Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 09.27.2009 18:04:37

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Harcerstwo

Dzisiaj odwiedziliśmy Stanice Harcerska w Białowieży.
Po smacznych plackach ziemniaczanych zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia stanicy.
Harcerze potrzebują nowych łózek!
Potrzebują 24 tzw "bunk beds"
Apeluje do forumowiczów o donacje na łózka. Ja z zona zobowiązujemy się do podwojenia sumy zadeklarowanej na forum (do $5000).
Nie było by głupio gdyby nasza "solidarna" unia kupiła łózka zamiast wydawać szmal na durne pikniki.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#2 09.27.2009 18:14:05

Art Be
Administrator

Re: Harcerstwo

Szczytny cel!
Deklaruje $100.00

Zoomboy, podaj szczegóły, gdzie powinnam wysłać pieniądze.

Art Be
Administrator
forumdetroit@gmail.com

#3 09.27.2009 18:16:18

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Ja rowniez sie deklaruje. Zapytam meza, czy UBS  by nie pomoglo. Wtedy podamy sume. Brawo Mr.&Mrs.Z.

#4 09.27.2009 18:17:11

ak
Serwis

swietny pomysl Zoomboy -
deklaruje 100 dol.

"Friends are flowers in the garden of life"

#5 09.27.2009 18:17:25

JCP

Zapomnialam dodac: czego jeszcze potrzebuja? Tylko lozek?

#6 09.27.2009 18:43:41

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

Doskonały pomysł!
Deklaruje $100

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#7 09.27.2009 18:53:37

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Potrzebuje trochę czasu na zaaranżowanie wszystkiego. Musze to zrobić w taki sposób, żeby pewien żartowniś z tęczowego forum nie miał szans na oskarżenie mnie, tym razem o okradanie harcerzy http://yoursmiles.org/ssmile/fun/s0221.gif

Copyright Z

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#8 09.27.2009 18:57:34

JCP

UBS zadeklarowalo wczoraj pomoc w sponsorowaniu polonijnego koncertu, wiec na harcerstwo deklarujemy $100.

#9 09.27.2009 18:59:31

JCP

Z., czy potrzebujesz pomocy? Deklaruje swoja. Mam pomysl co do lozek.

#10 09.27.2009 19:03:25

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Brawo zuchy. W godzinę czasu zdążyliście "wyrwać" z naszej kieszonki $400. (żart)

http://yoursmiles.org/tsmile/watermelon/t1727.gif

Cieszymy się, ze macie dobre polonijne serce.
Money Talks Bulls**t Walks

That’s all, folks

#11 09.27.2009 19:47:17

Łukasz Witkowski
Były Administrator

Z całym szacunkiem dla białowieskich harcerzy, ale są też inne polonijne organizacje, które nie pogardziłyby wsparciem "dobrych polonijnych serc". Nie mówiąc już o polonijnych grupach sportowych, mediach, kościołach czy szkołach
:-)

#12 09.27.2009 20:31:13

JCP

Najlepiej by bylo, aby organizacje takie zamiescily liste swoich konkretnych potrzeb np. na lamach gazety. Maz i ja pomagamy wielu organizacjom i np. Michigan Humane Society ma liste wszystkiego, co potrzebuja, nie tylko pieniedzy. Czesto ludzie chca wiedziec dokladnie na co przeznaczane sa dotacje. Np. Dom Dziecka w Detroit potrzebowal buty na zime dla chlopcow, podali nawet numeracje itp. Zawiezlismy im dokladnie to, co potrzebowali i radosc jest obopolna. Dawanie pieniedzy i nieswiadomosc czy sa dobrze spozytkowane zniecheca ludzi do takiej dzialalnosci. Czesto tez w kazdym domu znajduja sie rzeczy w idealnym stanie, ktore mozna oddac potrzebujacym. Mozna powolac polonijna organizacje, kilka osob, ktore chcialyby prowadzic spolecznie tego rodzaju ewidencje tzn. spis wszystkich polonijnych placowek i ich potrzeby. Jest naprawde duzo ludzi, ktorzy lubia pomagac, osobiscie robie to od lat. Ile radosci moze sprawic taka dzialalnosc! A ile pomyslow rodzi sie z tego!

#13 09.27.2009 21:30:46

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Słyszałem, że dyrektorzy organizacji charytatywnych "kosza" całkiem dobre pensyjki.
Będę dyrektorem, będę dyrektorem, będę pomagał rano i wieczorem (żart) http://yoursmiles.org/tsmile/music/t4245.gif
Tez jestem zdania, ze bezpośrednia pomoc jest bardziej efektywna od dawania pieniędzy.
Chociaż nie zawsze... Wczoraj w drodze do Port Sanilac zatrzymałem się na stacji Mobil w Pontiac. Podczas tankowania zauważyłem jakiegoś gucia zdecydowanie posuwającego się w moim kierunku. Bylem zdecydowany na obronę Ms Zoomboy (siedzącej w tym czasie wewnątrz automobilu, nadużywając moje cygaro), ale okazało się, ze gość chce tylko 40 centów brakujących mu do kupienia paczki "szlugów". Tłumaczył mi, ze właśnie wyszedł ( a może uciekł) z wiezienia i jest "low on cash". Na pytanie za co został "zesłany", odpowiedział, że poturbował teściową. Dałem mu całego dolca! http://yoursmiles.org/tsmile/music/t4210.gif
Na pytanie Ms. Zoomboy, czego chciał, odpowiedziałem, ze pytał o dyrekcje do stacji benzynowej. Trzeba było widzieć to spojrzenie...

