Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 01.08.2010 08:42:54

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Zarejestrowany: 03.09.2007
Posty: 4409

Nowa kanapowa organizacja Polonijna : Jednosc

(zrodlo email mk ?)Serdeczne pozdrowienia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nadchodzącego Nowego Roku ślę prosząc o "JEDNOŚĆ" Polaków w świecie, Jej Fundator-Lider, Prawdziwy Partia-Polaków z krwi i kości, Góral z polskiego Podhala. Na Emigracji od 1985 roku. Mr .Marian Zubek powołał do życia patriotyczno-polityczno-polonijną -polsko-prawicowo-chrześcijańską organizację Polaków, zorganizowaną przez Polaków, a mianowicie: "JEDNOŚĆ" Polaków w świecie.

Głównym celem tej organizacji powołanej do życia w dniu 11.11.2000 roku, jest bronienie polskiej racji stanu i Polaków w świecie. Program: Fundamentalnym programem działania będzie 1+2 list Św. Piotra Apostoła z Nowego Testamentu, oraz nauk naszych katolickich bohaterów narodowych - Sług Bożych, śp. Ojca Świętego - Wielkiego Jana Pawła II, śp. ks. Kard. Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego ,oraz śp. ks. kapelana "Solidarności", zamordowanego przez komunistów Jerzego Popiełuszki.

Główną patronką "Jedności" będzie Niepokalana Matka Boża, Królowa Korony Polski, ponieważ Zwycięstwo Polski, przyjdzie przez Maryję. Hymn "Bogurodzica Dziewica" - Pierwszy hymn Polaków, za czasów króla Jagiełły. Hasłem wiodącym "JEDNOŚCI" jest: "W jedności, prawdziwej solidarności z lat 1980, sprawiedliwości, miłości siła Polaków niech będzie w XXI wieku". Rok założenia: 11.11.2000 roku z Elektoratu niedoszłego kandydata na Urząd Prezydenta Polski w latach 1995, 2000, 2005 - Pana Mariana, Zdzisława, Jana ZUBEK. Był On symbolicznym kandydatem, gdyż został bardzo prześladowany, dyskryminowany, dyskwalifikowany, truty na śmierć - tylko Dzięki Opatrzności Bożej żyje. Jego trzykrotne podejście było zbombardowane przez "Przechrztów" - Pseudo-Polaków, byłych komunistów w Chicago, USA. świecie i w Polsce. Nie chciano dopuścić tej osoby do głosu przedtem i teraz też. Jego heroiczna walka o byt życiowy, zdrowotny i w dalszym ciągu, praca społeczna nad "JEDNOŚCIĄ" Polaków w świecie, dajemy ochotę do życia, gdyż tę ochotę odebrali Żydzi, pochodzenia amerykańskiego, pracujący dla Rządu Amerykańskiego w dniu 24.12.1992 roku ,kiedy to dano mu "CIP", i truciznę, ponieważ wyszedł z fałszywej dla Niego, wytoczonej sprawy przez "OBCYCH' w Polonii w Chicago. Za Jego heroiczny gest pomocy Polakom-za małe wynagrodzenie, dopuszczono się barbarzyńskiej napaści na jego osobowość, co trwa do dziś. Jego dyskryminacja i łamanie praw człowieka w U.S.A. doprowadziła go do bardzo krytycznej życiowej sytuacji, dobrze że nie na śmierć, którą mu planowali, trując go 2 razy, kilkakrotnie napadali -zabierali pieniądze, dokumenty tożsamości i prywatne listy. Kilka razy znalazł się w szpitalu.

To nie wszystko. W 1989 roku ukradziono mu samochód "Cadilac-Divol" i po szantażach spalono brutalnie ze wszystkimi dokumentami, które były w tym Cadilaku. Przez swoje biuro podroży -Marians Travel Agency, pomagał zorganizowanej wcześniej młodzieży "Polonia" Sports Club”. To dzięki niemu doszło do przyjazdu młodej, utalentowanej polskiej szachistki na MŚ juniorów w Fu Du Luck WI w 1991 roku. Monika Bobrowska z Rybnika, która wywalczyła dla Polski srebrny medal na tych mistrzostwach, była sponsorowana właśnie przez Maroan' s Trawel Agency-Klub Sportowy "Polonia". Za jego przykładem powstał olimpijski komitet dla pomocy polskim olimpijczykom na olimpiadę w Atlancie-U.S.A. Został On bardzo zbombardowany, szydzony, wysłany na margines dlatego, że nie poddał się manipulacji agentury PRL-u., bardzo silnej w Chicago.
Marian Zubek chciał zorganizować jeden silny Polski club sportowy, w różnych dyscyplinach sportowych ,aby dać siłę Polonii w Chicago. To wszystko zostało zbombardowane, przekręcone i zamiast się jednoczyć to się rozdrabniano. Zorganizowano na złość, dwie ligi - podhalańską i biznesową, po 15 klubów - zespołów w każdej, aby uprawiać sport amatorski. Milionowa Polonia jest w Chicago w rozproszeniu. Każdy chce być prezesem z honorami, a o ‘JEDNOŚCI' ani słuchu, ponieważ Polonia jest w rekach "OBCYCH", którzy tylko rozbijają Polonię-Polaków ,a nie łączą w siłę. Tylko ładne hasła Polskiego Związku Narodowego, czy Kongresu, a jedności Polaków minus zero.

