Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#26 08.27.2012 00:09:50

weare
Niemowa

Re: Misja Polska w Orchard Lake

Według umowy za calosc na miejscu mial odpowiadac jeden  czlowiek MC. Zachowanie dyktatorskie w stosunku (juz nie tylko przyjezdnych) do wszystkich otaczajacych go ludzi jest.....a szkoda pisac
ak widac dalej broni swojego pupila.....no coz....powiem tak....Pani Alicjo, czy naprawde warto?

O dyrektorze tejze misji bylo dosc ciekawie pisane w zeszlym roku w jednym (chyba juz nieistniejacym) wydawnictwie....jesli to byla nieprawda, a słowa byly dosc mocne, to przeciez sprawa chyba nie bylaby zostawiona o tak...przez samego zainteresowanego MC

#27 08.27.2012 07:33:38

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Serwis

JCP napisał:

A ja otrzymalam takie zaproszenie:

Dear Mr. and Mrs. P.
You are invited to the September 6 VIP opening reception for FORBIDDEN ART at St. Andrew's on the campus of Wayne State University at 5:30-7:00 pm.
Forbidden Art is an exibition from the Auschwitz-Birkenau State Museum.
Presenting 20 images of art made in secret by prisoners under the threat of death in Nazi concentration camps.
The exibition is sponsored by:
Hillel of Metro Detroit
Holocaust Memorial Center
Wayne State University-Cohn-Haddow Center for Judaic Studies, College of Fine, Performing and Communication Arts, College of Liberal Arts and Sciences, Dean of Students Office, Department of History, James Pearson Duffy Department of Art and Art History, Walter P. Reuther Library, Wayne State University Press.

JCP,
również i ja otrzymałam takie zaproszenie. Do zobaczenia więc  w St. Andrew church.

"Friends are flowers in the garden of life"

#28 08.27.2012 09:05:29

andy
Partner do rozmowy

Pan MC  sprawia wrazenie  tzw Snoba , , ktoremu wydaje sie ,ze jest czlowiekiem sukcesu , no ale to jest tylko moje wrazenie

#29 08.27.2012 09:48:15

VIS wz.12
Rozgadany

andy napisał:

Pan MC  sprawia wrazenie  tzw Snoba , , ktoremu wydaje sie ,ze jest czlowiekiem sukcesu , no ale to jest tylko moje wrazenie

Do pewnego stopnie zgadzam się z Andy. Z drugiej strony Różalski go nienawidzi, więc MC musi coś robić dobrze i nie może być zupełnie zły.

#30 08.27.2012 09:56:34

JCP

Czasami wrazenie o czlowieku wynika z tego, ze brak mu obycia w roznych sytuacjach i jego zachowanie wtedy jest odbierane jako "snob" itp. Sa rozne kursy, nawet dobrych manier, ktore wiele moga zmienic.

#31 08.27.2012 11:19:23

weare
Niemowa

<<<Post usunięty przez Administratora>>>

Weare, przekraczasz Zasady tego Forum, uskuteczniając ataki personalne.
Artykuły Duszy i Kruszewskiej były już kiedyś tu prezentowane. Napisz coś swego bez uciekania się do "obcej twórczości".

#32 08.27.2012 11:43:45

weare
Niemowa

Do admistratora

ale ja tego nie napisalem na forum, tylko dalem linka - a to roznica, widze cenzura dziala.
Nizalezne forum.....chyba juz nie takie niezalezne

<<< Mylisz się, ciągle jesteś członkiem, prawda? Z racji swojej pozycji mam dostęp do informacji niedostępnych dla forumowiczów. Radze odrobinę poczekać, bo prawda zwykle jest gdzieś pośrodku. Podając "linki" starasz się "urobić" negatywną opinię. >>>

#33 08.27.2012 12:11:42

andy
Partner do rozmowy

admin wyluzuj troche  nie kazdy ma takie zrodla jak ty

<<<komplement czy żart?>>>

#34 08.27.2012 12:23:05

andy
Partner do rozmowy

<<<post przeniesiony do http://forumdetroit.com/viewtopic.php?pid=33304#p33304 , Art be>>>

#35 08.27.2012 14:11:24

Marcin Chumiecki
Niemowa

Greetings,

I hope you don’t mind that I post in English.  Since becoming the director of Polish Mission, I’ve observed that switching to English usually produces more positive and constructive discussions, which are so important for us as we shape our own Polish history in the United States.  But I digress; English is the language in this country after all, so I will write in it, and I invite you to do the same, especially so that our board of directors and leadership may have access to everyone’s humble opinions.

