Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 02.03.2010 21:03:18

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Wybory 2010

Mysle, ze sobie zazartowales z tym oddawaniem stanowisk i z przyzwoitoscia. Chetnych do ustapienia raczej  nie bedzie. Ale za to walka do upadlego moze miec miejsce. Zobaczymy wkrotce, jakie sztuczki zastosuja. Moze byc bardzo ciekawie. A moze nawet dramatycznie. Hmm.. Demokratyczne wybory zadecyduja.

#27 02.03.2010 21:49:44

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Ze "sztuczkami" w tych wyborach podobno nie będzie tak łatwo.
Po moich rozmowach z prawnikami z NCUA wygląda, ze tym razem będą się bardziej "przyglądali".
Nie wiem skąd to się wzięło, ale pomiędzy wierszami usłyszałem coś o jakiejś sprawie sadowej z powodu przebiegu ostatnich wyborów.
Czy ktoś coś wie na ten temat?

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#28 02.04.2010 08:31:41

ak
Serwis

jak bedzie sprawa sadowa dotyczaca wyborow, prosze powiadomic jedyne rzetelne medium polonijne, czyli TYGODNIK POLSKI.

"Friends are flowers in the garden of life"

#29 02.04.2010 11:25:46

JCP

Sprawa byla, mysle ze cos zapoczatkowala. Jest to public record, wiec kazdy moze przeczytac. Kiedys umiescilam tu skroty, ale pomruki byly ze ominelam to co bylo wazne. To nieprawda. Mozna przeczytac calosc. Jesli w tym roku zajdzie koniecznosc-bedzie powtorka. Runda druga. Doswiadczenie moze byc pomocne. Tym razem zaprosimy widownie. Oczywiscie TP ma miejsca w 1 rzedzie.
Mam nadzieje, ze niektorzy "na gorze" wyciagna wnioski porownujac Election Policies na przestrzeni lat i komu naprawde one sluza. Material dotyczacy unii staje sie coraz grubszy. Niezla byc moze fabula na filmik dokumentalny. Moze konkurs na tytul? Ale nie "dzingiel". To juz bylo.

#30 02.04.2010 11:41:38

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Czy ktos z was ma statystyke pokazujaca, kto i ile czasu, na jakim stanowisku pracowal w unii?
To moze byc ciekawym przyczynkiem do mojej teorii "swojakow" wink
Powinniscie pamietac z dziecinstwa gre - spiewanke: Ojciec Wirgiliusz...

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#31 02.04.2010 15:02:33

Sokrates
Partner do rozmowy

Z tego co widac, to taki zamkniety krag- rozne stanowiska, a ci sami ludzie.

#32 02.04.2010 21:07:29

JCP

Mozna przyjsc, mozna wyjsc i mozna wrocic.

#33 02.10.2010 09:23:47

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

http://img38.imagefra.me/img/img38/2/2/10/zoomboy/f_116s5maa1m_5fa3164.jpg

That’s all, folks

#34 02.18.2010 14:28:46

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

manchester napisał:

Promujcie Siebie  Zamiast Atakowac Piszac Niesprawdzone Informacje!

Jak sadzisz Manchester, czy ta informacje możemy zaliczyć do prawdziwych?

Line Item                    Dec-2008     Mar-2009  %Chg    Jun-2009    %Chg    Sep-2009    %Chg    Dec-2009    %Chg
Net Income (Loss)*    145,899    -830,758    -2,377.6    -103,629    93.8      -125,705    19.1      -473,649    -182.6

Mam nadzieje, ze członkowie nie wezmą tego za przedwyborcze krotochwile.

Źródło; http://webapps.ncua.gov/ncuafpr/OnlineF … ber=22280:

That’s all, folks

#35 02.20.2010 09:29:59

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

That’s all, folks

#36 02.20.2010 11:17:14

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Cytat z pięknej książki, zatytułowanej Credit Union Board of Directors Handbook, wydanej przez CUNA.

Na stronie 37 czytamy:

Being a director carries definite legal liabilities. Imprudent actions, or sometimes lack of action, can expose you to lawsuit. Courts have held that a lack of compensation doesn't relive you of the high degree of care imposed on you by law. Neither does a lack of experience. Lawsuits can come from within the membership, the stuff, third parties, your fellow directors, your share insurer, or the credit union itself.