That’s all, folks

#14 09.28.2009 07:02:10

madmax

Zoomboy nawet teksty Liroya zna , jestem pelen podziwu. Jezeli bedziecie potrzebowac transportu to sluze pomoca.
Mam pomysl jakby tu  " obskubac  Zoomboya "  Moze radioton na Stacji Narodow ? Niestety to jednak droga inwestycja.

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#15 09.28.2009 20:39:45

Fesia
Rozgadany

Łukasz Witkowski napisał:

Z całym szacunkiem dla białowieskich harcerzy, ale są też inne polonijne organizacje, które nie pogardziłyby wsparciem "dobrych polonijnych serc". Nie mówiąc już o polonijnych grupach sportowych, mediach, kościołach czy szkołach
:-)

Lukaszko nie wszystko na raz,lozka w Bialowiezy potrzebne sa dla wszystkich tam przyjezdzajacych ,wsrod nich jest nie tylko wiara z harcerstwa,sportowcy tez organizuja obozy,inne organizacje maja pikniki wiec bedzie to z pozytkiem dla wszystkich.
A Wasze mlode jak pojedzie na kolonie w przyszlosci nie spadnie z waskiego wyrka tylko bedzie moglo sie bezpiecznie i wygodnie wyspac.

#16 10.01.2009 09:06:49

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Update

Spędziłem trochę czasu w poszukiwaniu bunk beds. Najlepsza cena, to $90, za używane łózka, bez materaca. W opisie zastrzeżono, ze są odrobinę zardzewiałe. W rzeczywistości maga być bardzo zardzewiałe, o czym przekonalibyśmy sie po fakcie.
Zacząłem sprawdzać nowe i ku memu zdumieniu odkryłem, ze sa drogie, powyzej $400. Najlepszy "deal" jak do tej pory dostałem od właściciela/menadżera Joe's Army Navy, sklepu w Royal Oak.
Przy zakupie 24 bunk beds obniżył cenę do $268 x 24 = 6,432  wliczając 4" materace i wszystkie łączniki do zmontowania łózek.
Każda para łózek potrzebuje drabinkę i barierki zabezpieczające do górnego łózka, co kosztuje $70 x 24 = 1,680
Transport z Teksasu do Białowieży $525

Total $8,637  (jak wcześniej pisałem, oferujemy $5000) pozostaje $3,637, zaangażujcie rodzinę i znajomych. Wiem, ze nasza Unia śledzi to forum, może się przełamie i zrobi gest, pokrywając brakującą kwotę?

That’s all, folks

#17 10.02.2009 19:46:11

JCP

95 mil in assets, $3,637- piece of cake. Jestem pewna, ze unia dolozy. Przeciez to harcerstwo!

#18 11.15.2009 17:41:57

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

enygma00 napisał:

Zoomboy, skoro mowa o donacjach, co w koncu wyniklo z tym kupnem lozek do stanicy harcerskiej? Rozmawialam niedawno z kilkoma harcerkami na ten temat. Pamietam twoja (i twojej malzonki) wspanialomyslna oferte wsparcia finansowego w tej sprawie, ale nic dalej nie slyszalam, a one tez nie.

JCP napisał:

A moze Z. powinien zaniesc swoje pieniadze do amerykanskich organizacji. Wezma z pocalowaniem w reke i beda kartki z podziekowaniem przysylac. Wczoraj bralam udzial w akcji w Orion Twp. w sprawie adopcji bezdomnych zwierzat. Sama fizyczna, a nie finansowa pomoc byla dla nich tak wazna, ze chciano mi za to ofiarowac gift certificate. Polakow trudno pojac, zbyt zawile sa powiazania, uklady i manipulacje. Czesto zbyt malo serca, zbyt wiele polityki. Chyba Z. zna powiedzenie ze do 3 razy sztuka. A jak ktos probuje toczyc boj o prawo, moralnosc, a przy tym zadaje za duzo niewygodnych pytan, to jest wrogiem towarzyskiej smietanki, niszczy Polonie, malo tego- nic dla niej rzekomo nie zrobil.  Osobnym rozdzialem jest moralnosc tych, co tym kieruja. Krytykanctwo to nasza domena, samokrytycyzm-rzadko spotykany. Samouwielbienie i brak logiki- na kazdym kroku.
By the way-czy udalo sie w koncu "wcisnac" harcerzom wspomniane wyzej lozka? Sporo czasu uplynelo. Ja deklarowalam tylko stowke, smieszna kwota, ale nikt sie nie zainteresowal. A troche farby mozna za to kupic na malowanie stanicy. Znajde inny cel. Zoomboy'owi proponuje to samo.