Now, to address the commentary from the anonymous “weare,” I have some thoughts.  The first is to encourage any interested parties to contact our partner institution, The Auschwitz-Birkenau State Museum (A-BSM), if you have any burning curiosities that need to be satisfied.  Our cooperation with them has been recognized by some of the most prominent leaders on either side of the ocean, and will soon be presented through major Universities and prominent cultural and religious organizations across United States.  During that tour, countless people across generational and cultural lines will have their lives shaped by our moving story.  If you disagree with any of that, as many can infer from your less-than-joyous tone, you may contact the Head of Collections at A-BSM, Ms. Elzbieta Cajzer, at elzbieta.cajzer@auschwitz.org; she’ll be happy to address any concerns you might have.

Speculation is my only friend as I ponder the source of such nonconstructive and anger-driven prose.  Through my career at Orchard Lake Schools with my team of positive-minded and passionate employees, for the life of me I cannot find a single fault of my own that warrants such criticism!  I only hope that this derogatory inflammation won’t cast a shadow on our vibrant community.

In any case, I also see that many are curious as to who “Chumiecki” is and from where this “Chumiecki” comes.  Per standard professional hospitality, and as I had done many times in the past, I extend an invitation to anyone to experience the success of our operation at Orchard Lake Schools by a cordial visit to our campus for lunch.  From my office, overlooking the beautiful campus of Orchard Lake Schools, I am more than ready to discuss my service to Polonia, Poland, and my institution.  I encourage anyone to contact me at any time to discuss, at mchumiecki@orchardlakeschools.com, however, from September 10-20 I will be representing my institution in Poland, at a conference reserved for the top 25 Polish institutions in the United States (In which my team and I had the honor of developing my institution into).  Anytime before or after that, is fine—I am at your disposal.

Have a great day, and please come visit Forbidden Art, from the Auschwitz-Birkenau State Museum, either this week at Polish Mission (Monday-Sunday from 9 to 5), or at Wayne State University in September, during which you’ll have an opportunity to meet with representatives from A-BSM.

Sincerely,
Your Humble Servant,
Director of Polish Mission at Orchard Lake Schools
Marcin Chumiecki

#36 08.27.2012 17:28:39

VIS wz.12
Rozgadany

weare napisał:

Do admistratora

ale ja tego nie napisalem na forum, tylko dalem linka - a to roznica, widze cenzura dziala.

<<< Mylisz się, ciągle jesteś członkiem, prawda? Z racji swojej pozycji mam dostęp do informacji niedostępnych dla forumowiczów. Radze odrobinę poczekać, bo prawda zwykle jest gdzieś pośrodku. Podając "linki" starasz się "urobić" negatywną opinię. >>>

weare: Niestety powołując się na Duszę i jego paszkwile nie tylko całkowicie zniszczyłeś Twoją wiarygodność, ale zdradziłeś (być może nieumyślnie) gdzie i z kim leżą Twoje lojalności. Czy jest możliwe, że Ty na prawdę nie wiesz kim jest Edward Dusza, z jakimi elementami on się solildaryzuje i kto na Polonii jego popiera? Teraz wiemy też z jakimi elementami Ty się solidaryzujesz.

Dusza jest dobrze znany jako nienawistny i wyjątkowo nieprzyjemny typ, który stwarza wrażenie umysłowo chorego, a w dodatku są dowody, że jest oszustem. Polecam Ci poniższe:

http://www.wicourts.gov/ca/opinion/Disp … seqNo=7728

No.  93-3064
STATE OF WISCONSIN IN COURT OF APPEALS
DISTRICT IV                                                                                                                           
IRENE RAFALSKI,    
        v.
EDWARD DUSZA, a/k/a ANDRE R. PORAY,
A.R. PORAY, KRZYSZTOF, BUERDEK,
CHRISTOPHER, BUEREK, APP, EID, AP
and MARIAN A. POREMSKI,

Irene Rafalski sued Dusza for breach of contract, fraud, and breach of agency and fiduciary duties based on his mismanagement of her business and real estate affairs.      The trial court entered a default judgment against Dusza because he did not attend the final pretrial conference, as had been ordered.  After denying Dusza's motion to reopen, the trial court held an evidentiary hearing and found Rafalski's damages were $65,784.40.
    The trial court granted a default judgment to the plaintiff on the issue of liability on all claims on grounds that Dusza's conduct had been egregious and in callous disregard for the court's orders for various reasons.
    We note that the trial court found that much of Dusza's testimony was incredible.  The court specifically found that Dusza's credibility is extremely suspect and, in fact, finds much of Mr. Dusza's testimony to be incredible, particularly in light of ... his express admission that he had committed a burglary ...; his use of aliases in an attempt to lead the plaintiff to believe that the book manufacturer with whom she thought she was dealing was someone other than himself; and ... his self-dealing conduct in attempting to unilaterally enter into contracts on behalf of the plaintiff and himself ... through the use of a power of attorney that was given to him by the plaintiff solely for the handling of real estate transactions and the management of investment real estate purchased by the plaintiff through Mr. Dusza.