Board have been sued for low dividend payments or the lack of them, dismissing the CEO
(gdzie jest nasz?)freezing shares, and rigging elections.
It is one thing for a director to be misled or fed incorrect information, but it's something else to act from ignorance or inattention.

Reason for Director Litigation

-Self-serving action by directors
-Domination of the credit union by the CEO , another individual (COO), or small group
-Careless or improvident lending practices
-Inadequate allowance for loan or other losses
-Improper dividend payments
-Inadequate audit or no audit
-Inadequate internal control procedures
-Failure to comply with laws, regulations, or approved policies
-Failure to correct problems cited in examination report
-Failure to hold board or committee meetings
-Failure to attend meetings on regular basis

That’s all, folks

#37 02.21.2010 22:42:15

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Właśnie dowiedziałem się jak przebiegały wybory na prezesa Białych Orłów. Kultura!
Dlaczego unia tak się boi napływu świeżej krwi?
Przecież wiemy, ze ci co tam są powinni odejść. Dobrowolnie, z czapkami głęboko nasuniętymi na oczy.
Pozycja dyrektora jest czysto tytularna, non profit, prawda?
Jeśli tak, to coraz bardziej mnie zastanawia zaciekła walka Dul i Rozalskiego z każdym kto chociażby szepnie o zamiarach startowania na dyrektora. Czy oni czegoś się boja?

That’s all, folks

#38 02.23.2010 01:25:19

ak
Serwis

zoomboy,
nie slyszales czego sie boja?
oni o tym mowili w audycji zarejestrowanej  przez TvD
... bo oni chca reklamy, chca dzielic pieniadze... cos takiego Rozalski mowil
pytanie Jureczku: a jest co dzielic?

"Friends are flowers in the garden of life"

#39 02.23.2010 07:07:31

nowy

Jak siedzisz to jest , jak pchasz ,jest mniej.
Najważniejsze jak są depozyty, wtedy jest sztuka brania .Jak jest sztuka ,musi być MECENAS ,opiekun sztuki.
Mecenas
Mamy swego mecenasa
Co popuszcza swego pasa
On obrońca nasz jedyny
Słowa chce zamienić w czyny
A ostatnio też bój stoczył
Lecz o mało nie ‘umoczył”
O co walkę tę prowadzi?
Kogo zdejmie .Kogo wsadzi
Walczy o wózek co jedzie
Czyli jak nie odejść w biedzie
Zdjąć chce tych co się pytają
Wsadzić tych co nie gadają
Ale na tym wózku siedzi
Prócz niego sporo gawiedzi
Koła już mu odpadają
Jedzie? A może go pchają?
Lecz mecenas, kogut , wiecie
Wskoczył na plecy kobiecie
Tak to jadą wśród obciachu
Ona i kogut na dachu.

Naszym się obrońcą mieni?
„Reszta” niechaj się rumieni.
Lecz gdy braknie .Kto podpowie?
Pewnie kurę swą zadziobie.

Życie podpowiada.Słowa zachęcają.Czyny pokazują.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#40 02.23.2010 08:13:08

madmax

Nie mam talentu literackiego ale zacytuje liryke mojego ulubionego wykonawcy  "

"
Idź spokojnie, powoli, nie ustępuj nikomu
Tylko głupcy tracą nad sobą kontrolę
Tylko nasi wrogowie tracą nad sobą kontrolę
Nad sobą kontrolę
Ty mówisz dzielę i rządzę, dzielę i rządzę
Rozdzielam wrzucone pieniądze
Dzielę i rządzę, dzielę i rządzę
Jestem, tu jestem, o tronie myślę
Ty dzielisz i rządzisz, dzielisz i rządzisz
Dookoła się biją a ty ciągle trwasz
Dzielisz i rządzisz, dzielisz i rządzisz
Do domu każdy swój zwyczaj wprowadzasz

A ja teraz zobaczyłem wyraźnie tych ludzi
Siedzą, jedzą i piją, kolędy śpiewają
Kłócą się stale, wymachują rękami
A mówią, że winy winowajcom odpuszczają
Na gościa czekają i winy odpuszczają
Na gościa czekają
Ty mówisz: dzielę i rządzę, dzielę i rządzę
Rozdzielam wrzucone pieniądze
Dzielę i rządzę, dzielę i rządzę
Jestem, tu jestem, o tronie w Rzymie myślę m"

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#41 02.23.2010 08:32:29

Sokrates
Partner do rozmowy

Nowy, ze smiechu ledwo moglem podniesc sie z podlogi. Pierwsza klasa zwlaszcza:

"Lecz mecenas, kogut , wiecie
Wskoczył na plecy kobiecie
Tak to jadą wśród obciachu
Ona i kogut na dachu"

Ciesze sie, ze wreszcie znalazles swoje miejsce i szacunek w grupie. Nie przestawaj tworzyc- masz juz sporo grono fanow!

