Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

• Index
  •  » Pytania
  •  » Będę w lipcu dwa całe dni w Detroit - co warto zobaczyć proszę o info

#1 06.22.2010 00:48:00

Michal35Wawa
Niemowa

Będę w lipcu dwa całe dni w Detroit - co warto zobaczyć proszę o info

Witam,

Bede 01-03 lipiec w Detroit. Bardzo chcialbym zwiedzic miasto ew odwiedzic muzeum samochodow.

Mam do Was kilka pytan, bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.

Czy mozecie mi doradzic jakie miejsca sa godne zainteresowania (moze jakies linki).
Czym sugerujcie podrozowac po miescie i okolicach (bus, taxi czy lepiej wypozyczyc auto)?
Czy w samym w miescie jest bezpiecznie? Czego unikac (miejsca etc)....?

Czy warto na  te dwa dni wypozyc samochod - (koszt ok 300 PLN + 150 ZA PALIWO), czy lepiej podrozowac srodkami komunikacji miejskiej.

Jakie sa oplaty za parkowanie? Czy sa korki? Czy sa problemy z parkowaniem w piatek i sobote?

Jak obieracie to miasto jakie sa Wasze odczucia?

Dziekuje i pozdrawiam z Warszawy.

Michal

#2 06.22.2010 06:28:50

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Będę w lipcu dwa całe dni w Detroit - co warto zobaczyć proszę o info

zobacz ten watek
http://forumdetroit.com/viewtopic.php?id=48

podrozowanie po miescie najlepiej wypozyczony samochod. Komunikacja miejsca prawie nie istnieje ale jezeli jezdza jakies autobusy to wiedzxa o nich tylko rdzenni mieszkancy Detroit . Zreszta nie jest to bezpieczne. Oplaty za parkowanie w centrum to od $ 5.00 do $10 .00 , czyli w porownaniu do innych miast tanio . Mozna tez zaparkowac w casinie za darmo i poruszac sie kolejka ktrora objezdza centrum Detroit w kolko . To jest dobry pomysl na zobaczenie miasta. Samo miasto jest bezpieczne , gorzej okolice obok centrum , szczegolnie East Side.
ale warto sie przejechac ulica Jefferson z Grose Pointe do Centrum Detroit aby zobaczyc kontrast. Jak obieracie to miasto : zawsze jak przyjade z Polski i widze Detroit to plakac sie chce. O korki w samych miescie sie nie boj chybna ,ze bedzie jakas gra Tigers.

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#3 06.22.2010 13:30:15

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Warte zwiedzenia:

Downtown Detroit

http://www.hellodetroit.com/Attractions … DAod-FPA5g

http://www.tripadvisor.com/LocalMaps-g4 … -Area.html

Greenfield Village (Muzeum Forda) na to potrzeba co najmniej 2 dni.

http://www.hfmgv.org/village/map.aspx

A jak się zmęczysz zwiedzaniem, wstąp do:

http://www.krystynaseuropeanspa.com/

na bezpłatny masaż. smile

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#4 06.22.2010 13:59:47

madmax

bylem wszedzie a mnie nikt masazu nie zaproponowal  Michal  nie zastanawiaj sie . Tylko nie idzc czasem nna masaze na slawnej 8 Mili ( znana z filmu Eminema )

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#5 06.22.2010 14:05:21

Michal35Wawa
Niemowa

dziękuję za informacje.

Rozumiem, że jak wezmę auto z wypożyczalni to nie powinno być kłopotu z miejscem do parkowania?

Te 10 dolarów za parkowanie to za caly dzien/dobe?
Czy mozna raz zaplacic a nastepnie jezdzic i parkowac w innych czesciach miasta?

Czy do Muzeum Chryslera warto sie wybrac? Gdzie jeszcze? Czy jak wypożyczę auto to będę miał nim gdzie jeżdzić?
Czemu chcesz płakać jak wracasz z Polski?

A wieczorem na małe piwko gdzie można wyskoczyć?

Czy ktoś może coś jeszcze powiedzieć o hotelu :
HotelMilner Hotel
Adres1538 Centre Street

jeszcze raz dziękuję za info.

M.

#6 06.22.2010 14:20:24

Michal35Wawa
Niemowa

aa ;-) i jeszcze jedno pytanie:

Czy na Polskim prawku mogę jeździć czy jest potrzebne jakieś międzynarodowe?

- a czemu nie iść tam gdzie kręcono 8 m.?

Pzdr

M.

#7 06.22.2010 14:39:34

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Jeśli wynajmiesz samochód możesz zatrzymać się w hotelu lub motelu poza Detroit.