#37 08.27.2012 22:00:02

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

@ #35 - fair enough.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#38 08.28.2012 12:41:05

weare
Niemowa

VIS wz.12 napisał:

weare napisał:

Do admistratora

weare: Niestety powołując się na Duszę i jego paszkwile nie tylko całkowicie zniszczyłeś Twoją wiarygodność, ale zdradziłeś (być może nieumyślnie) gdzie i z kim leżą Twoje lojalności. Czy jest możliwe, że Ty na prawdę nie wiesz kim jest Edward Dusza, z jakimi elementami on się solildaryzuje i kto na Polonii jego popiera? Teraz wiemy też z jakimi elementami Ty się solidaryzujesz.

Dusza jest dobrze znany jako nienawistny i wyjątkowo nieprzyjemny typ, który stwarza wrażenie umysłowo chorego, a w dodatku są dowody, że jest oszustem. Polecam Ci poniższe:

http://www.wicourts.gov/ca/opinion/Disp … seqNo=7728

No.  93-3064
STATE OF WISCONSIN IN COURT OF APPEALS
DISTRICT IV                                                                                                                           
IRENE RAFALSKI,    
        v.
EDWARD DUSZA, a/k/a ANDRE R. PORAY,
A.R. PORAY, KRZYSZTOF, BUERDEK,
CHRISTOPHER, BUEREK, APP, EID, AP
and MARIAN A. POREMSKI,

Irene Rafalski sued Dusza for breach of contract, fraud, and breach of agency and fiduciary duties based on his mismanagement of her business and real estate affairs.      The trial court entered a default judgment against Dusza because he did not attend the final pretrial conference, as had been ordered.  After denying Dusza's motion to reopen, the trial court held an evidentiary hearing and found Rafalski's damages were $65,784.40.
    The trial court granted a default judgment to the plaintiff on the issue of liability on all claims on grounds that Dusza's conduct had been egregious and in callous disregard for the court's orders for various reasons.
    We note that the trial court found that much of Dusza's testimony was incredible.  The court specifically found that Dusza's credibility is extremely suspect and, in fact, finds much of Mr. Dusza's testimony to be incredible, particularly in light of ... his express admission that he had committed a burglary ...; his use of aliases in an attempt to lead the plaintiff to believe that the book manufacturer with whom she thought she was dealing was someone other than himself; and ... his self-dealing conduct in attempting to unilaterally enter into contracts on behalf of the plaintiff and himself ... through the use of a power of attorney that was given to him by the plaintiff solely for the handling of real estate transactions and the management of investment real estate purchased by the plaintiff through Mr. Dusza.

VIS wz12 - ja nie wiem kto to jest ten o którym piszesz, podalem linka, kto zna wie, kto nie zna niech poczyta, nie wymagam aby ktos na podstawie jednego artykulu wyrabial sobie zdanie. Znalazlem ten artykul dopiero po tym, jak niestety zobaczylem jak si enaprawde zachowuje osoba, ktora powinna (moim skromnym zdaniem) miec troche wiecej samozachowawczosci, kultury....i wogole - nie jestem z nikim powiazany ani z nikim sie nie solidaryzuje. Mam swoj poglad na ten temat i linka dalem tylko po to aby jesli ktos nie czytal, mogl soboie poczytac. Osoba o ktorej piszesz nie jest mi znana. do tej pory staralem sie nie naciskac na nikogo, pod tym linkiem tez nie napisałem niczego, co by mówiło, ze chciałbym aby ktos myślał ta i tak. Każdy ma swój rozum i umie sobie sam wyrobic swoje zdanie.
Powiem tak, zaluje teraz ze się w koncu „postawiłem”, bo po tym wszystkim to tak naprawde szkoda mi tylko tych biednych dziewczyn.  Mr M Chumiecki publicznie umie się sprzedac, ladnie pisac, ale to nie wszystko. Od razu powiem do Administratora – możesz to wywalic i mnie zbanowac, teraz już mi nie zalezy. Wydawalo mi się ze demokracja jest również na tym forum, w koncu jesteśmy w Ameryce.
Nie chce już, nie chce mi się i wogole……ja mam swoje zdanie na cala historie z wystawa, widziałem, rozmawiałem i wiem.
Niestety chyba zakoncze na tym wpisie……zal mi tylko ze to tak się skończyło,
N akoniec – Panie Dyrektorze, niekt od Pana nie wymaga merytorycznego podejścia do calej wystawy, ale odrobine szacunku do drugiej osoby – wpis na forum bardzo dyplomatyczny, ale co innego codzienność i Panskie osobiste zachowanie.
Pozdrawiam wszystkich i zdrowia zycze, God bless

