Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

  • Index
  •  » Finanse
  •  » Polish & Slavic Federal Credit Union

#26 03.24.2012 23:59:57

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Polish & Slavic Federal Credit Union

GP #7, 24 marca 2012 r.

Chybione inwestycje  nie służą Naszej Unii


JÓZEF ŁUCZAJ

12 marca br. Nowy Dziennik opublikował artykuł pt. „Uczestnicy zebrania krytykują władze Unii”. Tytuł ma w sobie pewną nieścisłość. Oświadczam stanowczo, że ani Społeczny Komitet, ani uczestnicy zebrania informacyjnego, jakie odbyło się 11 marca br. w Polskim Domu Narodowym na Greenpoincie, nie występowali przeciwko władzom Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w pełnym składzie. Nie krytykowano zarządu Unii Kredytowej jako takiego, a jedynie osoby jej szkodzące. Krytyka nie dotyczyła członków Komisji Nadzorczej Anny Wojnarowskiej i Leona Fuksa. Członkowie nie mieli też zastrzeżeń do większości członków Rady Dyrektorów (których w sumie jest jedenastu). Wyrazili uznanie za pracę dla dobra Unii i jej członków dla Marzeny Wierzbowskiej, Beaty Jakubowskiej, Małgorzaty Grądzkiej, Kai Sawczuk, Marzeny Wojczulanis, Krzysztofa Matyszczyka i Leona Kokoszki.

Nowy Dziennik uważa, że były przewodniczący Tomasz Bortnik lub dyrektor wykonawczy to cała Unia. To nawyk rodem z komunizmu. Cała Unia to, proszę państwa, CZŁONKOWIE. Władze Unii to Rada Dyrektorów i Komisja Nadzorcza jako społecznicy oraz zarząd pobierający pieniądze za swą pracę, którą powinien wykonywać sumiennie i zgodnie z interesem współwłaścicieli. Współwłaściciele mają natomiast prawo żądać wyjaśnień o gospodarowaniu ich funduszami i mają prawo krytykować te osoby, które trwonią bezzasadnie społeczne pieniądze.

Jeżeli Nowy Dziennik uważa, że Wojciech Mleczko, Irena Marchaj i Krystyna Myssura, którzy nie są już dyrektorami, a w przeszłości zrobili dużo złego Naszej Unii, nadal są jej sternikami, to żyje w obłokach i nie zna naszych polonijnych realiów, albo ma inne niezrozumiałe intencje.

Zebranie informacyjne, o którym mowa, zgromadziło ponad 250 osób. Zwyczajem stało się, że zebrania prowadzone przez Społeczny Komitet Członkowski nie angażują żadnej ochrony, a mimo to są nadzwyczaj spokojne i kulturalne – w przeciwieństwie do zebrań organizowanych przez dawnych wodzów Unii, którzy angażowali całe zastępy ochroniarzy.

11 marca br. miało odbyć się zebranie specjalne w celu usunięcia z członkostwa w Unii i z pozycji dyrektorskich: Tomasza Bortnika, Ireny Marchaj, Wojciecha Mleczko, Krystyny Myssury i Andrew Kamińskiego. Petycja członkowska w tej sprawie została złożona 29 stycznia 2010 r., ale ówczesny przewodniczący Rady Dyrektorów Tomasz Bortnik, chcąc obronić własną i swoich popleczników pozycję, złamał prawo  oraz art. 4 Statutu Unii i zebrania specjalnego nie zwołał, mimo dwóch wyroków sądowych nakazujących jego zwołanie. Zakwestionowano petycję, powołując się na art. 78 (CPRL), jako nie podlegającą jurysdykcji sądu stanowego. Sąd federalny orzekł jednak 15 września 2010 r., że sprawę tę powinien rozpatrywać sąd stanowy. Z nieznanych powodów sąd apelacyjny nie zastosował tej interpretacji i ponownie zakwestionował art. 78. Jednak wciąż nie zakwestionował ważności petycji. Nowo wybrana przewodnicząca Rady Dyrektorów, Marzena Wierzbowska, zgodnie z wolą członków i ponownie złożoną 15 lutego br. (pozwala na to statut Naszej Unii i przepisy NCUA) petycją członkowską, zwołała zebranie specjalne na 11 marca br. Wszyscy członkowie Unii otrzymali pisemne o nim zawiadomienie.

Unia poniosła znaczne nakłady finansowe w przygotowanie tego zebrania i wówczas grupa Bortnika przestraszyła się na dobre, że w końcu zostanie odsunięta od źródła polonijnego majątku. 6 marca br. Komisja Nadzorcza P-SFUK oraz Wojciech Mleczko, Irena Marchaj, Tomasz Bortnik, Andrew Kamiński i Krystyna Myssura wnieśli pozew do sądu przeciwko przewodniczącej Marzenie Wierzbowskiej. Wprowadzili przy tym w błąd sędziego Arthura M. Schacka, który wydał zakaz zorganizowania zebrania specjalnego 11 marca br., narażając Unię i jej członków na straty. Sąd, mimo wymogów prawnych, prawdopodobnie nie zarządził wpłaty poręczenia majątkowego od wnioskodawcy. Ponadto sąd uwierzył, że składając pozew, Komisja Nadzorcza P-SFUK miała do tego prawo. Zgodnie jednak ze statutem Unii Kredytowej, Komisja Nadzorcza takiego prawa nie posiada. Ponadto, Statut Unii stanowi, że Komisja Nadzorcza w tak ważnych sprawach prawnych powinna podejmować decyzję przy akceptacji wszystkich pięciu członków Komisji, a tymczasem pani Anna Wojnarowska i pan Leon Fuks, członkowie tej Komisji Nadzorczej, o złożonym pozwie dowiedzieli się dopiero po otrzymaniu emaila od pozwanej do sądu Marzeny Wierzbowskiej, przewodniczącej Rady Dyrektorów.