#42 02.23.2010 10:20:13

JCP

A ja mysle, ze byc moze boja sie powazniejszych spraw. Proponuje natychmiastowy INDEPENDENT AUDIT. No i dalej czekam na sad. Czy adwokat ciagle pracuje nad sprawa? Nareszcie spojrzec w te oczy....i poznac prawde. Jak na razie tlumek niezly sie szykuje. Karawana jedzie dalej, mimo szczekania psow. Honor-piekne slowo.

Nowy, moze tomik poezji???

#43 02.25.2010 21:27:04

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

"Jeśli ktoś ci zarzuca apatię i ignorancję, odpowiedz: "Może... nie wiem... g..no mnie to obchodzi..." - Forest Gump

That’s all, folks

#44 03.08.2010 21:22:57

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Wybory, wybory i już prawie po? wink

Dzisiaj nasz były unijny głównodowodzący, zwany teraz CFO wykosił samodzielnie cały kwiat pretendentów do stołka dyrektorskiego. Tak, tak, cala siódemkę. Była tez ósma, ale weszła tylnymi drzwiami, zdradzając towarzyszy. Została zaakceptowana wink.
Obecna głównodowodząca (COO), przezornie nie przyszła do pracy. wink

Zapytacie jak to możliwe? To proste. Pretendenci, po wysłuchaniu duetu Rozalski-Dul stracili resztki zaufania do naszej COO i BoD.
Jeśli nie pamiętacie, posłuchajcie jeszcze raz: http://forumdetroit.com/02202010_RR.mp3 albo   http://www.forumdetroit.com/OFF_Sat_Feb_27_2010.mp3
W obu nagraniach Rozalski  z Dul prześcigają się w piętnowaniu kandydatów na dyrektorów, zarzucając im brudna taktykę, krotki staż w unii, male ($25) konta i tak dalej i tak dalej. Informacje, które były podane publicznie przez duet są w normalnym świecie strzeżone tajemnica bankowa i podpadają pod Federal Right to Privacy Act i Credit Union By-Laws.
Mam nadzieje, ze ci krotko-stażowcy z małymi wkładami (żadnych wesołych skojarzeń wink ) wyzwą duet na pojedynek.
Będzie bardzo interesujące dowiedzieć się, komu i ile "ptaszki wyćwierkaly" wink, bo o czym ćwierkają - już wiemy.

Fakty: The PAC FCU’s handbook “Important Information for Our Account Members” on page 24 in the section titled Privacy Policy clearly states the following
“We do not disclose any nonpublic personal information about any of our members or former members to anyone except as permitted by law “. “We maintain physical, electronic and procedural safeguards that comply with federal regulations to guard a member’s nonpublic personal information.”

Wydaje się, ze powyższy tekst jest "self-explanatory" i przeciętny Dżony Kołolski (aka Jasio Kowal) powinien ufać naszym obecnym unijnym wodzom.
Uf, uf, ufaj ostrożniej.

Jestem ciekaw czy Mr. Świdwiński, odrzucając petycje miał stuprocentowe przekonanie, ze robi dobrze? Czy rzeczywiście kandydaci na dyrektorów mogli zaufać osobom takim jak Ms. Dul i jej pokornym poddanym?

A oto co poróżniło kandydatów na dyrektorów i unijna wierchuszkę

Każdy  kandydat na dyrektora znalazł w swojej teczce pomiędzy innymi (mniej istotnymi) papierami taki oto dokument:

Certification

I hereby certify that I am agreeable to the nomination to a seat on tpi PAC Federal Credit Union's Board of Directors and, if elected, I will serve in !hat capacity.
I understand that, pursuant to the PAC Federal Credit Unicni Membership Elections Policy, and the Credit Union's Bylaws, each individual elected to serve as a director of the PAC Federal Credit Union is required to meet all.6fthe following criteria;
(a) He or she is a member of the credit union, in good standing.
(b) He or she is acceptable as a bonding risk by a bonding company licensed to do business in this state.
(c) He or she has not been convicted of a crime involving dishonesty or breach of trust.
(d) He or she has no impermissible conflicts of interest; and
( e) He or she meets the minimum age requirement as established under Article V, Section 7 of the PAC Federal Credit Union Bylaws.
By signing below, I attest that I meet all of the above-referenced criteria. In addition, In the event! am elected,! authorize PAC Federal Credit Union to investigate all statements made herein; including obtaining my credit report and records of any police departments or other law enforcement agencies, and other references or sources concerning me. I authorize all such references and sources, and PAC Federal Credit Union, to release this information without liability for damage resulting from such release. I waive any written notice of the release of such records that may be required by state or federal law. I understand and agree that if the credit union contemplates making an adverse decision that will affect my status as a director, based in whole or in part upon the results of a credit history and/or criminal background check; I will be provided with a written notice of that decision.

Signature                                                                                                  Date

Jeśli przeczytacie z należytą uwaga cały tekst a w szczególności zdania z pogrubionym tekstem, zrozumiecie zapewne dlaczego żaden z kandydatów nie chciał tego podpisać. Pofantazjujcie sobie i wyobraźcie tylko newsy w zaprzyjaźnionych mediach:

Kandydat X, bije nocą żonę sąsiada.
Kandydat Y je kluski lewa ręką.
Zupełna zgroza...
Czy muszę dodawać, że powyższy dokument (Certification) został dodany do Election Policy w tym roku, zapewne po to, żeby usprawnić wyborczy proces wink

Po konsultacji z prawnikami kandydaci zaczerpnęli "swoja" wersje Certification z unijnego Bylaws. A wyglądało to tak:

CERTIFICATION

I hereby certify that I am agreeable to the nomination to a seat on the PAC Federal Credit Union’s Board of Directors and, if elected, I will serve in that capacity.
I further certify and represent that I am a member in good standing of PAC Federal Credit Union as defined in the credit union’s election policy and conform to requirements for board membership as stated in the Federal Credit Union Bylaws and Federal Credit Union Act.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Signature                                                                                                  Date

That is it! Plain and pięknie.

Tak jak napisałem powyzej, cały tekst jest wzięty "żywcem" z unijnego Bylaw.

Pozwolę sobie zacytować fragment Bylaws odnoszący się do "certification":

Page 10  section c. “To be effective, nomination by petition must be accompanied by a signed certificate from the nominee or nominees stating that they are agreeable to nomination and will serve if elected”

Dla wątpiących przypomnę jeszcze fragment  Article XVII Section1:

“No amendment of these bylaws or of the charter may become effective, however, until approved in writing by the NCUA Board”.

Nie wydaje mi się, ze nasza COO dostała jakiekolwiek pozwolenie z NCUA do obracania unijnymi Bylaws według jej potrzeb. wink

Jaka jest twoja opinia, drogi Forumowiczu?

That’s all, folks

#45 03.08.2010 21:37:45

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

"Zawsze staraj się postępować jak należy. Chyba że sumienie ci nie pozwala." Forest Gump

That’s all, folks

#46 03.09.2010 05:53:01

nowy

Moja opinia.
............................................

Moją opinię wyraziłem już wcześniej ,przypomnę ją jedynie.

PAPIER”
Każdy reżim ma dylemat
Jak swój wielki przykryć nieład
Jak, niedopuścić nowego
Co, wynależć tu na niego
Więc się mnoży dziś przepisy
Sankcje, prawa i odpisy
Przy tym wpaja się do tego
„To dla dobra ogólnego”!
Myślą zatem tęgie głowy
Zmniejszyć szansę do połowy
Zmniejszyć szansę aż do zera
Myśli także’ finansjera’
Tak to wszyscy się głowili
Nowy papier wysmażyli
Kto jest szefem? Ten gotuje
Będzie ten co nam pasuje
Wpierw go jednak prześwietlimy
Nasz ?Czy nie nasz? Zobaczymy
A gdy się czasem potkniemy
Mamy radio sprostujemy
Mamy telewizje w ręce
Reklam damy im w podzięce
Gazeta jest dawno z nami
Więc wykpimy się kwitami
Każdy reżim ma dylemat
Jak swój wielki przykryć nieład.