Ceny za parking, które podał Max są za parkowanie w centrum Detroit na pustych dzialkach zamienionych na parkingi, prawdopodobnie za cały dzień, czyli od otwarcia do zamknięcia parkingu.
Znalezienie miejsca do parkowania z tzw parkometrami jest praktycznie niemożliwe przez cały dzień do nocy. Im bliżej centrum, tym mniej czasu możesz kupić za 25 centów. Jeśli policja znajdzie samochód z parkometrem bez pieniędzy, zabierze auto i będziesz musiał zapłacić dużo więcej za jego odzyskanie.
Poza Detroit jest dożo wygodniej i bezpieczniej. Do downtown (centrum) wystarczy jeśli się wybierzesz jednego popołudnia.

Hotelu Milner nie znam. Z tego co widziałem na Google, wygląda raczej staro, ale jest prawie w samym centrum Detroit.
Za noc w czasie kiedy będziesz w Detroit chcą $69.00

Barów, gdzie możesz wypić piwo jest bardzo wiele. Nie pij kiedy jeździsz.

Czemu chcesz płakać jak wracasz z Polski?

Boi się, ze go w Polsce zatrzymają na stale wink
Nie przejmuj się, Max często plącze, bez powodu (żart). smile

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#8 06.22.2010 15:10:04

Michal35Wawa
Niemowa

dziękuję !

Jak rezerwowałem ten hotel to dali mi cenę: 89 usd.

Masz jednak rację wezmę coś dalej od centrum. Bo w samym centrum pewnie dużo nie ma do oglądania.
Ja chciałbym zobaczyć te firmy motoryzacyjne i trochę miasta.

Auto chyba wypożyczę bo jak byłem dwa lata temu w NY i jechalem taxi z newark do hotelu przy Hudson River (Harbor Hotel) to zapłaciłem 50 usd w jedna strone. Czyli w dwie to byl koszt auta ;-) ale tam z parkowaniem byloby slabo.

Wiec dlatego sie zastanawiam czy brac auta czy jednak  taxi jezdzic lub autobusy....

z druiej strony nigdy nie prowadzilem w usa.

Michal.

#9 06.22.2010 15:19:02

nowy

madmax napisał:

bylem wszedzie a mnie nikt masazu nie zaproponowal  Michal  nie zastanawiaj sie . Tylko nie idzc czasem nna masaze na slawnej 8 Mili ( znana z filmu Eminema )

Byłeś tam Max? Podziel się wrażeniami!!

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#10 06.22.2010 15:22:47

madmax

Jak kierujesz w Warszawie to tu bedzie pestka. Z zasady ludzie sa uprzejmi . Nie jestem czy jest to dalej aktulane ale jest wycieczka po fabryce Forda River Rouge Tour , mozna zobaczyc jak skladaja samochody. Definitywnie hotel poza Detroit. Jeszcze mozesz dodac wizyte w domu E. Ford w St Clair Shores bardzo fajna  wycieczka po calej posiadlosci lacznie z filmem. Piwa sie mozna napic ale czy Budwaiser to piwo , poza tym takich ogrodkow jak w Polsce to nigdzie nie ma.

ps ja sie ich wrecz prosze ,zeby mnie zatrzymali w Polsce  , podczas nastepnej wizyty poprosze o azyl polityczny  cool
a tak na powaznie to tutaj praktycznie sie nic nie dzieje , 75% miasta wyglada jak Bejrut po wojnie.

#11 06.22.2010 15:27:38

madmax

nowy napisał:

madmax napisał:

Byłeś tam Max? Podziel się wrażeniami!!

teraz tam juz nie chodze  , popieram sponsorow , ktorzy popieraja polonijne radio tak    jak na przyklad  Starvin Marvin's na granicy Detroit i Hamtramck    cool

#12 06.22.2010 15:27:52

Michal35Wawa
Niemowa

ok,

widziałem taki film w necie nakręcony dwa lata temu.... ale pewnie znacie...

http://vimeo.com/2371774

znalazłem go dopiero jak wykupiłem bilet ;-)

ale i tak przyjadę bo mam duży sentyment do amerykańskich aut i całej tej historii motoryzacji. Szkoda, że teraz te samochody są takie słabe...

#13 06.22.2010 15:47:14

Michal35Wawa
Niemowa

ten Bejrut to wynik kryzysu z lat 70 czy tego ostatniego?

M.