Andrew Kamiński jest członkiem Komisji Nadzorczej, w związku z tym jego udział w tej akcji stanowi konflikt interesów. Konflikt interesów Andrew Kamiński powodował zresztą wielokrotnie będąc dyrektorem, za co 30 marca 2006 r. został usunięty z Rady Dyrektorów. Wtedy również odwoływał się do sądu, ale sędzia Carolyn E. Demarest wyrokiem z 29 listopada 2006 r. odrzuciła jego skargę jako bezzasadną. Sąd ma rozpatrzeć całą sprawę 15 marca br., gdyż na ten dzień jest wyznaczone przesłuchanie. Mamy nadzieję, że po przedstawieniu argumentów obu stron sąd przywróci należne członkom prawo zorganizowania specjalnego zebrania i przywrócenia w Unii porządku. Członkowie mają do tego prawo zagwarantowane także Konstytucją USA.

O normalności w Unii mówimy od dawna. Od dawna złe duchy Polonii tę normalność zakłócają. Bo czy może być normalnie, gdy jawnie i ciągle łamany jest statut? Tenże statut w art. 1 pkt. 2 pt. „CELE” nakazuje: „Ta Unia kredytowa jest organizacją, której właścicielami są członkowie, działającą na zasadach demokracji, mającą charakter niedochodowy (not-for-profit), zarządzaną przez radę dyrektorów składającą się z wolontariuszy i kierującą się specyficzną misją zaspokajania kredytowych i oszczędnościowych potrzeb konsumentów, w szczególności osób o skromnym mieniu. Celem tej unii kredytowej jest promowanie gospodarności między swoimi członkami poprzez umożliwianie im gromadzenia oszczędności oraz tworzenia dla nich źródeł kredytu przeznaczonego na rozsądne i produktywne cele”.

Bortnik, Kamiński i ich grupa nie stosowali się do statutu i nieregularnie (lub wcale) wypłacali członkom dywidendy, gromadząc wielomilionowe kwoty w nieujawnionym celu. Ich niegospodarność przejawia się także w tym, że Unia poniosła i nadal ponosi olbrzymie straty w wyniku chybionego zainwestowania 554 mln dolarów w ryzykowne obligacje. Tych posunięć nie potrafią wytłumaczyć członkom. Olbrzymie pieniądze przekazane w „obce ręce” mogłyby służyć członkom, biznesom polonijnym, a także zostać dla naszych dzieci. Grupa, której członkowie chcą odwołania, jest jednak zahipnotyzowana zgromadzonym majątkiem i wszelkimi siłami, a także pokrętnymi sposobami chce zawładnąć go dla siebie. W tym jest cały problem!


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

 

#27 03.25.2012 08:45:05

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Zarejestrowany: 04.13.2009
Posty: 3520

Re: Polish & Slavic Federal Credit Union

Dzis zebranie specjalne, poczekajmy na wyniki.

Offline

 

#28 03.27.2012 08:23:06

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Zarejestrowany: 04.13.2009
Posty: 3520

Re: Polish & Slavic Federal Credit Union

VIVA Polonia w NJ! Zebranie specjalne doprowadzilo do zwyciestwa nielicznej grupy zaangazowanej w walke przeciwko nieodpowiednim decyzjom w PSFUK. Wszystkie osoby ktore uznano za szkodliwe dla interesu czlonkow zostaly usuniete nie tylko z dyrekcji ale przede wszystkim z czlonkostwa w unii kredytowej, aby juz nigdy nie mogly ponownie kandydowac na dyrektorow. Mysle ze jest to wielkie zwyciestwo w polonijnym swiecie i przyklad dla czlonkow unii PACFCU, aby zainteresowali sie polityka naszej unii, jej zarzadzaniem, a glownie zarzadzajacymi. Lata przekazywania sobie stolkow "z rak do rak" dla swojakow, brak kompetencji, kumoterstwo, marnotrawienie naszych czlonkowskich pieniedzy, doprowadzenie do milionowych strat i calkowita pogarda dla wlascicieli unii, ignorancja korespondencji, wypowiedzi, zastraszanie i brak szacunku do Polakow powinny zakonczyc sie dokladnie tym samym czym zakonczyly sie w NJ. Brawa dla jednostek takich jak pan Luczaj, ktory latami mimo swego wieku i prawa do spokojnej emerytury, nie popuscil ani na milimetr i doprowadzil do przelomu pierwszego chyba w historii jakiejkolwiek polonijnej organizacji.  Produkujmy ulotki, jak widac one dzialalja lepiej niz prasa w wolnym kraju i radio zerujace na naszych pieniadzach. Do dziela panowie i panie! Poloneza czas zaczac!
Zebranie w NJ nie moze byc upubliczniane ale jest juz kilka wypowiedzi na youtube.

Offline

 

#29 03.28.2012 21:26:15

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Zarejestrowany: 04.13.2009
Posty: 3520

Re: Polish & Slavic Federal Credit Union

dzis zwolnione zostaly 22 osoby w PSFUK w NJ. Wytlumaczono to koniecznoscia zmniejszenia kosztow i zwiekszenia produktywnosci.

Offline

 

#30 03.28.2012 23:00:06

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Polish & Slavic Federal Credit Union