Nie jestem fachowcem w dziedzinie bankowości ,zostawiam to ekspertom.
Wydaję mi się jednak ,że nie jestem daleko w swej "wypowiedzi" od dążeń niektórych osób którym bardzo zależy na pozostawieniu wszelkich spraw w unii bez zmian i wszelkimi dostepnymi środkami bronią się przed zmianami ,nieuniknionymi zmianami.Myślę ,że niespodzianek będzie więcej i to jest przykre.

Mistrz J.Kochanowski swym ostrym piórem napisał coś(fraszkę) co powinno dać wiele do myślenia polonii.
Cytuję:
           Na matematyka
Ziemię pomierzył i głębokie morze,
Wie ,jako wstają i zachodzą zorze
Wiatrom rozumie praktykuje komu
A sam nie widzi ,że ma kurwę w domu.
           Tyle mistrz Kochanowski.Czy w swej wypowiedzi był daleko? Wizjoner czy co?

J.Piłsudski

#47 03.09.2010 07:32:52

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Brilliant, I say, brilliant!

That’s all, folks

#48 03.09.2010 11:32:48

JCP

Uwazam swoj czas spedzony wczoraj w komnatach unijnych za wyjatkowo produktywny. Cztery odslony na godzine to dosc duzo. Po kolei:
1. Uzyskalismy fantastyczna wiadomosc, ze niejaka Anita Dul pelni funkcje nie tylko COO, ale takze jest Chief Compliance Officer, czyli odpowiedzialna jest za wlaczanie, stosowanie i rozliczanie calej unii za przepisy, regulacje i prawa obowiazujace unie. Jak to sie ma do tego co ta osoba robi pozostawiam do wyjasnienia(moze gdzie indziej).

2. Wiersz Nowego wyzej, oraz opowiesc pana K. na temat lisa w kurniku jest prawidlowa.

3. Czas Polski lezy w stosikach w lobby unii, czy unia placi Czasowi za to? Gazetke mozna sobie wziac "za darmo". W mysl hasla "People helping people"

4. I tu wazna informacja(wbrew statusowi), a mianowicie w nagrode za podpisanie "cyrografu" cytowanego wyzej przez Z. mozna nawet nie przyjsc na zebranie wyborcze, a brac udzial w wyborach i nawet wygrac!! Tak pan Janek obiecal osobie, ktora podpisala wymagany papier! . Jak to jest , ze pan Sz. w roku 2007 mial ogromne trudnosci, aby ktos za niego mogl zlozyc papiery, bowiem musial udac sie nagle do kraju, a obecnie mozna wyjechac na wakacje i wystawic swoja kandydature? Chyba ze jest to kandydatura korzystna...I know...it might be.
Statut mowi: "All persons nominated by either the Nominating Committee or by petition must be placed before the members"
A na koniec wazna informacja-amatorzy na kandydatow musieli zlozyc petycje osobiscie do dnia 8 marca. Obcieto celowo czas na skompletowanie dokumentow o 12 dni, bowiem status mowi: "All petitions must be filed with the Board Secretary or his/her staff designee at least 40 days prior to the Annual Meeting" Zastosowano sie do jak najkrotszego czasu, bowiem 40 dni wypada 20 marca.

Pani Dul, ciagle czekamy na sprawe sadowa, ktora nam pani obiecala nie tylko przez listy adwokata ale takze publicznie.  Czy byla to jedna z pani taktyk? I pytanie za 1 milion : jako Compliance Officer w jaki sposob przymknela pani oko na fakt ze pewna pani, ktora nadal piastuje stanowisko w unii, wyniosla z unii numery Social Security wszystkich pracownikow, wedruja one gdzies po swiecie i nie wiadomo kiedy trafia w nieodpowiednie rece? Czy jest chroniona prawem specjalnym? Czy tez ma "wejscia"? Chyba wie pani pod jaka kategorie to nalezy podciagnac. Zwolniony zostal z pelnienia funcji dyrektora osobnik, ktory domagal sie odpowiedzialnosci tej pani. Podobno nie mozna bylo zagwarantowac dla niego ubezpieczenia w Bonding Company. Czy dla tej osoby mozna? To powazne pytanie.

#49 03.10.2010 21:59:00

JCP

Zaslyszane dzis: "Nie wazne kto glosuje, wazne kto liczy"

#50 03.11.2010 06:16:40

nowy

Moja rada zmienić liczącego.

J.Piłsudski

Stopka forum