Marian Zubek na początku swej działalności w Polonii w 1985 roku, zaraz po przyjeździe zorganizował przeszczep popularnego w Polsce Ruchu oazowego - Światło –Życie śp., Ks., Franciszka Blachnickiego. Zorganizował u Karmelitów Bosych w Munster In. pierwsze młodzieżowe spotkanie oazowe. Na pierwszym spotkaniu było około 100 osób, z trzech polonijnych parafii Serca Jezus,- gdzie rezydował Pan Marian Zubek, ucząc się na duszpasterza, ponieważ przyjechał 22 lipca 1985 roku, właśnie aby zostać księdzem dla Polonii. Byli na tym pierwszym spotkaniu też młodzi z parafii -misji jezuickiej w Chicago, z ks. Pełka. oraz byli też młodzi z największej parafii polonijnej św., Jacka w Chicago, teraz jest Bazylika, z ks. Przybylskim. Moderatorem tego pierwszego spotkania byli o. Karaś Błażej, polski Franciszkanin, zasłużony dla Polonii ,jako opiekun bezdomnych, oraz śp. Tomasz Balys -Kapelan Związku Podhalan w Ameryce, Superior OO. Karmelitów Bosych w Munster In.
Mr. Marian Zubek za swoją pracę zostaje bardzo skrzywdzony. Jego otrucia zmusiły Go do bycia w ośrodku pomocy zdrowotnych w Nursing Homes. Marian Zubek w 1993 roku ,był przez trzy miesiące niesprawny fizycznie. Uczył się na nowo chodzić. Uratował go od niechybnej śmierci polski doctor Pan Stanisław Komorowski.

Marian Zubek, poprzez te krzywdzące akcje, fałszywe aresztowania, organizowane przez "Przechrztów", pseudo-Polaków z organizacji polonijnych, został doprowadzony do zupełnej ruiny psychiczno-fizycznej. Na te tematy, można by było bardzo interesującą książkę wydać, bo to, co jest tu opisane, to tylko cząstka wszystkiego złego i dobrego, co spotkało Pana Mariana Zubek, przez lata bardzo rzetelnej, patriotyczno-sportowo-politycznej działalności. Zawsze Bóg - Honor - Ojczyzna. To było Jego motto życia i jest nadal. Zawsze ku chwale Ojczyzny. Tak mu dopomaga Bóg i Niepokalana, jego wybawczyni z pierwszych godzin życia na tym świecie dnia 28 lipca 1959 rok.

W 2000 roku powołał do życia, do tej pory "bombardowaną" "Jedność" Polaków w świecie, widząc na własne oczy i doświadczając krzywd na Rodakach. Apelował o "JEDNOŚĆ" i apeluje nadal. Prosi o pomoc, bezskutecznie ze strony szefostwa Polonii w Chicago. Zero pomocy, tylko prześladowania, i dyskryminacja.
W 2009 roku zaapelował do Sądu Wojewódzkiego w Warszawie o rejestrację "JEDNOŚCI' w polskim prawie, jako organizacja polityczna dla Polaków w świecie, tym razem objął ramionami Rodaków w Polsce-kraju Piastów i Jagiellonów, bogatej 1000 letniej historii państwowości, jako Polska.

Apelujemy do środowisk patriotycznych, prawdziwych solidarnościowych działaczy o organizowanie się w "JEDNOŚĆ" Polaków w świecie, dla "Pospolitego Ruszenia Polaków o prawdę, sprawiedliwość, jedność i prawdziwą solidarność. Będziemy dbali o jakość, a nie o ilość. Jesteśmy zdania, że "w JEDNOŚCI SIŁA."...

Prosimy o kontakt z Nami i powiadamianie o Waszych poczynaniach patriotycznych dla "JEDNOŚCI” Polaków w świecie. Nasz adres: "JEDNOŚĆ" Polaków w świecie.
P.O.Box:408517 Chicago Il 60640.U.S.A.
Rada Polaków w świecie „JEDNOŚĆ" - Chicago 17.12 2009.


"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

Offline

 

#2 01.08.2010 16:36:29

Łukasz Witkowski
Były Administrator
Zarejestrowany: 02.18.2007
Posty: 1320

Re: Nowa kanapowa organizacja Polonijna : Jednosc

Otrucia, pobicia, barbarzyńskie napaści. A nawet brutalne spalenie samochodu...

Offline

 

#3 01.08.2010 20:21:52

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Nowa kanapowa organizacja Polonijna : Jednosc


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
wygląd forum i administracja techniczna Bartłomiej Kozielski
kontakt z właścicielem i administratorem strony forumdetroit@gmail.com