Zwolnienia w P-SFUK

We wtorek 22 pracowników Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej zostało zwolnionych z pracy. Byli zatrudnieni w różnych działach i mieli różny staż. Zarząd Unii uzasadnia zwolnienia koniecznością zmniejszania kosztów i zwiększania produktywności.
"Aby sprostać tym wyzwaniom i zapewnić Naszej Unii przyszłe sukcesy, zmniejszyliśmy zatrudnienie o ok. 8 proc. Była to szczególnie trudna decyzja, ponieważ dotyczy naszych współpracowników. Chcemy publicznie podziękować wszystkim naszym odchodzącym kolegom za ich pracę na rzecz Unii Kredytowej i za wspieranie naszej społeczności" – napisał w oświadczeniu dyrektor wykonawczy P-SFUK Oskar Mielczarek.
Nasza Unia, dodał, jest "dobrze dokapitalizowana, liczba naszych członków i aktywa stale rosną w sposób bezpieczny i stabilny dzięki modernizacji naszej działalności oraz zwiększeniu wydajności operacyjnej". Mielczarek tłumaczy jednak, że "ze względu na obowiązujące niskie stopy procentowe instytucje finansowe nadal borykają się z presją na pobieraną marżę, co z kolei wpływa na rentowność naszej Unii Kredytowej".
"Ponadto, w dalszym ciągu odczuwamy skutki wzrostu tzw. złych, czyli przeterminowanych kredytów, albowiem niektórzy nasi członkowie spóźnili się z ich spłatą, a sytuacja gospodarcza pozostaje słaba. W ramach naszej strategii Rada Dyrektorów podkreśliła potrzebę zwiększenia naszej efektywności operacyjnej, zmniejszenia kosztów oraz zwiększenia wypłacanych dywidend dla naszych członków" – brzmi oświadczenie dyrektora wykonawczego.
Mielczarek wyjaśnia zarazem, iż nieruchomości, w szczególności duże oddziały, które zostały nabyte lub wybudowane w przeszłości, jak również koszty osobowe, które wzrosły wraz ze wzrostem zatrudnienia w ostatnich latach – to największe wydatki Unii.
Zwolnieni pracownicy, z którymi rozmawiał "Nowy Dziennik" (większość pragnęła zachować anonimowość), mówią, że są zaskoczeni i niczego się nie spodziewali.
"Przyszłam o 9 rano do pracy i o 11 byłam już zwolniona – mówi osoba, która pracowała w Unii 2 lata i 5 miesięcy. – Nie spodziewaliśmy się takich redukcji, tym bardziej że miał się otwierać nowy wydział pożyczek konsumenckich i wielu z nas składało tam podania o pracę. Spodziewałam się, że będziemy rosnąć, a nie, że będą nas ucinać".
"Kilka tygodni temu, gdy pojawiły się pogłoski o możliwych zwolnieniach to pan Oskar Mielczarek sam zapewnił pracowników w moim dziale, że nasze stanowiska nie są zagrożone, i mówił, żeby się nie martwić – powiedziała jedna ze zwolnionych we wtorek osób. – Dlatego mam taki niesmak teraz. Tym bardziej że bardzo dobrze mi się pracowało, mieliśmy bardzo dobry zespół".
"Nigdy mi w kasie nie brakowało ani centa, nie brałam dni wolnych, bo jestem pracownikiem starej daty, obowiązkowym, i po 11 latach mnie zwolniono. A jeszcze tydzień temu przełożony mnie chwalił mówiąc, że jest ze mnie bardzo zadowolony" – mówi kolejna zwolniona pracownica.
Rozczarowany czuje się też Krzysztof Lubas, który w Unii pracował przez ponad 4 lata w dziale business relations. "Byłem dosyć aktywny, udzielałem się. Reprezentowałem Unię dosyć dobrze w Polonii. Jako dział też bardzo byliśmy zajęci, dobrze nam szło. Więcej pożyczek udzielaliśmy niż rok czy dwa lata temu – wyjaśnia Lubas, dodając, że połowa z 6 osób w jego dziale została zwolniona. – Myślę, że w moim przypadku to nie był przemyślany ruch. Dużo dobrych ludzi straciło pracę. Nie mam żalu. Bardzo szanuję większość ludzi w Unii Kredytowej" – dodał.
Zwolnieni nie chcą wierzyć, że jest to działanie podyktowane cięciami kosztów. "Unia się rozrasta, udziela więcej pożyczek, dlatego te cięcia kosztów wydaje się mało przekonującym argumentem. Oczywiście zawsze koszty można redukować, dążyć do jeszcze większych zysków, ale pytanie jest takie, czy konieczne było podejmowanie aż takich kroków – mówi zwolniona osoba. – Redukcje pracowników to tylko pozorne oszczędności".
"W wielu działach ludzie mają tyle pracy, że się nie wyrabiają, jak np. dziewczyny w pożyczkach. Ciągle po godzinach musiały zostawać, bo tyle miały pracy" – mówi jedna ze zwolnionych dodając, iż współczuje osobie, która przejęła po niej obowiązki, bo musi je wykonywać oprócz i tak licznych swoich dotychczasowych.
Niektórzy pracownicy ostro krytykują decyzje zwolnień. "W Unii jest teraz więcej menedżerów niż pracowników. Teraz jest tak, że w HR pracują dwie dziewczyny i mają dwóch szefów. Jest jeden VP, jeden menedżer i rządzą dwiema osobami. Tak samo w marketingu. Kierowników nie pozwalniali, chociaż oni po 5-8 razy więcej zarabiają niż my" – twierdzi jeden ze zwolnionych.
Przewodnicząca Rady Dyrektorów Marzena Wierzbowska nie chciała się wypowiadać w sprawie zwolnień, bo nie jest wtajemniczona w tę sprawę. Miała nadzieję, że więcej szczegółów pozna na zebraniu Rady Dyrektorów, które zaplanowane było na środę na godzinę 6 po południu.
Przed zebraniem Rady Dyrektorów P-SFUK miała odbyć się około godziny 5 po południu przed siedzibą Unii demonstracja związana z ogłaszanymi zwolnieniami.
Tymczasem "Nowy Dziennik" dowiedział się, że być może byli członkowie Rady Dyrektorów, którzy stali się powodem specjalnego zebrania zwołanego przez Komitet Społeczny Członków P-SFUK, wystosują pozwy sądowe za, jak twierdzą, "nieprawdziwe oskarżenia" wysunięte pod ich adresem w pierwszym zawiadomieniu o zebraniu specjalnym wystosowanym w tym roku oraz za "całą kampanię nienawiści".