#39 08.28.2012 13:23:34

madmax

jak zdaze to dzisiaj bedzie material video z otwarcia wystawy

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#40 08.28.2012 14:55:46

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

@ Max; Mam nadzieje, że zobaczymy sympatyczne panie, które kontrowersję, ba, skandal międzynarodowy bez mała wywołały smile
(smile znamionuje żart, jako że nie znam wszystkich faktów dotyczących sprawy i od orzekania winy się odżegnuję, na razie smile)

@ Weare; My "lokalni" byliśmy kilka lat wstecz świadkami występów Duszy i Kruszewskiej na tym forum. Oboje ziali nienawiścią i dawali temu wyraz w swoich postach. Pomimo że oboje są (podobno) intelektualistami nie przebierali w słowach. To ich napastliwe, często-gęsto ordynarne posty a następnie widmo sprawy sądowej omalże nie doprowadziło do zamknięcia Forum Detroit.
M. Chumięckiego znam z widzenia, aczkolwiek nigdy z nim nie rozmawiałem. Podoba mi się fakt, że publicznie zaprosił wszystkich zainteresowanych do rozmowy.
Być może podczas takiej rozmowy doszłoby do wyjaśnienia, co zrobił a czego nie zrobił. Byłoby dobrze aby obie panie zaproponowały to samo.
Ktoś mądry kiedyś powiedział - zrozumieć, znaczy wybaczyć.

Jakże często zaperzamy się i próbujemy za wszelka cenę postawić "swego diabła" na wyższym piedestale, zapominając o celu nadrzędnym, który powinien być ważniejszy niż nasze indywidualne ego.

Moim zdaniem, ta wystawa jest takim nadrzędnym celem.

weare napisał:

Wydawalo mi się ze demokracja jest również na tym forum, w koncu jesteśmy w Ameryce.

W mojej opinii jest to najbardziej demokratyczne forum w tej części polonijnego świata.
Nie chce słyszeć żadnych pomruków i sprzeciwów sad

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#41 08.28.2012 15:38:20

nowy

@ # 38
weare
Każdy ma swoje racje i ty tez je wyraziłes w taki a nie inny sposob, sięgając po „mocne argumenty” które tak naprawdę z tematem miały mało wspólnego a rozdrapywały ‘stare rany’ Powiem wprost chciałes dołożyc gosciowi i poszukałes kija w postaci tego linku.  A gdy został usuniety  zachowujesz się jak mały Jasio, zabierasz swoje zabawki z piaskownicy i idziesz do domu. Czy to dobra droga? Wątpię.
Zachęcam cię do dalszego uczestnictwa w Forum Detroit. Pewnie nie braknie tu ciekawych tematow o których zechcesz napisać. Pomysl o tym i nie oglądaj sie do tułu.
Ja czekam na kolejne twoje posty, które pobudzą innych użytkowników do wymiany poglądów.
                           Pozdrawiam nowy.

"Kto za młodu nie był buntownikiem, ten na starość będzie świnią"
                                                                            J.Piłsudski