#14 06.22.2010 18:23:32

madmax

tylko sie nie przestrasz
http://www.white-history.com/hwrdet.htm

Tak lata 70 a konkretnie zamieszki w 1967   , no i jeszcze przyjazd Zoomboya do Detroit  cool

#15 06.22.2010 21:27:40

JCP

Michal35Wawa, opowiem ci cos z zycia wziete. Moj brat mieszka w Australii, buduje unikalne domy. Przyjechal mnie odwiedzic po raz pierwszy, bo zawsze fascynowala go Ameryka. Zagadalismy sie i przejechalam wyjazd, ktory powinnam wybrac. Musialam wyjechac w samo "piekno" Detroit i blady strach na mnie padl. Ja przerazona terenem i tym co sie dzieje, a moj brat mowi: hej zobacz, film kreca, zatrzymaj sie. A tam 2 gangi z pistoletami wywracaly samochody i bylo naprawde goraco. Chalupy z powybijanymi oknami, szkielety domow. Mowie do niego, to nie film, to Detroit i jego realia. Mielismy niezlego pietra i bladzilam po tych ulicach jeszcze dluga chwile. A on stwierdzil, ze mialby tam duzo roboty i jeszcze kilka lat powtarzal, jak to jest mozliwe zeby tak zdemolowac miasto.
Radzilabym ci zmienic hotel, ktory sobie znalazles. Jak dysponujesz gotowka to zatrzymaj sie w Westin w Detroit.  Jesli wybierasz sie takze do Chicago, nie wypozyczaj samochodu. Z centrum Detroit mozesz pojechac autobusem Mega Bus (www.megabus.com) do Chicago i tam funkcjonuje komunikacja miejska. Samochod jest bardzo ciezko tam zaparkowac.

#16 06.22.2010 21:51:52

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Beauty lies in the eyes of the beholder, czyli, widzisz co chcesz zobaczyć...

That’s all, folks

#17 06.23.2010 06:14:22

Michal35Wawa
Niemowa

Tak przy okazji Wam napiszę, że jakiś czas temu dostałem ofertę by pracować w USA (grupa w której pracuję przejęła jedną z amerykańskich spółek). Stanowisko jest calkiem ciekawe (miejsce srednie).
Widzę jednak, że sytuacja w samej Ameryce nie jest zbyt klarowana. To co do tej pory zobaczyłem w necie na temat np. Detroit (statystyki dotyczące ludności i przestępcześci) pokazuje, że to chyba jest już stały trend w USA.
Prawdę mówiąc ta oferta nadal jest aktualna ale nie wiem czy to jest dobry pomysł aby się przeprowadzać z całą rodziną na 3 letni kontrakt rezygnując z tego co mam w kraju. Jednak w Polsce nie jest tak najgorzej ... myślę tylko o dzieciach, że miałby okazję dobrze nauczyć się ang.

Niezależnie od przemyśleń jeżdzę teraz po różnych stanach przy okazji służbowych podróży aby zweryfikować swoje wyobrażenia.

Jeszcze raz dziękuję za Wasze rady.

Pozdrawiam
m.

#18 06.23.2010 06:34:46

Michal35Wawa
Niemowa

JCP

Jak dysponujesz gotowka to zatrzymaj sie w Westin w Detroit.   
- który dokładnie Westin masz na myśli jest ich kilka,

dzięki za info.

#19 06.23.2010 08:10:59

JCP

Westin Book Cadillac, tel.313-442-1600, maja teraz tzw. specials-od 24 czerwca do 8 sierpnia. Jesli wykupisz 2 noce, to 3 jest za darmo. Ceny obecnie Piatek-Sobota od $126(good deal!), Niedziela-Czwartek $189. Mozesz jeszcze negocjowac, jesli nie maja zbyt wielu gosci czesto sa sklonni dac znizke.

#20 06.23.2010 09:29:12

Michal35Wawa
Niemowa

JCP super wielkie dzięki

Mam jeszcze pytanie czy warto zaryzykować wycieczkę np w piątek rano samochodem do Chicago aby wrócić np na 12 w nocy (tego samego dnia) do Detroit? A dopiero w sobotę połazić po mieście i odwiedzić dom Henry'ego Forda?

#21 06.23.2010 09:54:59

madmax

wycieczka sie raczej  nie oplaca czasowo bo w  tym czasie trafisz na ogromne korki jadac do Chicago . mozesz czasami dojechac w 4 godziny na przedmiescia Chicago i stracic nastepne 2 godziny lub wiecej aby dostac sie do centrum  Chicago. Z powrotem na wyjazd z Chicago tez stracisz duzo czasu

#22 06.23.2010 09:56:44

Michal35Wawa
Niemowa

acha to może warto zobaczyć Toledo???

#23 06.23.2010 10:17:17

madmax

tam nic nie ma . Lepiej pojedz nad Niagare od strony Kanadyjskiej

#24 06.23.2010 10:18:44

madmax

a podrosze wstap na Safari w kanadzie , tylko uwazaj i nie przejedz lwa  a i uwazaj na malpy ostatnio pokrzywily mi wycieraczki w samochodzie

#25 06.23.2010 10:22:31

madmax

wstap na strone www.telewizjadetroit.com  i kliknij na wiadomosci  23 czerwca odnosnie jazdy autem po Detroit smile i smile

• Index
  •  » Pytania
  •  » Będę w lipcu dwa całe dni w Detroit - co warto zobaczyć proszę o info

Stopka forum