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

 

#31 05.21.2012 06:16:26

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Polish & Slavic Federal Credit Union

DO RADY DYREKTORÓW PSFUK

May 8th, 2012 by KSC-PSFUK
Z rozmów prowadzonych ze starszymi jak również młodszymi członkami PSFUK w Nowym Jorku a także w stanie New Jersey odnoszę wrażenie, że bardzo duża ilość tych członków zainteresowanych losami Naszej Unii Kredytowej ma podobna do mojej opinie i popiera moje odważne działania.
Szczególnie bardzo dużo słów otuchy i uznania od członków otrzymałem i nadal otrzymuje za efekty zebrania specjalnego z 25 marca 2012, na którym usunięto piec osób nazywanych szkodnikami polonijnymi. Oczywiście nie jest to tylko moja zasługa, ale wielu innych ludzi często bardzo anonimowo
pomagających.
Podczas szerokich kontaktów z członkami można łatwo zebrać ich ocenę o działaniu Unii Kredytowej a także o poszczególnych osobach będących na stanowiskach dyrektorskich. Od ostatniego Zebrania Rocznego dobra ocenę otrzymuje przewodnicząca Rady Dyrektorów pani Marzena Wierzbowska. Najwięcej zastrzeżeń do sposobu wykonywania swych obowiązków zgłaszane jest do osoby dyrektora wykonawczego Oskara Mielczarka często alarmująco proszą o interwencje podając fakty niewłaściwego zachowania i korupcjogennych poczynań w sprawach pożyczek. Potwierdzają to zebrania. Oczywiście są też ludzie ślepo zapatrzeni w dyplom z Harvardu, ale na szczęście są to wyjątki. Ludzie poddają ocenie nie dyplom a czyny, jakie ten pan popełnia w Unii Kredytowej. Przegląd rocznego urzędowania Oskara Mielczarka w Naszej Unii Kredytowej pozwala stwierdzić, że zrobił on więcej złego niż dobrego. Dlaczego? Oto kilka przykładów zarzutów jakie stawiają ludzie Mielczarkowi:
- sposób zwolnienia 22 pracowników obsługi podstawowej , czym naraził Unie na ewentualne procesy sadowe,
- tworzenie nowych miejsc menedżerskich wysokopłatnych dla osób ze swojego grona,
- podnoszenie różnych opłat członkowskich, czasem wprost nielogicznych i utrudniających członkom dysponowanie własnymi pieniędzmi,
- utrzymywanie niskiego oprocentowania kont członkowskich w porównaniu do innych unii i banków,
- od listopada 2011 nie udzielił i nadal nie udziela jasnej i rzetelnej odpowiedzi członkom w sprawie portfela inwestycyjnego PSFUK,
- w dniu 27 stycznia 2012 na zebraniu informacyjnym zastępca przewodniczącej Rady Dyrektorów pani Elżbieta Baumgartner przedstawiła pisemne zestawienie inwestycji pt. "gdzie jest nasze 500 milionów". To zestawienie komentował także obecny wówczas na zebraniu Oskar Mielczarek, jako wspólne
opracowanie. W dniu 27 kwietnia 2012 na zebraniu zapytany o inwestycje 88 milionów dolarów podana w pkt.2 w/w opracowania pt: "Floating&ARM GREG BALABUSZKA - a ten pan pracuje etatowo w naszej Unii, pan Mielczarek zbył ironicznym śmiechem. A przecież, jeżeli ten pan inwestuje w firmę swojego
imienia to być może, że zachodzi KONFLIKT INTERESOW. Pan Mielczarek powiedział także oficjalnie, że to opracowanie było prywatnym opracowaniem pani Elżbiety Baumgartner i on nie może odpowiadać. Takie podejście do zagadnienia czyni tego człowieka niewiarygodnym i absolutnie nierozumiejącym funkcji, jaką podjął się sprawować za wysokie wynagrodzenie płacone z naszych, członkowskich pieniędzy.
Wiem, że wrogowie naszej organizacji rozprzestrzeniają plotki, że wywieram nacisk na członków Rady Dyrektorów. Chcę tu zaręczyć, że są to czyste manipulacje wrogów naszej Unii, mające na celu skłócenie Radę z członkami i wprowadzenie nieprawdziwej, niezdrowej atmosfery. Zapewniam, że nie mogę i nie chcę narzucać Radzie Dyrektorów, co ma robić i jak przestrzegać Statutu PSFUK w interesie członków. Chciałbym tylko, na podstawie rozmów z członkami zwrócić uwagę na problem, jaki w Unii istnieje i w imieniu członków proszę Was Dyrektorów, jako naszych wybranych przedstawicieli, abyście spełniali oczekiwania waszych wyborców. Dlatego przedstawiam szanownej Radzie wniosek z dnia 3 maja 2012 o odwołanie z funkcji Oskara Mielczarka i uzasadniam to w 15 punktach. Musicie zauważyć, że Oskar Mielczarek, jako dyrektor wykonawczy szkodzi interesom Unii Kredytowej zawsze i wszędzie.
Z poważaniem
Józef Łuczaj


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

 

#32 05.21.2012 06:21:06

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Polish & Slavic Federal Credit Union