#42 08.28.2012 17:08:16

Look761

Nie mnie osądzać MC ale mam te wiadomości bezpośrednio od osoby która zapoczątkowała pobyt Tych pań w USA a wszczególności w Orchard Lake.Panie te przyleciały około 5 PM przylot był zaprogramowany na 5:20 PM.
Rodzina jednaj  z Tych Pań postanowiła zrobić niespodziankę i powitać  Ją na lotnisku i pojechali tam przyjechali o 5:30.
Okazało się że już są po odprawie i czekały w  poczekalni.Po przywitaniu mowią czekamy na p.MC  który ma nas odebrć to czekają........... Miały telefon kontaktowy gdy zadzwoniły aby się coś  dowiedzieć okazało się że telefon jest do biura a biuro już zamknięte.Czekały na wysokiego pana z brodą kręcili się wszyscy koło środkowych drzwi tak było gdzieś do 8 PM.  Rodzina jednej z Pań postanowiła ich zawieść do OL.Po drodze wstąpili do restauracji aby coś zjeść .Gdy byli w restauracji zadzwonił telefon jednej z Pań.Dzwonił MC i z wielkimi protensjami gdzie się podziewają wysłał człowieka na lotnisko i nie znalazł ich.Mówi że dzwonił już na policje i szuka ich?????...Po pierwsze dlaczego miały nie aktualny telefon kontaktowy dlaczego MC mając ich telefon nie zadzwonił jak wysłany człowiek  "nie mógł ich odnaleźć na lotnisku".Przeciesz jak szukasz to znajdziesz ? Tym bardzień że międzynarodowe lotnisko w Detroit nie jest duże.....
Ok po dojechaniu do OL około godz 10 Pm spotkali się z p.MC przed kościołem i dalej nie grzecznie się odnosił do nich.
Na drugi dzień z rana przyszedł i przyniusł Panią piwo.
Skracając cały opis mają jak najgorszą opinie o p.MC. Na podróż samochodem do Chicago na jeden dzień dostały po hot dogu na drogę. W ostatnich dniach p MC zaczął mówić do nich tylko po angielsku wiedząc że ich angielski nie jest za mocny. (tu wychodzi chamstwo.... w imę jakie zwracasz się człowieku po angielsku do rodaków  kiedy nie ma amerykanów w pobliżu, nawet chciał aby jego nazwisko wymawiały po angielsku ....)
Panie nie wytrzymały i w sobotę zadzwoniły do rodziny aby ich zabrala .Rodzina jednej z Pań zawiozła je na lotnisko w poniedziałek.
Ciekawym jaką opinie wystawią  p MC  w Polsce????

Zapewne usłyszę "trzeba usłyszeć opinie obu stron"
Niech się wypowie na ten temat po polsku lub angielsku. (ale może już polski zapomniał)
Mam pełną autoryzację tej rodziny do tego co napisałem.

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#43 08.28.2012 17:49:56

VIS wz.12
Rozgadany

weare: Dziękuję Ci za uprzejmą odpowiedź. Z mojej strony, nie chcę stworzyć wrażenia, że występuję w obronie p. Chumięckiego (choc z tego co widziałem i wiem należy mu się uznanie za dobrą pracę w dzienie PR i za doprowadzenie do porządku wieloletniego bałaganu w zbiorach Orchard Lake).

Jeśli chodzi o p. Duszę, Zoomboy potwierdził moje spostrzeżenia, a inni na forum (i poza) też na pewno mogą dołączyć.

#44 08.28.2012 17:50:10

Look761

Tak chodząc po internecie co  znalazłem???

http://www.radiopomost.com/index.php?op … ;Itemid=59

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#45 08.28.2012 18:02:44

Look761

weare
Zgadzam się całkowicie z Tobą .W realu MC widziałem raz na Białowieży parę lat temu jak skakał dookoła w czasie mszy św i robił zdjęcia nie wiedziałem kto to jest   później się dowiedziałem . Człowiek który dąży do swojej popularności  na podstawie chamstwa i poniżania innych nie zasługuje na moją uwagę. To jest moja opinia i myślę że wielu się z tym zgodzi.

Jonasz Kofta

#46 08.28.2012 18:22:50

ak
Serwis

tylko na chwile sie wtracę, ponieważ byłam świadkiem pewnego kłamstwa  miłych pań....
Look,
czy wiadomo Ci, że te miłe dziewczyny przyjechały tutaj służbowo? Czy wiadomo Ci, że otrzymały wizę słuzbową a nie turystyczną? Czy wiadomo Ci, że przyjechały tutaj pracować? Czy wiadomo Ci, że miały być w poniedziałek rano na Wayne State University, a jednak w poniedziałek nie stawiły się do pracy.
Look z całym szacunkiem do wolności wypowiedzi, niestety znasz tylko  sprawę z jednej strony, niby tej poszkodowanej.
Pozdrawiam  smile

#47 08.28.2012 18:29:54

ak
Serwis

Look761 napisał:

Tak chodząc po internecie co  znalazłem???

http://www.radiopomost.com/index.php?op … ;Itemid=59

paszkwil, myslę, że dzisiaj pan Wyrzykowski wstydzi się tego tekstu.

#48 08.28.2012 18:38:30

Look761

Znalazłem też to.

http://trommelmann.wordpress.com/2010/03/30/chumiecki/

Spróbuję znaleźć też  coś na temat afery nikotynowej w Polsce smile

Jonasz Kofta

#49 08.28.2012 18:40:13

Look761

Ak
A pytałaś p.Wyrzykowskiego ?

Jonasz Kofta

#50 08.28.2012 18:45:13

Look761

ak
a kto miał je zawieść na Wayne State University. ( o ile  wiem nie ma połączenia autobusowego czy "samolotowego" pomiedzy OL a Detroit.smile

Jonasz Kofta

Stopka forum