Ogłoszenie

Dear Friends,

It is with a heavy heart that we have decided to retire our beloved Forum Detroit. It has served the Polonia Detroit for over 10 years, and was a source of joy for many. However, after many months of inactivity, the time has come to bid it farewell.

Deepest and warmest thanks to all those who contributed to Forum discussions over the years, either by sharing their thoughts or reading those of others. Your presence and participation served as a building block of this online polish community.

Forum Detroit

• Index
  •  » Film
  •  » Let's make money / Zaróbmy jeszcze więcej

#1 05.09.2009 14:34:51

dziarski
Małomówny
Serwis

Let's make money / Zaróbmy jeszcze więcej

Świetny film. Pokazuje mechanizmy rządzące przepływem pieniędzy na świecie. Część faktów jest powrzechnie znana. Reżyser nie uniknął uogólnień. Nie wszystko jest przedstawione w filmie, co bardzo dobrze wychwycili paneliści debaty, która odbyła się po projekcji. Mimo to sposób w jaki autor zdeżył rzeczywistość najbiedniejszych i najbogatszych krajów świata, a także zadziwiający chaos i niejasności obiegu pieniądza robią wrażenie.

http://eidesis.tumblr.com/post/10413073 … ting-movie

Steve: I don't know why someone hasn't taken a rifle and blown your head off.
The Motorcycle Boy: Even the most primitive of societies have an innate respect for the insane.

#2 05.10.2009 19:02:00

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum
Od: USA

Re: Let's make money / Zaróbmy jeszcze więcej

dziarski napisał:

Świetny film. Pokazuje mechanizmy rządzące przepływem pieniędzy na świecie.
http://eidesis.tumblr.com/post/10413073 … ting-movie

http://www.youtube.com/watch?v=Iuokg7TFgeU

http://1000petals.wordpress.com/2008/11 … w-english/

Ostatnio edytowany przez zoomboy (05.10.2009 19:06:08)

That’s all, folks
Przekażmy sobie znak pokoju.
Hasta la vista, Vaya con Dios
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#3 05.22.2009 03:24:12

dziarski
Małomówny
Serwis

Dzięki za tego linka Zoomboy

zoomboy napisał:

http://1000petals.wordpress.com/2008/11/02/lets-make-money-film-review-english/

Przydał się w pisaniu recki: http://kinomania.wordpress.com/2009/05/ … ake-money/.
Mówi się czasem w mediach w Stanach o tzw. economic hit manach? W filmie jeden z nich opowiada w jaki sposób działają. I aż się nie chce wierzyć w te rewelacje...

The Motorcycle Boy: Even the most primitive of societies have an innate respect for the insane.

#4 06.01.2009 16:18:25

Matka Teresa
Totalnie Rozgadany

"The Reader" doskonały film.
Kate Winslet i Ralph Fiennes w rolach głównych.

"It is the one thing that makes you so complete, and this thing is LOVE"

I am a little pencil in the hand of a writing God who is sending a love letter to the world.

#5 08.14.2009 12:41:44

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Właśnie skończyłem oglądanie Vanishing Point dzieki Netflix i Toshiba.

Krotki opis filmu:

"In this classic among "car chase" movies, notable for its on-location shots filmed in the American Southwest, James Kowalski (Barry Newman) works for a car delivery service and agrees to motor a supercharged 1970 Dodge Challenger from Colorado to San Francisco. For grins and giggles, he bets that he can deposit the car in California in less than 15 hours, setting the stage for an uproarious high-speed adventure."

Film ten dawno temu oglądałem w Polsce. Pewnie wtedy zakiełkowały we mnie myśli "niepokorne" wink. Jeśli jest gdzieś taki kraj jak pokazany na filmie - to co ja TU ROBIĘ?
Kupiłem worek żeglarski w Cepelii, sprzedałem swego "choppera" i zamustrowałem się na statek płynący do Ameryki.

Niestety, wszystko vanished; Kowalski, Dodge Challenger, hell, cala Ameryka powoli znika. Jest prawie niemożliwym usłyszenie na ulicach Ameryki wydechu jak ten z Dodge Challenger.

Doskonały film, polecam.