DO PANI BAUMGARTNER

April 11th, 2012 by KSC-PSFUK
Slyszymy w radio, czytamy w gazetach informacje zachecajace ludzi do kupowania i czytania ksiazek wydawanych przez pania Elzbiete Baumgartner w ramach poradnika “sukces”. Jest to jej prywatny biznes. Nie odnioslem zadnej korzysci z jej poradnikow i nie znam nikogo kto by taka korzysc mial.
Pani Elzbieta jest mocno niezadowolona, gdy ktos ujawnia, ze te podreczniki nie spelniaja pokladanej w nich nadziei. Bardziej istotnym jest to czy pani Baumgartner ma przygotowanie fachowe do tego typu poradnikow? Zdaje sie, ze wyksztalcenie ma w innym kierunku. Czy moze nam ujawnic jakie ma fachowe wyksztalcenie lub doswiadczenie?Dyrektorem w Unii jest przez trzy kadencje i ubiega sie o czwarta. Zapytajmy wiec co pani Baumgartner przez tyle lat dobrego zrobila dla Naszej Unii? Jakie Unia makorzysci? Korzysci ma chyba tylko pani Baumgartner. Jezdzi na wszelkie kursy i konferencje, czesto nawet z czlonkiem swojej rodziny. Zdobyta na koszt Unii wiedze sprytnie wykorzystuje w swoim biznesie, bez tych konferencji nie moglaby pisac aktualnych poradnikow. Chcielibysmy wiedziec ile razy np. w ciagu ostatnich trzech lat brala udzial w roznych wyjazdach i jakie to byly koszty? Dyrektor Sporek na zebraniu z czlonkami ten problem mocno akcentowal. Wedlug sprawozdan finansowych wydatki na podroze i konferencje wynosza okolo 400 tysiecy rocznie.Ostatni wielki wyjazd dyrektorow do Chicago dla pani Baumgartner byl wazny tylko dlatego, ze omawiala sprawe wspolpracy z Gwiazda Polarna w zakresie jej publikacji a czynila to bez udzialu innych dyrektorow czyli prywatnie.
Inna sprawa to falszywa troska o Unie Kredytowa. Zawsze twierdzi “ ze biedna Unia atakowana, traci reputacje …itp…” A czyja to jest wina? Kto czlonkom nie mowi prawdy? Dlaczego na zebraniach np. 19 listopada 2011 i 27 stycznia 2012 twierdzila pani Baumgartner ze inwestycje Fannie Mae i Freddie Mac sa gwarantowane przez rzad USA a wcale tak nie jest. Jest pani winna tych zlych inwestycji na ponad pol miliarda czlonkowskich funduszy tak samo jak Bortnik, Kaminski, Myssura i inni. To pani popierala ich niegospodarnosc i nadal popiera wrogie dzialania dyrektora wykonawczego Oskara Mielczarka. Zieje nienawiscia do przewodniczacej Marzeny Wierzbowskiej z zazdrosci o stanowisko i jej mlodosc, widac to na kazdym kroku nawet w miejscach publicznych.
Pani Baumgartner od 9 lat jako dyrektor nie przestrzega zasad Statutu PSFUK zwlaszcza art.1 pkt2. Faktycznie brak honoru i kobiecego wstydu przy klamaniu ludziom w oczy i nie wiadomo w imie czego? Hipokryzja wielkiego formatu jest to, ze 8 czerwca 2010 zlozyla do sadu notarialne oswiadczenie iz popiera zwolanie specjalnego zebrania ktore odbylo sie dopiero 25 marca 2012, ale kiedy zgodnie ze Statutem Pani Wierzbowska zwolala to zebranie, to Baumgartner zazadala odwolaniaWierzbowskiej z funkcji. Wstyd pani Elzbieto, wielki wstyd!
Czlonkowie powinni pamietac przy majowych wyborach w tym roku. J.Luczaj.

COMMENTS

W ten sposób P. Elżbieta sprzedaje bezwartościowe wydawnictwa...


Written by Ewa Grochowska, 05/05/2012 - 12:17
W uzupełnieniu listu P.J.Luczaj pozwolę zauważyć, że P. Baumgartner (z domu Muras) jest klasycznym inżynierem PRL- owskim, absolwentką Wyższej Szkoły Inżynierskiej, którą ukończyłaś w 1973 r – nie Politechniki Białostockiej, jak podaje to tworząc własne profile lub Politechniki Podlaskiej - takie informacje również są przez Nią podawane; na marginesie takowa uczelnia nie istnieje.

Klasyczny inżynier z PRL-u to swoista mieszanina indolencji i ignorancji, co dokładnie odzwierciedla podmiot przedmiotowego listu. Oczywiście we Francji rzeźnik był producentem implantów piersi, to dlaczego w USA inżynier z PRL-u (mechanik!) nie może być ekspertem z dziedziny nauk prawniczych, ekonomicznych i finansowych?

P. Elżbieta Baumgartner jest autorką „utworów” piśmienniczych (ponad 30 pozycji) w rozrzucie tematycznym: od zagadnień finansowych – prawa finansowego, prawa bankowego, poprzez kwestie obrotu nieruchomościami, prawa rzeczowego, prawa zobowiązań, prawa egzekucyjnego, prawa ubezpieczeniowego, prawa międzynarodowego, prawa imigracyjnego USA, (prawa stanowego?), prawa rodzinnego, spadkowego, podatkowego, a nawet prawa karnego. Z całą odpowiedzialnością jednak stwierdzam, że jest to "twórczość" amatorska oparta w zalążku o grafomaństwo z podłożem przywłaszczania i zapożyczeń cudzych myśli. W zakresie prawa i ekonomi P. Elżbieta jest skończonym (wiem co piszę) amatorem. Obecnie upubliczniane teksty należą do najtańszych i przy okazji najbardziej efektywnych źródeł, z jakich można pozyskiwać w miarę unikalne opisy w jakimś temacie. Należy jednak wskazać kto je wykorzystuje. Oczywiście autorka jest daleka od załączania bibliografii. „Kłaniają” się prace np. dr hab., prof. UW Mieczysława W. Sochy (jeżeli sobie ktoś życzysz wskaże na inne pozycje).

Prace, publikacje, szczególnie na łamach "Nowego Dziennika" są naiwne i co gorsza obarczone błędami merytorycznymi (jeżeli problem kogoś interesuje podam przykłady). Świadczy to o gazecie (na marginesie: „Nowy Dziennik” przeżywa od pewnego czasu kryzys po śmierci w 2003 roku założyciela Bolesława Wierzbiańskiego), natomiast to co Pani Baumgartner nazywa wydawnictwem sprowadza się do przeciętnej drukarki, przeciętnego komputera i kilku prostych urządzeń jak nożyce-gilotyna, pędzel do kleju itp. Łącznie góra 500$ ! Zamówioną książkę można wydrukować i skleić w ciągu 15 minut i kilkadziesiąt dolarów w portfelu. Jest to oczywiście wykorzystywanie naiwnych, mało zorientowanych emigrantów lub in spe przyszłych imigrantów.

W ten sposób P. Elżbieta sprzedaje bezwartościowe wydawnictwa, buble, bez wątpienia niewiele pomocne nabywcom.

