jest teraz pora na "konsumpcję"
Ach popiknikowało by się, popiknikowało.
............................................................
FUNDUSZ OBRONY WS/TP.
FUNDUSZ      musimy tu założyć
OBRONY       potrzebuje ktoś
WOLNOŚCI   chcemy tutaj dożyć
SŁOWA        są jak ta w gardle ość
TYGODNIK    tego potrzebuje
POLSKI        wszak czyta go tu lud
On słowem tu wszystkich buduje
A innych mrozi niby lód.
..................................................
Wiele osób nie chce lub nie może wpłacać na konto do UNII a mieszka w Hamtramick i chętnie, tak myślę przyniesie również coś od siebie, każda forma pomocy się liczy.
Proszę podać dokładny adres.
To tylko taka moja propozycja i jeszcze nie wiem jak ale w ten sposób spróbuje pomóc ja.
Inicjatywa bardzo mi się podoba,każdy kto czyta Tygodnik Polski już popiera jego działania w wyświetlaniu pewnych "wydarzeń"
To jest taka kontynuacja.
JESTEM ZA.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#12 06.24.2010 09:21:46

ak
Serwis

serdecznie dziekuje!

"Friends are flowers in the garden of life"

#13 06.24.2010 09:25:50

JCP

Takie akcje swietnie lacza ludzi, a Polonia bardzo tego potrzebuje. Jednosci, dla wspolnego dobra i wspolnej sprawy.

#14 06.24.2010 10:55:47

JCP

Ciekawe rozmowy tocza sie wsrod Polonii na powyzszy temat. Mowia, ze nalezy ratowac najstarsza polonijna gazete, ktora dziala od 1904 roku. Pisali dla niej znani dziennikarze, prowadzil ja przez pewien czas Stanislaw Krajewski-zawodowy dziennikarz, ktory dzis ma okolo lat 90 i z duma gratuluje pani redaktor Alicji Karlic tego, co prezentuje ona w wydawanej obecnie gazecie. Redaktorem byla tez Ewa Matuszewska. Dzis uslyszalam tez zdanie, ze"gazete, ktora wszelkimi silami chce podtrzymac polskie tradycje i utrzymac sie na rynku w tych ciezkich czasach niosac w swoich zalozeniach wolnosc i niezaleznosc-probuje zniszczyc jedyna na tym terenie polonijna instytucja finansowa, a mianowicie PAC Federal Credit Union". Komentarz byl tez nastepujacy:"Czy unia dziala na szkode Polonii? W imie czego i kogo?"

#15 06.24.2010 11:54:35

nowy

Każdy ma swój środek, mozliwośc wyrazu mój jak już wiecie jest inny, a więc mam swój i chcę z niego skorzystać.
......................................................................................
?
Ku pokszepieniu serc napiszę                     
Po wielkiej burzy
            Czas na ciszę
Odchodząc z tęczy kolorami
Przyniosła radość
             Z obłokami
Czy czujesz rześki chłód powiewu ?
Wśród kropel deszczu,
              Ptaków śpiewu
Chcesz bosą nogą
              Przejść po rosie
Otrząsnąć kroplę
               Co na kłosie
Czekała tu błyszcząc świeżością
Teraz szybuje gdzieś z radością
Po wielkiej burzy?
                Czas na ciszę
Uśmiechnij się.
                 Dla Ciebie piszę
Dla Alicji.
..............................................................................

J.Piłsudski

#16 06.24.2010 15:10:58

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Zawiadamiam ze konto bankowe zostalo dzisiaj otwarte w celu zbierania funduszy na obrone prawna Tygodnika Polskiego.  Konto na ktore mozno wystawiac czeki nazywa sie:

Polish Weekly Legal Defense Fund

Fundusze nalezy przesylac na adres Tygodnika Polskiego

The Polish Weekly
P.O. Box 80790
Rochester, MI 48308

Tylko i wylacznie p. Alicja Karlic bedzie miala dostep do tego kata.  Ja tylko pomoglem w jego otwarciu.

Jak wiele osob stwierdzilo w tym forum nie mozemy pozwolic zeby grupa ludzi, reagujac na uzasadniona krytyke, potrafila zamknac najstarsze polonijne pismo ktore w tym niepewnym czasie stoi na strazy wolnosci slowa i protektuje
nasze prawo do wyrazania opinii nawet na te niewygodne , dla niektorych, tematy.   Kultura cywilna naszej Polonii
naprawde weszla by w regresyjna faze jezeli nie obronimy naszej niezaleznej prasy.

#17 06.24.2010 23:22:26

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Doskonała robota. Informacja o koncie powinna się ukazać w najblizszym TP, i to w kilku miejscach.

That’s all, folks

#18 06.25.2010 19:23:23

ak
Serwis

nowy,
dziekuje.
A skad znasz stan mojej duszy?

#19 06.26.2010 05:41:17

nowy

ak napisał:

nowy,
dziekuje.
A skad znasz stan mojej duszy?

Jestem blisko Ciebie.
...........................................
Dzięki, że nie zwracasz uwagi na grafomaństwo w moim wykonaniu.

J.Piłsudski

#20 06.26.2010 18:45:05

ak
Serwis

nowy aniele moj....

#21 06.27.2010 05:52:28

nowy

...............we dnie? w nocy!!???

J.Piłsudski

#22 06.27.2010 08:04:27

JCP

Oj, uwazajcie, bo to tez bedzie w teczce. A kiedy wylezie nie wiadomo.

#23 06.27.2010 08:05:58

JCP

Moze dlatego przez chwile ak byla "podwojna"...

#24 06.28.2010 04:04:40

ak
Serwis

MI2L8 napisał:

Zawiadamiam ze konto bankowe zostalo dzisiaj otwarte w celu zbierania funduszy na obrone prawna Tygodnika Polskiego.  Konto na ktore mozno wystawiac czeki nazywa sie:

Polish Weekly Legal Defense Fund

Fundusze nalezy przesylac na adres Tygodnika Polskiego

The Polish Weekly
P.O. Box 80790
Rochester, MI 48308

Tylko i wylacznie p. Alicja Karlic bedzie miala dostep do tego kata.  Ja tylko pomoglem w jego otwarciu.

Jak wiele osob stwierdzilo w tym forum nie mozemy pozwolic zeby grupa ludzi, reagujac na uzasadniona krytyke, potrafila zamknac najstarsze polonijne pismo ktore w tym niepewnym czasie stoi na strazy wolnosci slowa i protektuje
nasze prawo do wyrazania opinii nawet na te niewygodne , dla niektorych, tematy.   Kultura cywilna naszej Polonii
naprawde weszla by w regresyjna faze jezeli nie obronimy naszej niezaleznej prasy.

jest to bardzo wazne dla TP, dlatego pozwolilam sobie na cytat,
W imieniu Redakcji TP dziekuje pomyslodawcy  za troske o TP, a tym samym uszanowanie wolnosci prasy i slowa!

#25 07.08.2010 19:04:23

MI2L8
Totalnie Rozgadany

Tylko przypomnienie z mojej strony.  AK nie pisze ostatnio na forum od donacjach na POLISH LEGAL DEFENSE FUND.
Czyzby juz jestesmy na innym temacie.  Wolnosc nigdy nie jest wolna.  Zwracam sie do tych doceniajacych wolnosc slowa o poparcie to czynem.  Kazdy datek jest akceptowany.  Czeki prosze wysylac na adres Polish Weekly.  Dla tych ktorzy nie znaja szczegolow szybko wyjasnie

Stopka forum