Otóż, z nasza donacja nie jest tak łatwo jakby można było się spodziewać. Z pozakulisowych informacji można wywnioskować, ze są w harcerstwie rożne frakcje. Jedni chcą naszych pieniędzy, drugim te pieniądze są niewygodne. Myślę, że wszyscy odetchnęliby z ulga, gdybyśmy oświadczyli, ze był to tylko taki żart i ofertę wycofali.
Z najnowszych ustaleń wynika, ze łózka nie są takie złe (wiosna zostaną odmalowane) i być może tylko materace zostaną wymienione.
Ponad miesiąc temu zostaliśmy zaproszeni na zebranie harcerskie, gdzie jeszcze raz ponowiłem nasza ofertę, zastrzegając jednoczenie, ze zadeklarowana sumę zapłacę sprzedawcy łózek. Jakakolwiek różnicę pomiędzy nasza oferta a rzeczywista cena będą musieli zapłacić harcerze. Czas mijał a my nie dostaliśmy ani jednego telefonu od harcerskich dowodzących z prostym podziękowaniem i informacja co się dzieje. Na dziś sytuacja wygląda następująco: łózka nie są w tej chwili najważniejsze. Stanica potrzebuje wymiany pieców ogrzewczych i prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia pojadę do Białowieży ze swoim fachowcem od ogrzewania, żeby oszacować koszt tej roboty. Deklarowane pieniądze musimy wydać przed końcem kalendarzowego roku, żeby móc odpisać je od zysku.
Chcieliśmy zrobić coś dla organizacji polonijnej. Nie chcieliśmy za to żadnych specjalnych dowodów wdzięczności, orderów czy plakietek na ścianę. Szkoda, ze niektórzy ludzie nie mogą tego tak odebrać. Tutaj muszę powiedzieć, ze klasa wykazał się TR z lepszego forum. Zadzwonił, podziękował za donacje, mimo ze kilka razy mieliśmy "odmienne" zdania na kilka tematów. Sytuacja według niego i nas jest klarowna. Robimy coś wspólnie dla dzieci. Ciągle mamy prawo do posiadania odmiennych opinii w przyszłości. wink
Dla nas nie jest tajemnica, ze za brakiem harcerskiej decyzji kryje się kilka osób ciasno powiązanych z unia kredytowa. Mam nadzieje, ze nie jest to dla was niespodzianka? Tak, tak, unia próbuje wywierać naciski. Pieniądze od Zoombojostawa są be. Próbowali swoich "dirty tactics" z Baltic Strings, próbują nadal*. W międzyczasie harcerze będą spali na stojąco. Czuj duch!

* Nie powinniście być zdziwieni, ze nasza unia dostała tylko dwie gwiazdki na piec możliwych, w rejestrze BankRate.com. Gdyby zarząd poświecił tyle samo czasu na polepszenie finansowych osiągnięć unii ile poświęca na "politykę", moglibyśmy mieć ze cztery gwiazdki.

That’s all, folks

#19 11.15.2009 19:04:04

madmax

Czy jest szansa zalapac sie na zoombojowskie pieniadze? Pytam powaznie

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#20 11.15.2009 20:49:43

JCP

Na co potrzebne, Madmax? Kuj zelazo poki gorace.

#21 12.04.2009 07:46:26

JCP

Zoomboy, przebiles suma zawodnika Pistons ktory wczoraj ofiarowal dla organizacji  St.Vincent De Paul $4,894 na potrzebujacych przed swietami. Wzieli natychmiast i z wielkim podziekowaniem. Czy harcerze uprzejmie zgodzili sie w koncu wziac $5,000?

#22 12.04.2009 08:06:24

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Jest cicho.

That’s all, folks

#23 12.04.2009 09:05:28

JCP

Ale tak bardzo cicho, czy sa moze jakies pomruki? To chyba ewenement w  historii nie tylko szlachetnego harcerstwa, ale takze globalnej akcji charytatywnej. I w tym temacie, podobnie jak w checi udzialu w forum TVD podziwiam za konsekwentne dzialanie. Nominacja do "szczytu cierpliwosci" w pelni zasluzona.

#24 12.04.2009 15:13:31

madmax

Zoomboy lub ktos zainteresowany . pomozcie  naszej druzynie z koszulkami  gdzie damy logo waszej firmy a nikt nie bedzie cicho. Jeden warunek
barwy bialo-czerwone

#25 12.04.2009 17:55:54

JCP

Jest prawie koniec roku i limit wyczerpalismy. Podaj szczegoly.

Stopka forum