Zresztą zawarte informacje w "twórczości" P. Baumgartner można za darmo znaleźć na stronach internetowych, ale skoro naiwność dostarcza mamony ... Jeżeli jesteś naiwny kup książkę Elżbiety Baumgartner – inżyniera mechanika; w sprawie porad prawnych, finansowych doradza kobieta „mechanik". Staranność edytorska wydawcy, de facto „Zosi samosi” nie wystarczy. Niestety, przypadek Elżbiety Baumgartner jest objawem ewidentnego misselingu (po naszemu: wciskania kitu).

Odnośnie Unii: Unia Kredytowa jako podmiot typu korporacyjnego nie jest konfraternią publiczną. Wobec czego wypowiedź publiczna Pani Elżbiety Baumgartner nie jest wypowiedzią prywatna, dopóki pozostaje członkiem Rady Dyrektorów Unii. Pani Elżbiety Baumgartner może posiadać odrębne zdanie prezentowane w ramach posiedzeń, zgromadzeń organów organizacji, ale nie może publicitus de facto oskarżać bezpośrednio i pośrednio poszczególnych członków i osób zarządzających.

Unia, zresztą jak wszystkie instytucje finansowe, musi cieszyć się powszechnym zaufaniem aby osiągnąć sukces rynkowy. Niewątpliwie decyduje o tym lojalność korporacyjnej polegającej między innymi na wzajemnym wspieraniu się jej członków, budowaniu dobrego wizerunku, promowania pracy zespołowej zapewniającej przestrzeń rozwoju.
Publikacja Pani Elżbiety Baumgartner narusza standardy zasad i praktyk działania systemu crdit unions., co oczywiście powinno zainteresować członków Unii. Atoli osobiście Pani Elżbiecie polecam zapoznanie się z definicją: „Lojalność to jest taka prosta w sumie właściwość ludzka, która polega na tym, żeby nie wykorzystywać we własnym interesie różnych okoliczności z niekorzyścią dla innych ludzi, a zwłaszcza tych, którzy w ten czy inny sposób od nas zależą.” (Michał Tomczak – blog „Tomczak i Partnerzy | Spółka adwokacka”).

Zasyłam pozdrowienia: Jewa


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

 

#33 05.24.2012 11:08:03

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Polish & Slavic Federal Credit Union

Oskar Mielczarek zwolniony z funkcji dyrektora Unii Kredytowej

Z dniem 18 maja 2012 roku Agnieszka Poślednik tymczasowo przejęła obowiązki dyrektora wykonawczego Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Poślednik będzie też nadal pełnić obowiązki dyrektora ds. operacyjnych.
Taka informacja w weekend pojawiła się na oficjalnej stronie Unii Kredytowej. Jak dowiedzieliśmy się z w piątek, 18 maja, na specjalnie zwołanym zebraniu – w ostatnim dniu roboczym kończącej się kadencji Rada Dyrektorów PSFUK poddała ewaluacji dotychczasowego dyrektora wykonawczego Oskara Mielczarka – i w rezultacie został on odwołany.
W geście protestu przeciwko jego odwołaniu, trzy osoby zrezygnowały z pracy w Radzie Dyrektorów i opuściły zebranie. Byli to: Elżbieta Baumgartner, Adam Grochecki i Janusz Sporek.
W niedzielę o godz. 2 po południu w Polskim Domu Narodowym (261 Driggs Ave.) Brooklyn rozpoczęło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze PSFUK.
Podczas niego ogłoszone miały być wyniki wyborów do nowej Rady Dyrektorów.
Elżbieta Baumgartner powiedziała "Nowemu Dziennikowi", że jeśli zostanie wybrana na kolejną kadencję to podejmie od nowa obowiązki w Radzie Dyrektorów.
Więcej informacji na ten temat wyborów jak i szczegóły zwolnienia zamieścimy we wtorkowym wydaniu "Nowego Dziennika".


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

 

#34 07.07.2012 07:10:43

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Zarejestrowany: 03.01.2007
Posty: 3134
Serwis

Re: Polish & Slavic Federal Credit Union

W Radzie Dyrektorów Unii można zasiadać dożywotnio

więcej przeczytasz w Nowym Dzienniku
http://www.dziennik.com/wiadomosci/arty … dozywotnio


"Friends are flowers in the garden of life"

Offline

 

#35 05.30.2013 20:25:10

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA
Zarejestrowany: 07.09.2007
Posty: 13193

Re: Polish & Slavic Federal Credit Union

Déjà vu...
albo, w mordę panie, to już było...

Zmiany w procedurach wyborczych PSFUK

Po raz pierwszy od 35 lat istnienia Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej nie podano na balotach do głosowania na kandydatów do Rady Dyrektorów informacji dotyczących programów wyborczych poszczególnych osób ubiegających się o wybór. Decyzją obecnej Rady Dyrektorów przegłosowaną w dniu 20 marca 2013 zmieniono balot nie pozwalając kandydatom na umieszczenie sformułowanych przez siebie założeń programowych oraz informacji biograficznej ( PDF - uchwala rady), choć na początku akcji wyborczej w oficjalnej nocie z PSFUK takie informacje były wymagane.(PDF- list z wymaganiami do kandydatów)
Mój protest przeciwko tej zmianie skończył się nie zamieszczeniem przy moim nazwisku na balocie żadnych informacji pomimo tego, że  już w dniu 11 lutego 2013 wysłałem do Unii informacje, którą chciałem zamieścić na moim balocie do głosowania (PDF mwysocki email do PSFCU 02-10-13) (PDF komunikat 1,2,3,4)

Jeszcze przed weryfikacją ilości zebranych podpisów na petycji, czyli w sytuacji, kiedy nie było pewne, że dostanę się na balot, zażądano ode mnie podpisania formy przeznaczonej dla pracowników Unii (wyraźnie było to napisane w nagłówku; For employer/applicant ) zezwalającej na sprawdzenie wszystkich informacji dotyczących mojej osoby (PDF- forma dla pracownika unii). Na moje tłumaczenie, że nie staram się o pracę tylko na stanowisko niepłatne woluntariusza i powinienem dostać do podpisania formę dla woluntariuszy, odmówiono przyjęcia mojej petycji z ponad 1200 podpisami członków. Dopiero, kiedy poinformowałem pracownicę Unii, że opublikuję to „bezprawie” nagle znalazła się dla mnie odpowiednia forma i z niechęcią przyjęto moją petycję. Forma ta, również zezwala na sprawdzenie mojej historii kryminalnej i kredytowej) (PDF- forma dla woluntariuszy)

