Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

#1 08.03.2009 12:42:46

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Kto nie lubi Górali ?

Onet: "Morskie Oko: koń wiózł zbyt wielu turystów, padł z wycieńczenia. Góral na to: ino się przegrzoł"

Rozbrajajace. (shock) ( dla mnie szokiem jest milczenie naszych lokalnych mediów kiedy muskularna unia karze jeden z "niepokornych" tygodników (Z) )

Przywiazalbym go do tego wozu i kazal przegrzewac az dostanie ataku serca :x (w smole, pióra i za miasto? (Z) )

az sie niedobrze robi

Naprawde szkoda.

W obronie górali (tez ludzie, prawda ?) prześledziłem ten watek trochę dalej, poza pierwszostronicowa sensacje...

http://img28.imagefra.me/img/img28/2/8/3/zoomboy/f_qstkm_c7bdbad.gif

Koń padł, fiakier: nie jestem katem

Góral
Nie jestem katem, kocham konie. Po śmierci Jordka płakałem razem z żoną – twierdzi fiakier, którego koń padł na Włosienicy - informuje serwis Tygodnika Podhalańskiego.
Burzę w ostatnich dniach wywołał film nakręcony przez jednego z turystów, pokazujący ostatnie chwile życia Jordka. Losem konia, który padł z wycieńczenia na drodze do Morskiego Oka, zajęła się prokuratura, organizacje zajmujące się ochroną zwierząt, a nawet kancelaria prezydenta RP.

- To nieprawda, że koń padł z wycieńczenia – twierdzi góral z Brzegów. – Jestem miłośnikiem koni. Jordek miał 6 lat, miałem go 3,5 roku, był jak członek rodziny. Płakałem po nim razem z żoną, a zrobiono ze mnie kata – nie kryje oburzenia.

Weterynarz
– Nie było sekcji zwłok, ale sądząc po objawach, przyczyną śmierci konia był skręt jelita – mówi Stanisław Ścirka, weterynarz, który był przy zgonie zwierzęcia. – Ewidentny ból, pocenie się, to, że się kładł – wymienia objawy. – Koń wcześniej był zdrowy, trzeci sezon jeździł w Morskim Oku. To był ulubieniec tego fiakra. Ten chłop naprawdę szanuje konie. Bo są tacy, którzy lubią przeholować, ale oni są cwańsi, on nie – podkreśla weterynarz.

Panowie, przeprosicie Górala, wszakże Jordek był członkiem rodziny? wink

Stary Maciąg kiedyś powiedział - Assumption is the mother of all f**k ups wink

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#2 08.03.2009 15:05:30

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Re: Kto nie lubi Górali ?

Smutne.
Duzo szumu bez wglebiania sie w szczegoly. No i reakcja nie spowoduje zamieszania na wlasnym podworku. Bezpieczna krytyka. Lubie to co powiedzial Stary Maciag. Jesli chodzi o przeprosiny, to zaniechaj prosb. Sprawa jest jasna, ze to dobro i te pochwaly i ta cacy lala pasuje tylko do paru osob. Reszta sie nie liczy. Szkoda glowy na przebijanie muru, jest cienki, ale twardy.

#3 08.11.2014 06:31:02

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Znów padł koń na drodze do Morskiego Oka. Miał zawał?

Na drodze do Morskiego Oka znów padł koń zaprzęgnięty do fasiągu. Zdarzenie miało miejsce dziś po południu. Jak dowiedziało się Radio Kraków, prawdopodobnie przyczyną śmierci zwierzęcia był zawał serca lub zator.

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#4 06.26.2015 14:11:26

Wespazjan
Niemowa

Za każdym razem, kiedy jestem w Zakopanem jest afera z kolejnymi padniętymi końmi na trasie. Przyjeżdżam raz na kilka lat i widzę, że w tym temacie nic się nie zmieniło. Nie wiem, dlaczego nie da się tego jakoś uregulować prawnie, to jest skandal.

#5 07.01.2015 11:02:09

tomilawa84
Niemowa

zgadza się, często słyszy się takie historie, nie mówię o przypadkach, w których opiekun konia był rzeczywiście niewinny, zwierzę mogło być zadbane, ale np. zachorowało, zatruło się czymś itp., ale o przemęczonych zarabianiem na swoich właścicieli koni, powinny być jakieś uregulowania w tej sprawie

#6 07.13.2015 14:35:16

Aalfii
Niemowa

Nie przepadam za góralami od czasów studenckich, kiedy z grupą znajomych odwiedziliśmy Polskę i Zakopane. Widząc studentów, właściciel jednej restauracji wyprosił nas bo uznał, że my będziemy siedzieć pół dnia przy jednej herbacie a on nie zarobi.

#7 07.13.2015 16:23:00

Look761

Aalfii
To są sporadyczne wypadki i takie się zdarzają na całym świecie . A może Wasze zachowanie nie było odpowiednie ? Wiem że studenci tez zachowują się nie odpowiednio........

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#8 07.13.2015 16:24:16

Look761

Aalfii
A czy to czasem nie była prawda ?

"Czy świat bardzo się zmieni , gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy , wkurwieni"

Jonasz Kofta

#9 07.22.2015 12:01:10

majlosz
Niemowa

Niezbyt często bywam w górach, ale mogę napisać, że ładnych kilka lat temu zdarzyło mi się odwiedzić Karpacz, było to zimą i bardzo miło wspominam tamten czas. Zgodzę się, że mogą zdarzyć się różne wypadki, ale nie ma na to wpływu, to czy ktoś jest Góralem, studentem itp., ale to jakim jest się człowiekiem.

Stopka forum