That’s all, folks
Я возвращусь, Ich werde zurück sein, Je reviendrai, Estarei de volta, Θα είμαι πίσω, I červnu se zpět, Leszek vissza, وحقوق عودة

#6 08.14.2009 13:09:47

madmax
Niezaprzeczalna Legenda Forum

swego "choppera

zgaduje  WSK albo Jawa lub Cezetka  ? No chyba nie Junak

"Największą chlubą nie jest to, aby nigdy się nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#7 08.14.2009 14:07:11

JCP
Niezaprzeczalna Legenda Forum

Jawka przemierzalam z chlopakiem Polske w latach 70 tych. Fajnie bylo. I szybko. Czlowiek nie mial wymagan do luksusow i hoteli, spalo sie w malutkim namiocie. Raz pamietam byla ogromna burza i sciana deszczu przez cala noc w Sarbinowie nad Baltykiem. Bylismy tak zmeczeni, ze nic nie slyszelismy. Dopiero nad ranem okazalo sie ze nasz namiot poplynal o kilkanascie metrow i polozyl sie nam na glowach, a wszystko bylo kompletnie mokre.

#8 09.23.2009 10:18:28

dziarski
Małomówny
Serwis

zoomboy napisał:

Właśnie skończyłem oglądanie Vanishing Point dzieki Netflix i Toshiba.

Też widziałem bardzo fajny stary film - klasyka!

Wracając do tematu postu ostatnio w przekroju natknąłem się na kolejny dobry artykuł związany z ostatnią bańką kredytową i rolą jaką odegrał w niej największy bank inwestycyjny w Stanach Zjednoczonych: Goldman Sachs.

http://przekroj.pl/wydarzenia_swiat_artykul,5537.html - PL
http://www.rollingstone.com/politics/st … _machine/1 - ENG FULL

Najciekawsze są dywagacje o ostatniej 6 bańce, która ma dopiero powstać - system cap-and-trade czyli handel emisjami CO2: http://eidesis.tumblr.com/post/19507706 … le-machine Ciekawe jak wiele wspólnego z rzeczywistością mają te rewelacje.

#9 09.23.2009 21:53:57

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Doskonały artykuł w Rolling Stone. Komentarze czytelników są równie interesujące.
Co nowego w twoim świecie, Dziarski? Zagaszczaj częściej smile
Zaintrygowany twoja recenzja Dead Man, oglądam wszystkie filmy Jarmusch'a. Przeszedłem Dead Man i Coffee and Cigarettes, Dzisiaj kolej na Ghost Dog: The Way of the Samurai. Ten ostatni oglądałem kilka lat wstecz i nie pamiętam, żeby zrobił na mnie większe wrażenie. Teraz zrobię to jeszcze raz uzbrojony w wiedzę, której nie miałem poprzednio.  Wszystkie filmy Jarmusch's są dosyć trudne, nie są z rodzaju tych, które oglądasz zaraz po powrocie z pracy, dla rozrywki lub zabicia czasu. Wymagają od widza pewnego przygotowania, kooperacji nawet. Odrobina single malt zdecydowanie poprawia percepcje wink.

That’s all, folks

#10 10.14.2009 02:21:48

dziarski
Małomówny
Serwis

Hmm w sumie nic nowego. W Polsce małe trzęsienie ziemi wywołane aferą hazardową... A sądziłem, że PO będzie jednak trochę chociaż inna od swoich poprzedników...

Co do filmów Jarmuscha - są faktycznie strasznie specyficzne. Nie każdemu się podobają. Wciąż czekam na jego najnowszą produkcję: http://www.theauteurs.com/films/2156 The Limits of Control

Pozdrawiam

PS To ja też zapraszam do mnie: "zagaszczaj częściej" na kinomania.wordpress.com ;]

#11 10.16.2009 05:52:51

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

Film warty obejrzenia: 911: In Plane Site (2007)

"This provocative documentary probes the theories behind the attacks of Sept. 11, 2001, focusing on live video footage captured that day that aired only once on TV and was never shown again. The film examines alternative causes of the crash on the Pentagon and questions whether the damage was inflicted by a 757. The documentary also asks if explosives might have been already present in the World Trade Center and aboard United Airlines Flight 175."

That’s all, folks

#12 10.16.2009 11:26:02

Zoomboy
Legendarny Mistrz Forum

dziarski napisał:

Watched Metropia (Tarik Saleh movie) couple days ago. It was the most weird animation I’ve ever seen. Very stylish (nice unusual graphic style), very dark and very paranoid. Interesting thing.

That’s all, folks

• Index
  •  » Film
  •  » Let's make money / Zaróbmy jeszcze więcej

Stopka forum