Wyraźnie wrogie nastawienie do programu wyborczego, jaki chciałbym wdrożyć , a zwłaszcza niechęć do całkowitej otwartości działania Rady Dyrektorów powoduje ataki w prasie i ulotkach rozdawanych na ulicach oczerniających mnie i zarzucających mi działalność kryminalną. Chciałbym tu zapewnić członków Unii kredytowej, że nie mam zamiaru wdawać się w „obrzucanie wzajemne błotem” Jak wszyscy wiemy wrogowie Polaków zawsze wykorzystywali tą taktykę, żeby przesunąć naszą uwagę ze spraw dla nas ważnych na obelgi, kłótnie i wzajemne oskarżanie. Chcę także zapewnić, że ataki od osób o tak niskiej etyce, którzy w przeszłości wysługiwali się komunistycznemu reżimowi, a dziś wspierają w naszej społeczności element kryminogenny- uważam wręcz za komplementy.

Z poważaniem

Marek Wysocki

Chcesz zmian w Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej ?

Głosuj na Marka Wysockiego

Jeśli zostanę wybrany:

- Nie będę jeździł za członkowskie pieniądze na żadne konferencje na Hawajach czy innych egzotycznych wyspach! Wymagane kursy zrobię na Internecie lub lokalnie. Bez poinformowania członków i uzyskania od nich zgody, nie będę brał udziału w żadnych niepotrzebnych zagranicznych czy krajowych wyjazdach.
- Nie będę używał karty kredytowej z Unii, tak jak to robi większość Dyrektorów w obecnej Radzie płacąc za taksówki, restauracje i inne ekstrawagancje. Takiej karty w ogóle nie przyjmę!!

- Nie będę podejmował żadnych strategicznych decyzji dotyczących przyszłości naszej organizacji bez konsultacji i zgody członków. Co najmniej raz w miesiącu będę dostępny przez 2 godziny dla każdego, kto będzie chciał się ze mną spotkać i omówić sprawy ważne dla naszej organizacji. Każdy będzie mógł osobiście sprawdzić rachunki, ile kosztuje miesięcznie mój pobyt w Radzie Dyrektorów i co do tej pory zrobiłem dla moich wyborców.

- Doprowadzę jak najszybciej do zmian w statucie i sposobie działania Unii poprzez:

         Likwidację Komisji Nominacyjnej- każdy, kto chce ubiegać się o wybór do Rady powinien uzyskać poparcie członków i zbierać podpisy pod petycją.
        Skrócenie pobytu w Radzie do dwóch kadencji z zakazem startowania w najbliższych wyborach po upływie tych kadencji. Członkowie od dawna domagają się od Rady tej zmiany i pomimo tego, że było to przegłosowane na Zebraniu Walnym nie zostało dotąd wprowadzone do statutu przez obecną Radę.
        Zmianę ilości Dyrektorów do 9, a przy następnych wyborach do 7 osób. Utrzymanie Dyrektora kosztuje członków dużo pieniędzy, które można w ten sposób zaoszczędzić.
        Nagrywanie na Video każdego posiedzenia Rady Dyrektorów i umieszczenie na Internecie części posiedzeń niedotyczących spraw zawierających personalne informacje o członkach naszej Unii. NCUA, biuro federalne nadzorujące działalność wszystkich unii kredytowych od dawna publikuje video relacje z obrad Rady Nadzorczej, dlaczego nasza Unia nie może tego robić? Czyżby nasi Dyrektorzy mieli coś do ukrycia?
        Comiesięczny raport na stronie Internetowej o tym, jakie wnioski uchwalono podczas posiedzeń Rady Dyrektorów i jak wasi przedstawiciele głosowali (personalnie-, kto był „za” lub „przeciw”). W ten sposób członkowie dowiedzą się jak wybrani przez nich Dyrektorzy spełniają swoje przedwyborcze obietnice i dbają o interes członków organizacji.
        Upublicznienie wszystkich spraw sądowych, w jakich Unia bierze udział. Wszyscy członkowie za nie płacą i mają prawo wiedzieć, na co są wydawane ich pieniądze.
        Publiczną debatę nad zasadnością rozprzestrzeniania naszej Unii na inne stany. Jeśli nasze oddziały w Chicago nie przynoszą zysku doprowadzę do zmniejszenia ich ilości, a jeśli wyniki finansowe będą to uzasadniały do całkowitego wycofania się z inwestycji w Chicago.
        Stworzenie Komitetu do spraw zmian statutowych w Radzie Dyrektorów, który we współpracy z członkami w szybkim czasie doprowadzi do uaktualnienia statutu według żądań członków i obecnej sytuacji w Unii
        Rada Nadzorcza musi być wybierana przez członków, a nie przez rade Dyrektorów. Nonsensem jest, że Rada Dyrektorów sama wybiera sobie osoby, które mają nadzorować jej działalność.

        Będąc w Radzie, jako Dyrektor zastępczy, w okresie od kwietnia do maja 2012 roku doprowadziłem do ważnej zmiany w statucie. Ilość członków stanowiąca kworum wynosiła 15, tyle osób mogło zebrać się i doprowadzić do poważnych zmian w naszej organizacji łącznie z ewentualną prywatyzacją. Na mój wniosek, kworum zostało zmienione na 100 osób. Zmiana ta została oficjalnie wprowadzona do statutu i zatwierdzona przez NCUA.
        Podczas mojego pobytu w Radzie upubliczniłem sprawę inwestycji naszych 590 milionów dolarów. Chciałbym dokończyć wyjaśnienie tej sprawy i jak najszybciej doprowadzić do wykorzystania tych pieniędzy dla dobra naszej społeczności w zgodzie z wymogami prawa i kierunkami ściśle sprecyzowanymi w pierwszym artykule, punkt drugi naszego statutu.

Statut PSFUK

Artykuł 1
Punkt 2.

Cele:

    Ta Unia kredytowa jest organizacją będącą w posiadaniu członków i działającą demokratycznie, o charakterze niedochodowym, (non-for profit) zarządzaną przez radę dyrektorów składającą się z wolontariuszy i kierującą się specyficzną misją zaspokajania kredytowych i oszczędnościowych potrzeb konsumentów, w szczególności osób o skromnym mieniu. Celem tej unii kredytowej jest promowanie gospodarności między swymi członkami poprzez umożliwienie im gromadzenia oszczędności oraz tworzenia dla nich źródeł kredytu przeznaczonego na rozsądne i produktywne cele.

Jak żywe staja mi przed oczami nasze wybory z roku pamiętnego.
Do tej pory mielibyśmy solidną instytucję finansową  z co najmniej czterema gwiazdkami.
A tak....
Mamy zaledwie dwie nędzne gwiazdki, CEO nawołującego do zaprzestania oszczędzania i zachęcającego do pakowania się w długi, COO nie płacącą podatki za dom, na który ma pożyczkę hipoteczną z instytucji w której dostaje solidna "pejdę"..
Ehhh Polonusi, drzemcie dalej.


That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

Offline

 

#36 05.31.2013 07:35:23

VIS wz.12
Rozgadany
Zarejestrowany: 02.21.2012
Posty: 305

Re: Polish & Slavic Federal Credit Union

Podoba mi się m.in. to zdanie p. Wysockiego: "Chcę także zapewnić, że ataki od osób o tak niskiej etyce, którzy w przeszłości wysługiwali się komunistycznemu reżimowi, a dziś wspierają w naszej społeczności element kryminogenny- uważam wręcz za komplementy."

Z przerażeniem od lat obserwuję to, co się dzieje w KPA, w unii kredytowej, na programie Yurka, nawet ogólnie w Polonii. Teraz widzimy, że w PSFUK** dzieje się tak samo. Zastanawiam się, czy nie istnieje jakiś dotychczas nie rozpoznany wirus, który atakuje tylko Polonusów, czyli ludzi z polską krwią (na szczęście nie nas wszystkich!). Jak inaczej można wyjaśnić to wszystko, co się dzieje w niemal wszystkich polskich organizacjach społecznych, finansowych i politycznych? Zresztą i w Polsce.

(** PSFUK: ciekawy skrót---przynajmniej w wymowie angielskiej. W dodatku wydaje mi się trafny w tym wypadku.)

Offline

 

#37 03.10.2015 13:50:40

ak
Niezaprzeczalna Legenda Forum
Zarejestrowany: 03.01.2007
Posty: 3134
Serwis

Re: Polish & Slavic Federal Credit Union

Do redakcji T.P. przyslano ciekawy material dotyczacy PSFUC, oto tresc:
Niniejszym przesyłamy Państwu kopię decyzji Supreme Court of the State of New York, nakazującej Radzie Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej zwołanie Zebrania Specjalnego członków w terminie 60 dni. Podstawą do podjęcia decyzji Sądu była pierwsza petycja, w której jako główny cel zebrania podano usunięcie tych Dyrektorów, którzy działają na szkodę PSFUK.

Przy okazji, przypominamy Państwu działania niektórych Dyrektorów, które swiadczą o sprzeniewierzeniu zaufania, jakim obdarzyli ich członkowie, wybierając ich do Rady Dyrektorów. Znając ich dotychczasowe postępowanie, należy się spodziewać  podejmowania przez nich prób manipulacji, takich jak np. wyznaczenie miejsca zebrania w trudno dostępnej małej salce w New Jersey, jak to już miało miejsce w przeszłości, aby uniemożliwić uczestnictwa większej liczbie członków w zebraniu. Domagajmy się więc zwołania zebrania na Greenpoincie, gdzie mieści się główna siedziba PSFUK.
Klub Polonijny POLCONTRA (Queens)

Wybralam jeden z zalacznikow, poniewaz dotyczy znanej rowniez na naszym polonijnym podworku dyrektor:
ELZBIETA BAUMGARTNER
SHE “SITS” IN THE BOARD OF DIRECTORS FOR 13 YEARS OUT OF WHICH OUR CREDIT UNION HAS CHANGED FROM AN ORGANIZATION THAT HELPS MEMBERS INTO A PRIVATE FARM OF “CONCRETE DIRECTORS”
OVER 4,000 MEMEBERS WHO DOUBLE SIGNED PETITION DEMANDING CALLING OF SPECIAL MEETING OPTED FOR THE REMOVAL OF BAUMGARTNER FROM OUR UNION!!
IN THE LATE 1980s SHE WAS ONE OF THE ADVOCATES OF STOCKBRIDGE FUNDING, FINANCIAL PYRAMID CREATED BY EUGENIUSZ KARCZEWSKI.  DUE TO HER FINANCIAL ADVICES MORE THAN 1,000 POLES LOST THEIR LIFE SAVINGS (MORE THAN $ 34 MILLION).  LATER IN 1991 SHE WROTE IN LOCAL NEWSPAPERS ABOUT PRINCIPLES OF CAPITALISTIC MARKET ARGUING THAT IT IS NORMAL THAT PEOPLE LOSE THEIR MONEY AND HOW IMPORTANT THE DIVERSIFICATION IS.    IT IS A PITY THAT SHE DID NOT WRITE ABOUT THAT EARLIER WHEN SHE ENCOURAGED PEOPLE TO INVEST INTO FRAUDULENT KARCZEWSKI BUSINESS.
AS A RESULT OF HER ADVICES HUNDREDS OF PEOPLE LOST THEIR MONEY AFTER INVESTING INTO SHARES OF COMPANY MCI/WORLDCOM THAT IS NO LONGER SOLVENT.
(...)
To tylko fragment nadeslanego dokumentu.


"Friends are flowers in the garden of life"

Offline

 
  • Index
  •  » Finanse
  •  » Polish & Slavic Federal Credit Union

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
wygląd forum i administracja techniczna Bartłomiej Kozielski
kontakt z właścicielem i administratorem strony forumdetroit@gmail.com